Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Viktoras Uspaskich: žmonės eina su Živile, nes bijo prarasti darbą (GARSO ĮRAŠAS)

72154_10151091466392471_1742246440_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

   Širvintose netyla kalbos. Živilė Pinskuvienė paskelbė, kad paliko Darbo partiją, kad su ja išėjo didžioji dauguma žmonių. Paskelbė žiniasklaidai, o Tarybos neinformavo. Spėlionių ir klausimų daug, o atsakymų nėra. Tad nutarėme kreiptis į žmogų, įkūrusį Darbo partiją. Tikėtina, kad jis geriausiai žino situaciją.

       Šiandien apie Darbo partiją, Živilę Pinskuvienę ir politiką Lietuvoje kalbamės su Viktoru Uspaskich:

- Gerbiamas Viktorai, kaip vertinate Darbo partijos griūtį? Širvintų rajone išėjo praktiškai visas skyrius.

- Nemanau, kad išėjus Živilei Pinskuvienei su savo bendražygiais iš partijos… negaliu vadinti Darbo partijos griūtimi.

- Šiandien dienai taip jau gaunasi, kad Darbo partija Širvintose savo skyriaus kaip ir neturi?

- Turės. Jokių problemų. Širvintų skyrių turi. Žmonės išėjo, bet ne visi.

- Atsidarau Jūsų partijos tinklapį ir matau, kad Širvintų skyrius ištrintas iš jo.

- Nežinau, ar išimtas ir kas jį išėmė. Gali išeiti žmonės iš skyriaus, bet skyrius tai lieka.

- Ar tikėjotės tokio žingsnio Živilės Pinskuvienės, kitų “darbiečių” Širvintose?

- Jeigu pasitraukė Živilė, tai aišku. Juo labiau, kad ji merė, nuo jos uzurpavimo daug kam priklauso darbo vietos ir taip toliau, tai aišku, nori – nenori, žmonės išeina. Jie pergyvena dėl savo ateities. Tikrai ne iš meilės. Todėl, kad man kai kurie paskambino, sako, kad žmonės ne patys apsisprendė. Jiems buvo padalintos išėjimo iš partijos anketos ir pasitraukimo į judėjimą. Suprantu, kai ateina žmogus į skyrių, parašo pasitraukimo prašymą ir sako, kad nori išeiti. O čia tai padaryta organizuotai. Net nebuvo palikta pasirinkimo teisė.

Natūralus dalykas, kai rajonui vadovauja vadovas autokratiniais metodais, tai dažniausiai taip būna.

- Tai Jūs sakote, kad čia nieko nuostabaus, to ir reikėjo tikėtis?

- Ji kūrė tą judėjimą dar vasarą. Ji, kaip aš suprantu, partiją norėjo palaidoti. Pasinaudoti dar partijos pinigais ir viskas. Apie partiją ji negalvojo.

- Devyni Tarybos nariai Širvintų rajono savivaldybėje yra Darbo partijos atstovai. Jie buvo rinkti, kaip šios partijos atstovai. Ir šiandien dienai visi išėjo. Ar partija negalvoja imtis kokių veiksmų? Juk žmonės balsavo už Darbo partiją, o šiandien dienai lieka be savo atstovų.

- Tokia politinė prostitucija Lietuvoje yra įteisinta. Ir ją įteisino ne kas kitas, o konservatoriai,  socialdemokratai, liberalai. Kai žlugdo kokią partiją, tai kviečia į savo gretas. Taip ir Seime būna, savivaldybėse. Apie tai rašiau ne vieną kartą. Yra politinė prostitucija ir kol kas Lietuvoje nėra politinės kultūros.

Aš vertinu tai, kaip politinę prostituciją, o žmonės elgiasi kaip nori.

- Ką galėtumėte pasakyti ir jau išėjusiems iš Darbo partijos širvintiškiams, ir tiems, kurie svarsto, išeiti ar ne.

- Palinkėčiau kol kas neskubėti bėgti iš Darbo partijos, todėl, kad dabar situacija visose partijose sudėtinga. Nė viena partija nesiekia dvidešimties procentų populiarumo. O tai yra Lietuvos politinis bankrotas. Aš patarčiau neskubėti išeiti. Tikiuosi, kad po suvažiavimo, kai bus išrinktas partijos pirmininkas, reliatyvus, galvojantis, o ne toks, kaip Živilė, kuri galvoja tik apie Širvintas. Kaip Širvintoms panaudoti Darbo partiją. Išrinksim tokį pirmininką, kuris galvotų apie visą Lietuvą, apie Darbo partiją Lietuvos mastu, apie tai, kad partija turi išeiti į nacionalinį lygmenį, turi dalyvauti politiniame valstybiniame lygmenyje, dalyvauti diskusijose. 

 Juo labiau, kad ji merė, nuo jos uzurpavimo daug kam priklauso darbo vietos ir taip toliau, tai aišku, nori – nenori, žmonės išeina. Jie pergyvena dėl savo ateities. Tikrai ne iš meilės. 

Viktoras Uspaskich

Jei aš būčiau išrinktas, pasiūlyčiau revoliucinę programą, kuri galėtų Lietuvai padėti vystytis ekonomiškai, sudaryti tokias sąlygas, kad grįžtų nemažai emigrantų. Todėl skubėti nereikia. O tie, kur išėjo, gyvenimas nesibaigia. Ar po Darbo partijos vėliava, ar po kitos partijos, bet jei esi politikoje, turi sąžiningai dalyvauti.

