Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

K.Pakalnis: ar gali būti, kad ligoninė dirba be licencijos?

k.p/ Kęstutis Pakalnis /

/ Širvintų raj. savivaldybės tarybos narys /

            Nuolat sklandant kalboms, kad Širvintų ligoninė neišsikapsto iš skolų, kad jos sąskaitai pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, kad galimai vėl vyksta derybos dėl ligoninės prijungimo prie Ukmergės ligoninės, pasidomėjau viešai prieinama dokumentacija. Juo labiau, kad rinkėjai jau kurį laiką man skundžiasi, neva labai nepatogu, jog kai kurių gydytojų kabinetai ir registratūra iškelti į kitas patalpas bei iš vienos įstaigos į kitą patekti galima tik per lauką.

      Vienas pagrindinių dokumentų daugumos įstaigų, teikiančių vienokais ar kitokias paslaugas, yra veiklos formas suteikianti licencija. Ji ypatingai svarbi gydymo įstaigai, kuri atsako už didžiausią žmogaus turtą – sveikatą.

Faktinis adresas neatitinka licencijoje nurodyto

       Širvintų ligoninei suteikta licencija skelbia, kad įstaiga paslaugas teikia per du joje nurodytus adresus. Kai kurios paslaugos išties teikiamos licencijoje nurodytais adresais. Tačiau ne visos. Yra ir tokių, kur licencijoje nurodytas adresas neatitinka faktinio adreso.

     „Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikia teisę viešajai įstaigai Širvintų ligoninei, kodas 178298620, registruotai Vilniaus g. 85, Širvintų m., Širvintų r. sav., verstis asmens sveikatos priežiūros veikla ir teikti šias asmens sveikatos priežiūros paslaugas: nuo 2016-12-13 adresu P. Cvirkos g. 13, Širvintų m., Širvintų r. sav. – antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros medicinos: neurologijos, dermatovenerologijos, oftalmologijos, otorinolaringologijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, akušerijos ir ginekologijos, chirurgijos.“

           O iš tiesų minėtos paslaugos teikiamos Vilnius g. 85, neturint tam licencijos ir tikėtina, kad neturint Higienos paso toms paslaugoms teikti. Mano žiniomis, viešojoje erdvėje šių dokumentų nėra. Įsivaizduokime situaciją. Parduotuvė pakeičia savo adresą ir savininkas jau privalo pasirūpinti bei gauti naują licenciją prekybai alkoholiu. Lygiai taip pat būtų kirpėjui ar manikiūrininkei. Pakeitus paslaugų teikimo adresą tektų gauti naują licenciją. Kitaip veikla nebūtų galima. O čia mes kalbame apie žmogaus sveikatą ir gyvybę. Tad reikalavimai turėtų būti dar griežtesni.

        Tačiau mūsų rajono ligoninėje yra kitaip. Vienur licencija leidžia teikti paslaugas, o kitur jos teikiamos. Kas garantuos, kad patalpos ir jų įranga atitinka reikalavimus?

          Iš šio fakto manytina, kad įstaiga, vadovaujama V. Eigėlio, dirba pažeisdama galiojančius teisės aktus, neturėdama Higienos paso ir licencijos, ir dėl to sudarytos paslaugų pirkimo – pardavimo sutartys su Vilniaus teritorine ligonių kasa yra neteisėtos. Vadinasi, už šias paslaugas gautos lėšos greičiausiai yra neteisėtos ir Vilniaus ligonių kasa, jei už jas sumokėjo, sumokėjo taip pat pažeisdama Valstybinės ligonių kasos nustatytą įstaigoms paslaugų apmokėjimo tvarką ir sutarties su  Širvintų ligonine sąlygas.

           Kodėl tokius grubius pažeidimus toleruoja ligoninės steigėjas? Man nėra žinoma.

Nesutampa skelbiami dokumentai

      Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūrai veiklai tarnybos tinklapyje paskelbta informacija teigia, kad VšĮ Širvintų ligoninei suteiktos licencijos atnaujinimas ir jos galiojimas teikti paslaugas yra nuo 2016-12-13, tačiau įstaigos svetainėje informacija neatnaujinta, taip pažeidžiant įstaigų informacinių svetainių priežiūros teisės aktus ir klaidinant visuomenę. Pateikiama 2015-12-08  įstaigos licencijos versija. Tai lieka neaišku, kuria licencija vadovaujasi ligoninė, teikdama paslaugas?

      Daugiau nei pusantrų metų „laikinai“ pareigas einantis vadovas taip ir netapo nuolatiniu. O juk jį Širvintų rajono merė ir vicemerė pristatė kaip aukščiausios kategorijos vadybininką ir turintį neįkainojamą patirtį, įgytą pačioje sveikatos apsaugos ministerijoje.

