Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Klausimas rajono vadovėms apie Širvintų miesto plėtrą

      Sirvintų miesto Pagrindinis+brezinys_galut_1 Tikriausiai būsiu vienas iš daugelio širvintiškių, kurie, apie planuojamą plastiko perdirbimo gamyklą sužinojau iš publikacijos internete. 2017 m. gruodžio 19 dieną svetainėje “Širvintų kraštas” (http://www.sirvinta.net) patalpinamas straipsnis “Į Širvintų rajoną ateina pusantro šimto darbų vietų sukursianti plastiko gamykla”. Prie straipsnio nėra jokio užsakymo numerio, ar kokios kitos nuorodos, kad tai yra oficiali Širvintų rajono savivaldybės administracijos informacija. Po straipsniu nėra parašyta “Redakcija”, ar kažkas panašaus, yra tik inicialai “ŠK”. Susidaro tokia nuomonė, kad tai niekam nežinomo, gerai informuoto anoniminio autoriaus straipsnis.

     Nežinodamas, ar tai oficiali, tikra informacija, tikrinu pirminį informacijos šaltinį – Širvintų rajono savivaldybės puslapį internete – http://www.sirvintos.lt. Svetainės skiltyse “Aktualios naujienos” ir “Kitos naujienos” jokios informacijos apie plastiko perdirbimo gamyklą nerandu. Aplinkybė, kad šios skiltys yra pagrindiniame svetainės puslapyje, suteikia prielaidą manyti, kad visa aktuali ir visuomenei bei atskiriems žmonėms ypač svarbi informacija pirmiausia turėtų būti talpinama būtent čia. Po nemenkų pastangų, aplankius beveik visus svetainės pagrindinius, antrinius ir tretinius puslapius, pavyksta rasti skiltį pavadinimu “Informacija apie išvadas dėl poveikio aplinkai vertinimo”. Pasirodo, informacija apie plastiko perdirbimo gamyklos atrankos išvadą dėl poveikio aplinkai vertinimo patalpinta 2017-11-23, kartu su kitomis išvadomis.

       MIESTO PLANAS 2S Nuo 2017 gruodžio 19 dienos kiekvieną dieną tikrinu savivaldybės svetainę, ieškodamas išsamesnės informacijos ir oficialios Širvintų rajono savivaldybės administracijos arba rajono merės pozicijos. Tačiau savivaldybės svetainėje jokio pranešimo planuojamos plastiko perdirbimo gamyklos tema nepastebėjau. 2018m. sausio 16 dieną savivaldybės svetainės skiltyje “Aktualios naujienos” atsiranda įrašas “INFORMACIJA DĖL PLANUOJAMO VIZITO Į UAB „RETROPLAST“, kurio autorius UAB „RetroPlast“ administracija. Įrašo teksto ištrauka: “Širvintų rajono savivaldybės atstovų prašymu bei siekiant išsamiau supažindinti Širvintų r. savivaldybės bei suinteresuotos visuomenės atstovus su Beržės g. 1, Beržės k., Širvintų r. sav. UAB „RetroPlast“ planuojama ūkine veikla, organizuojamas vizitas į jau veikiančią UAB „RetroPlast“ įmonę Rudaminos g. 1A, Skaidiškėse, Vilniaus r. 2018-01-29, 11:00 val.”. Turint mintyje, kad jokios informacijos, diskusijos ar oficialios savivaldybės administracijos arba rajono merės pozicijos savivaldybės svetainėje nėra buvę, pats įrašo atsiradimas kelia nuostabą. Ar įrašas atsirado su sav. administracijos žinia? Kodėl savivaldybės atstovai prašo privačios įmonės, kad ji supažindintų su planuojama veikla? Kas tie atstovai? Kas juos įgaliojo kreiptis? Kodėl suinteresuota visuomenė turėtų domėtis įmonės veikla, juk apie įmonės ypatingą veiklą ar poveikį visuomenei sav. svetainėje neteko skaityti? Įrašo apačioje yra tekstas: “Širvintų rajono savivaldybės administracija kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti ir tikisi, kad vizito metu bus atsakyta į iškilusius klausimus”. Iš kur sav. administracija žino, kad gyventojams kyla klausimai, ir kad jie adresuoti būtent įmonei?

