Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų priimamajame pagalba veidą apdegusiam vaikui: receptas tepalui ir rekomendacija nedalyvauti kūno kultūros pamokoje

Vaikas gydomas Santariškėse/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

        Atvirai prisipažinsiu, telefonu išgirdusi pasakojimą negalėjau juo patikėti. Man atrodė neįtikinama, kad veidą ir dalį kūno apdegusiam vaikui ligoninėje gali būti nesuteikta pagalba ir pasiūlyta nuvažiuoti į kitą miestą (Ukmergę) nusipirkti vaistų.

Maudėsi pirtyje

      Mama sunkiai renka žodžius. Sekmadienį apie septyniolikta valandą su vyru dirbo darže, o jų jau po mėnesio dvylikos metų sukaktį švęsiantis sūnus, kaip tapo įprasta pastaruoju metu, maudėsi pirtyje savarankiškai. Tačiau vaikas sumaišė vandens indus ir vietoj šalto vandens ant savęs šliūkštelėjo verdančio vandens. Atbėgusi berniuko pusseserė pranešė, kad berniukas (vardo neskelbiame, siekdami apsaugoti vaiko tapatybę) apsišutino veidą. Tėvai iš pradžių nepatikėjo, bet čia pat pamatė išsigandusį berniuką keistai bėgiojantį kieme. Skausmą kenčiantis berniukas bėgiojo gaudydamas šaltą orą, iškart iškilusią pūslę skausmo neapsikęsdamas vaikas nusidraskė.

Gydytojas pagalbos nesuteikė

       Mama čiupo vaiką, nekreipdama dėmesio į tai, ką jis sugebėjo apsirengti, kęsdamas tokį skausmą, pasisodino į automobilį ir nuskubėjo į Širvintų ligoninės priėmimo skyrių. Tėtis liko namuose su jaunesniu vaiku. Čia nukentėjusį vaiką pasitiko sesutė, kuri greitai nubėgo pakviesti daktaro.

      Mama pasakoja: „Atėjęs gydytojas Valerij Sidorov pažiūrėjo į vaiką ir klausia manęs: kokių tepalų namie turite? Aš sakau, neturime nieko. – Tai ir mes nieko neturime, atsakė jis.“  Mama stebisi, kaip ligoninė neturi jokių priemonių: tvarsliavos, nuskausminamųjų, tepalų? Mama tęsia pasakojimą: „Ačiū tai sesutei (pavardės mama nežino), kuri pasiūlė vaikui suleist nuo skausmo vaistų. Kai antrą kartą sesutė paklausė daktaro, ar gali suleist vaikui vaistų, jis leido. Vaikui šiek tiek palengvėjo.“

 Berniukui kasdien atliekami perrišimai su narkoze. Skausmas toks, kad kitaip negalima. Jam nuolat leidžiami nuskausminamieji.  

         Gydytojas vis kartojo, kad reikia nupirkti vaikui tepaliuko. Tik po kelinto mamos primygtinai išreikšto reikalavimo, buvo išrašytas receptas vaistams. Daktaras, pasak mamos, daugiau pasakojo apie vaistus, kurie skrandžiui kenkia, o kurie ne, nei skyrė dėmesio nudegimams.

         „Nuvažiuokit į Ukmergės Euro vaistinę ir nupirkit vaistų,“ – paaiškino medikas.

Į mokyklą gali eiti

      Išrašytas receptas apdegusiam berniukui   „Jau supykusi paklausiau daktaro: o į mokyklą mes galime eiti? Nu, sako, „čia jūsų nuožiūra gali eiti arba ne, bet fizinio nedarykite, nes jam skaudės, juk vis tiek nudegimas.“ Aš pakraupau. Paklausiau, tai gal mums pas šeimos daktarę reikia? „Jo, Jo, – atsakė, – nueikite.“ (Jūs vadovavote pokalbiui? – red.klausimas) Jo, jis atsipūtęs šypsojosi… „kompe“ buvo (suprask – kompiuteryje kažką skaitė)…dar pasakė, kad jo darbo praktikoje tai pirmas atvejis.

