Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ir vėl Širvintų parapijos globos namai

Širvintų parapijos globos namų nuotrauka

Širvintų parapijos globos namų nuotrauka

       Pradėti norėčiau šventojo Tėvo Pranciškaus mintimis iš jo pranešimo „Tiesa padarys jus laisvus (Jn 8,32). Fake news (melagingos žinios) ir taikai tarnaujanti žurnalistika“: „Šiandien vis daugiau diskutuojama apie vadinamųjų „fake news“ reiškinį, tai yra dezinformaciją, skelbiamą skaitmeninėmis, o taip pat ir tradicinėmis komunikavimo priemonėmis. Šiuo terminu vadinamos žinios, neturinčios pagrindo, paremtos nesamais arba iškreiptais faktais, siekiančios suklaidinti jų adresatą arba juo manipuliuoti. Tokių žinių platinimu siekiama paveikti politinius pasirinkimus ar gauti materialinę naudą. „Fake news“ efektyvumą nulemia visų pirma mimezė, tai yra sugebėjimas atrodyti tikėtinomis. Be to, šios žinios – melagingos ar kiek nors panašios į tiesą – yra apgaulingos, sugeba patraukti adresatų dėmesį, pasinaudoja visuomenėje paplitusiais stereotipais, lengvai sukeliamomis emocijomis, baime, panieka, pykčiu, frustracija. Sunku šias žinias demaskuoti taip pat ir dėl to, kad jos dažnai cirkuliuoja tarp žmonių, sudarančių uždaras vienminčių bendruomenes, neįsileidžiančias kitos nuomonės ir nesugebančias pažvelgti iš kitos perspektyvos.“

       Kodėl pradėjau šia ištrauka? Jau kelintą kartą parodomas ypatingas dėmesys Širvintų parapijos globos namams ir man, jų direktoriui, viename iš rajono laikraščių ir portale. Kalbu apie sausio 19 d. sirvinta.net, o vėliau ir laikraštyje pasirodžiusią publikaciją „Ir vėl apie pinigus…“

        Esu pilietiškas ir palaikau kitus taip besielgiančius, esu sąžiningas ir nepateisinu apgaulės, melo. Galbūt todėl nusprendžiau pasisakyti senelių globos tema.

       Turbūt geriausias būdas išsiaiškinti rūpimus klausimus, problemas – viešumas. Kas kitas, jei ne žiniasklaida ir jos atstovai turėtų padėti susivokti, išanalizuoti ir atsakyti į klausimus.

SADM ministro L.Kukuraičio vizitas parapijos globos namuose. Foto N.Tuškevičienės

SADM ministro L.Kukuraičio vizitas parapijos globos namuose. Foto N.Tuškevičienės

    Minimame straipsnyje, kuris neturi autoriaus, o ir atsakymus pateikia Savivaldybės administracija, tarsi gyvųjų nebūtų, klausimų iš tikrųjų daug. Keista tai, kad į juos atsako ne tie, kam jie skirti. Sutikite, neklausiame gydytojo, kaip sutaisyti automobilį, o vaistininko, kaip paruošti prabangų patiekalą, arba mokytoja, klausinėdama Marytės, pažymio nerašo Jonukui. Deja, straipsnyje be viso šito, gandais pasikliaujama labiau nei faktais (jų net nepasistengta patikrinti ar paieškoti), argumentas – nebūna dūmų be ugnies. Geležinė logika. Sugalvojai, argumentus pastiprinai sparnuota fraze ir viskas.

      Nemanau, kad kuris verslininkas ar „uabo“ savininkas pasakotų verslo subtilumus. Juk tuo ir skiriasi biudžetinė įstaiga nuo nebiudžetinės, kad galioja skirtinga atskaitomybė, skirtingas finansų tvarkymas, kitoks valdymas, pavaldumas ir kiti dalykai.

