Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Teismas: balsai Širvintų rajono mero rinkimuose buvo perkami (VIDEO)

DSC_0014/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Šiuo metu Ukmergės rajono apylinkės teismas skaito nutartį  baudžiamojoje byloje Trukdymas asmeniui realizuoti teisę rinkti – LR BK 172 1 d.

      Teismas pripažįsta, kad kaltinamieji S.Bartusevičius ir A.Šarmavičius 2015 metų Širvintų rajono mero  rinkimuose pirko piliečių balsus merės Živilės Pinskuvienės naudai.

UŽRAŠYTA PAŽODŽIUI IŠ SKAITYTOS NUTARTIES:

    Lietuvos Respublikos vardu Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjas Rinaldas Adamonis, dalyvaujant Prokurorui Valiukevičiui, kaltinamiesiems Sauliui Bartusevičiui ir Arūnui Šarmavičiui bei jų advokatams, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje teisiamasis Saulius Bartusevčius, kaltinamas pagal LR baudžiamojo kodekso 172 straipsnio 1 dalį, ir Arūnas Šarmavičius, kaltinamas pagal LR baudžiamojo kodekso 172 straipsnio 1 dalį.

    Teismas išnagrinėjęs baudžiamąją bylą nusprendė: kaltinamieji Saulius Bartusevičius ir Arūnas Šarmavičius kartu organizavo trukdymą asmeniui realizuoti teisę rinkti, o būtent 2015 m kovo 15 dieną Širvintų rajono savivaldybės antrojo turo mero rinkimų metu apie vienuoliktą valandą kaltinamasis Bartusevičius nurodė kitam kaltinamajam Šarmavičiui iki 2015 m kovo 15 d 20 valandos surasti balsavimo teisę  turinčius asmenis, kurie už penkių eurų atlygį sutiktų prabalsuoti už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę. Sudaryti ir perduoti jam tokių asmenų sąrašą. O kaltinamasis Šarmavičius 2015 m kovo 15 d apie 12.33 val., susisiekęs su I.G., pastarojo paprašė surasti asmenis, kurie už penkių eurų atlygį prabalsuotų už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę, kandidatuojančią į Širvintų rajono savivaldybės mero pareigas. I.G. sutikus su tokiu pasiūlymu 2015 m kovo 15 d. apie 14 val. perdavus kaltinamajam Šarmavičiui keturiolikos asmenų sąrašą su vardais ir pavardėmis (vardai ir pavardės įvardijami – red.past.), kaip tariamai sutikusių prabalsuoti už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę už atlygį, kaltinamasis Šarmavičius sudarė sąrašą ir apie tai pranešė kitam kaltinamajam Bartusevičiui, po ko pastarasis, atvažiavęs savo automobiliu Audi A6 Avant 2015 m kovo 15 d. apie 18.10 val. bute, esančiame Totorių g., iš kaltinamo Šarmavičiaus paėmė sudarytą asmenų sąrašą ir perdavė šiam kaltinamajam pinigus, skirtus rinkėjų balsų pirkimui.

     Nusikalstama veika buvo nutraukta policijos pareigūnams sulaikius kaltinamuosius Šarmavičių ir Bartusevičių. Abu kaltinamieji kaltais padarius jiems inkriminuojamą nusikaltimą neprisipažino.

     Teismas, remdamasis nuosprendyje išdėstytais motyvais ir vadovaudamasis LR Baudžiamojo kodekso 297, 298, 301, 304, 305 307 straipsniais, nusprendė:

 • Saulių Bartusevičių pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 272 straipsnio 1 d., paskirti jam 150 MGL (5 649 Eur) baudą. Į bausmę įskaityti Sauliaus Bartusevičiaus sulaikymą nuo 2015 m. kovo 15 d. iki 2015 m. kovo 16 d., tai yra vieną sulaikymo dieną, ją sulyginant 2 MGL dydžio baudai ir laikyti, kad nesumokėta baudos dalis yra 148 MGL (5 573,68 Eur).
 • Nustatyti Sauliui Bartusevičiui savanoriško sumokėjimo terminą – šešis mėnesius. Ir išaiškinti, kad bauda suma 5 573,68 Eur turi būti sumokėta per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos į pasirinktą VMI prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamą sąskaitą.
 • Vadovaujantis LR BK 72 straipsnio 2 dalimi, konfiskuoti iš Sauliaus Bartusevičiaus paimtus 2009, 04 Eur, saugomus Vilniaus apskrities policijos komisariato Finansų skyriaus kasoje, kaip nusikalstamos veikos priemonę Valstybės nuosavybėn.
 • Nuosprendžiui įsiteisėjus baigti taikyti Sauliui Bartusevičiui taikytą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
 • Arūną Šarmavičių pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 178 straipsnio 1 dalyje ir paskirti jam 100 MGL (3 766 Eur) baudą.
 • Nustatyti Arūnui Šarmavičiui savanoriško sumokėjimo terminą – šešis mėnesius. Ir išaiškinti, kad bauda suma 3 766 Eur turi būti sumokėta per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos į pasirinktą VMI prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamą sąskaitą.
 • Nuosprendžiui įsiteisėjus baigti taikyti Arūnui Šarmavičiui taikytą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
 • Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, tai yra dvi kompaktines plokšteles su telefonų pokalbių įrašais, vieną kompaktinę plokštelę su VRK posėdžio vaizdo įrašu, vieną kompaktinę plokštelę su Lietuvos vyriausio administracinio teismo posėdžio garso įrašu ir vieną popieriaus lapą su asmenų vardais ir pavardėmis palikti saugoti baudžiamojoje byloje.
 • Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per šį apylinkės teismą.