      Mamos teigimu, jai labai skaudėjo matant, kaip kankinasi vaikas, o jam nepadeda medikas.

Važiavo į Santarų klinikas

       Mama pasakoja, kad pasiėmė vaiką, visa drebėdama grįžo namo. Kelionės metu vaikas bandė bent kiek pasilengvinti skausmą atidaręs automobilio langą. Grįžusi paprašė vyro ruoštis, paliko mažesnį vaiką giminaičiams ir išvežė sūnų į Vilnių.

         Mama pasakodama apie medikų reakciją Vilniuje net nušvinta: pamatę apdegusį vaiką medikai nieko neklausinėjo. Iškart pasiguldė vaiką ant procedūroms skirto stalo, nurengė, storu sluoksniu užtepė tepalą, dėjo tvarsliavą, suleido nuskausminamųjų.  Vaiko galvytė ir krūtinė yra sutvarstyti. Akytė užtinusi ir neatsimerkia.

     Šiandien vaikas gydomas Santaros Vaikų nudegimų skyriuje. Tėvams nereikėjo pirkti nei medikamentų, nei tvarsliavos – viskas duota ligoninėje. Berniukui kasdien atliekami perrišimai su narkoze. Skausmas toks, kad kitaip negalima. Jam nuolat leidžiami nuskausminamieji. Kol kas nėra aišku, ar liks randai, klausimų kyla ir dėl akies. Viskas paaiškės vėliau.

Už ką mokame mokesčius?

      Mama verkia ir pyksta: mums nuolat atskaičiuojami mokesčiai, o kai nutinka nelaimė, nesulaukiame elementarios pagalbos! Mama džiaugiasi, kad vaikas jau yra saugus, gerų ir nuoširdžių medikų rankose. Tačiau ji nusprendė netylėti. Jos nuomone, reikia daryti viską, kad užkirstume kelią tokiems įvykiams ir daugiau nė vienam vaikui netektų kentėti taip, kaip kentėjo jos vaikas.  Būtent dėl šios priežasties ji nusprendė kreiptis į žiniasklaidą.

        Paklausta, kaip jaučiasi berniukas, mama atsidūsta: jis vis klausia, kada jam neskaudės.

VIETOJ EPILOGO

      Mes vis nuolankiai tylime, kai nutinka panašūs įvykiai. O po to stebimės, kad situacija negerėja. Mes, mokėdami valstybei mokesčius, turime patys reikalauti tinkamai juos naudoti, kad nuo to mūsų pačių gyvenimas taptų geresnis. Kartais mes taip sureikšminame mieste žydinčias gėlytes, kad nepastebime netenkantys sveikatos apsaugos rajone. O juk be medicinos paslaugų neišsiverčiame nė vienas.

       Ši mama išdrįso apginti savo vaiką ir jo teises. Ji parašė skundą ligoninės direktoriui (beje, šis buvo labai mandagus, atsiprašė paaiškino, kad medikamentų jiems pakanka ir tikrai buvo sąlygos suteikti pirmąją pagalbą), kreipėsi į žiniasklaidą. Mes pareikalausime situaciją pakomentuoti įvairių specialistų, ligoninės vadovo, savivaldybės, akreditavimo tarnybos, ligonių kasų, galų gale Vaiko teisių apsaugos specialistų. Visų atsakiusiųjų atsakymus skelbsime, o neatsakiusiųjų reikalausime atsakyti.

        Kai sudaužytam mažajam Matukui mama neiškvietė medikų pagalbos – ji yra teisiama, o kaip bus su pagalbos nesuteikusiu mediku?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

36 Komentarai (-ų)

 1. super sako:

  Tai kad senai jau spjoviau.
  Beje, negeriu, nerukau, narkotiku nevartoju. Savo vyrams patarkite. Turbut skaudi tema, kad taip smulkiai isdestote.

