Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ekstremali situacija Širvintų politinėje padangėje

 

sav/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Širvintų rajono savivaldybės administracija pagaliau atšaukė ekstremalią situaciją Širvintų rajone. Bent jau taip skelbiama savivaldybės tinklapyje. Tačiau rajono politinėje padangėje ekstremali situacija tik dar labiau aštrėja. Chaosas plečiasi, situacija darosi nevaldoma, bet niekas nesistengia išsklaidyti debesų ir įvesti bent kiek aiškumo. Tad imame šakes ir bandome sklaidyti politinius debesis.

Koks politinis vienetas dirba Taryboje?

        Paskutinėmis lapkričio dienomis Živilė Pinskuvienė pranešė žiniasklaidai, kad ji ir jos bendražygiai – širvintiškiai palieka Darbo partiją ir jungiasi į naujai įkurto visuomeninio judėjimo gretas. Po miestą greitai pasklido pasakojimai apie neva iš anksto parengtas atsistatydinimo anketas, apie vienos Tarybos narės viešnagę „darbiečių“ namuose vieninteliu klausimu – atsistatydinimu iš DP. Išgirdę tokią naujieną, natūralu, kad visi tikėjomės daugiau informacijos gauti Tarybos posėdžio metu.

     Laikantis teisės aktų, palikę vieną ar kitą partiją Tarybos nariai turi apie tai informuoti Tarybą. Taip pat sprendžiami koalicijos klausimai – kas su kuo eis toliau. Deja, Tarybos posėdyje niekas nieko neinformavo.

       Tuomet atsivertėme savivaldybės tinklapį. Jis atnaujinamas nuolat, tad ten tikėjomės gauti visą informaciją. Skiltyje „Tarybos nariai“ matome, kad visi Darbo partijos atstovai vis dar yra tos partijos nariai. O paskutinis įrašas apie koalicijos sudarymą yra 2015-11-26 dienos. Savivaldybė juk nemeluos. Vadinasi, niekas nepasikeitė.

Slaptas naktinis darbas

       Tačiau štai ir vėl neišsprendžiama lygtis su nežinomuoju. Eglutės įžiebimo metu privačioje teritorijoje sparčiai dirba vyrai. Jie kabina naują plakatą. Kodėl plakatas kabinamas tamsoje? Gal kad daugiau drąsos būtų? O gal įvyko kokia nakties revoliucija? Nežinia. Tačiau čia vėl skaitome apie kažkokį negirdėtą visuomeninį judėjimą. Ir mus sveikina ne merė, kaip ankstesniais metais, bet tiesiog Živilė Pinskuvienė. Žinoma, mes domėsimės, iš kokių lėšų gamintas plakatas, kas apmokėjo Širvintų šilumos darbuotojų laiką po darbo valandų (tarifas dvigubas?). Tačiau šiandien mums nėra aišku, kas ir kokiai partijai priklauso -  tuo ir domimės. Neaišku, ar Darbo partija byra, ar vis tik valosi.

         Juo labiau, kad Darbo partijos tinklapyje tarp Vilniaus apskrities skyrių širvintiškių jau nėra.

     Taigi, kol situacija nėra valdoma, kol vyksta chaosas – tokią būseną galima pavadinti ekstremalia situacija. Kas ją suvaldys (jei suvaldys) – kitas klausimas.

    Kad greičiau viskas paaiškėtų, bandysime kalbėtis su Darbo partijos įkūrėju ir potencialiu kandidatu į partijos pirmininkus Viktoru Uspaskich. Tikimės, kad jis atskleis daugiau informacijos.

