Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Augę ir gyvenę griežtoje ideologijoje buvome drąsesni nei gyvendami Nepriklausomoje Lietuvoje

15935924_1186389641457972_1154087627_n – kopija     Gyvenime būna įvykių, kurie formuoja mus kaip asmenybes ir pakoreguoja mūsų gyvenimo kelią.

       1991-01-13. Vilnius

    Tuomet aš buvau jauna naivi abiturientė, šventai tikinti žmonių nuoširdumu, valdžios padorumu ir šviesesniu rytojumi… Kaip ir visi to laikmečio vaikai, buvau auklėta griežtoje sistemoje, kur kalbėti ir net galvoti galima taip, kaip reikia, kaip nuspręsta aukščiau.

     Savo Tėvynę mylėjau taip, kad tankai, lydintys mane į mokyklą (gyvenau ir mokiausi visai prie pat LRT pastato, esančio Konarskio gatvėje) atrodė nebaisūs. Aš taip pykau ant atėjūnų ir tų jaunučių kareivėlių, kurie buvo mano metų ir stovėjo stiklinėmis akimis, ginklus nutaikę į mane ir mano klasės draugus, besiveržiančius arčiau saugomos televizijos pastato, jog tuo metu net negalvojome, kas mums nutiks. Mums visiems rūpėjo, o kas nutiks mūsų Tėvynei, mūsų miestui ir gatvei.

    Štai ir šiandien, kai išgirstu bijau“, imu abejoti. O Širvintose bijoti“ tapo norma. Numanau, kad taip paprasčiau išsisukti iš nepatogių, nepageidaujamų situacijų, nesivelti ten, ko nepalaimintų valdžia, tiesiog būti nuošalėje. Lai kiti kovoja, siekia, o aš palauksiu.“  Tačiau vis galvoju, jei šiandien bijau vieno ar kelių asmenų, tai rytoj gal teks bijoti savo šešėlio? 

 O Širvintose bijoti“ tapo norma. Tačiau vis galvoju, jei šiandien bijau vieno ar kelių asmenų, tai rytoj gal teks bijoti savo šešėlio?

Neringa Tuškevičienė

    Todėl niekada nepaliausiu kartoti: Širvintų atleistieji, išdrįsę pasakyti, kad nesutinka su neteisėtais veiksmais prieš juos, kurie nepabūgo įvardinti, kad įstatymų nesilaikymas, tai jau neteisėta, kurie išdrįso ne tik pasakyti, bet ir stoti ginti Konstitucijos garantuojamų savo teisių savo Tėvynėje, o laimėję bylas grįžo į savo darbus, jie yra šių laikų didvyriai. Visai nebijau šio žodžio. Nes XXI amžiaus Širvintose pasakyti savo nuomonę ir išdrįsti paprieštarauti jau yra heroizmas.

      Kitu atveju tu gali būti atleistas iš darbo ir išvadintas nevykėliu, net nemokančiu dirbti kompiuteriu, iš tavęs gali pasityčioti pripaišant nosį ar savo koją tavajam tarpukojy, tau gali būti paruoštas kampas su neklusniųjų kėdute, kad matytum tai, ką reikia ir fiksuotum tai, kas galima. Toks kampas jau paruoštas nepageidaujamai Širvintų žiniasklaidai. 

 Privalome kasdien stovėti jų sargyboje ir saugoti. Saugoti nuo tų, kurie išdrįs pabandyti padaryti kitaip, kurie sieks priversti tarnauti, pataikauti, išduoti ar net parduoti.    

     Turbūt girdėjote sakant: kad šeimoje būtų santarvė, dirbti reikia abiems. Lygiai taip pat su TAIKA ir NEPRIKLAUSOMYBE. Jas iškovoję negalime pasidėti į sekciją už stiklo su kitomis relikvijomis, retkarčiais nuvalyti užmaršties dulkes ir didžiuotis savo pergale. Patikėkite, tos ką tik nuvalytos dulkės vėl nugula ten pat ir dar storesniu sluosniu nei iki tol.

       Privalome kasdien stovėti jų sargyboje ir saugoti. Saugoti nuo tų, kurie išdrįs pabandyti padaryti kitaip, kurie sieks priversti tarnauti, pataikauti, išduoti ar net parduoti. Ir tuomet nereikės pas darbdavį eiti su diktofonu kišenėje ir kaupti jo neteisėtus nurodymus. Taip taip, nenusikalbu. Tai šiandien vyksta mūsų rajone. Ir tą pripažįsta visai ne į darbą grąžinti neteisėtai atleisti, o tie, kurie pasikeitus valdžiai pasikeitė kepurę kaip tam filme sakantys Власть меняeтся“ (valdžia keičiasi) ir bandantys teisintis, kad svarbu išsaugoti darbą. Jie patys pripažįsta tai darantys „dėl savo saugumo“. 