 2. Rokas sako:

  Superi, spjauk tu i tas bledinas. Kaimo skandalistes.

 3. Superiui sako:

  Mažiau gert reikia. Tada ir pasitenkųnimą pajausi. O tai vis su…. ir su…. matyri, kad anas galas negaluoja. Visas susi….

 4. žmonės sako:

  kas jums darosi? visada buvo normalūs komentarai, o dabar drabstotės putomis. Žinau, kad visus užkniso esama padėtis, pyktis visus ima, bet tai nereiškia, kad galim vieni kitus įžeidinėt

 5. super sako:

  Visai nepatenkintas. Ir kam jus mane tujinate, sup^sta ismata?

 6. To super sako:

  Čia reik suprasti, kad pats esi iš tų, kur balsus krištolinei pardavė: nei proto, nei suvokimo, nei kalbos išmanymo. Tačiau tavo smalsumą patenkinsiu. Jei mama, sesuo, žmona, dukra yra moterys viename asnenyje tai taip: aš moterys. Nes turiu Mamą, dukrą, vyrą ir brolį. Nesveikas asile, patenkintas dabar.

 7. Išprotėjote sako:

  Taip ir tamsta klyktum, jei paties vaiką be pagalbos į gatvę mestų. O kad šito LEP direktoriaus dienos suskaičiuotos, seniai aišku. Neįtiko valdovei kažkuo. Visi taip kalba.

 8. Kažkur mačiau sako:

  Kažkur ir kažkada matytas vaizdelis, kai sakė carienės draugas Viktoras. Labai jau panašūs argumentai ir komentarai, kai Sesutę nuiminėjo, ar ne naujam ligoninės direktoriui kėdutė ruošiama? O ir komentatoriai pagal braižą labai jau panašūs. Argumentų jokių, tik klykti.

 9. super sako:

  >laima
  jus tikrai moterys? Nes leksikonas tai kaip su^ystos išmatos.

 10. stasys sako:

  buvau su trauma Ukmergės ligoninėj, labai gerą įspūdį paliko traumatologai – jauni, mandagūs, o skyrius super sutvarkytas

 11. piktas sako:

  pikčiausia, kad visi taryboj ranku kilnuotojai tikrai ne viskam pritaria. bet kažkaip kilnoja. o dabr jau ir dingt nėr kur. maladiec viena persona kaip visus pastrojino.

 12. Mama sako:

  Sirvintu ligonine ir valdiska poliklinika bartaku bardakas.Gyditojai sedi neaisku ko, nusenusios ir nukvakusios.Gerai, kad 2 privacios klinikos yra, kur dirba atsakingi, skrupulingi ir pacientams padeti norintys gyditojai.Nors tyromus greitai padaro ar siuntimus israso pas aukstesnio lygio specialistus.Valdiskoj poliklinikoj ir ligoninej gydo tol, kol nenugydo.

 13. Laima sako:

  O ko gi aukščiausios kategorijos živilės vadybininkas taip mekent pradėjo. Žiū kaip žodelių pritrūko, o atrodė toks kietas kai laimutę kaltino per visą Lietuvą. Vaje, ir visas žavasys ponulio dingo. O ko gi pačiausia tavęs neužstojo. Gal liepto galas artėja, kad veidelis toks patįsęs

 14. adomas sako:

  Labai gaila vaiko, jo šeimos. o kiek dar nutylėtų istorijų. Tokie gydytojai nepasimoko, Širvintų ligoninė vis garsiau skamba. Aplamai Širvintų rajonas žymiausias Lietuvoje.Turėtume pretenduoti į abelių premiją.

 15. Skaitytojai sako:

  Pavardė paminėta. Sidorov

 16. skaitytoja sako:

  kokia šito gydytojo pavardė, prašau, pasakykite, kad bėdai prispaudus nepaprašytume pagalbos. Gelbėkime vieni kitus!

