Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apie skaidrius rinkimus ir nebūtus pirkimus

      23845170_384511705332016_345697058_nNors savivaldos rinkimai vyko jau prieš daugiau nei dvejus metus, netyla kalbos apie jų skaidrumą. Visą šį laiką laukėme teismo sprendimo baudžiamojoje balsų pirkimo byloje ,,Trukdymas asmeniui realizuoti teisę rinkti – LR BK 172 str. 1d. – LR BK 172 str. 1d.”, kuri pradžioj buvo nagrinėjama (tiksliau – vilkinama) Širvintų rajono apylinkės teisme, vėliau perduoti nagrinėti Ukmergės apylinkės teismui. Teisėjas spalio 16 dieną paskelbė teismo sprendimą, kuriuo pripažino kaltais du asmenis ir skyrė jiems baudas.

        Tarp rajono gyventojų, o ir vietinėje spaudoje aiškiai susidarė dvi nuomonės. Vieni teigė, jog nebuvo jokio balsų pirkimo, o rinkimai vyko sąžiningai ir skaidriai, kiti teigė jog bylos sprendimas teisingas ir balsai iš tiesų buvo perkami.

     Draudimas papirkti rinkėjus ir rinkimų teisę turinčius asmenis įtvirtintas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme. Numatyta, kad prasidėjus rinkimų politinei kampanijai ir iki šio laikotarpio pabaigos, taip pat rinkimų dieną, draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus. Draudžiama dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą arba kandidatų sąrašą. Taip pat draudžiama žadėti rinkėjams už balsavimą atsilyginti po rinkimų, turint tikslą paveikti rinkėjų valią dėl konkrečių politinių partijų ar kandidatų ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę. Pagal LR Konstituciją, jokiais motyvais negali būti pateisinamas rinkėjų balsų tiesioginis ar netiesioginis pirkimas, taip pat tokia rinkimų kampanijos praktika, kai rinkėjai yra dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinami dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir  (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą.

         23845257_384512211998632_423633321_nTačiau kiekvienus rinkimus susiduriama su įvairiais trukdymais realizuoti savo teisę rinkti, teisėsauga ir VRK sulaukia pranešimų apie galimus rinkėjų papirkimo atvejus, mes girdime apie pradėtus ikiteisminius tyrimus ir panašius negatyvius reiškinius. Apie pastaruosius rinkimus turiu savo nuomonę, tačiau nenoriu kaltinti ar teisinti vienos arba kitos partijos, įrodinėti buvo ar nebuvo pažeistas rinkimų įstatymas. Tiesiog norisi pasidalinti ir papasakoti savo įspūdžius, patirtus rinkimų laikotarpiu. Kadangi rinkimų virtuvę mačiau iš labai arti, o ir kolegės pasakojo ne vieną istoriją, norisi pasidalinti.

     Rinkėjas, kuris savo valia sąžiningai, pilietiškai dalyvauja rinkimuose gal net nepagalvoja, jog gali būti kitaip. Deja, patirtis sako ką kitą. Nemenkinu ir neteisiu nei vieno rinkėjo, kokie jo įsitikinimai ar pažiūros bebūtų, tačiau iš to, ką teko matyti ar girdėti, kyla įvairių minčių ir abejonių, ar rinkėjas tikrai sąmoningai  ir adekvačiai elgiasi, o gal visgi jo nuomonė ir veiksmai įtakoti kitų asmenų…?

        Taigi keletas atvejų, kurių mano nuomone neturėtų būti sąžininguose, atsakinguose,  pilietiškuose rinkimuose. Kiekvienas pagalvokite ir nuspręskite, ar tai įrodo, jog rinkimai vyko nepažeidžiant įstatymų, ar visgi ne viskas juose buvo gražu ir skaidru.

