Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Administracijos direktorė nevykdo Tarybos sprendimo (VIDEO)

DSC_0001/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Trečius metus Širvintų rajone bujoja LEPinimo sistema, kai senieji vadovai keičiami į mielesnius, patogesnius, lojalesnius. Nors naujieji vadovai yra lyg ir savi, tačiau jiems įsijausti neleidžiama – dauguma jų yra tik LEPai. Laikinai einantys pareigas. Tiesa, tas laikinumas gerokai užtruko.

     Vaikų lopšelyje darželyje „Boružėlė“ ir Čiobiškio pagrindinėje mokykloje tokie viražai vyksta nuolat. Direktorė tampa pavaduotoja, o pavaduotoja – direktore. Dėliojamos figūros lyg šachmatų lentoje… Nors ne. Netinka šis palyginimas. Šachmatų lentoje yra sistema ir tvarka, o Širvintose… kažkokia nesuprantama sistema. Arba ne visiems suprantama.

       Nors Vytas Šimonėlis opozicijos vardu ne kartą priminė apie tai, jog konkursai švietimo įstaigų vadovams skelbiami šiek tiek daugiau nei per mėnesį, tačiau nei merė, nei valdančioji dauguma to neišgirdo. Jie neišgirdo ir Vyriausybės atstovės, nors daugiau nei prieš metus pati merė paviešino, jog yra gauti penki Vyriausybės atstovo reikalavimai paskelbti konkursus švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti. Labai keistai ir nepagarbiai Vyriausybės ir jos atstovo atžvilgiu atrodo merės elgesys, kai ne tik nereaguojama į įspėjimą, bet ir toliau skiriami švietimo įstaigų LEP-ai.

Nevykdomas Tarybos sprendimas

        Aukščiausias rajono valdymo organas yra Taryba. Tad savivaldybės administracijai privalu vykdyti Tarybos sprendimus. Širvintose yra kitaip. 

   V.Šimonėliui pasiteiravus, kada bus paskelbtas konkursas, merė Ž.Pinskuvienė atrėžė: „Bus laikas, bus ir konkursas…Yra didelis darbo krūvis darbuotojams…“  

      Praėjo 105 dienos nuo Širvintų rajono savivaldybės tarybos priimto sprendimo skelbti konkursą Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigoms eiti. Prie sprendimo projekto yra toks punktas „Išsamus faktinis ir teisinis pagrindimas.“ Jame nurodoma aibė įstatymų, kurių laikantis turi būti vykdomas sprendimas. Pateikiu nedidelę ištrauką:  „…7 punktas nustato, kad konkursas skelbiamas per 45 dienų laikotarpį nuo dienos, kai švietimo įstaigos vadovo pareigybė įsteigiama, tampa laisva arba iš anksto žinoma (yra teisinis pagrindas), kad ji bus laisva…“ Iš čia aišku, kad Tarybos sprendimo vykdymas vėluoja jau net šešiasdešimt dienų. Kas už tai atsakingas?

      Tame pačiame sprendime rašoma: „Pavesti Savivaldybės administracijos direktoriui organizuoti konkurso Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigoms eiti paskelbimą, spręsti kitus klausimus, susijusius su konkurso organizavimu.“ Šiuo metu Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas eina Ingrida Baltušytė Četrauskienė.

      Šešiasdešimt vėluojamų dienų – tai mažų mažiausias skaičius. Jei vadovautumėmės teisės aktais, kuriuos tikrai žino savivaldybės administracija, nes juos įtraukia į sprendimų projektų pagrindimą, tai konkursas turėjo būti organizuojamas iškart po 2016 m. kovo 31 d. Kai Taryba tenkino Vacės Vaskelienės prašymą ir vienbalsiai pritarė jos atleidimui iš Širvintų lopšelio – darželio „Buratinas“  direktorės pareigų nuo 2016 m. rugpjūčio 31 d. Savivaldybės administracija turėjo penkis mėnesius konkursui organizuoti. Kodėl to nepadarė – sunku pasakyti. Tuomet buvo teisinamasi, kad negražu ieškoti pamainos, kai dar žmogus dirba. Nors teisės aktuose aiškiai teigiama „…kai švietimo įstaigos vadovo pareigybė įsteigiama, tampa laisva arba iš anksto žinoma (yra teisinis pagrindas), kad ji bus laisva…“ Tarybos sprendimas atleisti iš pareigų ir yra teisinis pagrindas žinojimui nuo kada pareigybė bus laisva.

Dauguma Tarybos narių šoka pagal administracijos dūdelę

       Dauguma Tarybos narių balsuoja už savivaldybės administracijos parengtus sprendimus, kurie neatitinka teisės aktų ir, susidaro įspūdis, kad net nesusimąsto apie savo asmeninę atsakomybę. Kaip žiūrėti rinkėjams į akis žinant, kad balsavai neatsižvelgęs į įstatymus?

      Štai ir paskutiniame Tarybos posėdyje Valdančiosios daugumos balsais nutarta pavesti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Palmirai Kvietkauskienei laikinai vykdyti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus funkcijas nuo 2018 m. sausio 26 d. iki steigėjas į šias pareigas skirs asmenį, laimėjusį atvirą konkursą. Už papildomų pareigų, nenustatytų pareigybės aprašyme, vykdymą kas mėnesį mokėti 30 procentų jos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką. Už balsavo visi dvylika valdančiosios daugumos atstovų. Septyni tarybos nariai susilaikė (J.Purvaneckas, A. Jozonis, G. Jozonis, A.Kuznecovienė, R.Tamošiūnienė, J.Šiukštienė ir V.Šimonėlis). K.Pakalnis ir V.Mateika nedalyvavo.

