Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Jus stebi. Kas?

images/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Dar visai netolimoje praeityje žiūrėjome fantastinius filmus, kuriuose yra stebimas kiekvienas gyventojas ir stebėjomės, kaip taip gali būti. Šiandien tai tapo realybe.

     Nors nebuvo apklausti Širvintų rajono gyventojai, nebuvo jie apie tai ir įspėti, tačiau šiandien ne tik valdiškose įstaigose, bet ir mieste esame stebimi.

    Gerai tai ar blogai – nesiimame spręsti. Problema kita – niekas nesitarė ir neklausė gyventojų nuomonės. Kita problema – niekas neįspėjo, kad stebėjimas jau vyksta ir kas už tai atsakingas.

   Teisybės dėlei derėtų parašyti, kad keletas ženklų, įspėjančių jog miestas filmuojamas, mieste atsirado. Bet vieni jų pastebimi tik į miestą įvažiuojantiems vairuotojams, keli yra ir pačiame mieste. Bet jie daug mažesni ir nė tokie pastebimi kaip geltonieji ženklai Širvintos gražinasi. Atsiprašome už laikinus nepatogumus“.

     Žinoma, gerai, kad nelaimės, vagystės atveju galima bus sužinoti, kas tai padarė, tačiau kyla pagrįstas klasimas: o kieno akys mus stebi? Ką mato? Ir – svarbiausia – kur panaudos? Ar paplūdimyje išsirengę galime drąsiai jaustis ir būti tikri, kad mūsų pusnuogių vaizdai taip ir liks tik įrašų archyvuose? O kas juos galės pamatyti? Klausimų, kaip ir dera tokiais atvejais, kai kalbama apie mūsų pačių privatumą, daug. Kas į juos atsakys?

    Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje 2017.07.21 paskelbtas administracijos direktorės įsakymas Dėl vaizdo duomenų tvarkymo Širvintų rajono savivaldybėje taisyklių ir vaizdo apsaugos priemonių aprašo patvirtinimo“

      Dokumentas pateiktas viešai, tai reiškia, kiekvienas gyventojas turi teisę su juo susipažinti ir žinoti, kas jame rašoma.

      Iš aukščiau paminėto dokumento tampa aišku, kad visų vaizdo duomenų valdytojas — Širvintų rajono savivaldybės administracija“.

     Tame pačiame dokumente teigiama, kad vaizdo stebéjimo tikslas — užtikrinti visuomenės ir visuomeninio turto saugumq, viešąją tvarką Širvintų miesto teritorijoje“.

Kur įrengtos vaizdo kameros?

   daugkameruVaizdo stebėjimas Širvintų  mieste vykdomas šiose teritorijose:

 • Igno Šeiniaus ir Vilniaus gatvių sankryža;
 • Vilniaus g. (ties 45 namu);
 • Šeiniaus g. (ties 7 namu);
 • Šeiniaus ir Plento gatvių sankryža;
 • Totorių g. (šalia užtvankos);
 • Pavasario g. (ties 16 namu). “

     Taisyklėse rašoma, kad vaizdo stebėjimas vykdomas visą parą, o duomenys saugomi trisdešimt dienų. Vėliau duomenys sunaikinami.

      Prie šios temos dar sugrįšime. O visas taisykles rasite čia:

http://www.sirvintos.lt/lt/administracija/teisine-informacija/administracijos-direktoriaus-isakymai/1250/del-vaizdo-duomenu-tvarkymo-sirvintu-rajono-savivaldybeje-taisykliu-ir-vaizdo-apsaugos-priemoniu-apraso-patvirtinimo:10961


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. ar žinot sako:

  ar žinot, kur pirmiausiai sukabino kameras? pirmiausiai ten, kur grąžinti į darbus žmonės ir seniūnijose- ten dažniausiai nusikaltėliai vaikšto, kuriuos stebėt reikia. viskas ne kaip pas žmones

 2. Nu jo sako:

  Visur stebi policija. O pas mus savivaldybė. Ar jie bent žino asmens duomenų apsaugos įstatymus?

 3. visur sako:

  filmuoja ir nieko…cia tik vis kliuna…kai kas nors nutiks ir reikes irodymu…tada galesit neprasyt filmuotos medziagos :)

 4. Durnynas sako:

  Viskas ok, kad filmuoja. Tik prie ko čia savivaldybė? Stebėti turi policija.

 5. Leninas sako:

  Kiek žinau ir mačiau, kamera ties Vilniaus 45 namu, įrengta labai seniai (ne šios kadencijos periodu). Nebent tik dabar pradėjo veikti:)

 6. A. sako:

  Nesu ZP politikos gerbėja, tačiau tikrai norėčiau, kad tų kamerų būtų daugiau

 7. Anonimui sako:

  Jeigu jūms čia viskas negerai tai kodėl skaitote? Skaitykite savo Š…… kraštą, ten viskas labai gerai ir dar „merės” ir jos šutvės nuotraukų pamatysite.

 8. Anonimas sako:

  primityvus rasinelis, kai nebera prie ko prikibti

 9. Živilė sako:

  Pinskus įvedė merei sekimo programėlę, tai nereiškia galimai norėtų jas įvesti visiems?

 10. Negaliu patikėti sako:

  Mus filmuoja? Kam to reikia? Visiška nesąmonė!

Jūsų komentaras:


šeši − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]