Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Švaistūnai. Kieno sąskaita?

/ VYTAS ŠIMONĖLIS, Tarybos narys /

Vytas Šimonėlis,Tarybos narys Foto N.Tuškevičienės

Vytas Šimonėlis,Tarybos narys
Foto N.Tuškevičienės

/ Nuotraukos V.SARPAUSKO /

     Prabėgo šventinis, kalėdinis laikotarpis su rajono valdžios rengtais labdaringais vakarais. Pritariu, reikia padėkoti tiems žmonėms, kurie prisideda prie sunkiau gyvenančių žmonių kasdieninių poreikių, supranta ir pasidalina su stokojančiais, jie verti pasitikėjimo ir pagarbos. Bet svarbu ir tai, kiek per tą labdaringą vakarą surenki, kiek išleidi renginio organizavimui ir kiek lieka tiems, kam iš tikrųjų tie pinigai paaukoti. Bet čia viskas vyksta laisva valia ir už privačius pinigus, o mums, manau, svarbu žinoti, kaip rajono vadovai panaudoja socialinei paramai skirtus didelius Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Valstybės ir Savivaldybės biudžeto pinigus. Šį kartą pažiūrėkime į socialinį būstą.

     Apie šių lėšų paskirstymą tarp Vilniaus apskrities savivaldybių buvo rašyta čia. Savivaldybės norėdamos padidinti socialinių būstų fondą turėjo galimybę rinktis racionaliausią alternatyvą: naujo pastato statybą, turimo pastato pritaikymą socialinio būsto paskirčiai, taip pat butų ir gyvenamųjų namų pirkimą. Mūsų Savivaldybė pasirinko naujo, 18 butų pastato P.Cvirkos gatvėje (prie pirminės priežiūros sveikatos centro), statybą. Šiandien pastatas jau stovi, kai Savivaldybė sumokės visą sutarties sumą – 1 122 410, 77 eurų sumą, ateis įkurtuvių metas. Kodėl buvo nuspręsta statyti ir kodėl taip brangiai sumokėta. Valstybės kontrolė 2017 m. kovo mėn. paskelbė audito ataskaitą „Ar užtikrinamas būsto prieinamumas mažas pajamas turinčioms šeimoms“. Su ataskaita galite susipažinti čia. Šioje ataskaitoje Valstybės kontrolė išskiria kelias savivaldybes, tarp jų ir Širvintų (26, 27 psl. ir 7 ataskaitos priedas), kurios teikdamos paraiškas neatliko geriausios alternatyvos analizės arba ją atliko formaliai, todėl pasirinko brangų socialinių būstų plėtros būdą: statybą arba rekonstrukciją. Mūsų kaimynai, Elektrėnų savivaldybė, atnaujina ir pritaiko pastatą, kuriame bus 36 socialiniai butai ir perka 6 butus. Už likusią sutaupytą sumą įsigys dar apie 10 butų. Visi savivaldybių perkami ar naujai įrengiami socialiniai būstai iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos turi būti su patogumais. Palyginkime. Širvintų rajono savivaldybės projekto vertė – 1 123 947,70 eurų, už kuriuos pastatys 18 socialinių butų (1 butas apie 62 441,54 eurų), Elektrėnų savivaldybė už 1 117 647, 70 eurų – apie 50 butų (1 butas apie 22 352,85 eurų). Ukmergiškiai už panašią sumą (1,2 mln. eurų) planuoja nupirkti 35 socialinius butus. Ar dar Lietuvoje atsiras nors viena tokia savivaldybė, kuri taip neracionaliai ir neefektyviai panaudojo socialiniam būstui skirtus pinigus. Apie šiuos projektus ir skiriamas lėšas galite paskaityti Lietuvos savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

     pageStatybos procesas prasideda nuo techninio projekto parengimo ir rangovo parinkimo. Čia Širvintų savivaldybė taip pat nepralenkiama švaistūnė. Savivaldybė parinko rangovą (statybininkus), kuriems pavedė parengti techninį projektą ir pastatyti pastatą. Pavesdama statybininkams parengti techninį projektą, Savivaldybė surašė techninę užduotį, kurioje nurodė: techninio projekto parengimas, esamo pastato (315 kv. m.) nugriovimas, daugiabučio gyvenamojo namo pastatymas (3 aukštai, ne mažiau 18 butų, apie 808 kv.m.), aplinkos sutvarkymas (bendras sklypo plotas 1904 kv. m. ). Toliau viena pastraipa, kuri vaizdžiai parodo Savivaldybės vadovų kompetenciją, jų požiūrį ir atsakomybę už socialiai remtiniems žmonėms skirtų pinigų panaudojimą: „Rangos darbų metu atliekama pilna vidaus apdaila, įrengiami klozetai, praustuvai, dušo kabinos, sanmazguose ir virtuvės zonose klijuojamos plytelės. Sienos dažytos, grindys laminatas (su grindjuostėmis). Elektrotechnika išvedžiota su jungikliais ir rozetėmis. Šviestuvai kiekvienoje patalpoje“. Čia ir viskas. Toliau padėties šeimininkai yra statybininkai, kurie projektuoja, parenka statybines medžiagas, įrangą kaip jiems patogiau ir pigiau, ir patys stato. Su rangos sutartimi ir technine specifikacija susipažinti galite čia.

