Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skyrybų procesas pradedamas arba kuris rikis apsaugos valdovę

    DSC_0007 Pasklidus žiniai, kad konservatoriai nurodė I.Vasiliauskienei nutraukti koalicinę sutartį su Ž.Pinskuviene, visi puolė spėlioti, kaip pasielgs vicemerė.

     Ilgai laukti neteko. Pati Irena Vasiliauskienė pranešė, kad palieka vicemero postą. Tiesa, apie tai ji dar nekalbėjo nei su rajono valdžia, nei partijos skyrium.

       Šiandien sulaukiau labai daug skambučių ir žinučių su klausimu, o kas toliau? Kas dabar bus? O viena moterytė beveik verkdama kalbėjo, kad jei merę nuvers, tai projektai liks nepabaigti. Patikėkite, koks meras bebūtų, projektai bus įgyvendinti, nes ES duodama pinigus  moka reikalauti. O kaip atsiskaitysi nepadaręs?

      Klausimas, kas bus – labai platus. Žinoma, nesu politikos apžvalgininkė ir neketinu ja būti. Bet ne pirmus metus stebėdama situaciją rajone ir ją aprašydama keletą spėjimų turiu. Jais mielai pasidalinsiu. Bet dar kartą primenu, tai tik mano asmeniniai spėjimai ir pamąstymai. O būti gali ir dar kitaip.

       Gyvenimas, kaip šachmatų lenta. Visi, žaidžiantys šachmatais, pasakys, kad lentos ir figūros vienodos, o situacijų žaidžiant daug. Niekada nežinai, kuo baigsis partija. Kartais paskelbtas matas karaliui yra geriau už rikį, neapsaugojusį valdovę… Kiekvienas žaidėjas strateguoja bent kelis ėjimus į priekį…

Tai gi. Vicemerė atsistatydina. O tada…

 • Eks vicemerė uoliai atgailauja už nuodėmes, prisijungia prie opozicijos ir ieško darbo. (Nepykite, neįtikėtina versija)
 • Kas taps naujuoju vicemeru? Mano akimis, tai bus Darius Valkauskas. Jam bus pasiūlytas vicemero postas vien tam, kad būtų išsaugotos valdančiosios daugumos pozicijos taryboje.
 • Eks vicemerei greičiausiai bus pasiūlytos kažkokios vadovaujančios pareigos, ji paskelbs, kad tampa nepriklausoma tarybos nare. Tačiau už naują postą balsuos taip, kaip iki šiol – su valdančiaisiais. Tai netrukus pamatysime Tarybos posėdžiuose.

Ką gali jai pasiūlyti?

 • Darželio „Boružėlė“ direktorės pareigas. Juk ne veltui vienas iš būsimo tarybos posėdžio projektų yra „Konstatuoti, kad terminuota darbo sutartis Nr. 14-1134, sudaryta su Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ laikinai direktoriaus pareigas einančia Sondra Bartuliene, pasibaigė suėjus terminui, t. y. nuo 2017 m. lapkričio 14 d.“ .
 • Ligoninės direktorė. Dabartinis direktorius nėra mėgiamas (kitu atveju nebūtų tiek laiko LEPu). Tad jį praspyrus – puikus postas gautųsi už ištikimybę.
 • Parapijos senelių namų direktoriaus kėdė. Eks vicemerė su seneliais bendrauti mėgsta. Su kunigais labai draugauja, bažnyčiose gieda. O dabartinis vadovas oi kaip neparankus, tad gerai būtų juo atsikratyti. Juo labiau, kad ir Astikas krito kaip Tarybos narys tik dėl Kirtiklio atkaklumo ir bylinėjimosi. Kitas variantas – jam pasiūlyti kitas pareigas. Kokias? Jų yra. Seniūno (Zibalų arba miesto), darželio direktoriaus ir kitas.
 • Dar yra buvusi darbo vieta – gimnazijos muzikos mokytojos. Na, bet kur dėti jauną mokytoją, kurį myli mokiniai? Atleiskite, čia mano fantazija neveikia.
 • P.S. Pilnatis manęs nepaveikė ir aš žinau, kad tarybos narys negali vadovauti įstaigai, pavaldžiai savivaldybei. Na, bet kaip ten sako? Mes galime tai, ko negali kiti.

Meras

 • Merė toliau vadovauja rajonui ir daro tai, ką daro.
 • Atsistatydina iš merės pareigų, dalyvauja rinkimuose ir bando juos laimėti (tikimybė didelė, nesigilinant, kaip vyksta darbai – padaryta daug).
 • Išrenkamas naujas meras. Čia skaitytojus norėčiau pakviesti padiskutuoti, kas jis?

