Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kviečiame susipažinti su Širvintų miesto bendruoju planu (brėžiniai nuotraukose)

MIESTO PLANAS 2S/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos V.SARPAUSKO /

       Neseniai Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje pasirodė kvietimas į ekskursiją. Jį publikavo ir „Krašto naujienos“. Iš pirmo žvilgsnio – gražus žestas. Gyventojai kviečiami apžiūrėti įmonę, kuri ketina statyti atliekų perdirbimo gamyklą visai prie Širvintų miesto. Neįgudusio skaitytojo akis net nepastebės, kad kviečia ne rajono šeimininkas – savivaldybės administracija ar merė, o pati įmonė. Jei savivaldybė skelbia privačios bendrovės skelbimą, reiškia, ji prisiima atsakomybę, sutinka su ta planuojama veikla?

     Plastikas 12017 metų lapkričio 23 dieną savivaldybės svetainėje pateikiama „Informacija apie atrankos išvadą dėl UAB „RETROPLAST“ PŪV“. Čia randame vietą, kurioje planuojama „Antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimas, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamyba“. Tai Beržės g. 1, Beržės k., Širvintų r. Tačiau širvintiškiai tą vietą ir joje esančias gelžbetonio konstrukcijas vadina „Galutinis sandėlis“. Anksčiau čia būdavo sandėliuojama ir rūšiuojama apvali mediena. Nuostabą kelia pats adresas, juk Beržės kaimas yra gerokai toliau nuo Širvintų, už kokių dviejų kilometrų. O tikrovėje vieta, kurioje planuojama veikla, yra šalia 116 kelio, pietinėje, pietvakarinėje Širvintų miesto dalyje, prie pat Beržės upelio.

      IMG_9291 Norėdami išsklaidyti abejones, savivaldybės puslapyje randame nuorodą į Širvintų miesto bendrąjį planą. Atsisiuntus ir atvėrus brėžinį matome, kad iš tiesų, visa teritorija tarp Pievų gatvės ir Beržės upelio jau suplanuota. Numatytos gatvės, žiedinės sankryžos, komunikacijos, infrastruktūra. Čia ateityje kursis širvintiškiai, ar iš svetur atvykę žmonės. Tikriausiai bus ne tik gyvenamieji namai, bet ir privatūs vaikų darželiai, mokyklėlės, slaugos namai…

      Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo išvadose nurodoma dabar esanti padėtis. Nurodomi atstumai iki dabar stovinčių gyvenamųjų namų, iki vandenviečių. Taigi kyla klausimas, kur netikslumas? Arba kitas klausimas, kuo tikėti? Ar tikėti Širvintų miesto bendruoju planu ar pateiktomis poveikio aplinkai išvadomis? Tiek planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo išvados, tiek kvietimas vykti į jau veikiančią tos pačios bendrovės įmonę. Pats kvietimas vyks „Širvintų rajono savivaldybės atstovų prašymu“. Vadinasi savivaldybės administracijai ir merei nekyla jokių nuogąstavimų dėl Širvintų miesto bendrojo plano?

      IMG_9295Jei gamykla bus vos už keliolikos metrų nuo miesto teritorijos, pažymėtos bendrajame plane, tai ar savivaldybė ruošiasi ginti savo gyventojų interesus? Kas pasirūpins tais gyventojais, kurių žemė gerokai nuvertės, nes taps netinkama gyvenamųjų namų statybai?

      Širvintų rajono savivaldybė savo tinklalapyje išvadas paskelbė 2017 m. lapkričio 23 d. Tačiau per mėnesį laiko, skirtą išvadų apskundimui, greičiausiai nesiėmė tirti ar poveikio aplinkai išvados neprieštarauja miesto bendrajam planui. Kyla klausimas, o kas turėjo skųsti išvadas? Savivaldybė? Gyventojai? Kas atstovauja gyventojus? Tie, ką jie rinko.

     Kol įmonė, siekdama plėsti savo veiklą, bandys užliūliuoti gražiais pažadais neteršti gamtos ir garais nenuodyti gyventojų, susiruoškime ir apeikime savas valdas. Tai yra, kviečiame gyventojus, tikruosius miesto šeimininkus, pasidomėti, kas yra numatyta miesto plane ir kaip viskas keisis atsiradus gamyklai.

       Viskas kaip ant delno žemėlapiuose, kurių nuotraukas skelbiame.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Sirvintiskis sako:

  Kazkieno interesus ateinancios investicijos laidoja ir tiek, ir uzkliuvo del to imone.. nieko daugiau.

 2. Sirvintiskis sako:

  Siaip tai kokia dar miesto pletra? Jei visi tik emigruoja ir zmoniu skaicius auga tik Vilniuje..

 3. Pilietis sako:

  Kiek darbo vietu sukurs, i savivaldybes biudzeta mokescius mokes…

 4. piliečiui sako:

  O kodėl tokia įmonė turi būti šalia mūsų miesto ribos??? O tai ar nėra kitų vietų??? Kodėl nėra svarstomos kitos galimybės???Manau tikrai Skaidiškių variantas mums nėra siektinas pavyzdys.

 5. Pilietis sako:

  Siuo metu imone vykdo veikla paciame Skaidiskiu miesto centre, kur aplinkui namai, mokyklos, darzeliai ir t.t., kodel negali buti tokia imone salia musu miesto ribos ?

 6. Sirvintiskis sako:

  Bet ten gi praeina aukstos itampos linija ir berods dujotiekis netoli upelio – tai kaip ten gali buti planuojami gyvenami namai pievose prie upelio???

 7. Planas sako:

  Tai tam ir sudaromi miestų planai, kad jų būtų laikomasi planuojant ūkinę veiklą. Ar Širvintose to nežino?

Jūsų komentaras:


vienas + trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]