Sudie, gražuole vasara    Vasaros palydų šventė Musninkuose    Bočių kelionė į Varšuvą    Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?    Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dėl planuojamos atliekų rūšiavimo,apdorojimo,mišinių gamybos ir sandeliavimo ( 20 000 tonų ) veiklos Širvintų miesto pietiniame pakraštyje

79839c12363623420a214537d83544e6 (1)     Dėl planuojamos atliekų rūšiavimo,apdorojimo,mišinių gamybos ir sandeliavimo ( 20 000 tonų ) veiklos Širvintų miesto pietiniame pakraštyje – (tęsinys 2018 02 01)

          Tik laiku šalinant priežąstis, galime išvengti nepataisomų klaidų.

       Privalome pasimokyti iš bandymo pradėti “shevron„ skalūninių dujų išgavimo veiklą lietuvos vakarinėje dalyje. Tik dėka tvirtai ir griežtai išreikštos, pilietiškos to krašto Žmonių pozicijos (pagarba Jiems)  yra išsaugotas Lietuvos požeminis gėlas vanduo. Paradoksas tame,kad  šios veiklos atėjimą palaikė tuometinė oficiali aplinkos apsaugos  pozicija. Nors  iš 28 ES  valstybių tik dvi turi didžiulius požeminio gėlo vandens klodus – Lietuva ir berods Danija (pataisykit jei klystu ). Kaip galima turint tokį neįkainojamą turtą taip nepamatuotai,nepasvertai rizikuoti, vien dėl menkų trumpalaikės  naudos trupinių …

       Širvintos juk ne Baltarusija,kuri atominę stato neatsižvelgiant į Vilnių,į Lietuvos Žmonių nuogastavimus. Stato savo valstybės pakraštyje, poveikis aplinkai, pagal juos ir jiems tinkamas, o ,kad Vilnius čia pat  ,tai jiems nė motais. Juk nesivadovausime jų principais:  poveikis Beržės kaimui galimai, preliminariai tinka,  o dėl  Širvintų miesto – tiek to… buvo parašyta dvidešimt  dienų pagalvoti, nepastebėjo, nesuspėjo – viskas okey…

        Mes nesutinkam, mes po prievarta teršalų nevartosim, gyvenam neprievartinėje santvarkoje, ten esam buvę, kai galvoti ir reikšti kitokią nuomonę buvo griežtai draudžiama, reikėjo tik vykdyti neklystančių įsakymus. Beje ir dabar dar yra tokių vietų – Šiaurės Korėjoj, visi vienbalsiai balsuoja ir ritmingai ploja…

       Širvintos – miestas, priemiesčiai ,- švarus oras, geriamas vanduo iš giluminių gręžinių (mums gali pavydėti  Europos, Amerikos milijoninių didmiesčių žmonės, kur geriamas vanduo iš paviršinių telkinių-upių, ežerų) aplinkui  miškai, Širvinta su tvenkiniu, pietiniam pakraštyje ilga pamiškė su tekančiu Beržės upeliu, palaukėse ganosi stirnos, net ir paslaptingosios gervės… Visa tai iš tikrųju yra didelė vertybė, juk iš tokios visumos galima semtis sveikatą, ją stiprinti, juk ji  brangiausias turtas… Ir še tau žmogau, kažkas sumąsto ir priverstinai siūlo Širvintiškiams visam likusiam gyvenimui, pastoviai, to nežinant, kvėpuoti visokiais teršalais.  (keli teršalai įvardijami kaip leistina norma, bet  juk ir ta norma  teršalai, nuo jų  netapsim  sveikesni, o kur neįvardinti ir kiek jų, kokie tie teršalai ) Ar po to čia matytumėm stirnas, ar tuo labiau gerves…

        Kad man ir visuomenei būtu aiškiau kokia yra situacija ir kas bus daroma, prašau, savivaldybę, aplinkos apsaugos ministeriją, visuomenės sveikatos tarnybą, kitas ataskingas institucijas (suderinus pagal kompetencijas – kas ką atsako)  viešai (per krašto ir kitą žiniasklaidą), aiškiai , paprastai ir suprantamai (bendrine kalba, kad būtu aišku ir specialių chemijos, fizikos, geologijos, medicinos mokslų nestudijavusiems)  atsakyti :

 1. Ar savivaldybė, rajono taryba (tarybos svarstymas, data) iš esmės pritaria visuomenei, kad minėtoje teritorijoje (Beržės-1) nebūtų vykdoma planuojama veikla.
 2. Ar savivaldybė, rajono taryba pateiks pasiūlymą šią veiklą vykdyti kitoje, nuošalioje, geriau tinkamoje rajono teritorijoje.
 3. Kokių medžiagų (išvardyti visas)  išsiskirtų iš planuojamos vykdyti veiklos (rūšiavimas, sandeliavimas 20 000 tonų  (ypač vasarą), dribsnių-mišinių- granulių gamyba ir kita, pagal pateiktas planuojamas tvarkyti medžiagas, jų kiekius ir v i s ą   p a r ą  vykstantį procesą.
 4. Koks kiekis medžiagų išsiskirtų iš planuojamų apimčių ir kokiais būdais (pvz garavimas, mikro garavimas, nano garavimas, patekimas į vandenį proceso metu, sandeliuojant, ir kitais, pagal  ęsamas mokslines galimybes, nustatomais būdais)
 5. Koks išsiskiriančių medžiagų galimas poveikis (kiekvienos atskirai, ir kaupiantis kartu laiko intervale) suaugusiam žmogui, vaikui, aplinkai, auginamiems augalams maistui – uogoms, vaisiams, daržovėms, paviršiniams ir gruntiniams vandenims.
 6. Kiek, kokių medžiagų vėjas (vidutinio stiprumo,vyraujantis) atneš už 100m (suplanuota kurtis miesto teritorija), 520-600m (Širvintėlių kaime gyvenantiems Žmonėms), 600-1300 metrų (Širvintų mieste gyvenantiems Žmonėms.)
 7. Kiek ir kokių medžiagų sukvėpuotu, gautu su savo daržo, sodo maistu suaugęs žmogus, vaikas per 1 metus, kiek per 10 metų, ir kaip tai galėtu paveikti sveikatą.
 8. Papildomas klausimas, dėl anksčiau įvykusių faktų – ar yra atlikti tyrimai ir vieša informacija, kiek žmonių patyrė sveikatos negalavimus, kokius negalavimus, vien dėl to kad, nežinodami plastiko mikro garavimo kenksmingų medžiagų poveikio, apkalė plastikinėmis dailylentėmis patalpų vidų.