 • Į rinkimų apylinkę atvyksta rinkėjas galimai neblaivus (alkotesterio  komisija neturi, teigti negalima), jis įrodinėja esąs blaivus ir aiškina jog jam REIKIA balsuoti.  Komisija leidžia balsuoti. Tačiau tas pats rinkėjas jau po valandos vėl atvyksta į rinkimų apylinkę ir įrodinėja, jog atvyko pirmą kartą. Kadangi tiek kompiuterinėje programoje tiek rinkėjų sąraše yra žyma, jog rinkėjas jau balsavo, beliko jį išprašyti. Į tai jis sureagavo ir metė repliką: ,,tai ką, jums gaila, kad dar eurų gaučiau”.
 • Stebėtojas, stebintis rinkimus apylinkėje, prieina prie kai kurių rinkėjų, spaudžia ranką, dėkoja jog atvyko balsuoti, su kai kuriais kartu iš balsavimo patalpos išeina į lauką.
 • Stebėtojas rinkimų komisijos klausia informacijos apie konkrečius rinkėjus, ar jie jau balsavo, gavęs neigiamą atsakymą puldavo skambinti ir raginti greičiau atvykti balsuoti.
 • Išankstinio balsavimo metu  eilėje  kartu stovi iš matymo pažįstamas asmuo. Paklausus, kodėl atvyko į savivaldybę balsuoti, o ne į šalia namų esančią rinkimų apylinkę, atsako: ,,atvežė, tai ir važiavau”. Po jo sekė klausimas: ,,o tu kaip? Už ačiū?”. Atsakius, jog nieks man už balsą nieko nežadėjo ir negavau, buvau pavadinta durna.
 • Balsuoja senyvo amžiaus rinkėja, įmetusi biuletenį į urną, nedrąsiai klausia: ,,o čia kur pinigus duoda?”
 • Atvyksta vidutinio amžiaus rinkėjas, pasirašo ir nepaėmęs biuletenio eina į balsavimo kabiną. Komisija kviečia grįžti, į ką jis atrėžia, jog jam sakė, kad biuletenį ras kabinoje.
 • Rinkėjas, balsuojantis apylinkėje, reikalauja voko, neva jam kažkas sakė, jog biuletenio nemesti į urną.
 • Rinkėjas bando išsinešti balsavimo biuletenį iš balsavimo patalpos.
 • Grupė rinkėjų atvažiuoja automobiliu, vairuotojas jų laukia. Matę tai komisijos nariai paklausė, kas juos atvežė, atsakymas buvo: ,,nieks nevežė, atėjome per laukus, per lieptą, pėsčiomis. Vėliau sėdo į tą patį automobilį ir išvyko. Stebėtojų pastebėti pirkę alkoholį kaimo parduotuvėje.
 • Prie balsavimo apylinkės atvyksta du akivaizdžiai neblaivūs asmenys, eina, griūna, keliasi ir vėl krenta. Apie tai pirmininkei pranešė jau balsavę rinkėjai, kurie tai mato išėję į lauką. Pirmininkei paprašius šių rinkėjų eiti namo, nes jiems tokios būklės nebus leista balsuoti, atsakoma, jog jie privalo ir jiems reik balsuoti, jie niekur neis, kol to nepadarys. Virsdama laiptais žemyn rinkėja susižaloja, tačiau kruvinom rankom stumia šalin visus, kas bando ją sudrausminti. Viskas baigiasi spec. tarnybų iškvietimu. Tik sutvarsčius medikams žaizdas ir pareigūnams pagrasinus baudomis už tokį elgesį viešoje vietoje rinkėja nurimsta.
 • Viešai prie balsavimo apylinkės giriasi rinkėjas ,,išdūręs” asmenį, davusį kelis eurus: ,,gavau, o balsavau už ką norėjau”.

     Tai tik keletas istorijų, bet manau galima susidaryti vaizdą kokie vis tik ištikrųjų tie rinkimai. Ne viskas taip gražu, kaip bandoma kartais parodyti ar pateikti. Pagalvokit, ar tie neblaivūs rinkėjai išties vedami pilietiškos pareigos eina balsuoti, o gal….? Yra ką taisyti ir kur tobulėti, nes taip būti neturėtų. Bet ko gero iki skaidrių ir sąžiningų rinkimų mums dar toli. Galite sutikti arba nesutikti, tai tik mano nuomonė. Bet visada prisiminkime, kad iš neskaidriai į valdžią atėjusio žmogaus neverta tikėtis skaidraus ir sąžiningo darbo. Ne už tai perkami balsai…

       Ilgametė rinkimų komisijos narė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Tikrai sako:

  O kaip gražiai viskas atrodo per rinkimus, kai nematai iš vidaus kas ten vyksta. Ateini prabalsuoji ir atrodo jog visi eina iš pareigos ir atsakingai. Deja, koks naivuolis pasirodo esu.

