Širvintos. Gegužės 15 – 21 d. įvykių suvestinė    Švęskime Tėvo dieną kartu    Kviečiame į "Akordeono ir vargonų muzikos valandą"    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Merė pusdienį skyrė kandidato žmonai   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ž. Pinskuvienė ginasi nuo tūkstantinės kompensacijos, advokatas teigia – veikė kaip akcininkė

320d3e6b3426a40e0b937662a85e7b1bAlfa.lt

      Darbo partijos vairą praradusi Živilė Pinskuvienė sulaukė teisėsaugos dėmesio. Prokurorai siekia, kad Širvintų merė atlygintų keliasdešimt tūkstančių eurų žalą, kurią patyrė šio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Įstaiga nuostolių patyrė, kai Ž. Pinskuvienė neteisėtai atleido jos direktorę. Pati Ž. Pinskuvienė antradienį Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdyje nepasirodė.

    Ž. Pinskuvienei gali tekti savo kišenę patuštinti nekukliai – prokurorai siekia, kad merė iš asmeninių lėšų atlygintų 22 tūkst. eurų žalą. Ją Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė tada, kai teismas nurodė atleistai direktorei Nijolei Dimšienei išmokėti atlyginimą už priverstines pravaikštas ir patirtas teismo išlaidas.

     Į šią sumą įeina atleistai darbuotojai neišmokėtas darbo užmokestis, nematerialinė žala ir bylinėjimosi išlaidos.

Veikė kaip akcininkė?

      Ž. Pinskuvienė su prokurorų siūlymu nesutinka. Antradienį teismo posėdyje ją gynęs advokatas Jovitas Elzbergas nurodo, kad merė neviršijo savo įgaliojimų. Esą Ž. Pinskuvienė veikia kaip Širvintų savivaldybės Tarybos atstovė, o pati Taryba turėtų būti suvokiama kaip Širvintų pirminės priežiūros centro steigėja ir pagrindinė akcininkė.

     „Ž. Pinskuvienė išreiškė poziciją, kad mes, savivaldybė, nebepasitikime vadove, ir kryptingai veikė, kad direktorė būtų atleista“, – teigia J. Elzbergas. Pasak jo, merė du kartus prašė, kad N. Dimšienė pati pasitrauktų iš pareigų, tačiau jai atsisakius buvo priversta direktorę atleisti, mat ši prarado savivaldybės pasitikėjimą.

      „Širvintų pirminės priežiūros centras nėra akcinė bendrovė, o meras nėra akcinės bendrovės dalyvis“, – prieštaravo prokuroras J. Rinkevičius.

      Ž. Pinskuvienės advokato teigimu, centras tiesioginių nuostolių dėl direktorės atleidimo nepatyrė. O net ir nustačius, kad žalą būtina atlyginti, esą tai galėtų padaryti savivaldybės Taryba, kaip centro steigėja, bet ne merė.

     Centro direktorė N. Dimšienė Širvintų merės sprendimu pareigų neteko 2016 m. vasarį. Teisme jai pavyko prisiteisti 37,7 tūkst. eurų, mat jos darbo sutartis turėjo baigtis tik 2018 m. liepos 1-ąją. Aukščiausiasis Teismas šią sumą sumažino iki 22 tūkst. eurų.

       Išklausęs abiejų pusių argumentus, teismas savo sprendimą, ar Ž. Pinskuvienė turi atlyginti padarytą žalą, skelbs vasario 6 d.

    Teismai neteisėtais pripažino dar apie 20 atleidimų iš įvairių Širvintų rajono savivaldybės administracijos, socialinių paslaugų centro. Kai kuriuos nuosprendžius aukštesnių instancijų teismai vėliau atmetė.

atsisiųsti


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

17 Komentarai (-ų)

 1. parodys sako:

  parodys nagus dantis ragus ir kanopas- ne tik obelis nušienaus. o pinigų yra- soc reikmėm sutaupytas panaudos pagal paskirtį – pašalpą sau pasiskirs kad susimokėt.

 2. Mamai sako:

  Iš to piktumo blondinė visas pakelės obelis, nuo degalinės iki Upelio tvenkinių, nušienauti liepė. Turbūt visas pakeles trinkelėmis nukloti ruošiasi. Ką gi, žydinčiomis obelimis grožėtis eisim į Širvintų kaimą. Tikiuosi seniūnė ta liga neužsikrės.

 3. Mums tai labai rūpi sako:

  Na va, tai jei tik potvarkiu vieno asmens valia galimi tokie dalykai, dėl ko rajonas neteko puikios gydytojos ir įstaigos vadovės, tai garbė tiems , kurie stengiasi parodyti, kad gyvename ne monarchijoje, o demokratijoje, norėtųsi pagaliau tuo patikėti.

 4. Vytas sako:

  N.Dimšienė, kiek pamenu, buvo atleista merės potvarkiu.
  Kas mokės. Mokam ir toliau mokėsim mes, čia gyvenantys, nes tokie veikėjai už savus pinigus niekada nemoka, todėl ir elgiasi taip įžūliai. Yra viltis, kad ateis atpildo diena.

