Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kam naudingas Sporto mokyklos pavadinimo keitimas? (VIDEO)

Foto GOOGLE

Foto GOOGLE

/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Video autorės /

         Daug diskusijų ne tik tarp Tarybos narių, bet ir miestelėnų tarpe sukėlė siūlymas pakeisti Sporto mokyklos pavadinimą.

        Tarybai pateiktas sprendimo projektas „Dėl Širvintų sporto mokyklos pavadinimo keitimo ir nuostatų patvirtinimo“, kuriame siūloma nuo 2018 m. sausio 1 d. Širvintų sporto mokyklos pavadinimą pakeisti į Širvintų sporto centrą ir šią mokyklą pavadinti  Širvintų sporto centru.

         Aiškinamajame rašte teigiama, kad prašoma pakeisti Širvintų sporto mokyklos pavadinimą, kad vykdoma veikla atitiktų biudžetinės įstaigos atliekamas funkcijas. Širvintų sporto mokyklos pavadinimas neatitinka įstaigos veiklos esmės, todėl siūloma keisti pavadinimą į Širvintų sporto centrą. Sporto mokyklai tenka vykdyti funkcijas, kurios nedera su Sporto mokyklos veikla: Sporto mokykla neturėtų teikti pirčių ir baseino paslaugų fiziniams ir juridiniams asmenims.

        Pagrindinė Širvintų sporto mokyklos paskirtis – neformaliojo vaikų švietimo grupės sportinio ugdymo mokykla. Sporto mokyklos pavadinimo pakeitimas į Širvintų sporto centrą atitiktų atliekamų veiklų pobūdį. Širvintų sporto mokykla atlieka ne tik vaikų sportinį ugdymą, bet ir kitas, su suaugusiųjų sportu susijusias funkcijas. Dabartiniu metu Širvintų sporto mokykla teikia viešąsias sporto, kūno kultūros, poilsio ir pramogų paslaugas Širvintų rajono gyventojams: organizuoja Širvintų rajono seniūnijų sporto žaidynes, Širvintų rajono neįgaliųjų sporto žaidynes, vyrų futbolo turnyrus, vyrų ir moterų žolės riedulio komandų varžybas, paplūdimio tinklinio turnyrus ir kt. Ši veikla yra būdinga Sporto centrams, ne mokykloms.

        Centras teiktų viešąsias sporto, poilsio ir pramogų organizavimo paslaugas rajono gyventojams, vykdytų neformalųjį vaikų ir suaugusiųjų švietimą, tenkintų vaikų ir jaunimo saviraiškos poreikius, teiktų įvairias kūno kultūros ir sporto, vandens pramogų paslaugas gyventojams, vykdytų neįgaliųjų integraciją per sportą. Atsirastų didesnė galimybė dalyvauti projektuose.

           Finansavimo šaltinis – Širvintų sporto mokykla. Lėšos bus reikalingos teisinei bazei sutvarkyti.

Domėjosi tik opozicija

       Vidmantas Mateika priminė apie minėtus komitete projektus, kuriuose dalyvauti Sporto mokykla negalėtų, bet galėtų Sporto centras. Tarybos narys paprašė įvardinti tuos finansinius šaltinius, kurių parama vienai įstaigai nebūtų skiriama, o kitai būtų. Įvardintas vienintelis SADM projektas neįgaliesiems.

       Vytas Šimonėlis teiravosi, kokiu adresu bus registruojamas Sporto centras. Atsakyta, kad tuo pačiu.

        Penkiolikai balsavus UŽ, penkiem susilaikius sprendimas priimtas.

Pamąstymai po balsavimo

            Po Tarybos posėdžio video įrašo paskelbimo sulaukėme skaitytojų pastebėjimų.

       Buvo piktinamasi, kodėl Tarybos narys Zenonas Miselis nenusišalino nuo klausimo svarstymo. Skaitytojų teigimu, jis pažeidė viešuosius ir privačius interesus, kadangi įstaigai tapus ne mokykla, o centru, keičiasi šalia esančių įstaigų prekybos alkoholiu tvarka. Skaitytojas teigė, kad būtent griežčiau reglamentuota prekyba alkoholiu prie mokyklų. Tad klausimas turės tiesioginės įtakos Tarybos nariui priklausančios kavinės darbui.

        Neaišku, ir kam reikėjo taip skubėti. Juk atsidarius naujam sporto kompleksui, automatiškai ir pavadinimas kitas būtų. O dabar Sporto mokyklai teks papildomos finansinės išlaidos, nes reikės keisti pavadinimą, antspaudą, įvairius kitus dokumentus.

            Dar kita dalis skaitytojų komentavo, kad toks sprendimas naudingas skiriant įstaigos vadovą. Juk švietimo įstaigai vadovauti gali tik konkursą laimėjęs ir Tarybos patvirtintas vadovas, o kitų įstaigų vadovai skiriami be Tarybos. Ne ką mažesnę reikšmę galėtų turėti ir vadovo kompetencijų egzaminas. Įvairių gandų rajone sklando apie jį laikiusius LEPus.

Tikėtina, kad netrukus tikroji priežastis paaiškės.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Stiopka sako:

  Esu aš Stiopka vardu. Nusiraminkit, ši vieta man numatyta, dėl to visas šitas žaidimas. Nesiparinkit, vis tiek nieko nepakeisit. Ir egzaminų jokių nereiks laikyti. Dar nuo mokyklos laikų aš jų nekenčiu. Jau ir dabar pratinu aš jus visus prie tos minties. Organizuoju visokius turnyrus, teikiu belekokius apdovanojimus. Komanda valdo.

 2. širvintiškiui sako:

  pritariu jums, o jų tikrai reikėtų…

 3. Širvintiškis sako:

  Neliko sporto mokyklos, neliko mokytojų švietimo centro. Atsirado kažkokie psiaudo dariniai su neaiškiomis funkcijomis ir atsakomybėmis. Beprotybei ribų nėra. Manau, kad Seimas pamatęs kas darosi su savivalda, kituose savivaldybių rinkimuose kandidatams į mero postą nustatys privalomą prievolę pateikti išsamius sveikatos tyrimų rezultatus….

 4. Laima sako:

  o kuris dar, net spėlioti nereikia.

 5. Darius S sako:

  Stiopka?

 6. Laima sako:

  o Rimas bus direktoriumi…

 7. robotukas sako:

  Dieve duok proto zmonems is viso nebegerti alkoholio, is Miseliui mazesnis biznis butu, geriau kampus issivalytu sales maitimo, nez tik tarakonu betruksta, fui ten slykstu ir atsusesti.

 8. Aktualu sako:

  Tai aktualu turinčiam maitinimo paslaugas, nes alkoholiniai gėrimai – pagrindinis pajamų šaltinis, o juos bus galima parduoti.

 9. trumpas sako:

  Pakeitus pavadinimą, Širvintų Sporto mokykla išnyksta kaip juridinis asmuo. Reiškia, kad sporto mokyklos Širvintose nebus. Bus vykdoma viešoji sporto, poilsio ir pramogų organizavimo veikla, neformalusis, suaugusių švietimas.
  Nelieka sportininkų rengimo. Treneriai gali prarasti motyvaciją siekti gerų sportinių rezultatų.

Jūsų komentaras:


du + = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]