        Ir pabaigai – Ar bus laikomasi LR Vyriausybės 1992 05 12 nutarimu nr.343 patvirtintų “Specialiųju žemės ir miško naudojimo sąlygų“ 127 str.vandens telkinių  a p s a u g o s   z o n o s e  d r a u d ž i a m a  127.3 str. statyti  p r a m o n ė s  įmones, cechus“ aiškiai sako, kad tokią veiklą planuojančios įmonės įkurimas, vandens telkinių apsaugos zonoje n e g a l i m a s . Vien šis faktas parodo, kad reikalinga parinkti kitą vietą. (planuojamos veiklos teritorija yra Beržės upelio a p s a u g o s   z o n o j e , šalia miško teka ne griovys, o Beržės u p e l i s.

        Gerbiami bendrapiliečiai, branginkime ir saugokime mums suteiktą švarią, gamtiškai dar harmoningą aplinką, ir pasistenkime matyti, įvertinti tai kas mus supa, kame gyvename, kokiais gamtos turtais-gėriais naudojamės. Todėl privalome išsaugoti visa tai, kad galėtumėm patys gyventi sveikai ir oriai, ir galėtumėm  su pasididžiavimu perduoti tai ateinančiom kartom. Galvojant apie ateitį, apie suplanuotą miesto plėtrą, tai pietinis mieto dalies pakraštys, ilga pamiškė, švarus Beržės upelis, puikiausias ruožas norintiems stiprinti sveikata būnant gamtoje, žiemos metu galima įrengti trasas čiuožti slidėmis, tuo labiau, kad nuo mokyklų tik kelios minutės (už stoties miškelio juk prasideda pievos) Daugumas jau dabar supranta ir vis daugiau žmonių ateityje supras ir norės sveikatą stiprinti,ją išlaikyti natūraliais,gamtos teikiamais būdais. (Geriau neleiti rastis priežąstims, negu krepšiais pirkti vaistus…)

       Ateityje švarus grynas oras, vanduo iš požeminių vandens klodų, ekologiškas – vietinis maistas, ekologiška, gamtiškai harmoninga aplinka bus labiausiai vertinamos brangenybės pasaulyje. Juk iš čia sveikata. Jau dabar žmonės atvykę iš milijoninių pasaulio miestų Lietuvą vadina žaliuoju perlu… Nesugadinkime Jos…

        Daugumai  aktualius sprendimus, reikalingus darbus, darykime atsakingai, nes nuo to ką ir kaip darome dabar, priklauso mūsų dabartis, ateitis ir praeitis ( už kelių laiko akimirkų „dabar“- taps praeitis, istorija)….

Pagarbiai Jurgis Marcinauskas  (61 03 11 )

       Šį raštą  ir priedą nr.1  Kitų Širvintose gyvenančių Žmonių surinkti faktai,pastabos,nuomonės ir reikalavimai ( prisegu atskiru failu) siunčiu:

       Žiniasklaidai (Širvintų Kraštas,  Širvis, Krašto naujienos )

       Širvintų Savivaldybei, Aplinkos apsaugos ministerijai, Nacionaliniam Visuomenės sveikatos centrui.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Vytas sako:

  Kas čia per gamykla, kad dirbs apie 100 žmonių. Tai daugiau panašu į Kariotiškų savartyną.

 2. Žinoma, sako:

  dar Turkijoj ir Egipte be proto daug plastiko šiukšlių, sako neturi kur dėti. Atsivežkim

 3. Pievas sako:

  Pievas rasot. Stovi griauciai jau daug metu pamiskej niekam nereikalingi. Ir dar puse sirvintiskiu ten siuksles vercia kiek zinau.. Tai ar blogai jei sutvarkys tuos griaucius, siukslyna, duos darbo zmonems??

 4. Idėja sako:

  Būtų idomus žurnalistinis tyrimas- pasikalbėti su Skaidiškių miestelio gyventojais apie tą gamyklą, jų nuomones

 5. Išsamiai sako:

  Išsamus straipsnis, palaikau ir džiaugiuosiu , kad rašote.

 6. sako:

  “Širvintose bus statoma ne su cheminias ar terminiais procesais susijusi, o tiesiog mechaninio plastmasės perdirbimo gamykla. Su stambiomis investicijomis, naudojanti apie 80 procentų iš Skandinavijos šalių atsivežtos žaliavos, suteiksianti vietiniams gyventojams apie 60, o vėliau – ir visą šimtą darbo vietų.”
  Nukopijavau sakinį iš “ŠK”, kur aprašyta ekskursija į gamyklą. Kaip suprantu, be mūsų nuosavų plastiko atliekų, dar 80 procentų atkeliaus iš Skandinavijos. Norėčiau, kad tai būtų netiesa… Ir darbo vietų sumažėjo… Liekame aborigenais.

Jūsų komentaras:


− devyni = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]