Tarybos sudėtis

 • Merei likus savo pareigose, valdančioji dauguma vis tiek jos rankose. Nebent Valkauskas atsisakys vicemero posto, o Vasiliauskienė – vadovo posto kažkur. Ir abu pereina į kitą pusę.  Bet sutikite, tai nerealu.
 • Labiausiai tikėtina, kad bus pasirinktas pirmasis mano spėjimas: vienas į vicemerus, kitas į direktorius ir abu Taryboje balsuos taip, kaip reikia, nepriklausomai, kad vienam jų negalima būti koalicijoje.
 • Žinoma, mes nežinome kitų Tarybos narių pozicijos. Kaip pasielgs nei valdantiesiems, nei opozicijai nepriklausantys tarybos nariai? Ar nesusigundys vicemero kėde? Šiandien pasigarsinkite savo telefonus. Galbūt kas nors sulauks ir kvietimo meiliai pasikalbėti.

Vyriausioji rinkimų komisija

 • Įsiteisėjus teismo sprendimui, vyriausioji rinkimų komisija priima sprendimą atšaukti merą iš pareigų (nesu tikra, ar tai numato įstatymas). Tuomet visi ruošiamės balsuoti. Ir vėl. Parduodam arba neparduodam balsus.

     Tai tokie mano asmeniniai pamąstymai iš šios dienos aktualijų. Gali būti, kad aš klystu. O gal kažką ir atspėsiu. Pagyvensim – pamatysim. O kaip visą situaciją matote Jūs? Rašykite komentaruose. Diskutuokime.

Neringa


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

41 Komentarai (-ų)

 1. Ir vėl tau sako:

  Yra ir nepriklausoma nuo partinių įsipareigojimų galimybė pasitikrint savo “gerų darbų” poveikį rinkėjams, ypač tokioj mažoj bendruomenėj , kur kiekvienas kaip po padidinimo stiklu.TIK PIRMYN, kaip nepriklausoma kandidatė, kam ta konservatyvi partija ir tas “sovietinis “LANSBERGIUKO prezidiumas.Išbandykit žmonių valią savo VALIA.O dabar jau net ‘mąstymas supanašėjo su” mylima mere

 2. ir vėl aš ... sako:

  Kaip ten bebūtų ,bet konservatorių prezidiumas akivaizdžiai demonstruoja ,,sovietinę praktiką ” kai sprendimai ,,nuleidžiami ”iš viršaus ,visai neatsižvelgiant į žmonių valią . Kodėl negalima leisti dirbti iki kadencijos pabaigos ir laukti kitų savivaldos rinkimų rezultatų?

 3. stepui sako:

  Ne Darbo partijos balsais Darbo kodeksas patvirtintas, susivokite! Tik kas pakeis Ireną, kreipimuisi: “Mano mylima mere, .. tikrai mano mylima mere” :)

 4. stepas sako:

  Vicemerė toliau dirbs vicemere: iš šių pareigų ją atleisti įmanoma tik Darbo partijos balsais.

 5. ? sako:

  Tai ką čia ta „konservatorė” gero mūsų rajonui padarė?

 6. ir vėl aš ...malonu kad vėl man. sako:

  Na su jūsų teiginiu tenka sutikti ,bet tik iš dalies ..
  Kiekvienoje partijoje yra skirtingų žmonių ,kurie skiriasi vieni nuo kitų ,gebėjimais ,supratimu,sąžiningumu , tikslais ir norais .Sutinku ,kad konservatorių balsas tome ,,chore ”silpnas ,bet per kitus rinkimus gali nebūti jokio,nes dėl to labai ,,stengiasi ” konservatorių prezidiumas ,bet galėjo būti ir kitaip. Gal žmonės būtų įvertinę vicemerės darbą jai paskirtoje srityje ir per kitus rinkimus konservatorių būtų jau daugiau .Bet konservatorių prezidiumas nenori duoti šansą naujiems žmonėms ,nes jie gerai dirbdami kelia grėsmę jiems patiems .

