Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Nerimą dėl savivaldybės priimamų sprendimų vaikų atžvilgiu globėjai išsakė D.Šakalienei

25497233_10215502489017877_1917984053_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Po renginio Širvintų vaikų dienos centre į šventės viešnią LR Seimo narę Dovilę Šakalienę kreipėsi asociacijos „Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos“ nariai. Jie teigė, kad yra sunerimę dėl pastarosiomis dienomis vykstančiais įvykiais Širvintų rajone. Vaikai, paimti iš krizę patiriančių šeimų, atiduodami globėjams skubotai ir nesigilinant, kaip toliau jie gyvens. Į vaiką žiūrima kaip į daiktą, kurį iš vienos vietos paėmęs, gali padėt į kitą ir tik tiek. Nesirūpinama vaiko jausmais, jo išgyvenimais. Be to kenkiama globėjo vardui, kuris ir taip nėra liaupsinamas Lietuvoje, – kalbėjo Seimo narei globėjai.

     Seimo narei globėjai pasakojo apie šiuo metu iš Širvintų rajono šeimų paimtus vaikus. Vieni atiduoti globėjai, kurios namuose auga kiti globojami vaikučiai. Abejojama, ar ten pakanka vaikams vietos, juo labiau, kad daugiau nei šešis vaikus auginantys globėjai jau privalo registruoti šeimynas. Globėjus neramino informacija, kad viena mergaitė pabėgo iš globėjų pas mamą. 

 Šiandien noriu paklausti kiekvieno valdininko, ką jis asmeniškai padarė kad vaikai nebūtų skriaudžiami nei fiziškai, nei psichologiškai. Prireikė didžiulės politinės valios, kad įstatymai būtų priimti – dabar gi turime pasiekti, kad jie būtų sąžiningai vykdomi. Tam reikia įsitraukti mums visiems ir nebijoti pakovoti už vaikus. Bijau, kad ir čia reikės rimto visuomenės spaudimo,“ – kalbėjo Dovilė Šakalienė.  

      Nerimauta ir dėl kitų iš šeimos paimtų vaikų, kurie mėtyti iš vienos įstaigos į kitą (ligoninė, bendrabutis), grąžinti namo. Globėjai nuogąstavo, ar su ta šeima dirbta, ar padėta jai įveikti savo problemas, ar vaikai namuose bus saugūs.

      LR Seimo narei išsakyta ir kitų įvairių problemų. Viena pagrindinių – didžiulis savivaldybės ignoravimas. Pasak susirinkusių globėjų, jie yra palikti už borto, su jais nėra bendraujama, nesitariama, nekviečiami į jokius renginius. Globėjai atvirai kalbėjo apie tai, kad vieni globėjai (patinkantys rajono valdžiai) yra remiami, palaikomi, vežami į įvairiausius susitikimus (pvz. su Prezidente). Tuo tarpu tie, kurie jau daug metų globoja vaikus ir net ne vieną yra išleidę į gyvenimą, yra palikti užribyje. O juk tikslas vienas, kad tėvų netekę vaikai rastų gerus, mylinčius globėjus, kurių pagalba jie išaugs darbščiais atsakingais piliečiais.

      Globėjų asociacija akcentavo ir kitą problemą – rajone nėra dirbama su potencialiais žmonėmis, kurie galėtų tapti globėjais. Paklausus Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų, kaip jie ieško globėjų vaikams, globėja gavo atsakymą, kad seniūnijoje pakabintas skelbimas. Čia pat globėjai prisiminė ir pasakojo, kaip su jais buvo bendraujama, kaip jie buvo kalbinami globoti vaikus. Ir sutarė, kad tik asmeniškai bendraujant su kiekvienu galimu globėju atsirastų galimybė vaikams nebūti išvežamiems iš rajono.

      Vienas iš globėjų atkreipė Seimo narės dėmesį kad šiuo metu nededama pastangų vaikų grįžimui į šeimą. Šiuo metu susidaro įspūdis, kad valstybės siekiamybė atimi vaikus ir užmiršti tą šeimą. Nėra šeimoje vaikų – nėra problemos. Jis teigė, jog kiekvienam vaikui savo tėvai patys geriausi ir mylimiausi. Todėl valstybė turėtų dėti didžiules pastangas, kad šeima išliptų iš savo nuopuolių ir vaikai galėtų grįžti į savo tėvų namus.

       Seimo narė, Laikinosios parlamentinės vaiko gerovės grupės vicepirmininkė Dovilė Šakalienė sakė, kad žinios iš globėjų kelia rimtą susirūpinimą. Iš pasakojimų galima daryti pagrįstą prielaidą, kad Širvintų rajone yra pažeidžiamos kai kurių vaikų teisės. Seimo narė apgailestavo, kad Lietuvoje vangiai vykdomi įstatymai, ginantys vaikus. „Netrukus minėsime skaudžias Matuko nužudymo metines. Šiandien noriu paklausti kiekvieno valdininko, ką jis asmeniškai padarė kad vaikai nebūtų skriaudžiami nei fiziškai, nei psichologiškai. Prireikė didžiulės politinės valios, kad įstatymai būtų priimti – dabar gi turime pasiekti, kad jie būtų sąžiningai vykdomi. Tam reikia įsitraukti mums visiems ir nebijoti pakovoti už vaikus. Bijau, kad ir čia reikės rimto visuomenės spaudimo,“ – kalbėjo Dovilė Šakalienė. Ji pasveikino Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos narius už drąsą. Nes tik įvardindami konkrečias problemas, galėsime jas išspręsti. Atvirumas ir viešumas – vienas iš greičiausių būdų pasiekti, kad šalyje vaikai gyventų saugiai.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. slykstu sako:

    si grupele nuotraukoje su vyriskiu vos ne pasislepusiu uz visu nugaros,tai viena is nedaugelio grupeliu kurie nieko neprisideda asmeniskai,osugeba tik sikti ant tu kurie,dirbair asmeniskaiir finansiskai prisideda

Jūsų komentaras:


du × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]