Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Šių dienų mįslė: kas taps vicemeru ir pavaduos merę?

papuosalu-dezute-princeses-sostas     Širvintų rajono savivaldybė stovi ant permainų slenksčio. Po Ukmergės rajono apylinkės teismo sprendimo balsų pirkimo byloje, konservatoriai pareikalavo, kad vicemerė nutrauktų koalicinę sutartį su partija, kuri pirko balsuoti turinčių asmenų balsus mero rinkimuose. Vicemerė Irena Vasiliauskienė drąsiai paskelbė žiniasklaidai, kad ji vykdys partijos prezidiumo sprendimą.

      Tiesa, vos praėjus pusdieniui, vicemerė pasitaiso ir jau skelbia, kad taip, ji pasitrauks iš vicemero pareigų, bet „kai įvykdys suplanuotus darbus“. Kokie tie suplanuoti darbai – neskelbiama. Net nėra aišku: savaitės, mėnesio ar penkmečio planai bus įvykdomi.

     Va čia ir prasideda linksmoji dalis. Juk bet ko į VICEmerus nestatysi. Tai žmogus, pavaduojantis merą!

       Mieste sklando gandai (o juk žinome, kad dūmų be ugnies nebūna), kad pastarosiomis dienomis įnirtingai ieškoma naujo vicemero. Gandus dar labiau patvirtina faktas, kad komitetų posėdyje vicemerė sėdėjo ne su valdančiaisiais, o kukliai prisėdo prie opozicijos.

       Logiška būtų, kad vicemero kėdė atitektų valdantiesiems. Bet čia dar viena linksmoji dalis. Visų akims sužiurus į koalicijoje likusį „nedarbietį“ tampa aišku, kad nuolatinio darbo ministerijoje niekas nekeistų į laikiną darbą savivaldybėje.

      Tuomet žvilgsniai krypsta į pačius „darbiečius“. Bet čia suvoki, kad valdančioji koalicija tampa labai trapi, nes turi vos vieno balso persvarą. O kur dar teorinė tikimybė, kad kažkas persigalvos ir nutars arklius pakeisti kelionės viduryje? Todėl labai svarbu kėdę duoti ne savam, o tam, kuris sustiprintų pozicijas. Kas juo taps?

       Įvairūs galimi kandidatai kviečiami į pokalbius pas merę. Kalbama darbiniais klausimais ir pasiūloma vicemero pozicija.

      Protingas ir mąstantis žmogus supranta, kad šiandien priimti tokį pasiūlymą – politinė savižudybė. Naujuose rinkimuose, iki kurių liko mažiau nei pusantrų metų, „darbiečiai“ niekada nebalsuos už svetimą, juo labiau, kad ir savų pakanka, o tie, kas nepalaiko dabartinės merės – nusisuks nuo „išdaviko“ (greičiausiai taip būtų traktuojamas sutikimas). Tad šie nepilni pusantrų metų žengusiam tokį žingsnį žmogui gali tapti paskutiniais Širvintų politikos padangėje. Patikėkite, niekas nenori į užribį, tad ir galvą po giljotina ne kiekvienas dės. Net ir žvaigždė spindi ne vieną dieną…

      O kur dar kita tikimybė? O jei staiga, atėjus naujam vicemerui, merė nutartų atsistatydinti? Tuomet visa atsakomybė ir nebaigtų darbų galai kristų ant vicemero galvos. Spėkite, kas geriausiai žino visas bėdeles ir trūkumus? Taip taip. Sėkmingiausia kišti pagalius į ratus, kai žinai kur ir kada reikia.

     Įdomiu laikotarpiu mes gyvename. Ar kas galėjo pamanyti, kad visą kadenciją kalbėsime apie politiką ir būsime stebinami naujienomis? Juk paprastai politikavimas baigiasi iškart po rinkimų. O mes galime ir tai darome. Visi be išimties. Ir tie, kurie nuo pradžių skambino pavojaus varpais, ir tie, kurie nuolankiai pardavė balsus, o šiandien skundžiasi suklydę.