SKELBIAME TEISMO NUTARTIES VIDEO ĮRAŠĄ

po PYP įraše slepiasi asmenų duomenys, kurių viešai skelbti negalima


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

49 Komentarai (-ų)

 1. Chirurgui sako:

  Gražus komentaras :)

 2. Chirurgas Plastikas sako:

  “Graži moteris”. Moterys, kurios man patinka dabar, patiko ir anksčiau. Prisimenu, kaip jos atrodė darželyje, mokykloje, kaip atrodė būdamos jaunos mamos, kaip atrodė trisdešimties, keturiasdešimties. Tik ne su visomis taip yra. Būna, kad, atsiranda moterų, kurios atsiranda tarsi iš niekur. Vakar jų nebuvo, ar jų mes nepastebėjom. Ir staiga “Vdrug atkuda ne vozmis” atsiranda gražuolė. Be praeities. Tiksliau praeitis pradanginta. Ir visi akli kačiukai rankomis ploja- o gražuole… O plastikos chirurgas plastiškai pasitraukia į šalį.

 3. Savigarba sako:

  Save gerbiantis politikas po tokio teismo sprendimo atsistatydintų. Tai normali tarptautinė praktika.

 4. Kur sako:

  Kur jūs tą grožį matote?

 5. paskaičiau sako:

  komentarus respublikinėj spaudoj- nugi skundkikai skundžia, provokacijas daro, vargšę puola be reikalo ir tt. nu nei juoktis, nei verkt. o kad pirko, tai visur pirko. Pavardėm nevardinsiu, bet buvo visai negražu. Gaila vyriokų, kad pasitikėjo gražia moterim. išdurs ji juos, kaip ne vieną išdūrė.

 6. Kaži sako:

  ar kompensuos vaikinams DP, t.y. ŽP baudas. Pinigai vistiek žmogui tai nemenki. Ir ne sau gi stengėsi. O jeigu nepadengs, tai susipjaus tarpusavyje. Tada tikriausiai daug sužinotume… Bylinėtis toliau irgi pinigus nemenkus kainuoja, dar daugiau prakištų. Įdomus, įdomus tolesnis siužetas

 7. adomui sako:

  Jūs optimistas. Dabar bus skundžiamas teismo sprendimas, tada vėl kokį pusmetį nagrinės, tada gal dar skųs aukščiau – taip ir kadencija baigsis. Ir spės ji dar “malkų priskaldyti” sočiai, nes ji gi “nepriekaištingos reputacijos”, o tie du vyrai galimai taip stengėsi dėl jos savo iniciatyva, nes, pavyzdžiui, norėjo gražios merės.

 8. adomas sako:

  Dabar tai tikrai krištolas subyrės į labai smulkius gabalėlius. Širvintose nebuvo paslaptis, kad rinkimuose buvo perkami balsai. Anuliuoti rinkimų rezultatai, todėl Matukaitė po šių rinkimų išvažiavo dirbti į Vilniaus miesto savivaldybę, nes ŽP būtų suėdusi ją pirmają, po to Saidienę,na pastarosios neperkando nors pastangos buvo dėtos didelės. Dabar pati save. Aukštai stengėsi pakilti, bet žemai krito. Mere mano manymu nebus, o Baltušytei niekas neteiks relagijų. DP era Širvintų rajone pasibaigs labai labai gėdingai.

 9. Galvoju sako:

  Simpatiški nedurni vyrai. Nu kam jie savo gyvenimus teistumu gadinasi? Kiek dar jie tylės?

 10. Tikiu sako:

  Širvintų teismo sprendimus parvitino apygardos ir aukščiausias teismas. Tai didžiausias įvertinimas. Tikiu teismais ir pasitikiu

 11. ? sako:

  O aš teismais tikiu 100%, isitikinau. Kad balsai buvo perkami daug kas matė, bet dėja mažai pakliuvo.

