Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Teismas nutarė, kad Statybų inspekcija buvo neteisi

atsisiųsti/ citatos iš teismo nutarties /

      Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Egidijos Puzinskaitės, Rasos Ragulskytės-Markovienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja) ir Margaritos Stambrauskaitės, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjų Vyto Šimonėlio, Jūratės Šiukštienės, Kęstučio Pakalnio, Jono Purvanecko ir Vidmanto Mateikos skundą atsakovei Valstybinei teritorinei planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos, trečiasis suinteresuotas asmuo Širvintų rajono savivaldybė, dėl sprendimo panaikinimo.

        Vilniaus apygardos administraciniame teisme 2017-03-03 gautas pareiškėjų Vyto Šimonėlio, Jūratės Šiukštienės, Kęstučio Pakalnio, Jono Purvanecko ir Vidmanto Mateikos skundas, kuriame jis teismo prašo panaikinti Valstybinės teritorinė planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos 2017-01-05 sprendimą Nr. 2D-82 „Dėl 2016-12-05 skundo“ (toliau – ir Sprendimas) ir įpareigoti atsakovę pareiškėjų skundą išnagrinėti iš naujo bei atlikti veiksmus pagal teisės aktuose jai priskirtą kompetenciją.

Tiltas rekonstruotas be leidimo

      Pareiškėjai skunde nurodo, kad Širvintų rajono savivaldybės patvirtino tilto per Musės upę Pilkiškių k., Jauniūnų sen., Širvintų raj. techninį rekonstrukcijos projektą. Teigia, kad rekonstrukcijos projektas parengtas pažeidžiant Statybų techninių reglamentų ir Projektavimo užduoties reikalavimus, o pirkimą laimėjęs tiekėjas (rangovas), pažeisdamas Statybos techninių reglamentų bei Lietuvos Respublikos statybos įstatymo nuostatas, atliko Tilto rekonstravimo darbus be leidimo rekonstruoti statinį. Nurodė, kad atsakovė neįvertino to, kad tai yra ypatingos kategorijos statinys, nes neanalizavo pareiškėjų pateiktų duomenų. Atsakovė nusprendė, kad Tiltui netaikomos Statybos techninio reglamento STR 1.01.06:2003 „Ypatingi statiniai“ nuostatos, galiojusios Tilto rekonstrukcijos metu, nes Tiltas yra kelio dalis ir nėra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre kaip atskiras statinys, tačiau tokia išvada yra nepagrįsta.

        Pareiškėjai skunde nurodo, kad Tilto, kaip atskiro statinio, neįregistravimas Nekilnojamojo turto registre ar iki rekonstrukcijos darbų atlikimo Nekilnojamojo turto registre padarytas įrašas, kad kelias yra nesudėtingas statinys, kai keliamas klausimas dėl kelio ir / ar jo statinio Tilto rekonstrukcijos darbų, faktiškai atliktų po šių duomenų įtraukimo į registrą, negali turėti įtakos statybų teisėtumo vertinimui. Mano, kad Sprendimas priimtas, neatlikus tyrimo, nepagrįstas objektyviais duomenimis, išvados padarytos netinkamai taikant teisės normas, neatitinka Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 8 str. reikalavimų.

Statybos inspekcija ir savivaldybė su skundu nesutiko

       Atsakovė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos atsiliepime nurodo, kad su skundu nesutinka, ir prašo jį atmesti kaip nepagrįstą. Nurodė, kad pareiškėjai netinkamai kvalifikuoja statybos darbus, susijusius su Tiltu.

          Trečiasis suinteresuotas asmuo Širvintų miesto savivaldybė atsiliepime į skundą nurodo, kad su skundu nesutinka, ir prašo jį atmesti kaip nepagrįstą. Paaiškina, kad Tiltas per Musės upę nei prieš rekonstrukciją, nei po jos nebuvo ir nėra atskiras statinys, todėl pareiškėjų skundas ir reikalavimas vertinti Tiltą kaip atskirą objektą yra nepagrįstas.

Nutartis

     Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 86–87 str., 88 str. 2 p. 132 str., 133 str., nusprendžia:

 •  Pareiškėjų Vyto Šimonėlio, Jūratės Šiukštienės, Kęstučio Pakalnio, Jono Purvanecko ir Vidmanto Mateikos skundą tenkinti.
 • Panaikinti Valstybinės teritorinės planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos 2017-01-05 sprendimą Nr. 2D-82 „Dėl 2016-12-05 skundo“.
 • Įpareigoti atsakovę Valstybinę teritorinę planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos iš naujo nagrinėti pareiškėjų 2016-12-05 skundą.
 • Sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant šiam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. Mąstantis sako:

  Geras. Jei tiltas užregistruotas, tai tiltas. Jei ne, tai ne tiltas, tai kelio dalis. Puiki žinia rajono žmonėms.Be leidimo, vidury pievos pasistatai namą, ir neregistruoji. Kai statybos inspekcija ima už šiknos, paaiškini, kad namas neužregistruotas, todėl čia ne namas, o pievos dalis.Ir statybos inspektorių pasiunti pas jo viršininką, kuris paaiškins, kad tikrai taip ir yra, ir nėr čia ko prie pievos kabinėtis.