 7. Ir vėl tau... sako:

  Nu kokie ten darbai matos iš po Živilės skverno ? Kokios idėjos , koks balselis ten cypsi?Nu , kai Živiliuks atostogaut kur toliau išvyksta , gal galvelę ir pakeliat iš konservų , bet kas ten jūsų paiso , kas ten jus kaip partiją su kokiom idėjom pastebi?Nejuokinkit ,balseli tyruose ….Irute , Jūs tik vienas pritariamasis “bekvokalo”balselis , muzikos užsakovas ir dirigentas ir pirmas smuikas p. Ž., ir orkestro dauguma konservatoriškumu net nedvelkia

 8. Laima sako:

  Na va. Juk rašiau, kad pažįstant vasiliauskienę, tai negali būti, kad ji atsistatydins. Va ir darbų turi nesibaigiančių: kaip ką patikrinti, pažeminti, apšmeižti… iki kadencijos galo užtekt turėtų…

 9. ir vėl aš ... sako:

  Kas būtų ,jei bobutė turėtų kiaušinius ? ;)
  a) …būtų diedukas
  b)…būtų bobutė su kiaušiniais ….

  Manau,kad net nenujausdamas TS-LKD prezidiumas tokiu savo ,,demokratišku” ( taip galvoja partijos pirmininkas G.L )sprendimu dar labiau sustiprino DP pozicijas Širvintų rajone .Rinkėją labiau domina patys darbai ,o ne partijos pavadinimas . Nenustebčiau jei konservatorių prezidiumas lieptų ir darbietei Ž.Pinskuvienei palikti postą ,nes jai vadovaujant Širvintas gali pulti rusai …. ;)

 10. Rokas sako:

  Superiui ner kas daugiai veikti, tik mesla sitos pletkininkes skaityti.

 11. superiui sako:

  neįtikinote, tik Etiopijoje vos 7 proc.gyventojų gali naudotis internetu, tai jei buvote Etiopijoje, tada įtikinote :)

 12. Tep sako:

  Karūnos komentaras super!Neringa pirmyn,gera skaityti ir sekmès Jums.

 13. jooooo sako:

  Taiklus buvo ateities spėjimas,,,lauksim neužilgo ir reultatų,,,taikliai čia Neringa..

 14. aha sako:

  Teko matyti siandien S. Kirtikli savivaldybes koridoriuose..

 15. vai vai sako:

  yra gi ir kitų l.e. direktorių, kurių vietą bele kurią geba užimti p. Irena. O ką, sugebės bet kur, kaip ir visos kitos.

 16. Sąžinė sako:

  Kaip sakoma sąžinė arba graužia arba miega.Mūsų atveju ji prarastoji iliuzija, miražas , gal jau net numirėlis visai.O partijų politikoj tokia sąvoka aplamai neegzistuoja.Visoms rūpi pajamos ,pinigai pinigai, karjera +socialiniai ryšiai , kurie irgi tam tikra prasme valiuta.Paragavę valdžios gėrybių, bet kokia kaina ten stengsis išlikt.O kas kuo taps NORIT JŪS TO AR NENORIT, nuspręs vienintelis žmogus rajone.Ir visi tai žinom kol kas

 17. Taigi sako:

  išeis Vasiliauskienė iš partijos ir liks kuo dabar yra. TS-KD nelabai jos reikia, bent jau širvintiškiams, tikriems konservatoriams, jeigu jie susivienys.

 18. .rikiui sako:

  jei atsiras toks, kuris stengsis apsaugoti valdovę- sėkmės. bet sąžinė ir žmonių pagarba daug reiškia. ir ją praradus atgal susigrąžint sudėtinga

 19. . sako:

  zosės jūs zosės- kaip reiks, taip ir padarys. nesitars su kuo nereikia. apeis įstatymus, pažais su teismais ir viskas

 20. manau sako:

  bus didelis jovalas , paskui viskas nurims ir vėl karavanas eis. nepykdykit aikštingos panelės- porcelianiniais dantukais apkandžios, oi, ne pati- ras kas tai padarys.Rasos ji pakęst negali- ir gražesnė, ir natūrali, ir nedurna, ir neparsiduodanti, ir reputacija nedirbtinė. Kirtiklio irgi bijo- iš viso bijo stiprių žmonių. Turėtų labai panikuoti.

 21. Cha sako:

  Krištolinė bando lipyti įskilusį krištolą. Na, kuris savo plačia krūtine užlopysit atsiverenčią skylę krištoliniame užpakalyje?

 22. Laima p. Zosei. sako:

  Nė kiek nepergyvenu dėl Tamašiūnienės. Ji garbinga ir protinga. Į šūdą galvos nekiš. Bet kad gali bandyti ją pritraukti tai faktas, apie kurį ir svarstau.

