Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

K.Pakalnis: jei merė yra tokia drąsi, gal išdrįs pateikti prašomus dokumentus?

KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys

KĘSTUTIS PAKALNIS,
Tarybos narys

/ Kęstutis Pakalnis, Tarybos narys /

     Paskelbus, kad Tarybos opozicija pradėjo ginti viešąjį širvintiškių interesą (ir net ne vieną), merė ėmėsi klasikinio veiksmo – ginasi puldama.

       Sau lojaliame laikraštyje merė šaukia, kad mano partietis Vidmantas Mateika yra „kiškis bailys“, nes neva pabėgo nuo atsakomybės būtent tuomet, kai merė parašė skundą dėl to, kad aš nelankau komitetų posėdžių. Gerbiu Vidmantą ir žinau, kad jis ir pats gali apsiginti, tačiau noriu rinkėjams priminti, jog apie ketinimą atsistatydinti iš komitetų pirmininkų Vidmantas kalbėjo jau ne kartą. Jis nenorėjo taikstytis su piktybiška savivaldybės administracijos savivale ir nekompetencija administruojant Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos darbą. Pagal Antikorupcinės komisijos strateginį planą rugsėjo-spalio mėnesiais komisija privalėjo pasirinkti bent vieną savivaldybei pavaldžią įstaigą ar įmonę ir atlikti patikrą. Vidmantas, kaip pirmininkas, norėjo inicijuoti patikrą „Širvintų šiluma” įmonėje. Būtent tuomet buvo pradėta blokuoti visa informacija ir trukdyti jo vadovaujamų komitetų darbui.

Įstatymus reikia skaityti iki galo

       Merė prikiša man, neva aš prisiminiau savo pareigą lankytis komitetų posėdžiuose, cituoja Širvintų rajono savivaldybės tarybos reglamentą, kuriame teigiama, kad kiekvienas Tarybos narys privalo dalyvauti bent vieno komiteto veikloje ir lankyti jo posėdžius. Visiškai sutinku su tuo.

       Tačiau merė gal nematė posėdžių darbotvarkės ir nežino, kad per 34 šios kadencijos mėnesius buvo šaukiamas vos vienas Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto posėdis.

       Ir nereikia teisintis bendrai šaukiamais visų komitetų posėdžiais. Kurie greičiausiai tokie daromi tam, kad galbūt merė galėtų visus sukontroliuoti. Kiekvieno komiteto posėdžio ji turbūt aplankyti nespėtų. Kas paneigs, kad merei svarbu viską žinoti ir laiku sukontroliuoti? Gal todėl ir posėdžiai bendri? Tokiuose posėdžiuose nėra diskusijų, tik savų tiesų įrodinėjimas, apsižiūrėjimas, kokios opozicijos nuostatos tam tikrais klausimais ir generalinė repeticija prieš Tarybos posėdį. Nereikia darbo repetuoti. Dirbkime.

      Juo labiau, kad tame pačiame merės minimame Širvintų rajono savivaldybės tarybos reglamente aiškiai parašyta: „Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus, nagrinėja jų veiklos sričiai priskirtus piliečių bei visuomeninių organizacijų pasiūlymus ir skundus ir, jei reikia, su atitinkamomis rekomendacijomis juos perduoda svarstyti Savivaldybės merui, Savivaldybės administracijos direktoriui.” Atkrepkite dėmesį į mano paryškintas frazes: „pagal savo kompetenciją“ ir  „nagrinėja jų veiklos sričiai priskirtus…”.

        Tuo viskas ir pasakyta. Todėl šiandien viešai klausiu merės: kodėl nesudarote man, kaip Tarybos nariui, galimybės dirbti savo rinkėjų naudai pagal komiteto, kuriam priklausau, kompetenciją ir neorganizuojate komiteto posėdžių?

      Beje, čia galiu nuoširdžiai pagirti Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto darbą. Nes matau, kad ten nuolat kviečiami komiteto posėdžiai. Kodėl merė, vadovaujanti Tarybos darbui, nesirūpina vienoda komitetų veikla? Juk puikiai matome, kas viskam vadovauja ir kas kontroliuoja.

        Plačiau apie komitetų darbą galima pasiskaityti aštuntajame Reglamento skyriuje.