 17. Ne tik sako:

  Ne tik gėlyčių, slidžių ir švenčių – o kur dar arbatėlė, tortukai, saldainiukai, dovanėlės įvairiom progom, kad ir už biudžetinius pinigėlius, betgi kaaaaip malooooonu….

 18. Ko verkiat? sako:

  Norėjot gėlyčių, švenčių, slidžių. Turit! Gerų medikų pažaduose nebuvo…

 19. Vienareikšmiškai sako:

  Kai sąžinės nėra, tai ir baltas chalatas nepadės

 20. Pacientė sako:

  Teko lankytis pas tą šundaktarį prieš keletą metų. Po rimtos traumos tik iš tolo žvilgtelėjo ir pasakė – jums nieko nėra. Net neapžiūrėjo! Jis net gydytojo vardo nevertas! Rašiau skundą tuometinei buvusiai valdžiai. Niekas nesureagavo. Akivaizdu, jog ligoninė neturi medikų pasirinkimo, rimtas specialistas į tokį mažą rajoną dėl menkos algos nevažiuoja. Vat ir turim ką turim. Kuo toliau nuo tokių!

 21. Darius sako:

  Liūdesiui . Cit: “Aišku, kad labiausiai gaila vargšo vaiko, bet jis tikrai pasveiks be pasekmių.
  Bet komentatorius turiu labai nuliūdinti- chirurginis skyrius Širvintose uždarytas prie Laimutės, o kas keisčiausia, kad minimą daktarą į darbą priėmė ne dabartinis, o buvusioji ir jis dirba Širvintose ne 2 ir ne 3 metus.”
  Ar jūs pasirengęs viešai atsakyti už savo žodžius Laimutės Meškauskienės adresu? Akivaizdu, gėdos neturite…

 22. liūdesiui sako:

  Chirurginis skyrius uždarytas 2010 metų kovo 31 d. O ta jūsų laimutė pradėjo vadovauti 2013 m. Liepos 1 d. To skyriaus pėdos jau ataušusios buvo. O žymusis gydytojas kaip pereinamasis prizas ligoninėje dirba nuo 2005 m. Taigi, eigėli, gana meluoti ir šmeižti. Jei pats su juo nesusitvarkai nekaltink laimutės. Beja, aš ne ji. Ir aš dirbu ligoninėje ir viską prisimenu. Jeigu ką. Gana mus mulkinti, netikėli. Galvoji lengva su tokiu tipu kaip tas gydytojas dirbti. Tau pačiam nusišvilpt į mus. Svarbu kad gydytojas tau paklūsta ir šykną tavo laižo. Už tat daro ką nori.

 23. vėl jis sako:

  na štai vienintelis gydytojas kuris skamba jau antrąkart dėl pirmosios pagalbos suteikimo. Gal jis į politiką ruošiasi ir taip nemokamai reklamą gaudo? Jei skyrius uždarytas kaip kažkas teigia, tai ką veikia „chirurgas“ ligoninėje??? Ar jis tik savanoriauja dėl grožio??? Tas pats chirurgas nuskambėjo praėjusiais metais kai globėją su vaiku pro duris išstūmė dėl popieriuko ir nesuteikė pirmos pagalbos, įkandus šuniui. Visa Lietuva nuskambėjo šita istorija. Beje jo pusėn stojo tas pats Eigėlis ir net vicemerė. Na štai dabar dėkokite jiems, kad tada nepabarė, o kaip tik užpuolė nukentėjusius.Ir manau dabar bus tas pats, ras būdų apkaltinti pačius tėvus, bet netikusiam gydytojui nė piršteliu nepagrūmos. Gal atkreips dėmesį kai įvyks tragedija pačiame priimamajame dėl tokio aplaidaus požiūrio į darbą bei visiškos atjautos neturėjimo.

