Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Viešųjų ryšių krizė Širvintose

DSC_0001/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Bene labiausiai šių dienų aptariama aktualija Širvintų mieste – obelų ir kitų medžių išpjovimas Plento gatvėje. Taip, sutinku su tais, kurie sako, kad žydinčios obelys – ištisinis jų sodas pakelėje – pavasarį buvo žalio Širvintų miestelio vizitinė kortelė. Bet negaliu nesutikti ir su tais, kurie teigia, kad senos, sutrūnijusios obelys grožio neteikė. Teisios abi pusės. Ir tikrai to neneigsiu.

        Arba imkime kad ir tą pačią būsimą EKOPLAST gamyklos statybą. Taip, mūsų rajono žmonėms reikia žadamų pusantro šimto darbo vietų. Tačiau ar norime pašalinių garsų ir kvapų? Ar mus tenkins nuolat pirmyn – atgal zujantys sunkiasvoriai automobiliai? Nežinau.

         Ir taip kiekvienu klausimu. Palikti ąžuolą ar nupjauti? Cementuoti miesto aikštę ar palikti žalumą? Sporto kompleksą statyti prie Širvintos tvenkinio ar miesto centre? Aptverti socialinio būsto namą ar palikti atvirą aikštę? Švęsti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį ar nereikia? O jeigu švęsti, tai kaip? Statyti paminklą savanoriams ar kokiam šventajam? Klausimų daug, o atsakymų nėra.

      Problemą matyčiau viešuosiuose ryšiuose. Širvintose vyksta didžiulė viešųjų ryšių krizė, o gal tiesiog nenoras teikti informaciją? Gal kažkam naudinga viską apipinti gandais? To nei patvirtinti, nei paneigti negaliu. Kol kas.

Baisiausias baubas – NEŽINIA

          Žmonės nežino, kas bus toliau, todėl ir nerimauja bei piktinasi. Spėliones apipina gandais ir patys bijo net nežinodami ko.

        DSC_0196O reikėjo tiek nedaug. Reikėjo per visas rajono žiniasklaidos priemones pakviesti gyventojus į susitikimą. Kodėl per visas? Kad skelbimą pamatytų kuo didesnis ratas žmonių. Juk kai nori kuo plačiau paskleisti žinią – kalbi garsiai, gal net ir šauki, kad visi išgirstų.

        Reikėjo paklausti žmonių, ką jie galvoja, ką siūlo. Tuomet pristatyti savo nuomonę ir siūlymus. Žinote, čia kaip su mažu vaiku. Kol nenusiramins, neiškalbės savo rūpesčių, tol negirdės, kas jam sakoma. Nupili emocijas ir tuomet krauni informaciją.

       Nejau šie paprasti psichologiniai triukai nėra žinomi rajono vadovėms? Nejau ir patarėjos nepataria? Tai ir nuraminkite žmones, leiskite jiems pasijusti svarbiais sprendžiant rajono klausimus.

      Juo labiau, kad projektų prieduose skaitome apie tai, kaip jie bus viešinami žiniasklaidoje, susitikimuose, socialiniuose tinkluose, kaip bus teikiami piešiniai, vizualizacijos, maketai. Kur visa tai?

      Pamenate, kaip rinkome paminklo Ignui Šeiniui maketą? Skaitykloje mums buvo pateikti piešiniai, vėliau sumažinti maketai. Mes ne tik galėjome apžiūrėti juos, bet ir balsuoti, ir dar palikti savo pastabas. Vėliau buvo atvežtas natūralaus dydžio maketas, kuris buvo nešiojamas po alėją renkant jam vietą. Tuomet visas rajonas buvo įsitraukęs į diskusijas. Ir kiekvienas jose dalyvaujantis jautėsi svarbus, nes buvo išklausytas.

     Štai ir šiandien. Jei gyventojai būtų gavę galimybę išsakyti savo pastebėjimus ir pamatyti, kaip atrodys pakelė, galvą dedu, nė vieno besipiktinančio nebūtų.

       Tai man ir kyla klausimas, kam reikia žmones kiršinti? Ir taip gyvename itin įtemptu metu, kai niekada negali būti ramus, ar rytoj turėsi darbą, ar neteks užleisti vietos konkurentui.

        Tereikia tiek nedaug – bendravimo su rajono gyventojais. Ne ataskaitų, o išklausymo ir įsiklausymo. Galų gale, informacijos suteikimo.

Yra iš ko pasimokyti

       DSC_0004Ir mūsų rajone tokia bendravimo ir bendradarbiavimo su žiniasklaida praktika jau yra buvusi. Tuomet rajono meras buvo Kęstutis Pakalnis. Prisimenu, kaip redakcijoje nustebome gavę pirmą kvietimą į spaudos konferenciją savivaldybėje. Iš anksto žinojome konferencijos temą. Todėl nuvykome jau pasirengę klausimų, kuriuos galėjome pateikti iškart po temos pristatymo ir išdėstymo, bei čia pat gavome atsakymus. Tuomet spaudos konferencijose dalyvaudavo ir skyrių vedėjai. Būtent jie atsakinėdavo į žiniasklaidos pateikiamus klausimus, nesusijusius su aptarta tema.