I.Vasiliauskienė duoto žodžio nesilaiko

       Spalio 30 dieną TS LKD partijos atsakingoji sekretorė Aistė Gedvilienė „Krašto naujienas“ informavo, kad partija elektroniniu paštu gavo spalio 26 d. pasirašytus du dokumentus. Abu dokumentai su tos pačios dienos Širvintų rajono savivaldybės administracijos gavimo žyma. Juose rašoma, kad Irena Vasiliauskienė atsistatydina iš Širvintų rajono savivaldybės merės pavaduotojos pareigų. Tuo pačiu pareiškiama, kad TS LKD Širvintų skyrius ir jo atstovė Širvintų rajono savivaldybės taryboje Irena Vasiliauskienė vienašališkai nutraukia 2015 m. balandžio 12 d. sudarytą koalicijos sutartį tarp darbo partijos Širvintų skyriaus, LR liberalų sąjūdžio Širvintų skyriaus ir TS LKD Širvintų skyriaus dėl bendro darbo valdančiojoje koalicijoje Širvintų rajono savivaldybės taryboje.

     Tuomet „Krašto naujienoms“ TS LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis patvirtino, kad Širvintų vicemerei pateiktas reikalavimas pasitraukti iš pareigų ir nutraukti koalicinę sutartį su valdančiąja dauguma bei išeiti į opoziciją. Toks buvo TS LKD Prezidiumo sprendimas.

       Sprendimai priimti, raštai parašyti -  žodis duotas. Tačiau Tarybos posėdžio metu vėl akibrokštas. Niekas neinformuoja Tarybos narių apie gautą vicemerės prašymą.  Juo labiau nėra pateikiamas sprendimo projektas.

      Atrodytų, kad vergvaldys nenori suteikti laisvės ilgamečiam vergui. Lai toliau tarnauja.  Tačiau tai juk Širvintų rajono savivaldybė XXI amžiuje. Nejau taip gali būti? Teks ir vėl gerbiamo Gabrieliaus Landsbergio klausti.

Manipuliacijos žmonėmis

        Visais laikais valdžios vyro garbės reikalas buvo laikytis duoto žodžio ir tesėti pažadą. Šiandieniniame pasaulyje emancipuotos moterys siekia lyčių lygybės ir vis drąsiau imasi vyrų pareigų. Tačiau ar visada jos laikosi ir vyro garbės kodekso? Duotas žodis valdžioje, politikoje, gyvenime visais laikais buvo vertinamas, o žodžio laikymasis bylojo apie žmogaus patikimumą.

       Deja, Širvintų politinėje padangėje pažadai žarstomi į dešinę ir į kairę. O netrukus yra užmirštami. Ir nereikia teisintis, kad Darbo partijos Širvintų Taryboje neliko. Liko. Kitaip apie tai būtų paskelbta viešai Tarybos posėdžio metu.

      Štai taip save politikais vadinantys manipuliuoja rinkėjais. Tik ar jie žino, kad atmintis turi savybę ilgai tęstis ir kartais labai netinkamai pasireiškia rinkimų balsavimo kabinoje braukiant tą išsvajotąjį X. Ranka tik brūkšt ir kitam tą kryželį braukia.

Vietoj epilogo

       Ir čia prisimenu gerbiamo Juozo Erlicko mintis „Stebuklų žemė“: „Sniego tai nėr. O besmegenių tiek, kad net koalicijas galima lipdyt…“

          Va ir galvoju, kas tie besmegeniai? Tie, kas slapukauja, ar tie, kas tiki? Kokios koalicijos sulauksime?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. Paskutiniam sako:

  Niekam ne paslaptis kad rajoną „valdo” viena asaba, o visi kiti tik klapčiukai, paklusniai kilnojantys rankas.

 2. sąrašas sako:

  savivaldybę valdančių 14 asmenų pavardės: Pinskuvienė, Baltušytė-Četrauskienė,Vasiliauskienė, Valkauskas, Pečiukaitienė, Gudonienė, Maršalka, Miselis, Bartusevičienė, Bonikatas, Stepaitis, Paliukėnas, Puzinienė, Zibalas. Jie priima visus sprendimus.

 3. Vyksta sako:

  Vyksta ten. Oi vyksta. Šiaip gerus dalykus praneša, o blogus tamsoetamsoje slepia. Ką bloga darot, kad slapstotės? A

 4. Marysia sako:

  Atkreipkit dėmesį, sveikinimo plakatas jau bordinis, o ne mėlynas. Ir angelas jau su atspalviais, nes anksčiau prieš šventes Širvintos tiesiog pamėlynuodavo. Merės mėgstamiausių spalvų paletė keičiasi pagal partinę priklausomybę.