         Iš to, ką randu savivaldybės svetainėje, sunku suprasti, kokia yra tikroji padėtis, susidariusi po to, kai įmonė “Retroplast” gavo atrankos išvadą dėl poveikio aplinkai vertinimo. Noriu pastebėti, kad iki šiol oficialios savivaldybės administracijos ir rajono merės pozicijos nėra ne tik savivaldybės svetainėje, bet nėra jokios nuorodos į jokią kitą valstybės institucijos svetainę arba į kokią žiniasklaidos priemonę. Taigi, informacija, esanti Širvintų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje adresu “http://www.sirvintos.lt” yra vienintelė viešai prieinama ir pilna. Visa kita informacija, atsitiktinai rasta internete ir spaudoje yra tik informacijos skleidėjų asmeninė nuomonė. Neradau jokios informacijos, liečiančios nagrinėjamą temą, po kuria butų nurodyta, kad tai yra oficiali Širvintų rajono sav. administracijos arba rajono merės pozicija, arba nurodyta, kad tai užsakomasis straipsnis ir jo numeris.

       Nenorėdamas skaityti nuomonių apie nuomones ir vadovautis subjektyviomis interpretacijomis, noriu užduoti keletą klausimų. Skiriu juos Širvintų rajono administracijos direktorei Ingridai Baltušytei- Četrauskienei ir Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei.

1. Ar iki 2017m. lapkričio 23 dienos, kai gavote Atrankos išvadą dėl UAB “Retroplast” PŪV poveikio aplinkai vertinimo, Jums buvo žinoma apie įmonės planuojamos veiklos pobūdį ir adresą? T.y. ar išdavėte, pasirašėte kokius nors dokumentus, leidimus?

MIESTO PLANAS 22. Atrankos išvada pasirašyta 2017-11-21. Savivaldybės svetainėje patalpinta 2017-11-23. Susipažinti su atrankos išvada, pareikšti pastabas ir nuomonę duodama 20 kalendorinių dienų. Įstatymas numato, kokiu būtų įmonė turi informuoti visuomenę apie atrankos išvadą. Kadangi visuomenei nėra žinomas pats faktas apie tai, kas, kur ir kada planuoja vykdyti kokią nors ekonominę veiklą, kada ir kur apie tai bus skelbiama, tai pagrindinė informacijos pateikimo vieta yra konkrečios savivaldybės interneto svetainė. Šiuo atveju Širvintų rajono savivaldybės svetainė. Noriu paklausti, ar po to, kai 2017-11-23 dieną patalpinot atrankos išvadą ir nesulaukėt tinkamo visuomenės dėmesio, Jums nekilo minčių, kad visuomenė nėra tinkamai informuota, kad ji nepastebėjo, arba tinkamai nesuvokė įmonės planuojamos ekonominės veiklos poveikio?

3. Ar Jums žinoma apie Širvintų miesto bendrąjį planą, patvirtintą 2009-05-29? Ar Jums žinoma, kad Širvintų miesto ribos aptariamoje vietoje sutampa su Beržės upeliu? Ar Jums žinoma, kad tarp Širvintų miesto Pievų gatvės ir Beržės upelio esanti teritorija numatyta plėtoti, kaip gyvenamųjų namų rajonas?

4. Ar Jums žinoma apie piliečių “teisėtus lūkesčius”? Tai yra, nuo 2009-05-29 ir esamiems žemės sklypų savininkams ir būsimiems, kurie, pasitikrina Širvintų rajono sav. svetainėje esantį bendrąjį planą, yra žinoma apie tai, kad minėtoje teritorijoje planuojama gyvenamųjų namų statyba. Šiomis žiniomis vadovaudamiesi esami ir busimi savininkai priima sprendimus.

5. Nėra nurodyta, kad 2009-05-29 patvirtintas Širvintų miesto bendrasis planas yra riboto galiojimo, kad yra nurodyta konkreti data, kada numatoma jį keisti. Vadinasi, nėra jokios prievolės žemės savininkams keisti žemės paskirtį iki kokios nors konkrečios datos. Noriu paklausti, ar planuojama įmonės veikla prieštarauja Širvintų miesto bendram planui?