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/2ea85d70bb1611e78643ed5347f30766

Laiškai kažkur klaidžioja

      Mane stebina dar vienas svarbus Tarybos darbo organizavimo aspektas. Reglamente teigiama, kad komitetų  darbus administruoja savivaldybės administracijos direktorės paskirti specialistai. Tačiau aš nesu gavęs nė vieno kvietimo į komitetų ar tarybos posėdžius, nesu gavęs svarstomų klausimų dokumentacijos. Apie Tarybos posėdžius sužinau iš spaudos, sprendimų projektus gaunu iš kolegų.

        Kodėl per tiek laiko niekas nesukluso, kad nėra atsakoma į siunčiamus (jei jie siunčiami) laiškus? O gal yra patogu siųsti bele kur ir žinoti, kad dokumentai nepasieks adresato? Juk tokiu atveju tikėtina, kad Tarybos narys neišnagrinės pateiktų dokumentų ir nepateiks prieštaravimų. Stebina toks atsainus savivaldybės administracijos specialistų požiūris į savo darbą, juo labiau, kad už tai jie gauna darbo užmokestį.

Neketinu imituoti darbo

        Ne pirmą kartą sakau viešai, aš esu verslo žmogus ir darbo imituoti nemoku ir nenoriu. Žinau, kad net ir laikas kainuoja. Darbo aš nebijau  ir nebijau atsakyti už savo veiksmus. Todėl neketinu atėjęs į bendrą komitetų posėdį pasėdėti dėl bendro didesnio skaičiaus. Leiskite man išties dirbti ir gilintis į dokumentaciją, gyventojų keliamas problemas ir pageidavimus. Sudarykite man galimybę būti naudingu rajono gyventojams, neblokuokite informacijos.

Kvietimą į dvikovą priimu

        Merė mesdama kaltinimus pasielgė kaip riteriai viduramžiais kviesdami į dvikovą . Šį kvietimą aš priimu.

     Mere Živile Pinskuviene, reikalauju sudaryti galimybę man, kaip Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto nariui, susipažinti su mane dominančiais finansiniais dokumentais, objektais, viešaisiais pirkimais, nepaslėpus sąlygų,  kainų ir sumų. To ne kartą jau esu prašęs. Primenu, kad tokią galimybę man suteikia tas pats Jūsų minimas Tarybos reglamentas.

       Prašau mane informuoti vieninteliu mano naudojamu el.paštu [email protected], kada ir kur galiu pateikti savo prašymus ir gauti dominančią informaciją.

      Kadangi mėgstate susirašinėti spaudoje, tai spaudoje ir paskelbsime apie Jūsų suteiktas galimybes Tarybos nariams susipažinti su rajone vykdomais darbais, su mūsų pastebėtais neatitikimais ar pažeidimais.

      Tik štai kur klausimas, ar Jums, mere, užteks drąsos pateikti prašomus dokumentus? Laikas parodys. Tuomet ir sužinosime, kas čia kiškis ir dar bailys.

P.S. Straipsnį siunčiu visoms trims rajone veikiančioms žiniasklaidos priemonėms. Smalsu, kas išdrįs jį pateikti savo skaitytojams?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

40 Komentarai (-ų)

 1. neskaito sako:

  nevarkit nieks neskaito jusu vepaliojimu,koks laikrastis ,tokie ir raso,nedaro garbes nei rasytojams,nei komentatoriams.

 2. Kristinai sako:

  manyčiau net nesuvokiate apie ką kalbate ir visos situacijos, tad pirmiausia jums reiktų būti mandagiai, kiekvienas laisvas domėtis kuo nori.

 3. Natui sako:

  O Jums neatrodo, kad merė pirmiausia rūpinasi savimi? Kodėl tokios didelės projektų kainos? Galimai nemažai pinigėlių nubyra į kai kieno kišenes, Galvokit, kodėl taip skubama iš karto padaryti daug ir už daug pinigų. Atsimerkit.

 4. kazkada sako:

  kazkada dar tikejau sia spauda, po sio straipsnio, matau, kad apgailetina…..

 5. Kęstui sako:

  jei nori atversi Pinskuvienės kortą – laimėkit tarybos rinkimus ir po to tik pamatysite kaip ji dirbo ir ką ji sugeba. O gal muilą neš iš Lietuvos?

 6. Kristinai sako:

  Jeigu esate labai laiminga, tai kodėl skaitote KN? Skaitykite savo Šmeižikų kraštą ir gal busite dar laimingesnė.

 7. p. Kristina sako:

  Ką čia veikiat?