       Ir čia prisimenu vieno rinkėjo per rinkimus papasakotą anekdotinę istoriją.

      Išrenkamas naujas įmonės vadovas. Senasis vadovas jam įteikia dideliu kaspinu perrištą dovaną –  tris laiškus.

-          Kai bus labai sunku – atplėšk vieną laišką ir žinosi, ką toliau daryti, – pasakė senasis naujajam.

     Dirba naujasis, bet pastebi, kad kolektyvas jo nebeklauso. Plėšia pirmąjį laišką, o jame parašyta KRITIKUOK BUVUSĮ. Ką darysi, ima kritikuoti buvusį vadovą, jo priimtus sprendimus ir padėtis taisosi, visi pritariamai linksi, per petį naujajam ploja. Bet netrukus situacija vėl slysta iš rankų. Tuomet atplėšia antrą voką, kuriame parašyta ŽADĖK. Na ir leidžia naujasis savo fantazijas į laisvę, žada būtų nebūtų dalykų, o žmonės tiki, dar garsiau jam ploja ir giria. Po kurio laiko, pamatę, kad pažadai tik žodžiuose, žmonės ima burbėti ir priekaištauti. Ką daryti? Plėšia naujasis trečią voką. O ten juodu ant balto parašyta RAŠYK TRIS LAIŠKUS.

     Taigi, liaudies išmintis teigia, kad gera vieta tuščia nebūna. Kaip viename animaciniame filme sakoma: Drakonas mirė. Tegyvuoja naujas drakonas!

VICErinkėjas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. stasė sako:

  Gera mintis apie visuomeninį vicemerą. Atrodo kažkada V. Radionovas toks buvo ir nieko, rajonas nesugriuvo.

 2. Robinas sako:

  Kokią dar analizę gali atlikti „kontrolierė” (kitaip jos pareigų negaliu parašyti), jeigu ji pirma liekė sveikinti „merę”, o ir taip nežino kaip įtikti darbiečiams. Jeigu galėtu, tai tikriausiai visa įlistu kai kur, kai kam, tik viena bėda, gali ne……..

 3. nesąjunga sako:

  Kuomet pasitraukė didžioji dali Širvintų TS(LK) iš partijos skyriaus, verta buvo svarstyti kiek prie to prisidėjo Irena, praėjusioje kadencijoje ir šioje susieta tik su Darbo partijos bičiulyste, tarpusavio susitarimais dėl Širvintų darbiečių visos vykdomos politikos. Širvintose, dėka minimos personos, besantis skyrius turėtų persivadinti – “Širvintų “krikščionių” darbo partijos skyrius”!!! Ar analizę auditas, kontrolierė atliko,kiek šimtų tūkstančių rajono gyventojų lėšų “išmesta” beveik 20 čiai atleistųjų 1-1,5 metų kompensacijoms, išeitinėms, advokatams, teismams. Tai juk pasekmės įnorių rasti saviems kėdes tos koalicijos DP ir koalicijos narės iš “Širvintų “krikščionių” darbo partijos skyriaus”.

 4. Laima sako:

  Lažinamės. Aš sakau: nekris. Per daug ambicijų božegraika turi. Jei pralošiu, parašysiu atsiprašymą jos viešai.

 5. Labas rytas sako:

  Išaušo didžioji diena! Ar kris politikos milžinai?