6. Kokia Jūsų nuomonė, ar kyla kokia nors grėsmė miesto plėtrai ir teisėtiems žemių savininkų interesams?

7. Ar galit nurodyti aplinkybes ir datą, kada įmonė pirmą kartą kreipėsi į savivaldybę? Ar tai buvo prieš įmonei įsigyjant sklypą, ar jau įsigijus? Ar Jums neatrodo keista, kad planuojamai veiklai pasirinkta būtent ši vieta? Širvintų rajono plotas 90600 ha, kai tuo tarpu įmonės turimas žemės sklypas 3.1 ha. Ar supažindinote įmonės savininkus su Širvintų miesto bendruoju planu, ar tinkamai ir išsamiai aptarėt visas įmonės veiklos aplinkybes?

8. Ar Jūs, kaip faktinės Širvintų rajono vadovės pasiruošusios tinkamai atstovauti rajono gyventojams, ginti viešąjį interesą ir piliečių konstitucines teises?

9. Ar Jūs planuojat artimiausiu metu supažindinti suinteresuotą visuomenę su Širvintų miesto bendruoju planu, su teritorijos tarp Pievų gatvės ir Beržės upelio plėtros perspektyvomis? Ar kviesit ir raginsit žmones investuoti, statytis gyvenamuosius namus, ir taip prisidėti prie miesto plėtros ir patrauklumo?

10. Ar 2017 m. lapkričio 23 dieną visi Tarybos nariai buvo supažindinti su Atrankos išvada dėl UAB “Retroplast” PŪV poveikio aplinkai vertinimo? Ar jiems buvo išsiųsti el.pašto laiškai oficialiais adresais, nurodytais savivaldybės svetainėje?

      Jūsų atsakymas laukiamas daugelio rajono gyventojų. Norėčiau, kad atsakymą pateiktumėt visoms Jums žinomoms rajono žiniasklaidos priemonėms.

Pagarbiai, Virginijus Sarpauskas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Virginijus sako:

  Ną matot, Prancūzijos provanse viskas šarminga. O pas mus rūgštu. Žiūriu aš posėdžius ir rūgštis kyla. Ir pasakos mūsų kitokios. Pradėkim bent jau nuo to, kad reiktų pabučiuoti varlę. Vietinės pasakos kur kas baisesnės.

 2. Virginijau sako:

  Jeigu veiksmas vyktų Prancūzijos Provanse, tai tektų bučiuotis mažiausiai tris kartus, pasisveikinant, tai įprastas ten reikalas,susitikę žmonės ten atlieka tokį jausmingą ritualą…Bet čia Lietuvos provincija, čia kiti santykiai, o gaal ir gerai, kad taip ir ne nesibučiuojame susitikę, gal nėr dėl ko bučiuotis?

 3. Virginijus sako:

  Dėkui, “Nemanau”, kad reaguojat ir teikiat savo atsakymus. Aš nenorėčiau, kad Jūsų atsakymai būtų pranašiški. Taip ir įsivaizduoju, užsakomas visas laikraščio puslapis, ar talpinamas internete, ir stambiomis raidėmis pateikiami atsakymai: 1.IR TAIP, IR NE; 2. TAIP; 3. TAIP; 4. TAIP; 5. TAIP; 6. TAIP; 7. NE; 8. NE; 9. NE; 10. NE.
  Arba kažkas panašaus. Ir taip, ir ne.
  Gal ir teks bučiuot, gal ir ne, ne, ne…

 4. Nu baikit, nemanau... sako:

  Nu baikit, nemanau, kad gausite atsakymą. bet klausti reikia ir netgi būtina, jeigu kyla klausimų, o jeigu negauni tinkamų atsakymų, tai galima ir netgi būtina klausti aukštesnių “ministerijų” . Man irgi šie klausimai gana aktualūs, todėl pabandžiau atsakyti aš, Širvintų gyventojas, į Jūsų pateiktus klausimus: 1- ir taip ir ne;2-taip; 3- taip; 4- taip; 5- taip; 6 – taip; 7- ne; 8- ne; 9- ne; 10- ne. Nu čia man susidėliojo tokie atsakymai išplaukiantys iš visos susidariusios situacijos…

 5. Kada sako:

  Kada pradės judėti ponų kvartalas?

 6. Taigi sako:

  Ačiū jums už pilietišką požiūrį į rajono problemas. Tik labai gaila, kad mes gyventojai esame pasyvūs O vadovės labai aktyvios ten kur dideli pinigai.

 7. aras sako:

  pasirašau ir aš.Laukiam atsakymo.

Jūsų komentaras:


šeši × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]