 Nors buvome auginti griežtos kontrolės ir santvarkos terpėje, kur viena partija, viena ideologija buvo teisinga, mes žinojome, kad norime ir siekiame LAISVĖS. Šiandien tris dešimtmečius gyvendami Nepriklausomoje Lietuvoje mes nedrįstame pasakyti, kad pažeidžiamos mūsų teisės. 

Neringa Tuškevičienė

   Nepriekaištauju. Kiekvienas laisvas spręsti ir rinktis. Tik labai noriu paklausti: nejaugi tikite, kad iškilus viešumon neteisėtiems veiksmams pakaks pasiteisinimo „aš bijojau“? Ar ramiai miegate naktį? Išdavę save ir savo pažiūras.

      Va ir galvoju. Gal geriau aš dirbsiu su priešu, nei su išverstatskūriu, nes iš pirmojo bent jau aišku, ko galiu tikėtis.

     Žinote ką? Tuomet, kai mes, abiturientės, pasikūkčiodamos raudojome prie drąsios ir nesavanaudiškos Loretos karsto, kai spiginant šalčiui lydėjome jaunus didvyrius į paskutinę kelionę, mes nebijojome. Nors buvome auginti griežtos kontrolės ir santvarkos terpėje, kur viena partija, viena ideologija buvo teisinga, mes žinojome, kad norime ir siekiame LAISVĖS. Šiandien tris dešimtmečius gyvendami Nepriklausomoje Lietuvoje mes nedrįstame pasakyti, kad pažeidžiamos mūsų teisės. Teisės laisvam žodžiui, laisvai nuomonei, laisvam gyvenimui, nepaklūstant jokiai dūdelei ar komandai. Ar išdrįstume pažiūrėti į akis tiems, kurie žuvo už MŪSŲ LAISVĘ, taip ir nepatyrę pirmojo bučinio jaudulio, praradę galimybę tėvams dovanoti anūkus, žuvo nespėję gyventi.

          Aš prisimenu, kodėl mes esame laisvi.

        Gal jau pakelkim galvas ir neleiskime trypti mūsų laisvės. Kas su manim?

NERINGA  TUŠKEVIČIENĖ (KRAPAVICKAITĖ)

Nuotraukos darytos 1991-01-13 / pranešimą skaito Neringa Krapavickaitė

 

       Mes, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai opozicijoje K.Pakalnis, V.Šimonėlis, V.Mateika, J.Šiukštienė ir J.Purvaneckas, paraginti savo rinkėjų ir matydami kaip Širvintų rajono vadovai pažeidžia teisės aktus, tuo sukeldami didelę finansinę žalą rajono biudžetui, ketiname siekti, kad padarytą žalą kompensuotų tie, kurie priėmė neteisėtus sprendimus.

      Visus neabejingus piliečius kviečiame finansiškai prisidėti prie viešojo intereso gynimo. Surinkti pinigai bus naudojami teisinėms paslaugoms pirkti. Šių lėšų panaudojimo ataskaita bus pateikta kiekvienam prisidėjusiam.

SPECIALIAI ATIDARYTA SĄSKAITA

VšĮ ŠIRVINTŲ SPAUDA

LT034010051004101502

Luminor bankas

Paskirtis: VIEŠOJO INTERESO GYNIMUI


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. patarlė sako:

  Sena paterlė byloja: DURNIŲ IR BAŽNYČIOJE MUŠA. Tad nebūkime tokie.

 2. Neringai sako:

  Kultūringai, aiškiai ir taikliai. Man patiko Jūsų mintys.

 3. Dėkoju sako:

  Dėkoju už iš širdies parašytus žodžius. Jie jaudina ir verčia susimąstyti.

 4. replika Robinui sako:

  kol yra tokių kaip jūs, tol yra vilties . Džiaugiuosi ir palaikau. Laisvė būti savimi ir yra tikra laisvė, mano supratimu.

 5. Robinas to replika sako:

  Tikrai dirbu, bet tokiom………. niekada nenusileisiu ir tą vietą kur nesueina tikrai nelendu, kaip kai kurie.

 6. replika sako:

  vadinasi, Robinas nedirba šiam rajone . Kas dirba, tas bijo- kas išmetimo, kas nemalonumų, kas mokesčių inspekcijos užsiundymo, kas patyčių, kas už artimuosius, kas už vaikus… gal net nebijo, gal tik duoda durniui kelią. Va ir visa laisvė.

 7. Robinas to replika sako:

  Ta savivaldos „galva” man nieko negali uždrausti, nes man ji neegzistuoja. Aš turiu savo galvą ir man NIEKAS negali nurodinėti.

 8. replika sako:

  mes ir dabar laisvi, laisvi tiek, kiek leidžia laisvai išrinkta savivaldos galva .

 9. Laima sako:

  ačiū, pasakėte tai, ką visada galvojau.

 10. ..... sako:

  Tikra, išgyventa ir giliai suprasta. Sujaudino iki ašarų. Ačiū.

 11. Netikėta sako:

  Netikėta išvada. Bet jūs teisi. Tada mes buvom ir drąsūs, ir pilietiški. O dabar tik slepiamės. Deja.

Jūsų komentaras:


− šeši = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]