Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų teismas netenkino ligoninės prašymo

atsisiųsti/ pagal teismo nutartį /

         Širvintų rajono apylinkės teismo teisėja Asta Katinienė, išnagrinėjo civilinę bylą, pagal pareiškėjo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės prašymą dėl sprendimo vykdymo išdėstymo, byloje dalyvaujant suinteresuotiems asmenims Laimai Meškauskienei, Širvintų rajono savivaldybei, Širvintų rajono savivaldybės tarybai, civilinėje byloje pagal, ieškovės Laimos Meškauskienės ieškinį, atsakovams Širvintų rajono savivaldybei ir Viešajai įstaigai Širvintų ligoninei, trečiajam asmeniui Širvintų rajono savivaldybės tarybai dėl neteisėto darbo sutarties nutraukimo.

Teismas nustatė

     Pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu, išdėstyti Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimu, priimtu civilinėje byloje Vilniaus apygardos teismo 2017 m. rugsėjo 29 d. nutartimi, iš Viešosios įstaigos (toliau – ir VšĮ) Širvintų ligoninės ieškovei Laimai Meškauskienei priteistų sumų bei nuo jų priklausančių mokėti mokesčių ar įmokų mokėjimą lygiomis dalimis, 12 mėnesių laikotarpiui. Prašymą grindžia su ligoninės veikla susijusiu viešuoju interesu bei aplinkybe, kad dėl sunkios finansinės padėties neturi galimybių iš karto sumokėti visos priteistos sumos. Nurodo, kad yra ne pelno siekiantis juridinis asmuo, teikiantis viešąsias paslaugas, kurio vienintelis finansavimo šaltinis yra lėšos, surenkamos už pacientams nemokamai ir mokamai suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Jau keliolika metų mažėjant gyventojų skaičiui, VšĮ Širvintų ligoninė pacientams suteikia vis mažiau paslaugų, tačiau įstaigos sąnaudos nuolat didėja, kadangi vaistai, medicininė įranga, priemonės, maisto produktai ir kitos ligoninės veiklai būtinos prekės brangsta, nuolat didinamas minimalus darbo užmokestis, dėl ko didėja ir įstaigos išlaidos. Dėl šių priežasčių pareiškėjo finansinė padėtis, didėjant bendram įsiskolinimui, vis blogėja. 2015 m. VšĮ Širvintų ligoninė baigė su 16 749,76 Eur deficitu, 2016 m. – su 83 282,94 Eur deficitu, o 2017 m. rugpjūčio 2 d. duomenimis, Širvintų ligoninės deficitas už 2017 m. sudarė jau 112 898,42 Eur sumą. Bendras pareiškėjo įsiskolinimas kreditoriams (be ieškovei priteistos sumos ir nuo jos mokėtinų mokesčių) šiuo metu siekia 213 313,12 Eur sumą. Dėl esamų įsiskolinimų pareiškėjas nuolat gauna pretenzijas iš kreditorių, kurie grasina pradėsiantys išieškojimus teismine tvarka arba nutrauksiantys paslaugų/prekių teikimą.

       Suinteresuotas asmuo Širvintų rajono savivaldybė atsiliepime pareiškėjo prašymą palaikė ir prašė jį tenkinti skolininko prašyme nurodytais motyvais.

       Tarp šalių ginčas nagrinėjamas jau nuo 2016 m. sausio 11 d. dėl drausminių nuobaudų panaikinimo, ir nuo 2016 m. kovo 1 d., dėl Laimos Meškauskienės neteisėto atleidimo (bylos sujungtos). Byla išnagrinėta visų instancijų teismuose (kasacinis teismas atsisakė priimti skolininko kasacinį skundą) ir teismų sprendimais konstatuotas ieškovės (išieškotojos) Laimos Meškauskienės neteisėtas atleidimas iš VšĮ Širvintų ligoninės vadovės pareigų. Visų nagrinėjusių bylą teismų procesiniai sprendimai nesudarė skolininkui vilčių palankiam teismo sprendimui, todėl skolininkas, atsižvelgdamas į savo turtinę padėtį, turėjo galimybę savarankiškai, ar su steigėju, Širvintų rajono savivaldybės taryba, spręsti jam nepalankaus teismo sprendimo atveju, atsiskaitymo galimybę su Laima Meškauskiene. Vienok, skolininkas net nereagavo į antstolės raginimus, įvykdyti geruoju įsiteisėjusį teismo sprendimą, tokiu būdu tik dar labiau padidindamas įstaigos įsiskolinimą, antstolės priskaičiuotomis priverstinio vykdymo išlaidomis. Nesikreipė nei į antstolę, nei į Laimą Meškauskienę dėl taikos sutarties sudarymo vykdymo procese, ar teismų priteistų sumų išmokėjimo išdėstymo. Bylos medžiaga liudija ir apie itin tarp šalių susiklosčiusius konfliktiškus santykius; tai, jog skolininkas visais būdais siekia vilkinti priteistų sumų išmokėjimą, skųsdamas visus, tiek teismų, tiek antstolės procesinius sprendimus/veiksmus ir tokiu būdu ginčas tęsiamas jau dvejus metus.

     Teismas, atsakydamas į pareiškėjo argumentus dėl viešojo intereso pažeidimo, neišdėsčius priteistų sumų išmokėjimo, pažymi, kad Laima Meškauskienė atleista iš pareigų Širvintų rajono savivaldybės mero potvarkiu; Širvintų rajono savivaldybė yra skolininko steigėjas ir susiklosčius būtent tokiai padėčiai, kuomet byloje atsakovu dalyvavo net tik VšĮ Širvintų ligoninė, tačiau ir Širvintų rajono savivaldybė, būtent savivaldybė, kaip steigėjas ir turėtų užtikrinti tinkamą VšĮ Širvintų ligoninės funkcionavimą, po visiško atsiskaitymo su Laima Meškauskiene.

       Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 291, 292 straipsniais,

n u t a r i a :

  •  Netenkinti pareiškėjo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės prašymo dėl Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimo, priimto civilinėje byloje Nr. 2-326-984/2016 ir Vilniaus apygardos teismo 2017 m. rugsėjo 29 d. nutarties, priimtos civilinėje byloje Nr. 2A-1210-852/2017, vykdymo išdėstymo.
  • Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per šį teismą.

           Laimą Meškauskienę bylose dėl neteisėto atleidimo gina advokatė Gitana Gudaitė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. išvada sako:

    Savivaldybės administracija (tiksliau – žinot kas) bankrotina ligoninę. Tik neaišku: ar specialiai, ar dėl neišmanymo. Gal rinkėjai susivoks?

  2. Marysia sako:

    Dar kartą pagarba teisėjoms. Teisminė valdžia tikrai nepriklausoma.

Jūsų komentaras:


− penki = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]