Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Futbolo aikštės danga jau patiesta, bet dėl jos gavimo dar tik balsuojama (VIDEO)

DSC_0003

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

Foto ir video autorės /

      Spalio 26 d. vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas „Dėl bendradarbiavimo sutarties“, kuriuo Savivaldybės merė įgaliota pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Futbolo Federacija. Išties, sprendimas ir pats faktas atrodo patraukliai. Merės teigimu, UEFA standartus atitinkanti stadiono danga bus gauta iš Lietuvos Futbolo Federacijos, o dangos kaina siekia per 100 tūkst. Eur. Taip teigiama ir savivaldybės tinklapyje paskelbtame pranešime.

    IMG_20171027_123602Tarybos posėdžio metu šiuo klausimu pasisakė Vytas Šimonėlis (LVŽS). Jis atkreipė Tarybos narių dėmesį į sutarties sąlygas. V.Šimonėlio manymu, sutartis yra vienašališka, savivaldybei primetanti darbus. “Šiuo metu stadiono rekonstrukcija yra vykdoma iš kelių šalių. Čia yra viena šalis, kuri siūlosi skirti dangą, kad mes dešimt metų ja naudosimės o jų įnašas – danga ir žinios. Visa kita – priežiūra, remontas, dangos draudimai, visi kiti dalykai – mūsų, kaip stadiono turėtojų. Mes pasirašome dešimčiai metų sutartį, kad mes tarnausime futbolo federacijai. O jie tik atvažiuos ir išvažiuos. Taip neturėtų būti. Kitas klausimas. Kas atsakys už eksploataciją? Savivaldybė ar gimnazija? Jei gimnazija, tai turime žinoti, kas skirs pinigus šio objekto išlaikymui. Juk jei naudosis ne vien mokykla, tai kažkas ir apsimokėti turėtų. Apie tai nešnekama. Kitas dalykas – dešimt metų. Niekur nematyta, kad duotų tiek ir pareikalautų tiek. Visi europiniai pinigai, visų projektų, kurių vertės du milijonai, penki milijonai, pasirašomi penkiems metam. Po penkių metų nuo jo įgyvendinimo gali daryti su tuo objektu ką nori: parduoti, išnuomoti ir taip toliau. Mes – turto savininkas, šiuo atveju – Taryba. Tai kam reikalingas šitas lažas – dešimt metų? Ir dar reikia pagalvoti, nes yra keturi šaltiniai, kad sueitų visi galai, kas ką daro, kas ką finansuoja. Ši sutartis nenaudinga savivaldybei, neišdiskutuota, paviršutiniška, suteiks didžiulę naštą savivaldybei. Todėl tokios sutarties jokiu būdu palaikyti negalima.”

Savivaldybės įnašas į bendrą veiklą LFF įnašas į bendrą veiklą
 • žinios, dalykinė reputacija ir dalykiniai ryšiai;
 • naudojimo ir valdymo teisės į žemės sklypą;
 • stadiono įrengimo projektas;
 • piniginės lėšos, reikalingos stadiono įrengimui ir išlaikymui;
 • stadiono įrengimo rangos darbai ir medžiagos, išskyrus dangą.

 

 • žinios, dalykinė reputacija ir dalykiniai ryšiai;
 • danga.

 

 

      Savivaldybės pozicijas puolė ginti Darius Valkauskas, neva jau dabar daug norinčių naudotis stadionu.

       Jonas Purvaneckas teiravosi, ar pasirašytoje sutartyje numatyta stadiono danga jau yra padengta ir kam reikalinga antra tokia pati danga.

    Atsakius, kad papildomi pirkimai yra galimi, Tarybos nariai Kęstutis Pakalnis ir Jonas Purvaneckas kalbėjo, jog net Tarybos nariai tokių pirkimų nemato ir negali patikrinti jų teisėtumo.

     Kęstutis Pakalnis, Rasa Tamošiūnienė, Andrius Jozonis ir valdančioji dauguma balsavo UŽ, susilaikė: Vytas Šimonėlis, Jūratė Šiukštienė, Jonas Purvaneckas, Anna Kuznecovienė ir Giedrius Jozonis.

* * * * *

       2016 metų birželio 14 dieną Širvintų rajono savivaldybė ir UAB “Infes” pasirašė sutartį dėl Lauryno – Stuokos Gucevičiaus gimnazijos stadiono rangos darbų su techninio projekto parengimu ir projekto vykdymo priežiūra pirkimo. Bendra sutarties suma yra 1 269 532 eurų. Sutartyje yra punktas, kuriame numatoma, kad į šią sumą įeina „Įrengti apie 7140 kv.m. futbolo aikštę. Įrengti elastinį sluoksnį ir ant jo dirbtinę žolės dangą…“ (dokumento nuotraukas pridedame)

       Įdomu ir tai, kad su visais pratęsimais, vadovaujantis minėta sutartimi, darbai turėjo būti baigti po penkiolikos mėnesių. Tai yra šių metų rugsėjo 14 d. Reiškia, kad rugsėjo viduryje jau turėjo būti pabaigti visi stadiono darbai ir jis priduotas. Suprantama, kadangi buvo numatyta futbolo aikštės danga, ji turėjo būti ir patiesta. Tai kam tiesti antrą dangą? Juo labiau, kad iškart po Tarybos posėdžio nuvykus į vietą aiškiai matėsi, kad danga patiesta (žiūrėti nuotraukas).

        Taip ir lieka neaišku, kam Širvintų stadionui antra futbolo aikštės danga? Jei yra kitaip, kodėl savivaldybė slepia dokumentaciją ir jos nerodo, juo labiau, kad visa projektų informacija privaloma skelbti viešai.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Bizniukas sako:

  Geras bizniukas gaunasi.

 2. Nejuokauk sako:

  Norėčiau kartą gyvenime tiek smulkiom išlaidom gaut

 3. Juokas sako:

  anokie čia pinigai. Smulkioms išlaidoms nepakanka….

 4. Pamąstymui sako:

  Nemoķšiška švelniai pasakyta, dėl nemokšiškumo vienakart suklydęs pasimokysi, o čia sąmoningas, įžūlus biudžeto lėšų švaistymas, toli gražu ne pirmas atvejis, greičiau pastovi praktika, kai sutartys pažeidinėjamos. Koks protingas ir ūkiškas vadovas du kartus mokės už tą patį daiktą. Jei jau futbolo federacija sutiko irengti dangą, tai kodėl tada statybininkams mokėti už tai ko jie nedarė. Tik klausimas ar už dangos klojimą mokėjo. Eilinis detektyvas , gal kas nors žino kur 100000 eurų galėjo dingti.

 5. Anonimas sako:

  Nemokšiška kvepia istorija su stadionu ir tolesne jo eksploatacija. Mūsų futbolininkams gerai, o kitoms sporto šakoms (net bėgikams) stadionas neprieinamas.Kaip suprantu po dešimties metų Lietuvos futbolo federacija dirbtinę dangą nuims ir ją išveš (gal būt šis terminas numato jos utilizavimą). O kokia prasmė įrengti apšvietimą. Neįtikėtina, kad treniruotėms rudens vakarais važiuotų futbolininkai iš kitų miestų. Pvz., Vilniuje daug dirbtinės dangos futbolo aikščių.

Jūsų komentaras:


septyni − du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]