 5. Mums tai labai rūpi sako:

  Jeigu tuometinės konservatorių ir liberalų partijos būtų bent kiek politiškai kietesnės, būtų nėję į koaliciją su tuometine darbo partija, tai 11 tarybos narių būtų buvę protinga atsvara ir saugikliai merės su savo kišeniniais tarybos nariais savivalei. Būtų nors kiek panašumo į savivaldą. O dabar, atrodo, įrodyti, kad pas mus yra savivalda, merė bando su advokatų pagalba…Įdomiai čia. O ar tarybos posėdyje buvo balsuojama dėl gerb. gydytojos Dimšienės atleidimo?

 6. netikit- nesimes sako:

  nesimes, o prabils, kad verčiami buvo.ir prasidės apatinių skalbimas viešai. Serialas bus šdomus pradžioje, o paskui kaip ir viskas ir visur rims ir nurims.

 7. Ak... sako:

  turi nemažą armiją lojaliųjų, susimes už visas gautas privilegijas: darbo vietas, asfaltus ir pan.

 8. Gražina sako:

  Kai reikėjo atleisti Dimšienę, tai tarybos posėdžio nereikėjo, nes bet kokiu atveju taryboje būtų turėjusi paaiškinti motyvus. Atleido pati merė, pati tegu ir sumoka 22 tūkstančius.

 9. kur sako:

  kur karšta naujiena ŠK laikrašty. Ar čia šalta naujiena? ieško užkalbėtojų nuo prokurorų?

 10. Klausimėlis sako:

  VBS (viena boba sakė) tarnyba iš lūpų į lūpas nešioja naujieną- kad areštuotas Ž.P. turtas, kad “darbiečiai” ir tas alia judėjimas Širvintose pradėjo žiauriai blaškytis ir vienas su kitu pyktis? Na , kartais ta VBS informacija ir pasitvirtina, na bet ką čia gali paprastas žmogelis žinoti???

 11. x sako:

  Cituoju” Ž. Pinskuvienės advokato teigimu, centras tiesioginių nuostolių dėl direktorės atleidimo nepatyrė. O net ir nustačius, kad žalą būtina atlyginti, esą tai galėtų padaryti savivaldybės Taryba, kaip centro steigėja, bet ne merė.” Nepatyrė centras nuostolių???? Tai Vauuuu…. žiauriai nesutinku…Nes ne tik PSPC patyrė nuostolių, bet ir visas Širvintų rajonas patyrė neapskaičiuojamai didelių nuostolių. Paskaičiuokite, kiek medikų po to paliko šią gydymo įstaigą, paskaičiuokite, kiek pacientų paliko šią įstaigą, kiek kiekvienas iš jų patyrė išgyvenimų ir sunkumų??? O koks dabar šios įstaigos valdymas??? Nors tipo turi Ž.P. pasitikėjimą, bet mūsų, kaip rajono gyventojų, tai to pasitikėjimo seniai jau nebėra? Tai ar čia ne nuostoliai? Dabar bando prisidengti taryba? tipo eina prie kolektyvinės atsakomybės??? Na jau ne brangieji, visur skelbėsi, kad viskas jos iniciatyva, kad už viską atsakys, tai tegul ir atsako…

 12. apie postus sako:

  tikrai žinau, kad būtent taip ir buvo- ateik į partiją, gausi postą. Dalino visiems- kam asfaltą, kam direktorystę, kam solidžius priedus. Pirmiausiai susitvarkė su rinkimuose ne taip kaip jai norėjosi dirbusiais- kiek žmonių ištaškė vien dėl to, kad nelojalūs.

 13. ar nesakiau? sako:

  visi kalti, bet tik ne merė. Parduos visus, o ypač Ingridą.Jau ne kartą pardavė. O suma nemenka- pati tikrai nemokės- ras kaip susitvarkyti, patirties turi, tik kažin kaip su palaikymu?

 14. Labai sako:

  abejoju, ar teks jai grąžinti tuo tūkstnčius. Teismai nedaleis.Čia tik prokurorai bando parodyti, kad dirba. Atsirastų precedentas. O to politikai, kažin ar to norėtų

 15. Esu tikras sako:

  Gal būt skaisčiausia ponia pas save kabinete sukvietė tarybos posėdį ir visi tarybos nariai labai asmeniškai N.Dimšienei pasakė, kad ja nepasitiki ir išdėstė motyvus. Bet gali būti ir taip, kad skaisčiausioji kelis kartus kvietė Dimšienę, ir vis davė, ir davė, ir davė suprasti, kad pasitrauktų pati. Gal susipratimo atveju ką nors siūlė. Bet kaip kažkur žmonės kalba, jeigu tau velnias siūlo, tai naivusis, tu gerai pagalvok… Ar tikrai motyvai nežinomi? O kaip buvo suburta parcija? Gal buvo žadama- ateik į MANO KOMANDĄ, tau bus konkrečiai gerai. Neateisi, bus irgi itin labai konkrečiai, na pats supranti… Čia tik pradžia, ir jau taryba kalta. O vėliau galimai bus adm. direktorė kalta… Pirkit žmonės popkorną, rinkimai artėja. Reiktų daug ką SUĖSTI…

 16. pagaliau sako:

  gal susivoks,kad ne UAB dirba.Šiaip galėtų tie kurie kelia rankytes ir palaiko tokį sprendimą irgi susimokėti,teisybė bent įsigalėtų.

 17. Tai sako:

  Tegul moka visa šutvė kur paklusniai kilnoja rankas paskui „merę”.

Jūsų komentaras:


+ du = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]