 2. Nieko sau sako:

  Keturi šimtai tūkstančių Kaune ir šimtas tūkst. Širvintose??? Nu, nieko sau duodame, tai duodame, tai bent apetitas. Tai kiek žmonių gyvena Kaune, ir kiek Širvintose! Taip , faktai kalba už save. Manau, kad tai tikrai biudžeto lėšos, iš anksto metamos rinkimams ne rinkimų metu „pamaloninti“ rinkėjus , nes per rinkimus darosi vis sunkiau „dirbti“.

 3. Tam, kuriam„ atsibodo“ sako:

  O man LABAI atsibodo gyventi išvogtoje, apgailėtinos moralės ir apgailėtinos kompetencijos valdžių valdomoje Lietuvoje. Todėl labai džiaugiuosi, kad Lietuva vis tik bunda ir tai matosi, deja, dar ne Širvintose, bet ateis ir joms laikas.
  Kova už valdžią Širvintose nuo pat Darbo partijos atsiradimo nebuvo nei skaidri, nei sąžininga. Jei taip rašau, tai remiuosi savo turima informacija. Ir ta kova už valdžią yra ypač išradinga.
  Ką Jums sako pvz., tokie faktai: Kauno merui V.Matijošaičiui Kauno miesto ir savo kaip mero reprezentavimui iš biudžeto šiems metams skirta nepilni 400 tūkstančių eurų. O mūsų merei skirta berods 100 tūkst. eurų(!!!)Na ir kaip Jums tai patinka?Nemanau, kad Kauno meras iš tų pinigų perka nepigias dovanas visokiausiomis progomis, kaip pas mus. Taip už mūsų visų pinigus maloninami rinkėjai iš anksto, nes rinkimų metodai juk irgi sensta, reikia iš anksto naujų ieškoti, rūpintis, ar ne? Jei trūksta pinigų keliams, švietimui, tai ar padoru juos tokiais kiekiais leisti visiškai nebūtiniems reikalams?

 4. Reginai sako:

  Deja, ne tik degradavę asmenys parduoda balsus. Daug kam buvo pažadėtos darbo vietos ir kitokios „malonės“, ką ir aiškiai pamatėme po rinkimų. Kai kurie už ypatingus nuopelnus, matyt, ir net po kelias darbo vietas gavo. Juk tai matosi akivaizdžiai.

 5. Tau " atsibodo" sako:

  kad ir atsibodo, bet kažkodėl vis skaitai ir skaitai kas tau neįdomu. Ačiū kad užsuki į taip daugelio labai mėgiamą internetinį puslapį. Tik čia tiesa apie Širvintas

 6. Jau sako:

  Apie šitą „merę”, tai nei vieno gero žodžio negaliu pasakyti.

 7. atsibodo sako:

  ponia, jau si tema niekam neidomi,ka nors idomiau,kik galima apie ta pati rasyti, nesiulykit savo nuomones visi turijau susidare nuomone apie mere ,manau tik gera,arteja sventes,ojeigu taip saziningai negi nematot nieko gero,jeigu taip tada praskleiskit duma ir matysit kitaip.

 8. Regina sako:

  Balsą gali nupirkti tik iš degradavusio arba girtaujančio žmogaus kuriems reikia pinigų alkoholiui arba kt. Sąžiningo žmogaus nepapirks.

 9. Jo sako:

  Dirbau ir mačiau taip pat dar ne tokių cirkų. Ir niekada nepatikėsiu kad tie neadekvačiai besielgiantys rinkėjai tikrai ateina į balsavimo apylinkes iš pilietiškumo.

 10. Ok sako:

  Ok. Balsų pirkėjau išaiškinti ir nubausti. Bet kodėl niekas neieško užsakovo?

 11. Svyra rankos sako:

  Kai matai perkamus balsus, kai matai politinę agitaciją balsavimi dieną ir nieko negi padaryti. Pikta ir skaudu. Tad belieka emigruoti, kad pardavę balsus galėtų „mėgautis” tuo, ką prastūmė

 12. Taip sako:

  Balsai tikrai buvo perkami.

Jūsų komentaras:


šeši + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]