Ir Živilei, ir visai komandai palinkėčiau, kad žydėtų Širvintos, kad eitų į priekį, kad žmonės būtų patenkinti ta valdžia, kurią jie renka. Kad Širvintose būtų gerbiamas kiekvienas žmogus. Aš suprantu, kad Živilės metodas toks uzurpuojantis, bet jei toks valdymas patinka Širvintų rajono žmonėms, tai viskas valio. Svarbu, kad žmonės būtų patenkinti, jei renka tokią valdžią. Tad jei aš išgirsiu, kad Živilė išrinkta sekančiai kadencijai, tai tikrai sveikinsiu, reiškia žmonės patenkinti jos darbu. Jiems to ir reikia. Nepriversi žmogui atėjus į slaptą balsadėžę pasielgti taip, kaip tu nori. Jis elgsis, kaip pats norės.

- Turbūt žinote, kad Ukmergės teisme baigėsi bylos nagrinėjimas dėl balsų pirkimo, ir kad būtent Živilės Pinskuvienės naudai buvo perkami balsai pripažino teismas. Kaip vertinate būtent tokį patekimą į valdžią?

- Aš aišku prieš. Ir visada buvau prieš, kad būtų perkami balsai.

Jei nori, gali finansuoti arbatą, tortą, kavą, pasikviesti prie stalo, padiskutuoti. Tai yra kultūringiau. Bet pas mus tai uždrausta. Tai irgi vadinasi papirkimu.

Kai už balsą mokami pinigai – tai yra papirkimas. Ir aš, aišku, esu prieš.

O sudaryti sąlygas išleisti pinigus jaukiam geram susitikimui, tam, ko su savim neišneši, ką panaudosi susitikimo metu, yra uždrausta. Tai yra neteisinga. Lietuvoje rinkimai padaryti, kaip laidojimo ceremonija. Vieną nuėmė, palaidojo, kitą pasirinko pabūti iki kito laidojimo. Aš prieš. Bet taip yra nuspręsta ir tokios tvarkos reikia laikytis. Aš linkęs rinkimus daryti, kaip šventę. Šventės, koncertai gali pritraukti žmogų.

*****

     Su ponu Viktoru kalbėjomės ir apie Lietuvos politiką, apie tai, ko reikia, kad gyvenimas kiekvienam žmogui taptų geresnis. Kalbėjome apie švietimą ir kultūrą, apie mediciną. Visas pokalbis – garso įraše.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. taigi sako:

  tai ką krištolinės giesmė sugiedota?, nebus DP pinigėlių ir einantiems iš paskos darbelis iki sekančių rinkimų o paskui, paskui….., o ” judėjimas” reikalingas tik būnant tikroj vietoj ,a ne? Nu pavyzdžiui kad ir netoli Viesų, chi, chi…..

 2. skelbimas sako:

  Kai partiją pašarvojo rinkėjai , nepadėjo net balsų pirkėjai…Liko tik du neaiškūs seimo vekėjai , nei tai dėpistai , nei tai socialistai…Ir tada kilo blondinėms idėja , kad jos blogai ir ne su tuo kuo rekėjo judėjo…todėl ir gimė NAUJA VERSMĖ -JUDĖJIMAS IŠ paskos ŽIVILEI PINSKUVIENEI.Pratimų , pozų autorė , trenerė ir koordinatorė LEP judėjimo įkūrėja , apšildanti grupė -perbėgę be apmąstymo pauzės DP narai , prisijungti gali visi , kas negali savarankiškai mąstyti , matyti , girdėti , kvėpuoti ,balsuoti…ir tt ir pp

 3. x sako:

  Gal ir neblogas pavadinimas,toks viską pasakantis. bet gi pavardę pakeisti taip pat lengva, kaip poltinines pažiūras arba partiją, tai čia tas pavadinimas greičiausiai laikinas?

 4. Siūlau sako:

  Siūlau naują terminą, kurį prieš kelias dienas išgirdau iš Neringos. PINSKIEČIAI

 5. Leninas sako:

  …mano priešo priešas, man draugas:)

 6. o kai sako:

  K. Pakalnis pasitrauke is DP…neatsimenu, kad butu mero posto ar bent jau tarybos nario mandato atsisakes…

 7. Cituoju sako:

  Aš vertinu tai, kaip politinę prostituciją

 8. Cituoju sako:

  Aš suprantu, kad Živilės metodas toks uzurpuojantis, bet jei toks valdymas patinka Širvintų rajono žmonėms, tai viskas valio. Svarbu, kad žmonės būtų patenkinti, jei renka tokią valdžią.

 9. Cituoju sako:

  Ji, kaip aš suprantu, partiją norėjo palaidoti. Pasinaudoti dar partijos pinigais ir viskas. Apie partiją ji negalvojo.

 10. Smalsu sako:

  Jei prekyba užsiima prekybininkas, politika – politikas, tai prostitucija… Kas?

 11. ? Jei sako:

  Iš kurio kaimo? Kur arčiau miesto ar kur toliau?

 12. Jei sako:

  Jeigu užsukti Širvintų rajono savivaldybės įstaigų viešųjų finansų kraniukus, kuriuos reguliuoja aišku kas, tai liktų tik Živilė iš kaimo :) .

 13. Regresas sako:

  Šalies politinė veikėja liko tik rajoninio lygio politike?

Jūsų komentaras:


+ keturi = trylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]