 5. sveikas protas sako:

  anksčiau Darbo partija savo svetainėje skelbė daugiau savo partijos narių, dirbančių savivaldybės taryboje, skaičių: dabar liko trys. Tai parodo, kad vyksta kažkokiu greičiu informacijos atnaujinimas.

 6. jane sako:

  oba, tai negalima ieškotis info internete? kas čia per briedas? bombą pasigamint galima internetu naudojantis, o va sužinot kas kokiai partijai priklauso tabu? Nei juoktis, nei verkt nuo tokio komentaro.
  o pastebėjimai tai laiku ir taikliai. Bando viską užslaptint, o gaunasi kaip visad- tik daugiau klausimų. Ir iš kur toks skubėjimas? ir koks viso to tikslas? ar visuomeninis judėjimas išsilaikys iš vietinių verslinikų reketavimo? soryyyyy, užmiršau, kad kai kas solidžią lesyklą turi savivaldybės viršūnėse. ir šūkis “mes galim tai, ko negali kiti” nebetinka- autorius darbo parcija. o jei parcijai nebepriklausai, tai šūkis gal ” galim daugiau nei jūs drįstat manyt” tiktų?

 7. ne nu šposai daugiau niekas sako:

  tai kaip čia yra, a? Mamukas, miseliukas, bonikatukas ir maršalkaičių stogiukas patys išėjo ar liepta buvo, o gal Viktoriukas išspjovė kaip iškramtytą gumą??? Pasisakykit gi kaip čia buvo, pažadu jums nieko nebus :D

 8. - sako:

  Sveiko proto zmogus po partiju svetaines nelandzioja, o rudnosiukai ten visada randa smagios veiklos “gausiems skaitytojams pamaloninti”.

 9. internete sako:

  Darbo partijos svetainė šiandien skelbia kad taryboje yra tik 3 šios partijos nariai:Paliuk4nas, Puzinienė, Zibalas.

 10. deja sako:

  tik rinkimai 2019 metų žiemą gali pakeisti padėtį Širvintų savivaldybėje. Bet paminėtirinkimai gali ir pratęsti esamą būklę.

 11. Šaunuolė sako:

  Neringa. kaip pirštu į akį. Sėkmės Jums

 12. Anonimas sako:

  Ar vargse komentuotoja tik su citatomis “dirba”? Nesolidu

 13. Taiklu sako:

  Taikliai čia jūs vienok. Ale su kryželiu nepataikėt mažumėlę. Jis dedamas už tą, kas sumokėjo

 14. Tai gal? sako:

  Tai gal gi galima būti ir Darbo partijoje ir Visuomeniniame judėjime? Juk jie gali tai ko negali kiti? Tai gal Šilumos tinklai kabino plakatą mainais už tai, kad atleidžia nuo mokesčio? Juk į viską žiūrima kūrybiškai? Tai gal mūsų krašto žmonėms negalima visko žinoti, ką mūsų valdžiukė veikia? Nu tipo-gal čia ne mūsų reikalas?:))))

 15. Cituoju sako:

  atmintis turi savybę ilgai tęstis ir kartais labai netinkamai pasireiškia rinkimų balsavimo kabinoje braukiant tą išsvajotąjį X. Ranka tik brūkšt ir kitam tą kryželį braukia.

 16. Cituoju sako:

  Duotas žodis valdžioje, politikoje, gyvenime visais laikais buvo vertinamas, o žodžio laikymasis bylojo apie žmogaus patikimumą

 17. Cituoju sako:

  Savivaldybė juk nemeluos. Vadinasi, niekas nepasikeitė.

 18. Cituoju sako:

  Juozo Erlicko mintis „Stebuklų žemė“: „Sniego tai nėr. O besmegenių tiek, kad net koalicijas galima lipdyt…“

 19. Cituoju sako:

  Kad greičiau viskas paaiškėtų, bandysime kalbėtis su Darbo partijos įkūrėju ir potencialiu kandidatu į partijos pirmininkus Viktoru Uspaskich.

Jūsų komentaras:


× šeši = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]