 8. K. sako:

  Dabar aišku kokiu būdu sumažėjo reitingai merų, kurių reitingai buvo panašūs ar didesni nei ŽP ;)

 9. skirta K sako:

  koks durnas, tai ir tu klikink pasisakydamas pries, nes matos kad neturi ka veikti, kad komentuoji cia, tai isnaudok ta laika

 10. Kristina sako:

  is komentaru supratau, jog cia skaito ir lankosi labai nelaimingi, nemokantys saves isreiksti, kompleksuoti ir visada viskuo nepatenkinti zmones, pasekmes liudnos, bet teikia ieskoti priezasciu, kodel kazkada gyvenimas nuskriaude

 11. joooo sako:

  pakalniui tik patylet reiktu, zinomas paukstis

 12. to K. sako:

  norisi but objektyviam, nu bet jus labai ribotas, sakot, isigilinot i balsavoma alfoj, biski nelabai, balsuotoju skaicius tai nera sirvintiskiu skaicius, tai visu pirma, antra, tas skaicius nera palaikanciu, tai bendras balsavusiu skaicius, ir neigiamu taip pat, todel balsuoja visi miestai pries kitus, kad savas atrodytu geriau, todel ir skaicius toks, jau dieve dieve , kaip viskas is pirsto lauziama, slykstu

 13. ka sako:

  jus zinot? paviesinkit…

 14. Anonimui sako:

  Žinom žinom. Apie Širvintų kraštą irgi daug žinom ;) ))))))

 15. Anonimas sako:

  paskutiniam

  zurnaliste :) )))))))))))))))))))) visi viska zinom

 16. to super sako:

  prie ko cia tas Pakalnis? zurnaliste pati ikurus tinklalapi ir laikrasti…ir niekas negali jos nuo kedziu stumdyt…

 17. super sako:

  Revoliucija praryja savo vaikus. Taip bus ir su sirvintu opozicinike. Ir niekas jos nepasigailea.

 18. Superiui sako:

  Šiaip tai Žana Dark sudeginta ant laužo

 19. Tie diedai... sako:

  Plikės šviečia, pilvai nuo alaus tokie, kad kas po pilvu – nesimato,dar ir mažiukai, ir pikti. O vat moterį paduok nuo podiumo. Ir kokią kvailesnę. Tada pats toks protingas, toks protingas sau atrodo

 20. To ojej sako:

  Manes tai tokia …….. tikrai nenuginkluoja. Kai pagalvoji apie Spadviliškį, tai jokie ginklai nepadeda.

 21. super sako:

  O vat suu Tuskeviciene tai tikrai noreciau. Ir dirbti ir gyventi. Jin uz savus kaip stoja kaip Joana D’arc!!!! Neveltui Pakalnis ja vis dar laiko ant direktores kedes.

 22. super sako:

  >superiui
  Na, malonu paziureti i grazia moteri. Nors nei dirbti, nei gyventi su ja tikrai nenoreciau.

 23. Lalaizas sako:

  Tai aišku kad Živilė bus, nes neatsiras nė vieno sveiko kuris norėtų po jos eit į tooookiu bardakus kokį jį padare

 24. ojej... sako:

  Kas vel nuskriaude????ziviliukas????ups….tai gal ne vieta valdzioj????jei viena moteris visus taip nuginkluoja….p.s. boring story gaunas jau cia….

 25. superiui sako:

  Taip, vyrus apgauti labai lengva :)
  https://searchprivacy.co/?q=pinskuviene&src=g&a=300129&chnm=sv9-129-4fff0afb368543ab77b2705e1e540826#images

  Bet kuri moteris, galėdama tiek sau leisti grožio procerūrų (laiko ir pinigų prasme), atrodytų ne tik neprasčiau, bet gal ir 3k geriau

 26. super sako:

  >Superiui
  Sutinku. Bet ir jus sutikite, kad sudejus visas dantys lojimas butu kur kas skambesnis. Rupintis savimi reikia. Ir cia Pinskuviene – puikus exemplar.
  Galetu direktores serikai susirupinti juos dizainumi.