     Tačiau čia svarbus ir kitas aspektas. Mano žiniomis, tas pats LEP direktorius daugelį metų turėjo glaudžius ryšius su dabartine Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros tarnyba. Ar ne todėl jis taip drąsiai daro nusižengimus sveikatos priežiūros įstaigų linencijavimo ir akreditavimo klausimais?

      Neužmirškime, Širvintų ligoninės LEP direktorius V. Eigėlis Sveikatos apsaugos ministerijoje dirbo korupcijos prevencijos skyriuje, o dabartinis jo pavaduotojas A. Skorupskas buvo Sveikatos apsaugos ministro patarėjas. Tad galimybę, kad jie nežinojo licencijavimo tvarkos, reikia atmesti.

      Kodėl steigėjas užsimerkia į tai, kad, švelniai tariant, viena iš gydymo įstaigų dirba neturėdama licencijos teikti paslaugas? Juk prieš tai, kai suteikiama licencija, reikia atitikti patalpų higienos reikalavimus ir gauti leidimą tose patalpose teikti sveikatos priežiūros paslaugas.

       Kodėl vicemerė I. Vasiliauskienė „nepastebi“ aplaidaus darbo savo kuruojamoje srityje – sunku pasakyti.

      Merė Živilė Pinskuvienė, iš pareigų atleisdama PSPC vyr.gydytoją Nijolę Dimšienę ir Širvintų ligoninės direktorę Laimą Meškauskienę, grasino baudžiamąja atsakomybe, nes neva padaryta daug baisių pažeidimų. Kaip matome iš teismų sprendimų, abi vadovės atleistos neteisėtai ir pažeidimai atmesti. Kaip bus pasielgta su dabartiniu vadovu? Ar pripažins merė, kad jos atvestas žmogus galėjo padaryti pažeidimų?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

28 Komentarai (-ų)

 1. ? sako:

  Higienos pasų, jeigu neklystu, tai reikia ne tik ligoninėje bet ir dar vienoje istaigoje.

 2. Nesuvokiančiam reikalo esmės sako:

  Arasimavičius ir tik jis gali išduoti higienos pasą vykdyti veiklą. Kaip parduotuvėje ar kirpykloje. Aš gavau higienos pasą- atsidariau kirpyklą. O ligoninė, pasirodo net blogesnė nei mano kirpykla. Net jo neturi. Vadinasi dirba nelegaliai.

 3. Stasei sako:

  Nesuprantu apie ką čia rašote, ką čia Arasimavičius darys, gal „ponios” kabinetus pridavinės?

 4. baisu sako:

  kartais net geriau nieko nežinot. Gražu, visur darbai vyksta ir valio. Kaip tais laikais- svarbiausia geros liaupsės ir rojaus pažadai. Komunizmas, ne kitaip

 5. Stasė sako:

  Žiūrėsim, žiūrėsim ar p. Arasimavičius bus toks pats principingas, kaip kitur ir matuos patalpų dydį centimetrų tikslumu ir griežtai laikysis įstatymų raidės. O jo žmona ne ligoninėj dirba?

 6. Mielieji sako:

  Siandin pyragu dienele Astikas pyragauti i rūmus varė,juk bedarbis.O ryt jau Arasimavicius turetu į rūmus skuosti-kur leidimai ,jis nenusileis,o gal irgi jau apkerètas krikšltolinių,

 7. Zzz sako:

  Gydymo įstzaigos mums visiems reikaligos . Kaip ir mojyklos. Na bet jei mazeja gyventojų tai ir mokyklos ir švietimo įstaigos ir ligoninės ira arba uždaromos arba minimum paliekama. Graudu. Bet tokia realybe. Ir kaltink bekaltinęs. Nieks šioje istorijos dalyje nekalti. Nera žmonių.o vyfytiz vistiek ar Vilnių ar Ukmergę siekiam. Nėra pas ką beeiti.

 8. Na taip sako:

  Astikas jau senokai be darbo ir merei nusipelnęs. Įdarbino jo žmoną, įdarbins ir jį ;)

 9. Ona sako:

  Šiandien Gerb. A. Astikas lankėsi savivaldybėje, galimai užims ligoninės direktoriaus vietą ir viskas bus gerai, t.y visas reikalingas licencijas gaus.

 10. :) sako:

  tai, kad ir virtuvėj savos dirba:))

 11. Apmaudu sako:

  Ligoninės ir joje dirbančių gerų darbuotojų nuoširdžiai gaila su tokiu vadovu ir tokiu jo požiūriu.
  Na bet, kita kadencija ne už kalnų. Gal kitas meras tinkamai sudėlios prioritetus: t.y. vaikų globai, socialinėms reikmėms, sveikatos apsaugai, o ne gėlytėms priešais savivaldybės langus

 12. Keista sako:

  Ale tu pažiūrėk. Pusę dienos praėjo, o komandos FAS vis dar nėra. Ko gero Pakalnis pataikė tiesiai į paširdžius. Panašu, kad kvapo atgaut negali krištolinė komanda.