     Ar Savivaldybės vadovai, mokėdami asmeniniais pinigais ir statydami namą sau, parašytų techninę užduotį statybininkams taip: už 1 122 410,77 eurų pastatykite 808 kv. m. namą (1 389,12 Eur už kv.m.), kuriame visose patalpose būtų elektra, sienos padažytos ir t.t. Ar jie moka skaičiuoti tik tuos pinigus, kurie patenka į jų kišenes? Ar jie mano, kad visus reikalus galima sutvarkyti pasitelkus melą, įžūlų veikimą, šeimos (valdžios) laikraštį „Širvintų kraštas“?

       Dar vienas akivaizdus švaistymo pavyzdys. Savivaldybės pinigais, už 29 210,92 eurų, suremontuotas 37 kvadratinių metrų, 2 kambarių butas su kokline krosnimi, šuliniu ir būdele lauke Šešuolėliuose. Kas nustatė tokią kainą už tokius darbus? Kodėl apie šio socialinio būsto remonto darbų pirkimą nebuvo paskelbta viešai? Kokią naudą gavo septynių asmenų šeima? Ar jų gyvenime atsirado prošvaistė, kad rytoj bus lengviau, ar pagerėjo jų buitis? Ar nebuvo galima už tokią pinigų sumą pakeisti šios šeimos gyvenimo kokybės iš esmės, net nekeičiant šios šeimos gyvenamosios vietovės? Pervažiuokite Šešuolėlių miestelio gatvėmis ir pamatysite, kad pasirinkimas yra.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. mmm sako:

  O mes nešvaistom mūsų gyventojų pinigų kurie moka už socialinius butus kuriuose gyvena asocialus žmonės?
  Gal galima būtų juos į kaimus iškelti o į tuos butus įleisti jaunas šeimas?

 2. P.S. sako:

  Nesuprantu, juk žemė nekainavo, o bene žemė turi didelės įtakos kainai.
  Be to Vilniuje parduodami butai, kad statybų užsakytojas užsidirbtų. O kaip čia suprast 62 tūkst. gaunasi savikaina? Savivaldybė gi neužsideda “antkainio”?

  Pasamdykit kokį ekspertą, kuris įvertintų kainą, valstybės kontrolę ar pan. Tada tegul skirtumą statybininkams sumoka iš savo kišenės.

 3. to Gal sako:

  o tai atseit Vilniuje butai be vandentiekio ir dujų :)

 4. Matyt sako:

  tiek socialinių būstų reikėjo teisingai balsavusiems. Vat gerai balsuosit kituose rinkimuose – dar pastatys. Che, che…

 5. Meistrai superiniai sako:

  Ir durys atvirkščios, ir kitų kliauzų pilna. Kaimo diedas taip nepadarytų

 6. DURYS sako:

  Čia aš vienas pamačiau, kad durys atvirkščios???

 7. Na taip sako:

  čia Vilniaus butų kainos. Naujamiestis – apie 50 tūkst. Negi nieks nenustatys kaip tie pinigų upeliai čiurlena, į kuroą pusę. O širvintiškiai – šaunuoliai, juos apgaudinėja, o jie toliau pinskei lankstosi. Linkiu dar ją išsirinkti

 8. Deja sako:

  Vanduo šulinyje kieme. Šildymas pečium. Kaimynė

 9. Gal sako:

  Neskubėkit teisti. Gal žmonėms vandenį ten įvedė, dujinį šildymą. Tada kaina net labai normali.

 10. Kaina sako:

  Va. Šiaulių kaime mūrinį namą parduoda už 12900. Tai dar remontui lieka. O čia 2 k butas be patogumų, o remonto kaina kosminė

 11. Racionalu sako:

  Už 62 tūkst. Širvintose galima namą nusipirkti arba Vilniuje naujų statybų 2k. butą

 12. Nu da sako:

  Jei čia butas po remonto, tai aš genijus!

 13. Bepigu sako:

  Bepigu mėtyti pinigus, kurie tau nepriklauso.

 14. Kaip galima? sako:

  Kaip galima taip rizikuoti vaikų sveikata? Plyšiai pečiuj didžiausi. Smalkėm apnuodydit naujakurius. O ir iki gaisro nedaug. Ot meistrai!

Jūsų komentaras:


× septyni = keturiasdešimt du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]