 27. K. sako:

  Mero rinkimai tai viena. Net norėčiau, kad dabartinę išrinktų. Pažiūrėčiau kaip srėbs savo privirtą košę.
  Bet jai neturės tiek lojaliųjų taryboje, tai gal nors kiek demokratijos rajone atsiras?
  Kodėl opozicija nepristatinėja, nepiarina savo žmonių? Realiai žinomi 3 – Pakalnis, Šimonėlis ir Mateika, o reikia bent 11. Pats laikas, metai beliko iki rinkimų.

  nat> gal kažką ir pagerino, bet kad dvasiškai Širvintos labai serga, tai irgi faktas. Kaip žmonės susikaldę. Pažiūrėkit kaip balsuojama http://meras.alfa.lt/. Aš įdomumo dėlei paseku. 45 proc.! visų Širvintų balsavo (įskaitant vaikus, diedukus). Dieną sumažėja, vakare nuo kokių 23 pradeda augti (gal sėdi koks įparegotas ir spaudžioja +). Žodžiuб ir čia vyksta karas

 28. Superiui sako:

  Kiekvienam grožis atrodo savaip,bet įdomu kas liktu iš Pinskuvienės grožio nuėmus visą špaklių? Manau liks tik neapykantos ir p…… pilnas veidas.

 29. nu cirkininkai sako:

  konkretus….savo kontaktus reik pateikinet istaigai, o ne laikrasciams….

 30. super sako:

  >Lalaizas
  Po metų bus matyti. Įtariu, kad vėl Pinskuvienę išrinks. Ką tada rašysite rašytojai? Įtariu, kad ką nors direktorė tikrai sugalvos, pati pakomentuos save, bet tai bus vis labiau neįtikinama.
  Loti visos moka. Ir Pinskuvienė ir direktorė. Bet Pinskuvienė graži ir nenufotošopinta, o šitai joks fotošopas won’t help

 31. Tai sako:

  Galimai ne tik merė bambalinė? Dar manau daug seniūnaičių yra bambalinių, bet tikrai jų gretos retėja.

 32. Lalaizas sako:

  Kad jau sunkiau bus galimai su tais bambliais… Nemažai jau pasimirė tų kurie gyrėsi balsavę ir gave

 33. Ooo nat sako:

  Tai bent pasekėjai krištolinio gražumo: suregst žodžio be klaidų negali, o visu stotu už pažadą gaut bambalį pasiryžta. Kad ir kiek drąskysitės su mere, fakto nepakeisi: bambalinė merė dundukų šalyje ir taškas

 34. nat sako:

  2019 M balsuosime tik uz Pinskuviene. Labai sauni mere, tiek daug padare del zmoniu, labai rupinasi visais. Pinskuviens nuopelnas, kad taip isgrazejo miestas ir tiek daug keliu isasfaltuota.

 35. Patariu sako:

  Kadangi tarybos narys K.Pakalnio, parapijos Globos namų valdytojo S.Kirtiklio veikla labai išsamiai aptarta „Širvintų krašte“, laikraščiui privalu suteikti galimybę tiems žmonėms publikuoti jame savo nuomonę. Jei leidinys to nedaro, būtina kreiptis į respublikines žurnalistų darbą vertinančias institucijas. Jos tą teisę tokiems spaudos leidėjams veiksmingai primins. Išbandytas reikalas.

 36. Klausimui sako:

  Pasvajokit ir praeis,s.k. niekada nespausdino ir nespausdins kitokios nuomones ar atsakymo. Net nesivercia liezuvis ju vadint ziniasklaida.

 37. Klausimas sako:

  Būti ar nebūti? Štai kur klausimas.

  Ar gaus Bielskis leidimą publikuoti kitokią nuomonę.

  Kirtiklio atsakymo kolkas ŠK nemačiau.

  Laukiu nesulaukiu.

 38. Smagu sako:

  Šaunus straipsnis, senai laikas su brangiaja mere, kaip ji mėgsta kalbėti viešai, rašyti jai savo nuomonę. Pamenu net su RPK vadovu feisbuke susirašinėjo.
  Dukrytės laikraštis rašo mano manymu tik užsakomuosius straipsnius, kur opozicija tarkuojama už būtus ir nebūtus darbus. O dar gražiau kad pasirašyti rašytojai nedrįsta. Rašytojais o ne žurnalistais vadinu todėl kad nežinau ar ten tokių yra. Širvio ir Krašto naujienų darbuotojų žurnalisto pažymėjimus teko matyti, nors kai kas ir nelaiko jų žiniasklaida.

 39. Patiko sako:

  Labiausiai patiko P.S. dalis,merė tikrai perskaitys,arba bent žinos kas rašoma. Tik ar visos žiniasklaidos paplatins :) )))) Matosi,kad dakniso merė su savo issidirbinėjimais :)

 40. Ledai pralaužti sako:

  Pagaliau! Pakalnį pralaužė! Vis laukiau, kuris iš opozicijos išdrįs atgal drėbti tai poniai. Neleiskite iš jūsų tyčiotis.

Jūsų komentaras:


trys × vienas =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]