 13. Atsimenu sako:

  … kaip prieš rinkimus merė kalbėjo, kaip galima dirbti tokioje virtuvėje, ir konsultantą Miselį vedžiojos, o kai savo pastatė vadovą, tai ta pati virtuvė su apsilupusiomis sienomis tinka.

 14. taip sako:

  Na ligoninė aišku reikalinga pirmai gydymo pradžiai, bet jos virtuvė kuri tiekia maistą kaži ar atitinka reikalavimus? Apsilupusiom sienom. Ne viskuo gi kalta merė jei mažai gyventojų trūksta finansavimo.

 15. Meškauskienė sako:

  O vaje. Dabar vėl verkšlens ir vėl mane kaltins, kad karalius nuogą užpakalį parodė.

 16. Ei nedurnink mūsų sako:

  Kur Pakalnis sakė, kad Santaros be leidimo? Prasiblaivyk!

 17. To Pakalnis sako:

  Klausimėlis- o kaip gi dirba VU Santaros( Santariškių )klinikos, Vilniaus m. klinikinė ligoninė ir kitos Lietuvos ligoninės, kurios ale Pakalnio dirba be licencijų ir dangus negriūva…

 18. Elementaru sako:

  Jei leidimų nėra, reiškia kažkas neatitinka reikalavimų. Nu bet kaimiečiams ir tvarte gerai. Taip iš jų komentarų atrodo

 19. Nemanau sako:

  Nemanau, kad siekiama ligoninę uždaryt. Be Pakalnio ją sužlugdė. Bet prispausti direktorių, kad dokumentaciją sutvarkytų, būtina.

 20. Kaimiečiui sako:

  Tai ką, Jūsų nuomone Pakalnis kaltas kad ligoninė dirba be leidimo? Atsimerkite gal vieną kartą, arba nusiimkite rožinius akinius.

 21. Kaimiečiui sako:

  Pabandyk be leidimo sūrį parduot turguje. Pamatysi, kiek baudos gausi. Maža nebus. Ir teisingai. Turi būti patikrinta ir garantuota, kad neužkrėsi kuo. O čia ligoninė! Kaip galima šitaip rizikuot?

 22. Kaimietis sako:

  Kyla klausimas- ko gi iš tikrųjų siekia Pakalnis??? Blogai dirba Pakalnio geniukai. Juk iš esmės niekas nesikeičia. Pacientai tp, specialistai tp, aparatūra tp. Kam nuo to geriau ar blogiau, ar blogiau? Kas išloš- jei uždarys ligoninę, pagalvokim? Rezultatas-nukentės 15000 Širvintų rajono gyventojų ir 160 medicinos darbuotojų… Kitas tikslas, kurio siekia Pakalnis, nuimti lep,o tai labai paprasta , įsakymas ir viskas- joks teismas neatstatys. Bet Pakalni po tokių akibrokštų nebūti pačiam toliau politiku. Tą rinkėjai pačiam gali pažadėti.

 23. Laima sako:

  Ko gero liekam patys kalti, kad pasirenkam netinkamą gydymo įstaigą. Tai gal nieko ir nebus nei gydytojui, nei vadovui, kad apsiplykiusiam vaikui nebuvo suteikta pirmoji pagalba. Juk turėjo žinoti, kur kreipiasi: į įstaigą be leidimo. Ko tada šušarą kelia per visą Lietuvą, filmavimus kviečia.

 24. Logika sako:

  Liuks. Pridaro ligoninė klaidų ir neatsako. Taip išeina. Pacientas kaltas, kad eina pas tuos, kas leidimų neturi.

 25. Laima sako:

  Jo jo. Meškauskienei kavos aparatas kainavo drausminę nuobaudą. O kaip bus su dabartiniu vadovu. Su kultūros centro saviške vadove, su poliklinikos vadove. Ypatingai kultūros centre naujai pastatytas ir be tarybos leidimo. Kitur taip pat stovi kavos aparatai be tarybos sprendimo ir nieko. Kažkaip Lietuvoje neskamba graudi merės giesmelė, kad steigėjo patalpas be pritarimo išnuomavo.

 26. Nesikabinėkit sako:

  Ai, nu ką tas popierius, ko kabinatės? Va kavos aparatas tai pažeidimas!

 27. Primenu sako:

  Mes galim tai, ko negali kiti!

 28. O sako:

  Tai bent naujiena. O taip galima, kad dirbti be leidimo ir dar gydymo įstaigai? Klausimas, aišku retorinis, iš nuotraukų matyti, kad galima ir be jokio vargo. Baisiau negu baisu.

Jūsų komentaras:


devyni − keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]