 6. Virginijui sako:

  Neskaitykit svetimų minčių. Stogas pavažiuos. Žvaigždes pamatysit

 7. Virginijus S. sako:

  Bloga ta jūreivė, kuri nenori tapti kapitone. Lygiai taip, jeigu BEVEIKmerė nenorėtų tapti TIKRAmere. Kai esi taip aukštai, kad tik pati tuo džiaugiesi, negali galvoti kitaip, kaip tik dar aukščiau pakilus. Nes tik aukščiau TIKRAS gyvenimas. Bet, kai kiti tave netinkamai supranta, tau ima klostytis prastai. Tenka ieškoti, ar ieškotis kitos veiklos. Didžiausias kompromisas, kurį gali priimti, tai kokios nors įstaigos vadovo postas, kuris bent kiek primintų sostą. Bet čia ir vėl tavo kilnių siekių ir didelės sielos polėkio nesupranta valdiškų raštų išaiškintojai. Tave varžo ir tu negali rinktis valdiško posto. Tada belieka tai, kas nuo valstybės atskirta. Bažnyčia. Arba globos namai. Tada pamanai, kad visai neblogas amplua būtų globos namų DIREKTORĖ. Ir pagalvoji, kad gal visai ir nenorėjai būti BEVEIKmere, nes tai tik beveik. O čia DIREKTORĖ, TIKRA DIREKTORĖ. O šaltas duše! Globos namai jau turi direktorių, ir tikrą. Ir jis vis dirba, ir vis gerai dirba ir jam vis sekasi. Ir vis nerašo “Savo noru” Tai ką dabar daryti? O daryti reikia, laikas spaudžia. Kur postas?

 8. VBS sako:

  Gerb. „Atsakyme“, gal galite nurodyti, kokiame įstatyme parašyta, kad norint atsistatydinti iš politinio posto reikia atsisakyti tarybos nario mandato? Postas gaunamas lipdant valdančiąją koaliciją, o mandatą suteikia rinkėjai. Vicemerei pakanka padaryti pareiškimą apie atsistatydinimą, kuris net svarstomas neturi būti. Pagal Jus tai vienos partijos sprendimus kvestionuos kita partija, balsuodama, atsistatydinti ar ne vicemerei??? Čia eiliniai DP ir Vasiliauskienės manevrai, kurie gali baigtis, kaip Kirkilui ir Co.
  Tarp kitko, Širvintų krašte šiandien skaičiau, kad taip ir bus daroma – Vasiliauskienė pateiks prašymą ją atleisti iš pareigų. Nenustebau dėl tokio nonsenso. Nustebau, kad ŠK blokuoja mano komentarus, dėl ko jaučiuosi pamaloninta.

 9. daugtaškis sako:

  kaip čia viskas įdomiai sukasi.kas ką pergudraus? kas ką paaukos? kas ką kuo pakeis? neišgėręs nesuprasi. o kad suprastum reikia daug išgert. o kai daug išgersi tai balsą parduosi, nes vėl išgert reiks.ir vėl viskas iš pradžios. Linksma. Į sveikatą, politikieriai

 10. rinkėjas sako:

  nebalsuosiu savivaldybių rinkimuose už konservatorius, jeigu sąraše bus dabartinė vicemerė. Ji turi pasitraukti iš rajoninės politikos. Geriau atiduosiu balsą opozicinei partijai, neturinčiai vietų seime.

 11. atsakymas vbs sako:

  Deja, pagal įstatymus vicemerė atsistatydinti pati gali tik atsisakius tarybos nario mandato. Kitu atveju reikia tarybos narių balsavimo (surinkti daugiau kaip pusę pritariančių tarybos narių balsų)

 12. Pritariu sako:

  Pritariu komentatoriui „???“ – jokių „vicių“ mažame skurdžiame rajone. Kam šis postas reikalingas? Partijų turgeliui? Pvz., Vokietijoje šis postas nedidelėse savivaldybėse yra neetatinis. Įstaigos jungiamos, darbininkai už tuos pačius grašius turi dvigubai daugiau darbo padaryti, o savivaldybė – be jokių skrupulų pučiasi.