      Kuo naudinga spaudos konferencija, kuri pastaruoju metu tiek Lietuvoje, tiek Pasaulyje virsta spaudos pusryčiais, kai kalbamasi geriant arbatą ar kavą?

     Vadovai gali pristatyti planuojamus projektus spaudos atstovams, šie juos paviešina savo spaudos leidiniuose, kuriuos skaito rajono gyventojai. Nauda abipusė. Savivaldybė sutaupo pinigus, nes nereikia informacijos skelbti per BNS agentūrą, kuri už paslaugą ima mokestį (taip dabar daroma mūsų savivaldybėje). O gyventojus pasiekia informacija. Tiesa. Nereikia tikėtis, kad žiniasklaidoje dirba kvailiai, kurie nepatikrins informacijos. Bet čia jau atskira tema.

Vietoje epilogo

       DSC_0005Savivaldybėje dirba specialistų, kurie tikriausiai prisimena mano paminėtas spaudos konferencijas. Gal vadovėms derėtų jų pasiteirauti, kaip tai vykdavo?

        Nesislėpkite nuo gyventojų savivaldybės rūmuose. Būtent gyventojai yra Jūsų potencialūs darbdaviai, tad gerbkite juos ir tarkitės su jais.

      Čia labai svarbu neužmiršti kas ir kam tarnauja. Tarnautojas turi tarnauti žmonėms. Tam renkame savivaldą, kad ji atstovautų paprastam žmogui ir jo interesams.

       Beje, ir Širvintų rajono savivaldybės tarybos reglamente rašoma, kad kiekvienas tarybos narys ir rajono savivaldybės vadovas yra atskaitingas rajono gyventojams.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

23 Komentarai (-ų)

 1. prašalaitis sako:

  labai gaila,bet dabar jau juostos atgal nebeatsuksi… gal pilietiška bendruomenė galėtų inicijuoti naujo – 100-mečio sodo pasodinimą ten pat arba kitoje vietoje?? ..ir bulvės vėl žydės!☺☺☺

 2. Anonimas sako:

  :) )))

 3. taip sako:

  Nusizemine ir klupodami ant keliu sukepusiomis lupomis sakome aciu aciu uz tiesa.Labai taikliai ir tiksliai parašyta. Dėkui.

 4. Pritariu vaje vaje sako:

  100 proc. pritariu Jūsų komentarui.Labai taikliai ir tiksliai parašyta. Dėkui.

 5. Vaje, vaje sako:

  kaip etatiniai merės palaikytojai peikia kitus ir aukština savo patronę. Vos tik kokia kritika, tuoj primenama žaidimų aikštelė ir buvusios skalbinių džiovyklos. Šį kartą dar marias pamiršo paminėti. Džiūvo skalbiniai ir niekam nekliuvo ir tų trusikų nesimatė, nusprendėt padaryti aikštelę, padarėt, bet juk ir čia nebuvo reikalo išpjauti visų buvusių medžių, jie tikrai nebūtų susipykę su sūpynėmis ir lipynėmis, o karštą dieną dar ir šešėlis vaikams būtų. Gal ir voveraitėms socialinio būsto nereiktų. Tiesiog šitos valdžios požiūris į viską paniekinantis. Ar į medį, ar į žmogų ar į kitų padarytą gerą darbą. O mes nenorim betono ir plynų laukų, nes mes čia gyvenam. Todėl kritikuojam ir kritikuosim, skundėm neteisėtus veiksmus ir skusim ir dar reikalausim asmeninės atsakomybės. Gal tada susimastysit kur parašus dedat ir ką darot. Erdvės darbams yra ir nieko negriaunant ir nekapojant. Darbuokitės ir laikykitės įstatymų, tai visi tik džiaugsis.

 6. Anonimui sako:

  Man tai vienodai po….. kaip atrodo ta „stebuklinga” aikštelė. Aš net nežinau kur ji yra, bet Širvintos man jau dvokia nuo „kištolinės” ir jos pakalikų melo.

 7. Anonimas sako:

  del vasaros 5

  Kodel jus taip jautriai sureaguojate i kritika? Ar norite uzdrausti zmonems sakyti tiesa del skeidziamo melo? Jeigu ta aikstele tokia bloga, tai ko einate i ja?

 8. vasara sako:

  zaidimu aisktele pilna vaiku ir ju tevu…..net didziosios kritikes nesibodi lankytis ;) laaaabai prastai irengtoje aiksteleje…ir murkdosi joje kiekviena vakara….

 9. To to To ten sako:

  Ar kartais jums ne laikas į Vasaros 5 (anksčiau Vilniuje buvo tokia gatvė)?

