Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Populiariausioje Lietuvos 100-mečio parodos fotografijoje – dainininko Povilo Meškėlos anūkės

      padėka„Myliu kraštą kuriame užaugau: miškus, ežerus, banguojančius slėnius. Užaugau nuostabioje šeimoje, nuostabiame krašte, todėl tai visada yra ir bus mano širdyje. Kur bebūčiau, kur bekeliaučiau, visada gera sugrįžti į Lietuvą. Ir, žinoma, visada smagu būti geros ir pozityvios iniciatyvos dalimi“, – sako menininkė Eglė Rudžionytė-Meškėlienė. Jos fotografija „Vasara senelių kaime“ pelnė daugiausiai keliaujančios Lietuvos 100-mečio parodos lankytojų simpatijų.

       Danijoje gyvenanti dainininko Povilo Meškėlos marti E. Rudžionytė-Meškėlienė – viena iš parodos „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“ dalyvių, kurių fotografijos keliavo per keturias Baltijos jūros regiono šalių sostines: Stokholmą, Kopenhagą, Oslą, Helsinkį. Menininkės fotografijoje – vasarojančios P. Meškėlos anūkės.

       Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykusiame finaliniame parodos renginyje apsilankęs P. Meškėla sakė, kad ši paroda – šventė ir jo šeimai. O tai, kad po Šiaurės šalis keliavusi anūkių fotografija pavergė parodos lankytojų širdis, nustebino ir nudžiugino.

          Parodą, skirtą Lietuvos 100-mečiui paminėt, surengė Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje  kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, lietuvių jaunimo organizacijomis Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje. “Fotografija – vienas svarbiausių šio projekto akcentų, per kurį Lietuvoje ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai buvo kviečiami apmąstyti ir įamžinti Lietuvos šimtmečio akimirką. Akimirką, kurioje atsispindėtų veržli, ambicinga ir pozityvi šimtmečio Lietuva”, – sakė projekto vadovė Ignė Stalmokaitė.

Parodą apžiūrėjo šimtai lankytojų

         Konkursui fotografijas siuntė 11–59-erių metų amžiaus lietuviai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse bei Lietuvos miestuose ar kaimuose. Parodai atrinkta 18 nuotraukų. Šis skaičius simbolizuoja 1918-uosius, kai Vasario 16-ąją Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir atkurta Lietuvos valstybė.

        „Džiaugčiausi, jei žiūrėdami mano nuotraukas žmonės geriau suvoktų mūsų istoriją. Šiaurės šalys ne taip ir toli, tačiau manau, kad apie mūsų istoriją ir ten galima ir reikia kalbėti daugiau – ne tik žodžiu, bet ir vaizdu. Tikiuosi, kad mano nuotrauka nors iš dalies paskatino Šiaurės ir kitų šalių žmones pagalvoti apie Lietuvą ir jos istoriją, sužinoti apie mūsų 100-metį“, – mintimis dalijosi Arūnas Sartanavičius, kurio nuotrauka „Laisvė“ puošė projekto plakatus.

        Paroda kelionę pradėjo rugsėjo pradžioje Stokholme, o ją simboliškai užbaigia Vilniuje. Visos kelionės metu ekspoziciją apžiūrėjo keli šimtai Šiaurės šalių gyventojų. Projekto pabaigoje nuotraukos keliaus į Maltos pagalbos ordino tarnybos rankas. Organizacija pasirūpins, kad nuotraukos pasiektų jų autorių gimtuosius miestus ir kaimus bei džiugintų gyventojus, neturinčius galimybių lankytis parodose.

        Ekspozicija VU Gyvybės mokslų centre veiks iki lapkričio 20 d. Paroda rengiama įgyvendinant projektą „Keliaujanti šimtmečio Lietuva – ambasadorė Šiaurės šalyse“. Projektą finansuoja  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei rėmėjai. Daugiau informacijos: www.jaunimas.se

    Eksponuojamas fotografijas rasite čia (nuotrauka-nugalėtoja Nr.8) (nukopijuokite nuorodą į naršyklę): https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B31Iz5rDbP-aQlJTNVh4X3JFaWc

  Finalinio projekto renginio akimirkas rasite čia (Fotografas Mantas Grauslys): https://photos.app.goo.gl/eWJmjnF2ZNfcPBHs1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ vienas = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]