 2. negaliu nepakomentuoti sako:

  spraga ir yra- nebaudžiamumas, laiko tempimas, jokios asmeninės atsakomybės, jokių greitų stabdžių- nieko . Parodė, kaip galima visiškai apsieiti be sąžinės, pagarbos, tiesos. Absoliutus totalus košmaras. Niekas nesitikėjo, kad galima turėti šitokio įžūlumo. Ką aš čia kalbu- į Hitlerio sapaliones irgi niekas pradžioj rimtai nežiūrėjo, ir leido iškilti. Čia tas pats- patys leidom. Tik atsukt ir ištaisyt visko nebegalima. O ir kas taisys? srėbt turėtų tas, kas prisidirbo. Bet mūsiškės akis išpūtusios aiškina kokios jos skaidrios. ir ką? ogi nieko joms už tai nebus- čia ne spraga, čia juodoji skylė.

 3. Vytas sako:

  to negaliu nepakomentuoti

  Blondinės neieško įstatymo spragų, jos tiesiog jų nepaiso. Daugumoje pirkimų yra tiesiog paprastas, įžūlus veikimas ir jis aiškiai matomas tik atvertus pirmuosius pirkimo dokumentų lapus. Tai daro todėl, kad kol kas, tai daryti labai apsimoka. Skuba tai daryti, kol valstybinės institucijos abejingai šią situaciją stebi.

 4. paskutiniajam sako:

  Jei teismas grąžino nagrinėti, reiškia išnagrinėta neteisingai. Būtų teisingai, paliktų sprendimą galioti. Čia jus komentuojat, kad tik komentuoti… ir kad ne taip baisu būtų, kai aplink vien pralaimėjimai visuose teismuose. Nenorit girdėti kitokios nuomonės, tai teismai privers išgirsti. Visi vaistukai kartūs, bet kartais padeda…, jei galvoj dar ko nors yra

 5. komentuojat sako:

  kad tik komentuot…siuo sprendimu nenustatyti jokie pazeidimai savivaldybes…o inspekcijai liepta is naujo nagrineti…nurodant kad nagrineti gali kaip nori…t.y. ir nustatyti pazeidimus (jei ju yra) ir ne (jei ju nera)

 6. negaliu nepakomentuoti sako:

  neatsistebiu valdančiųjų išmone, įtemptu galvojimu, kaip visus apgauti. NU šaunuoliai, kitaip ir nepavadinsi. Vistik reikia nemažai proto turėti, kad vis rastum, kaip apeiti įstatymus. Šaunuoliai- parodė visas įmanomas ir neįmanomas mūsų valstybės spragas- jie jas atrado . Man patinka jų išmonė.

 7. Manau, sako:

  kad baudos dydis parodė, kad toks pirkimas sudaro idealias sąlygas korupcijai. Ar to nemato valdančioji koalicija???

 8. Vytas sako:

  Šiame reikale pati didžiausia blogybė – korupcija. Pirmiausia pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą atliekamas pirkimas. Po to sutartis pasirašoma tik su tam tikru, savu rangovu, už žymiai didesnę kainą, kuriam nereikia laikytis pirkimo sąlygų. Laimėtojas projektuoja ir stato pagal kitas taisykles, žinomas tik rangovui ir Savivaldybei, tuo pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymą ir Statybos techninius reglamentus. Situaciją čia tokia> ar galima nematyti, kai kraustomos kišenės vidury dienos.

 9. Atidžiau sako:

  Paskaitykit seniai pabudę. Kiek iki teismo raštų buvo. Tik sienas ne taip lengva pramušti. Bet įmanoma

 10. Taigi sako:

  Kadangi arogantiškieji visažiniai taryboje moka tiktai „kūrybingai ir apgalvotai“ taikyti įstatymus, tai opozicijai tenka mokyti tokius asus dirbti teismų pagalba. Brangios tai pamokos, bet ką daryti? O paklausyti tuos reikalus labiau išmanančių unaras neleidžia??? Niekada Širvintų savivaldos istorijoje nebuvo tokio susipriešinimo ir nepagarbos opozicijos nariams, kurie taip pat rinkti žmonių.

 11. Stasė sako:

  Sprendimas buvo neteisingas, todėl ir turės nagrinėti iš naujo. Sveikinu opoziciją, pabudo. Jei reikia finansinės paramos, nes teismai kainuoja, pasakykit, po eurą sumesim ir turėsit, tik dirbkit.

 12. idekit sako:

  Visa sprendima paskaityt, nes dabar gabalais iskarpyta…neimanoma suprast esmes…

 13. nu kad sako:

  neteisingai surasytas straipsnis…Teismas nepasiskae, kad Inpspekcija neteisi, tiesiog ipareigojo nagrineti is naujo….

 14. Būtent! sako:

  Kas bus, jei tas tiltas nugrius? O jei kartu ir tamsta? Apie tai pagalvokit. Jei nėr dokumentų, reiškia, kažkas neatitinka reikalavimų. O tai jau reali grėsmė kiekvienam tuo tiltu einančiam ar važiuojančiam

 15. To na va sako:

  O jai tiltas nugrius? Jai ne teisėtai statė tai galimai ir ne saugiai,, kas tada bus?

 16. Pirmam sako:

  Ir man tas klausimas kilo. Bet pažiūrėjęs dokumentų nuotraukas supratau, kad taip teismas parašė

 17. na va sako:

  Reikia džiaugtis, kad tiltas sutvarkytas, o ne ieškoti š… smegenų. Ką jūs naudingo padarėte savo kraštui? Gebate tik pilti pamazgas.

 18. Monika sako:

  ar Širvintų rajone kas nors daroma teisėtai,laikantis įstatymų,jei žinote tokį atvejį parašykite.

 19. Ar yra tokia sako:

  Širvintų miesto savivaldybė?

Jūsų komentaras:


× vienas = penki

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]