 10. to To ten sako:

  Ne tik medziai sugerdavo dregme, bet ir vejyje iskabinti ant medziu pantalonai ir kalisonai. Tikrai ju truksta kaip ir voveraiciu, turbut jom negera pasidaro be kalisonu ir jos pabego. Oi kaip liudna ir baisu. Vakar girdejau kad labai apsentas Rusnes kelias, kazin ar ir ten Pinskuviene nebus prikisusi nagus? Manau, kad bus atliktas issamus “zurnalistinis” tyrimas ir isaiskinta kaltininke del uzpilto vandeniu kelio, gal ir ten ispjove nulekusi medzius ir jie nesugeria dregmes nuo kelio?.

 11. sako:

  aikštelę tai tikrai verta pagyrimo ir gerų žodžių. bet už obelis palei plentą tai ką aš žinau. neprotingai. o dar jei su ažuolu ir kitais medžiais prie baltų rumų padarys tą patį tai proto nerasta.jau gal gana to betono visur, Marytė kaip nabagė užbetonuota stovės – gal gana?

 12. Voveraites sako:

  …voveraites pas kuskucius isvare, liudna pasidare, nes nebeliko senu bobulku vejy besiplaikstanciu palaikiu triusiku

 13. To ten sako:

  Kur dabar vaikų žaidimo aikštelė- tai tiesiog pastovi drėgmė ir balos, aišku galima būtų kaltinti lietingus orus, tačiau kai viskas buvo daroma paskubotai ir belenkaip, tai taip ir gavosi. Na tiesiog matomai labai norėjo tam tikru metu pasireklamuoti, kad labai jau čia aktyviai rūpinasi vaikučiais… Tačiau to pasekmėje išpjovė medžius, kurių visai nereikėjo pjauti, jie ne tik sugerdavo dalį drėgmės, valė orą, bet ir buvo puikūs namai įvairiems gyvūnams, tame tarpe ir voveraitėms. Kur jos dingo?, kas pasakys? Liko be namų, gal socialinį būstą paskyrė, tą kur renovuotas pečius su “skylutėmis” ventiliacijai?

 14. ten sako:

  kur db vaiku zaidimo aikstele ir parkas taip pat buvo nerealaus gerumo krumai ir darzai…

 15. Nesutinku ir sutinku sako:

  Nesutinku su tuo, kaad tos obelys buvo senos ir sutrūnijusios. Visų pirma – obelis yra ilgaamžis medis, pasižymintis itin dideliu gajumu ir energija. Grožis yra labai jau neapibrėžta sąvoka, kas vienam gražu, kitam gali būti bjauru, tačiau kalbant apie medžius – grožio sąvokos turėtų būti suprantamos kitu rakursu, čia ne madų paradas, kad kiekvienais metais galėtume keisti medžius vėl kitais, alia madingais. Širvintų obelys buvo gražios ir gyvybingos, ir noriu atkreipti dėmesį, kad buvo pernai labai gražiai sutvarkytos ir nugenėtos. SUTINKU, kad Širvintose labai prasta padėtis su viešaisiais ryšiais, valdžiukė daug ką daro paskubomis, mažai informuoja visuomenę, nesudaro sąlygų pasijausti savo krašto šeimininkais, ir kas svarbiausia, man atrodo, kad tai daroma specialiai, na tipo, kad su savo nuomonėmis netrukdytume valdžiukei daryti tai ką ji nori ir kaip jai geriau ir patogiau

 16. Ačiū sako:

  Neringa, malonu skaityti Jūsų mintis . Ačiū už jautrų ir teisingą žodį….

 17. Leninui sako:

  O kodėl dabar vyksta? Ir vyksta visoje Lietuvoje, ne tik Širvintose

 18. Leninas sako:

  Mintis gera- planus reikia viešinti.
  Ar anksčiau žinojau daugiau- ne. Gal todėl, kad niekas nevyko?

 19. Laima sako:

  netiesos daug jos (me) kalboje, žmones suskaldė, o svetimus darbus prisiimti negražu. Tiesiog būti reikia savimi ir prisiimti atsakomybę, o ne liūliuoti nesąmonėmis.Balsuokite kuo daugiau sąžiningai.

 20. Vox populi sako:

  Visiems komentuojantiems- ko čia ašarojat… geriau alfa.lt pabalsuokit ir išreiškit savo nuomonę apie LT merus, nes matosi , kad carienės ginklanešiai uoliai dirba.

 21. Nežinau sako:

  Buvo balsavimas dėl ąžuolo. Kiekvienas balsavo kiek norėjo. Gavosi balsų daugiau nei gyventojų. Rezultatų nepaskelbė. Ar nebus, kad vieną rytą ąžuolo nerasime?

 22. Pritariu mintims sako:

  Neringa, jūs teisi. Šiandien mes nieko nežinome. Kaip žiurkės narvelyje. Ką didžioji ranka įdės, tuo ir džiaugsimės.

 23. Mero vertinimai sako:

  http://meras.alfa.lt/

  Galima vertinti teigiamai arba neigiamai

Jūsų komentaras:


× devyni = trisdešimt šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]