 12. To nemanau sako:

  Taigi, teisybė tikrai yra. Ir ji vadinasi “LR baudžiamasis kodeksas”.

 13. OHO sako:

  Kaip suprantu,finišo tiesioji dabar jau l.e.p. merei? O kaip iškilmingai pradėjo-saliutai, regalijos….

 14. nemanau sako:

  gerbkime tukstancius rinkeju, kurie balsavo uz dabartine mere,uz ka ir prie ko cia mere, pasistengus daug ka galima isvedzioti, opastangu tikrai buvo daug ideta kad tik nelaimetu rinkimu,betteisybe yra rinkimai laimeti.

 15. \ valuk teisybes sako:

  visi zinote koks pasitikejimas teismais , argi nezinote kad pasitiki teismais maza dalis zmoniu,netikiuir as,ojeigu dar paskaitytumet apie ta teiseja ,kuris atstovavo…, tai tuo ir viskas pasakyta.

 16. Klausimas sako:

  Gerb. Tarybos nare, ar nemanote jog turėtumėte atsisakyti tarybos nario mandato? Juk Jūsų vyras pripažintas kaltu, pirkęs balsus jūsų partietės, dabartinės merės, naudai.

 17. Virginijus sako:

  Kad Krašto Naujienų straipsniais dalinasi didžioji žiniasklaida, tai faktas. O kas dalinasi Širvintų Krašto straipsniais?

 18. Leninas sako:

  Prašau pagarbos tiems, kurie balsavo ir ne už pinigus

 19. +++ sako:

  demokratija vadinasi. viskas perkama ir parduodama. Tik paaiškinkit kas nors, kas bus toliau? kažkodėl atrodo, kad nieko nebus- atbus kadenciją, pasitaškys, paieškos išdavikų, dar ką nors atleis, dar ką nors prisivilios ir viskas.

 20. ,,, sako:

  žmonių išrinkta merė. nupirkta kėdė. ką dabar kalbės? tai viskas kas iki šiol vyko, vyko neteisėtai? kas už tai atsakys? kas viską iškuops? kas ryšis eit kuopt?

 21. taip sako:

  šlykščiai bjauru-krištolinė. visi mes apgauti !!!

 22. Rinkimai sako:

  Laukia nauji rinkimai. Jei nenorit būti atleidinėjami, žeminami, tai nepardavinėkit balsų. Tie keli eurai gali per gerklę išlįsti

 23. Širvintų krašto šuo sako:

  O koks buvo šuolis, nuo Širvintų kaimo iki…. Norėjo iki Briuselio nušokti. Bet… O ką, negi taip blogai būti Širvintų kaimo mere?

 24. ? sako:

  Pagal teismo sprendimą, tai galimai turime BAMBALINĘ meeeeręęęę?

 25. 958 sako:

  Viskas sugrįžo bumerangu.Tai ką, rinkimai neteisėti???????????

 26. As sako:

  Tai kas yra Širvintų bambaliu karalienė?

 27. Klaustukui sako:

  Pamenu per ataskaitą sakė, kad kiek reiks tiek lankysiuos.
  Atstovauja mus ir turi būt graži.

 28. ? sako:

  Pas kirpėją į KAPRIZĄ, a ne?

 29. Kirpėja sako:

  Kai kam rytoj prieš darbą reikėtų užsukti į grožio saloną, man regis teks padalinti interviu. Čia su skaidrumu neprasisuksi.

 30. oi sako:

  tai baudą sualala krištolinė sumokės? ar nusispjaus?

 31. durnynas sako:

  nu ne tiem kas pardavė velnių reikia duot, a tiem kas pirko… nebūtų paklausos, nebūtų pasiūlos ar kaip ten, bet kad pirko, kad pardavė, kad lakstė, kad davė,kad atidavė, kad pardavė- FAKTAS. gudriais veideliais, gudriom šypsenytėm, su pagąsdinimais, su pažadais

 32. Siūlau sako:

  Vienam, o gal keliuose straipsniuose apie šią bylą skaičiau, kad pašalpiniai „užmiršo” kad pardavė balsus. Tokiem metam nuimt pašalpas. Kad tie 5 eurai atsirūgtų ir daugiau neparduotų balsų

 33. Kam ta panika sako:

  Kiekvienas protingas supras, kad kito naudai niekas be priežasties neperkama. Jei pirko, tai užsakė. Kas? Man tikrai aišku. Visos Širvintos apie tai kalba.

 34. kas iš to sako:

  KAS IŠ TO? nu kas nuo to pasikeis?pasakykit man glušam? visi viską seniai žinojo, visi viską seniai matė. bet kas iš to> jei jau įrodė, kad pirko, taoi išmes iš merų> nu nemetė ir nemes- ji krikštolinė- ne ji pirko. kažkokie jai net ne draugai pirko, a ji net neprašė. kas toliau bus? a gi nieko… paputosim, pasijausim teisingais ir vsio- ir toliau žaisimės su nepriekaištinga reputaciaj. nu žmonės, prašnekėkit jau. jau nukarūnuota jūsų lialka…..