      Visgi, jei žmogus klausia, reikia atsakyti, taip ir žmogui bus ramiau, o ir interpretacijų bus mažiau. Viliuosi.

       Dėl globos kainos.

      Mokėjimo už socialinę globą principas paaiškintas tame pačiame straipsnyje. Akcentuojama padidinta Širvintų parapijos globos namų kaina, neužsimenant apie tai, kad maždaug ketverius metus, iki šių metų sausio 1 d., Širvintų savivaldybė mokėjo vietoj 510 Eur – 485 Eur. Kai tuo tarpu Socialinių paslaugų centre kaina buvo didesnė, nei pas mus.

       Kaina padidinta nuo šių metų sausio pirmos dienos, nes jau kuris laikas kaip kyla minimalus darbo užmokestis, pabrango maisto produktai, slaugos prekės ir pan. Visos savivaldybės, iš kurių turime gyventojų, t. y. Vilniaus miesto ir rajono, Ukmergės, Elektrėnų, Rietavo, Telšių, Klaipėdos, buvo informuotos lapkričio mėnesį, net pateikėme pagrįstą kainos didinimo paskaičiavimą, pretenzijų, prašymų nesulaukėme.

     Argumentas, kad Savivaldybė Parapijos globos namams sumokėjo 40 000 Eur, yra netikslus. Pinigai už suteiktas socialinės globos paslaugą bet kuriems globos namams atkeliauja dviem keliais: tiesiai iš savivaldybių biudžeto ir valstybės biudžeto per savivaldybę. Tai reiškia, kad savivaldybė tik administruoja pastaruosius pinigus, gautus iš valstybės biudžeto, bet pati neprimoka. Taigi, tiesiogiai iš Širvintų rajono savivaldybės už suteiktas paslaugas per 2017 m. gavome 25 775 Eur.

      Ne pirmas kartas, kai Parapijos globos namams bandoma pripaišyti gyventojų paliekamas turtas, mokestis už vietą, tik išskirtiniai ir turtingi žmonės. Noriu atsakingai pareikšti, kad tai yra netiesa. Jei tik turime laisvų vietų, priimame visus norinčius gyventojus, jų turtai mums, globos namams, reikšmės neturi. Savivaldybei reikšmės turi, nes kuo žmogus turtingesnis, turintis nekilnojamojo turto, tuo mažiau už jį reikia primokėti ir atvirkščiai. Mano galva, žmogaus noro, kur jis nori gyventi, negalima ignoruoti nei pagal jo finansines galimybes, nei pagal principą myliu – nemyliu, leisiu – neleisiu. Tuo tarpu su Savivaldybe buvo įvairiai, tik nuo 2017 m. iš Socialinių paslaugų centro į mūsų globos namus perėjo gyventi dvi gyventojos. Mano turimomis žiniomis, dar dvi nori taip pasielgti, tik šiuo metu mes neturime laisvų vietų. Suprantama, žmogus ieško kur geriau, žuvis kur giliau, jei žmogui kažkur kitur bus geriau gyventi, jis turi teisę pasirinkti.

       Mes, kaip socialinės globos įstaiga, tačiau pabrėžiu ne biudžetinė, atsiskaitome steigėjui, t. y. parapijos vadovui klebonui. Visi reikiami finansiniai dokumentai, pažymos pateikiami Valstybinei mokesčių inspekcijai, Sodrai, Registrų centrui. Savivaldybė mūsų įstaigos nekontroliuoja, ji gali pirkti arba ne mūsų paslaugas. Teikiamų paslaugų kokybę tikrina Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Visuomenės sveikatos centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

       Visi finansiniai reikalai, susiję su atlyginimais, brangesnių priemonių įsigijimu derinami su steigėju. Automobilio kuro, jo naudojimu, telefono sąskaitos norma nustatyta atskirais raštiškais dokumentais.