 24. koks skirtumas sako:

  koks skirtumas kas priėmė, nuo to vaikui ne lengviau. tai ir čia Meškauskienė kalta? jei prie jos taip būtų atsitikę, tai skalambytų visi ruporai. o dabar? nebus kaltų, pamatysit. Bendrai bus- Eigelis ar taip ar taip ant ribos- beveik išėjęs į privačią kliniką. Labai gražiai juo pasinaudos eilinį kartą.

 25. Anonimas sako:

  Apskuskite daktara kad ji nesiustu dirbt i sirvintu ligonine.

 26. Liūdesys sako:

  Aišku, kad labiausiai gaila vargšo vaiko, bet jis tikrai pasveiks be pasekmių.
  Bet komentatorius turiu labai nuliūdinti- chirurginis skyrius Širvintose uždarytas prie Laimutės, o kas keisčiausia, kad minimą daktarą į darbą priėmė ne dabartinis, o buvusioji ir jis dirba Širvintose ne 2 ir ne 3 metus.

 27. Monika sako:

  nesupranti kaip gydyti,iškviesk greitąją ir siųsk vaiką pas gydytojus suprantančius kaip gydyti nudegimus.Vaiko labai gaila ir labai skaudu nes toks gydytojas tik prailgino vaikučio kančias.

 28. Laima sako:

  Nieko naujo. Jeigu tėvai gali tegu veža vaiką į santariskes, bet kur, kad tik iš širvintu. Sakau iš savo patirties – po nemažos rankos traumos širvintose jokios pagalbos nesulaukiau – rentgeno ir to negalėjo padaryti – nebuvo elektros. Santariškių priimamajame visi buvo pakraupe kaip širvintu gydytojai mane išleido namo – be jokio parisimo ar rankos sutvarstymo, vaistų nuo skausmo suleido tik daug daug kartų paprašius. Žodžiu norit gyventi bekit nuo širvintose dirbančių gydytoju

 29. Anonimas sako:

  Cia ne gydytojas ir net ne veterinaras, savo suns net nevezciau I Sirvintu ligonine!
  Stiprybes vaikui ir teveliams

 30. as.... sako:

  pries 7 men. mes net nesulaukiam daktares, nes daktare per rageli pamate, kad tai nera butina, nors buvo jos budejimo diena. Uz ka jiems moka algas jei net nesugeba atvykti i darbo vieta.

 31. Vargšas vaikas sako:

  Labai gaila vaiko, kad teko taip kentėti. Išvaikė gerus gydytojus iš ligoninės, tad kasdien bus tik blogiau

 32. Skaitytojas sako:

  Stiprybės vaikui ir jo šeimai. Palinkėjimas apeikit kitą kartą Širvintų ligoninę iš tolo, o dar geriau kad jos paslaugų jums neprireiktų.

 33. Baisu sako:

  Beširdis, o gal dar per švelnus apibūdinimas. Ar šis specialistas pasiūlęs tepaliuko, leidęs eiti į mokyklą tik rekomendavęs nesportuoti, taip pat nusiplykęs eitų į darbą?

 34. Klaustukas sako:

  Dar taip neseniai, kai ligoninei vadovavo L.Meškauskienė mūsų skaidrioji taip garsiai kalbėjo apie pažeidimus, netvarką ir kitas negerovesligoninėje. Paskyrė eiti vadovo pareigas teisingą vadovą , o ką matome….. Daug teko kreiptis į Širvintų ligoninę, bet taip kaip dabar baisu ir tokio bordako nebuvo niekada.

 35. ... sako:

  kas nors kartą buvo nusideginęs žino koks tai nepakeliamas skausmas, ir ne vienai dienai. stiprybės vaikui

 36. janina sako:

  Atrodo, kad Širvintose geriau turėti reikalą ne su gydytojais, o slaugytojomis. Prieš metus teko prašytis perrišimui, tai seselės buvo labai malonios, rado ir vaistų ir tvarsčių. Tiesa, su gydytoju susitikti neteko, gal rezultatas būtų panašus. Bloga darosi skaitant, apima svetimos gėdos jausmas

Jūsų komentaras:


+ vienas = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]