 13. Konservatoriams sako:

  Jei tikitės kituose rinkimuose laimėti bent vieną mandatą taryboje, rytoj VICĖ turi atsisakyti pareigų. Kitu atveju Širvintose liksite užribyje

 14. Būtent! sako:

  Pareiškia apie atsistatydinimą ir išeina. O toliau taryba sprendžia, kas ją pakeis. Jau rytoj tarybos posėdis ir tai turėtų įvykti

 15. VBS sako:

  Kolegos komentatoriai, manau, kai politikas atsistatydina iš užimamo posto pats, jokių tarybos balsavimų nereikia. Atsistatydinimas yra atsistatydinimas, tuo viskas yra pasakyta, jokių alternatyvų čia būti nagali.
  Liūdniausia yra tai, kad konservatoriams prireikė pustrečių metų, kad pamatytų ir suprastų, su kuo nuėjo obuoliauti jų nariai, kad buvo sužlugdytas partijos skyrius.
  Kodėl tempiama? Dairomasi, kur nutupti, bandoma pratempti, vis tik pinigėliai, ponai

 16. Va va sako:

  Gali. Bet ar nori? Juk alga nekukli. Ir garbė, ir kitų nuolankumas. Kas gi šiaip sau atsisako tokių privilegijų?

 17. . sako:

  Ji gali ir pati pasiprasyti atleisti ja nuo vicemeres pareigu ” savo noru”

 18. tik du būdai sako:

  vicemerė gali būti atleista tik dviem būdais: 1 – balsavus rajoną valdančiai Darbo partijai už atleidimą ir ji lieka tarybos nare; 2 – atsisakius tarybos nario mandato (atleidžia Vyriausioji rinkimų komisija) ir ją pakeičia naujas asmuo. Opozicija atleidimo procese nevaidina jokio vaidmens.

 19. Patriotas sako:

  Pritariu Monikai už jos įžvalgas. Vicemerė yra puiki merės mokinė, o toji savo ruožtu yra išėjusi DP mokyklą, kuriai mokslo programa ko gero buvo ruošiama kaimyninės šalies specialiųjų tarnybų. Ko mokė ir ko ji išmokė vicemerę? Manipuliavimo žmonėmis, aferų meistrystės, apgavysčių, pažadų dalijimo ir kitų nešvarių triukų, kuriais taip puikiai naudojasi rajono valdžia. Ir jūs manote, kad merė taip paprastai paleis tokią gabią mokinę, kuria dar bus galima pasinaudoti ateityje, kad ir pateisinant savo nesėkmingą valdymą ir nenusisekusius projektus.

 20. ??? sako:

  O kam reikalingas tas vicemeras??? Jeigu jungia darželius, mokyklas, įstaigas- dėl lėšų taupymo, tai tegul pirmiau pradeda taupyti nuo galvos, pats laikas sujungti merą ir vicemerą. Oho kiek sutaupytume

 21. ? sako:

  vakar mačiau Sakalauskienę savivaldybėje, jeigu vece atsisako mandato, tai į Tarybą ateina Daiva? o vice galimai geras postas

 22. Monika sako:

  patikėsiu,kad vicemerė laikosi partijos politikos kai atsistatydins,o kad atsistatydins netikiu.

 23. pastaba autoriui sako:

  Merui atsistatydinus Taryba išsirenka laikinąjį merą (juo gali tapti ir vicemeras), kuris dirba iki tol, kol visuotinių rinkimų metų neišrenkamas naujas meras.

 24. arbo partijos balsas sako:

  Gera mintis. Įkaitų drama. Vasiliauskienė įkaitė. Patogi situacija. Vicemerė negali atsistatydinti, nes darbo parcija neleidžia. O partijai dzin, nes jai blogiau ir už ą blogiau būti negali.

 25. situacija sako:

  kodėl vicemerė turi būti atleista? Darbo partijos nariai taryboje nebalsuoja už atleidimą ir vicemerė lieka savo pareigose. Tik Darbo partijos balsais ji gali būti atleista iš pareigų. Ar neteks vicemerei, norint išeiti iš pareigų, atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato.

 26. Nu geras! sako:

  Rašyk tris laiškus

 27. Mokytojas sako:

  Už anekdotą ir mintis rašau 10. Dar 10 už vicerinkėją. Nuo šiol taip vadinsiu parduodančius balsus.

Jūsų komentaras:


keturi − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]