 23. Manau sako:

  Opozicijos nepaims. Rankos trumpos. O su neapsisprendusiais paprasčiau. Vieną ten paspaus, kitą kitur

 24. Eilė sako:

  Žmonės kalba, kad link savivaldybės eina ir į antrą aukštą lipa įdomūs žmonės. Gal gundomi įdomiais pasiūlymais? Gal jie kartais tarybos nariai? Gal opozicijos?

 25. katras sako:

  Cia be dantu?bet lb protingas?

 26. Zosė Laimai sako:

  DėL Tamošiūnienės nepergyvenkite. Lenkų atstovai niekada neišduoda ir šį kartą neišduos.Neįsivaizduoju, koks beprotis gali lįsti į tą jovalą.

 27. Laima sako:

  Pritariu. Juo labiau Tamašiūnienė buvo gundoma ir anksčiau. Tik ar verta parsiduoti….

 28. Karūna sako:

  Pusę karalystės už karūną. Statymai labai dideli. Jeigu susiformuos nauja valdančioji dauguma, tai ji turės priėjimą prie visų projektų ir jų kainų. O to negalima leisti. Vadinasi reikia skaldyti opoziciją. Labiausiai tikėtina, kad tai bus bandomi Giedrius Jozonis arba Tamašunienė.

 29. /// sako:

  sakiau, kad bus įdomu

 30. Laima sako:

  Parapijos globos namų direktorius nepavaldus merei ir tarybai. Va pats realiausias postas. Dar. Gimnazijos direktorės pavaduotoja. Taipogi gan padorus postas. Kaip tik vasiliauskienei. O po to ką gali žinoti, gal ir direktorė pataps. Gerai pasiknisusi po Buziene.

 31. super sako:

  >Robinui
  Kaip šuniukas amsite į kiekvieną mano postą. Nemanau kad tai N.T., nes per daug mandagiai rašote. Aš jums patinku, ar tesiog skaudi tema del proto? Bad experience?

  >superiui
  Ligonineje tikrai nebuvau, klausyk daugiau pijoko prie Kernavės. Girdėjo viena ausimi, bet ne iki galo. Mėnesį buvau užsienyje. Turiu abroad nekilnojamąją turtą. Patenkinau nesveiką smalsumą?

 32. superiui sako:

  iš kur grįžot? Ilgokai nesimatė intererdvėje.

 33. Širvintų burėjoms sako:

  Straipsnelis primena burimą iš kavos tirščių ar Širvintų turgaus pasakas… Politika turi visai kitus dėsningumus- nei draugų, nei priešų, o tik partneriai ar oponentai. Tai gi savivaldybės pasjansas žymiai platesnis. Ypač nenuvertinčiau carienės sugebėjimų “perki-parduodi” ir lietuviškų parsidavimo tradicijų. Išvadoje galima laukti įvairių netikėtumų. Pagyvensim, pamatysim?

 34. Robinas superiui sako:

  Dantų netekti mes galime kiekvienas, nes jie laikui begant genda, bet juos galima sutaisyti, įsidėti kitus ir t.t. Manau didelės problemos nėra, nors aišku kainuoja gal ir nemažai. Na bet jei kai kam galimai trūksta vieno balkio, dėja proto už jokius pinigus neidėsi.

 35. Virginijus sako:

  Mano nuomonė. Darius Valkauskas turi gerą nuolatinį darbą viename iš Žemės ūkio ministerijos tarnybų. Ten darbas nuolatinis, ir ministerija ne Darbo partijos įtakos sferoje. Nežinia kiek ši valdžia tvers, tai vicemero pareigos jo tikrai nesudomins.

 36. Oi ne... sako:

  Niekas ten nelaukia

 37. dore-miau sako:

  teks sugrįžti į gimnaziją ir vėl vadovauti tik Chorui

 38. super sako:

  “Tačiau už naują postą balsuos taip, kaip iki šiol – su valdančiaisiais”
  Siaip tai jinai tures nusisalinti nup balsavimno.
  Nieksinga bedante pletkininke su savo evil thoughts.

 39. ? sako:

  Gal kas zino, kaip ten baigesi teismai su tuo neteisetai uzimtu socbustu? Ar tremtinys vis dar prieglaudoje? Labai gaila vargstancio zmogaus.

 40. Atsakymas sako:

  Tarybos natys negali užimti vadovaujamo posto tos savivaldybės kur yra išrinktas tarybos nariu, galo būri tik vadovo pavaduotoju.

 41. birute sako:

  Oi kiek prisikvatojau is skyrybu proceso , taip taikliai parasyta.

Jūsų komentaras:


šeši − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]