Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Policijai pranešta apie smurtą prieš mažą vaiką

images/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Vakar atsiųstoje Širvintų rajono policijos komisariato įvykių suvestinės skilyje “Ikiteisminiai tyrimai” yra toks įrašas “Užregistruotas tyrėjo, tarnybinis pranešimas, kad buvo gautas iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pranešimas, kad prieš savo mažametį vaiką, gim. 2014 m., gyv. Širvintų r., Čiobiškio sen., smurtavo motina, gim. 1988 m.”

       Kadangi policija informaciją gavo iš vaiko teisių skyriaus vedėjos Giedrės Vaičiūnienės, kreipėmės konkrečiai į ją ir paprašėme pakomentuoti įvykį bei apžvelgti situaciją rajone. Buvome paprašyti klausimus pateikti raštu. Tai ir padarėme. Kitą dieną gavome savivaldybės laišką su atsakymais:

 1. Kokios lyties ir kokio amžiaus vaikas nukentėjo? Kaip matote policijos suvestinėje, nukentėjęs vaikas yra 2014 m. gimimo. Kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas, tikslesnių duomenų nurodymas pažeistų nepilnamečio asmens duomenų apsaugą.
 2. Kaip konkrečiai buvo smurtauta prieš jį/ją? Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, įvykio detalių komentuoti negalime.
 3. Kas pranešė apie smurtą? Vaiko teisių apsaugos skyriaus budėjimo metu buvo gautas pranešimas iš pilietiškų gyventojų.
 4. Kokių priemonių imtasi? Skyriaus darbuotojai, pasitelkę į pagalbą policijos pareigūnus, nuvyko į vietą. Pranešimui pasitvirtinus, vaikas buvo paimtas iš šeimos, kaip numato Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas.
 5. Ar minimoje šeimoje yra daugiau vaikų, kaip elgiamasi su jais? Ne.
 6. Koks tolesnis vaiko likimas? (liks šeimoje, bus perduotas globėjams, kita?) Šiuo metu vaikas yra perduotas globėjų šeimai. Iš anksto prognozuoti pokyčius vaiko šeimoje yra sudėtinga, tačiau tikimasi, kad teikiamos kompleksinės pagalbos šeimai paslaugos bus veiksmingos.
 7. Kokia rajono statistika? Kiek smurto prieš vaikus atvejų užfiksuota praėjusiais metais? Kokių priemonių imtasi? Kiek vaikų grįžo į šeimas, kiek liko pas globėjus? Kokio amžiaus vaikai dažniausiai nukenčia? Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui, smurto prieš vaiką formos yra nustatytos: fizinis, psichologinis, seksualinis smurtas ir nepriežiūra. 2017 m. iš viso smurtą galimai patyrė 45 vaikai. Iš jų 12 galimai patyrė fizinį smurtą, 19 – psichologinį, 14 – nepriežiūrą. 2017 m. Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje dėl vaiko nepriežiūros iš šeimų buvo paimti 4 vaikai, 3 vaikai buvo paimti iš šeimos kitose savivaldybėse (faktiškai gyvenantys kitur, bet deklaravę gyvenamąją vietą Širvintų r.). Iš jų 1 sulaukė pilnametystės, 1 grąžintas į šeimą.

          Nuo smurto nukenčia įvairaus amžiaus vaikai.

      Įvykus krizei šeimoje, individualiai kiekvienu atveju yra teikiamos kompleksinės pagalbos paslaugos (jas teikia socialiniai darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai, psichologai, psichiatrai, socialiniai pedagogai, sveikatos priežiūros įstaigų specialistai ir kt.). Savivaldybėje sudaromos galimybės dalyvauti pozityvios tėvystės mokymuose, šeimos įgūdžius ugdančiose ir palaikančiose priemonėse, veikia Bendruomeniniai šeimos namai. Prevencinį darbą atlieka seniūnai, pasitelkdami seniūnaičius, nevyriausybines organizacijas.

        8. Kur turėtų kreiptis žmogus, matydamas, kad smurtaujama prieš vaikus?

      Matydamas ar įtardamas galimą smurtą prieš vaikus, žmogus nedelsdamas privalo pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112 ir Vaiko teisių apsaugos skyriui.

 ******* 

         Belieka tikėtis, kad laiku reagavus atitinkamoms institucijoms, problemos šeimoje bus įveiktos ir vaikas turės galimybę augti su mama. Dar kartą norime paraginti nebūti pasyviais stebėtojais. Tik visuomenės sąmoningumas gali lemti, jog daugiau nebūtų toių istorijų, kaip Matuko. Būtinai praneškime apie smurtą, neprižiūrą patiriančius vaikus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Abejingumas sako:

  Skriaudžia vaiką, muša gyvūną, stumdo senolį. Lengviausia yra užsimerkti arba nusisukti. Nesikišiu. Dauguma taip galvoja. Bet lazda turi du galus. Šiandien nusisukai tu, ryt nusisuks nuo tavęs. Reikia viešinti tokius dalykus. Tam kad užkirstume kelią, kad tie mušami vaikai užaugę neatsiimtų ant mūsų kai susensim ir apsiginti negalėsim.

 2. Aiai sako:

  Garliavos patvirtinusi grįžta į Širvintas.

 3. ... sako:

  tai kur vaiko interesai? kur konfidencialumas? skalambina pervisą rajoną ir be laikraščių.

 4. kam sako:

  ieskoti, koks konkretus vaikas nukentejo????

Jūsų komentaras:


+ du = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]