 35. Pasitikslinu sako:

  Negi taip ir sakė: už penkių eurų atlygį prabalsuotų už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę, kandidatuojančią į Širvintų rajono savivaldybės mero pareigas

 36. Virginijus sako:

  Kad Saulius Bartusevičius yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narės nuo Darbo partijos Vilmos Bartusevičienės vyras, neturi visiškai jokios reikšmės ir yra tik atsitiktinumas. Tai, kad darbietės vyras “balsauja” darbietei merei, yra tik šiaip atsitiktinumas. Patikėkit manim, kas tie penki Eurai? Nieko. Du puodeliai kavos. Taigi jos, gal iš tiesų, išgers kavos ir sėdės sau žvalios posėdžiuose.

 37. ??? sako:

  A.Bartusevičius ir S.Šarmavičius???
  Nu galvoju kas čia per nauji žmonės Širvintų padangėj?
  Gal visgi S.Bartusevičius ir A. Šarmavičius ?

  Ne, bet smagu kai teisingumas triumfuoja :) tik kas iš to….eilinį kartą išsisuks

 38. taigi sako:

  Nu, kaži kokios nuotaikos Liukonių seniūnaitės po tokių teismo nutarimų?

 39. neapsakomas jausmas sako:

  AČIŲ Dievui (kaip rašė tos partijos viena persona)

 40. O sako:

  toliau nieko. Žiūrės ŽP savo gudriomis akutėmis nutaisius nekaltą veidą ir “važiuos” toliau. Reiks – paplonins balselį, kankinę pavaidins, reiks – netgi ašarą parodys, reiks – visus jus aplink esančius į vietą pastatys ar dar ką iš darbo išmes. Ji gi Ž. Gudonytė- Pinskuvienė, žmogus, nežinantis kas yra empatija, bet žinantis, kas yra pinigai. Gal taip auginta?

 41. Mačiau sako:

  Dar 2008 metais mačiau savo akimis, kaip jaunosios darbietės , ką tik baigusios mokyklą , atvyko DP automobiliu ir kvietė vykti balsuoti išgeriančią šeimą, rodydamos iš mašinos išimtą maišelį ,kad jiems net į parduotuvę nereikės eiti, nes jos štai čia pat viską turinčios. Tai buvo rinkimai į Seimą, p. Jonas Pinskus kandidatavo ir pateko tąkart Seiman. P.Pinskuvienė automobiliu lakstė po kaimą, matomai, „koordinavo“ ar kontroliavo procesą bei jo „rezultatus“ . Buvau sukrėsta, kokiu būdu einama Seiman. Apie tai rašiau rajoniniame laikraštyje. Dėl to turiu teisę ir pareigą negerbti tos partijos ir tokių, atsiprašant, „politikų“…Pasirodo, tai jau tapo norma. Kas toliau?

 42. Komisijos narė sako:

  O kaip akivaizdžiai tai matėsi, bet kaip buvo bandoma paneigti ir nuslėpti tuos veiksmus.

 43. Nijolė sako:

  O ar galėjo būti kitaip? Kas buvo to nepaneigsi.

 44. O tai tau sako:

  Yra teisingumas Lietuvoje!

 45. Skaitytoja sako:

  Daugeliui žmonių svarbi pergalė, ypač tiems, kurie matė ir girdėjo apie pirkimus. Bet buvo verčiami jaustis idiotas, nes tiesioginių įrodymų neturėjo. O neturint įrodymų, kas tu prieš krištolinę ir jos parankinius, būtų užtasę po teismus. Ir ne tik šie asmenys pirko balsus merės naudai, bet jiems pavyko išsisukti. Kiek žinau , tie asmenis kurių balsus pirko, buvo kviečiami į apklausas, bet neigė pirkimą. Visgi yra teisingumas Lietuvoje.
  Dabar didžiausias mano noras būtų pažiūrėti į nepriekaištingos reputacijos krištolinės ponios veidą, ar ir toliau ji drįstu teigti, jog jokio pirkimo jos naudai nebuvo?

  P.S. idiote buvau laikoma ir aš kada garsiai kalbėjau apie pirkimus, apie asmenys kurie tai darė, nors apie tai kalbėjo daug kas minėdami net pavardes.

 46. Laima sako:

  Kažkas trakštelėjo. Oi, krištolas įskilo…

 47. Asta Amankavičienė sako:

  nu pagaliau, yla iš maišo lenda

 48. vau sako:

  o tai kaip dabar su nepriekaištinga reputacija bus.

 49. Konec sveta sako:

  ?

Jūsų komentaras:


+ septyni = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]