       Taip pat nutarta pavesti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pavaduotojai ūkio reikalams Sondrai Bartulienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas nuo 2018 m. vasario 1 d. iki steigėjas į šias pareigas skirs asmenį, laimėjusį atvirą konkursą. Už papildomų pareigų, nenustatytų pareigybės aprašyme, vykdymą kas mėnesį mokėti 30 procentų jos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką. Prieš balsavo J.Šiukštienė, V.Šimonėlis ir J.Purvaneckas. Kiti tarybos nariai sprendimui pritarė. (K.Pakalnis ir V.Mateika nedalyvavo).

     V.Šimonėliui pasiteiravus, kada bus paskelbtas konkursas, merė Ž.Pinskuvienė atrėžė: „Bus laikas, bus ir konkursas…Yra didelis darbo krūvis darbuotojams…“ Lyg dideliu darbo krūviu būtų galima pateisinti beveik dviejų metų neveiklumą ir konkursų švietimo įstaigų vadovams neskelbimą.

     Kiek dar Taryba toleruos savivaldybės administracijos nepagarbą ir sprendimų nevykdymą? Parodys laikas. Lieka ir kitas kelias. Teismo keliu pareikalauti vykdyti Tarybos sprendimus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. ? sako:

  Ir kada ta saulė Lietuvos tamsumas prašalins?….

 2. nesuprantantiems sako:

  pati direktoriauju, pati administruoju- noriu vykdau, noriu ne. Va ir logika.

 3. Forsmažor sako:

  Šiaip tai nereikėtų sodinti direktoriauti netgi pačių – iausių, -niausų ir kitokių – ausių, kol pirmiausia nepasitvirtina vadybinių kompetencijų. Kitaip tenka ir budinčius etatus lepams įvedinėti ir visokių kitokių „forsmažorų“ demonstruoti.

 4. Chi ! sako:

  Gali ir nespėti!

 5. Cha! sako:

  Prieš kadencijos pabaigą visus lepus padarys stabiliais, nepergyvenkit

 6. sako:

  Na gi nesitikėjo judriausioji kad tas kas reikia neišlaikys testo kelintą kartą iš eilės.
  O ne į tą pusę judantys juk netinka ir netiks.

 7. Beviltiška sako:

  Kai pažiūri posėdį, tai nažinai, ką begalvoti – akivaizdžiai pažeidžiami įstatymai vidury dienos. Ir ką? Šunys loja, karavanas eina, tarybos nariai balsuoja – kūrybingai vykdo įstatymus… Jeigu jau švietime taip vyksta, tai kur to skaidrumo ieškoti?

 8. Nejaugi? sako:

  P. Šimonėliui esame dėkingi už kompetentingą darbą taryboje. Duok Dieve visiems tiek suprasti rajono reikalus.

  O kuo gi nusikalto valstiečiai? Kuri gi partija iki jų pasigilino į geležinkelių, farmacininkų, urėdų mafijų veiklas, kuri gi partija ruošiasi išmatuoti visų per pastaruosius metus asfaltuotų kelių asfalto storį? Gal Darbo partija, gal socdemai, gal konservatoriai, o gal …liberalai? Valstiečiai puolami visu frontu , užtat kad nuvaryti nuo lesyklėlių bebrai iššiepę dantis , kiek įmanoma, bando jiems trukdyti.

 9. nežinojau sako:

  ale šlykštukai tie socdemai

 10. gerbiamas sako:

  tarybos narys Simonelis valdzioj jau ne pirmi metai…tad nemanau, kad jis panaceja….neuztenka valstieciu seime?

 11. Fui sako:

  Nepalaikau merės sprendimų….nepalaikau “lepinamųjų”. Tačiau teisybės dėlei turiu prisipažinti,kad buvo šlykštu stebėti,kai socdemų atstovai kėlė rankas už Sondros B. laikiną direktoriavimą. Tipo bendra partija? Man buvo šlykštu.Tai veidmainystė…Tada kuo prastesnė Palmira iš Čiobiškio?

 12. Gal? sako:

  Gal čia taip vykdoma Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje Respublikos Prezidentės paskelbta pirmoji iš trijų atrinktų (iš 1500 pasiūlytų) idėjų Lietuvai – „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“…
  Taip kad , gerbiamas tarybos nary Vytai Šimonėli, administracija dar turi laiko iki 2025 metų.

 13. aga sako:

  brangioji, mieloji, nuostabioji, saunioji, puikioji, supratingoji, sopulingoji, zavioji… :) ))))))))))))))))))))))))))))))
  :) )))))))))))))))))))))))))))))))
  zavu, grazu, nuostabu, tyra, puiku

 14. Tiesiog sako:

  Neringa, mieloji, supraskite. Ką daryti, kai pasirinkti tapti direktoriais nesugeba išlaikyti vadybos egzamino? Va ir tempia laiką, vis tikisi, kad išlaikys. O iki tol vyksta, kaip Jūs rašote, LEPinimas.

 15. Robinas sako:

  Norint vykdyti Tarybos sprendimus reikia turėti galvą, o ten sprendimus priima viena „galva”. Na o lepai tai galimai turi galvas, bet ko gero jos tuščios, tai gal nesugeba išlaikyti testų?

 16. Klausimėlis sako:

  Ar čia ne akivaizdi korupcija?

Jūsų komentaras:


šeši × devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]