       Įtarimai apie galimą pelnymąsi senelių sąskaitą meta rimtus kaltinimus mūsų įstaigai ir man, kaip šios įtaigos vadovui. Nesu žurnalistas ir nesiimu vertinti tokio neva žurnalistinio tyrimo, tai lai padarys Žurnalistų etikos komisija. Mano galva, jei nori paklausti, klausk, domėkis ir teisingai informuok visuomenę, o ne iš lempos kurk istorijas.

      Tiesa, į Lenkiją važiuojame parsivežti pigesnių ir net labai pigesnių slaugos priemonių, taip sutaupome ir galime įsigyti kitų reikalingų priemonių.

         Pabaigai.

       Dėl man mestų kaltinimų ar įtarimų nesiaiškinsiu, nei aš nuo to skaidresnis ar drumzlinesnis tapsiu. Nieko nusikalstamo nepadariau, dėl to esu ramus. Tik norėtųsi pasakyti, kad vis bandoma sumenkinti, mesti šešėlį įstaigai, kuri gerai dirba, kurioje gyventojams gera gyventi, darbuotojams dirbti, kurią pats Socialinės apsaugos ir darbo ministras vertino labai gerai. Gal vietoje eilinį kartą mėtomų kaltinimų pereikime į aukštesnį lygį, bendradarbiavimo, kad rajono gyventojams galėtume suteikti geriausias paslaugas, kad jie nebūtų varinėjami, o laimingi gyventų gražiausius metus.

         Ir visai pabaigai, jei jau skaičiuojame mūsų visų į rajono biudžetą suneštus pinigus, tai negi Širvintų parapijos globos namai yra didžiausi biudžeto „valgytojai“? Susitvarkykime pirmiausia savo kieme, o jau paskui kaimyno šiukšles prikaišiokime.

      Pradėjau ir pabaigiu Popiežiaus mintimi: „Viešpatie, padaryk mus savo taikos įrankiais; išmokyk mus pašalinti nuodus iš mūsų vertinimų; padėk kituose žmonės matyti brolius ir seseris, kad mokėtume klausytis ten, kur yra triukšmas, kad įneštume aiškumo ten, kur yra dviprasmybės, nuosaikumo – kur vaikomasi sensacijų, kad keltume klausimus, ten kur vyrauja paviršutiniškumas, kad ugdytume pasitikėjimą ten, kur viešpatauja išankstiniai nusistatymai, kad įneštume daugiau pagarbos ten, kur siaučia agresyvumas, kad skelbtume tiesą, kur viešpatauja melas“.

       Geriausios kloties linkėdamas siunčiu visiems trims rajono spaudos atstovams: „Širvintų kraštui“, „Širviui“ ir „Krašto naujienoms“.

 

Sigitas Kirtiklis,

Širivintų parapijos globos namų valdytojas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. kegis sako:

  Pagarba Širvintų parapijos globos namams jų bendruomenei jų valdytojui Sigitui Kirtikliui ir visiems, kurie vertina jų socialinį reikalingą darbą.

 2. ir is kur sako:

  tokiu sventu sirvintu vieskeliais vaiksto….

 3. *** sako:

  Duok Dieve Širvintoms ir Lietuvai daugiau tokių vadovų kaip Sigitas.
  Gerbiu ir palaikau. Sėkmės ir ištvermės.

 4. jo sako:

  Dabar dar palaukim, gal vėl kokia močiutė iš lovos “išgrius”

 5. x sako:

  Bene prieš savaitę į rankas pakliuvo ŠK, (kaimynė pasiūlė paskaityt, sako pažiūrėk kaip vėl puolami parapijos globos namai). Perskaičiau nieko gero nesitikėdamas, nenustebino nei tas “straipsnelis”, nenustebino ir pateikta propaganda. Kaip visada nieko naujo, apart išmoktos juodinimo “strategijos” neatradau- vis ta pati situacija- nežinia koks skaitytojas klausia, nežinia kas teiraujasi administracijos nuomonės, nežinia koks administracijos darbuotojas atsako, nežinia kodėl nėra paklausta asmens ir institucijos apie kuriuos rašoma? ŠK laiko save oficialia Širvintų savivaldybės visuomenės informavimo priemone, tačiau paskaičius, visiškai neįmanoma suprasti, kur skaitytojo nuomonė, kur oficiali valdžios žinia? Mano, kaip skaitytojo nuomonė- šis “laikraštukas” objektyvumo prasme vis ritasi žemyn ir žemyn, pasitikėjimo informacijos tikrumu jau nebejaučiu. Tačiau yra ir kita medalio pusė,taip gali elgtis iki tol, kol jiems tai leidžiama. Gerai Sigitai, kad parašėte atsiliepimą, o dar geriau būtų, kad apie tokius atvejus būtų informuojamos institucijos, galinčios sustabdyti tokią veiklą. Tokiais straipsniais, pateikdami vienpusišką informaciją, mano manymu ŠK sąmoningai klaidina visuomenę.

 6. Sigitui sako:

  maladiec tu diedas. Net juokas ima kaip tave puola klimaksinės . puola kad vandeni sudrumstu pliotku lygis. paleisiu pliotką- a gal kas patikės, nepatikės, tai suabejos. Jei tik reiks tai aš už tave ir rankom ir kojom ir su visa familija

 7. Gražina sako:

  Sėkmės Sigitui, gerbiu Jus kaip sąžiningą, atsakingą žmogų, iš kurio galima sulaukti pagalbos (prisiminus kaip vaikų teisių specialistą), kurio įstaigoje gera ir seneliams. O sutepti reputaciją nori tie, kurie yra patys nešvarūs…

 8. Laima sako:

  labai geras straipsnis ir gražus palinkėjimas, tik ar supras tuos žodžius…Laikykitės

 9. Sigitai sako:

  lonkiu Jums sėkmės, tokiame nelengvame darbe

 10. Laima sako:

  Sigitai, puikiai parašėt – aiškiai, suprantamai, pagrįstai. Tik manau, kad suprantantiems rajono “politiką” ir taip aišku, o tiems užhipnotizuotiems ir laukiantiems komandos iš
  “krištolinės reputacijos” straipsnis nepadės, o ir neskaito jie. Bet…gal susimąstys koks neutralas.
  Stiprybės ir sėkmės Jums.

 11. Reikia laiko sako:

  Kol paaiškės kas nuo tėvynės sąjungos eis į merus kandidatuot, tol bus puolamas Kirtiklis. Jei atsiras kitas kandidatas, tada puolimą jis perims. Čia Širvintos

 12. Jadvyga sako:

  Sėkmės, Sigitai.Širvintiškiai Jus pažįsta ir gerbia.

 13. Taip sako:

  Mere nesupranta, kad būtent dėl jos skirstymo savi ir nesavi, nesigauna neprisijaukinti dalies rinkėjų. Ir ta dalis didėja. Tikiu, kad ją išrinks mere vėl. Ir ne dėl jos nuopelnų, bet dėl to, kad nėra alternatyvos. Ir kad ji neturės taryboje tiek palaikymo, irgi labai gali būti.

 14. Lalaizas sako:

  Ir šk nespauzdins tuo jau visi įsitikinimų.. . Šaunuolis mūsų Sigitas, o merė nori visus sumenkinti kuriuos gyventojai gerbia

 15. Sigitui sako:

  kantrybės ir jėgų atremiant Jus šmeižiančius,po straipsnio įtariu bus dar sunkiau…

 16. Robinas sako:

  Didžiausia „bėda”, kad savivaldybė negali kontroliuoti šios įstaigos, gal todėl ir stengiasi ap…….. Atsirado čia Širvintų respublikoje tokia įstaiga, kurios „krištolinė” negali valdyti.

Jūsų komentaras:


− trys = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]