Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merė išsigando? Ko?

KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys opozicijoje

KĘSTUTIS PAKALNIS,
Tarybos narys opozicijoje

/ KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys /

      “Naujos darbo vietos, naujas verslas, regionų plėtra, geresnės sąlygos susigrąžinti emigrantus.” Taip merei ir savivaldybei palankiame laikraštyje bandoma užliūliuoti rajono gyventojus, kurie priešinasi naujai plastiko atliekų gamyklai. Viešoje erdvėje pasiekiama informacija rodo, kad vidutinis „Retroplast“ darbuotojo darbo užmokestis yra 416.40 €. Neužmirškime, kad į šį vidurkį įeina ir įmonės vadovo bei administracijos algos, kurios tikrai turi būti kur kas didesnės nei eilinio darbininko. Pusantro šimto darbo vietų yra gerai, bet net ir kaimo žmogus už minimumą šiais laikais nesiveržia dirbti. Tad emigrantų toks darbo užmokestis tikrai nesuvilios.

Merė spruko į krūmus

      To paties laikraščio internetiniame tinklapyje pasirodė ir kitas straipsnis, keliantis daugybę abejonių. Pirmiausia labai keista, kad apie savivaldybės gaunamus laiškus žino žiniasklaidos priemonė. Kyla pagrįstas klausimas, kas nutekina informaciją? Nors, žinant, kai kurių Tarybos narių ir merei lojalaus laikraščio darbuotojų sąsajas tokio pobūdžio klausimai dingsta.

      Mistika, bet vos pasirodęs straipsnis su ilgu ir pakankamai rūsčiu, mano akimis, merės Živilės Pinskuvienės komentaru, staiga dingsta iš viešosios erdvės. Ko išsigando merė?

     Gal suprato, kad ne visi susirašinėjimai yra viešintini? O gal suprato gyventojams pasufleravusi, kur reikia kreiptis, kai sava valdžia jų negirdi? Nespėliosiu.

Raštai Prezidentei

    Džiaugiuosi ir didžiuojuosi žmonėmis, kurie išdrįsta pasipriešinti ir nebijo ieškoti tiesos. Apie tai rašoma tame dingusiame , o gal tyčia pradangintame straipsnyje. Iš Širvintų kilęs Tomas, šiuo metu gyvenantis užsienyje, svarsto galimybę grįžti į gimtąjį rajoną. Apie tai jis rašo Prezidentei D.Grybauskaitei. Tačiau Tomui kyla klausimų dėl planuojamos statyti plastiko perdirbimo gamyklos. Šiais nuogąstavimais jis taip pat dalijasi su Prezidente.

      Kaip ir dera, LR Prezidentūros kanceliarija persiunčia laišką savivaldybei ir greičiausiai prašo paaiškinti susidariusią situaciją.

      Tačiau merė drebia griežtai: “Nesvarbu, ar Jūs rašysite Prezidentei, kažkuriai ministerijai, Seimui ar kitai valstybinei institucijai – visi raštai vis tiek ateis į Savivaldybę. Nei Prezidentė, nei Seimas neties kelių, netvarkys kiemų, nespręs rajono problemų.”

      Gal tai reiškia: “Suprask, žmogau, be manęs juk niekas nieko nepadarys. Aš valdovė – nuo mano malonės priklausys.“ Gal aš klystu, tačiau aš tokį pareiškimą priimu kaip pagrūmojimą pirštu ir įspėjimą niekur nesiskųsti, nes viską sužinos Ji – merė. Lygiai tą patį man pakomentavo rinkėjas, kuris ir išsaugojo straipsnio ekrano nuotrauką.

       Jei tai tiesa, tuomet noriu paklausti merės, ar tik pagrūmojimais gebate valdyti? Kviečiate gyventojus pasikalbėti, bet net Tarybos nariams neleidžiate išsakyti savo pastebėjimų.

Ginasi pakišdama kitus

       Atpirkimo ožio paieškos – nėra naujiena mūsų rajone. Kalti visi, bet ne merė. Kai dėkojama, tai merei, kai kritikuojama – tai tik kiti. Taip ir tame pradingėlyje straipsnyje. Merė rašo, kad man vadovaujant rajonui 2009 metais buvo patvirtintas Bendrasis rajono planas, kuriame numatyta, jog toje teritorijoje numatoma sandėliavimo veikla. Mere, jau kas kas, bet rajono vadovas tikrai žino, kad numatoma veikla nėra rodiklis duoti leidimą. Juo labiau, kad kalbama apie sandėliavimą, keliantį begales klausimų dėl aplinkos taršos.

      Noriu priminti, kad pagal Bendrąjį planą numatyta miesto plėtra būtent ten ir namų valdos sklypai numatyti. Turbūt nereikia aiškinti, kad padaryta namų valda ir reiškia, jog numatomas gyvenamasis rajonas. O tai ne tas pats, kas viešbučiai ar kitokie vieši objektai.

      Juo labiau, kad merė pati bandydama mane iškoneveikti mini, jog numatyta vietoj griuvėsių įrengti sandėlius. Sandėlis nuo gamyklos skiriasi kaip diena ir naktis. Tai ir nemaišykime.

     Ir nereikia kaltės versti išdavusiems aplinkos vertinimą. Kiekvieno rajono šeimininkas yra meras. Ir tik jis, kartu su VISA Taryba, o ne su valdančiaisiais, turi prisiimti visą atsakomybę ir nuspręsti. Visa bėda, kad nuo opozicijos ši informacija kruopščiai slepiama.

       Mere, nesislėpkite už svetimų nugarų ir elkitės garbingai.

Ekskursija į Retroplast

Foto retroplast.lt

Foto retroplast.lt

     Kadangi merė straipsnyje užsiminė apie planuojamą ekskursiją, negaliu neišsakyti to, ką žinau. Ekskursija organizuota itin nepatogiu dirbančiam žmogui laiku – viduryje darbo dienos. Be to, šiandien tai jau tikrai žinoma, kad nebuvo organizuotas joks transportas. Man skambino rinkėjai ir piktinosi, kad užsiregistravę į ekskursiją sulaukė skambučio iš „Retroplast“ ir pasiūlymo prašytis galimybės važiuoti su savivaldybe. Kaip žmonės turėjo ten nuvykti? Ne kiekvienas juk gali pasinaudoti tarnybiniu transportu, apmokėtu iš visų mokesčių mokėtojų pinigų.

        Žinau, kad ne vienas žmogus būtent dėl aukščiau mano paminėtų pastabų nevyko pasižiūrėti.

      Nuolat pabrėždama drąsą ir kitų bailumą pasielkite drąsiai. Deklaruojate, kad gerbiate visų nuomones ir atsižvelgiate į gyventojų pageidavimus. Tai imkite ir atsižvelkite į arčiausiai gyvenančių žmonių, bei viso miesto gyventojų nuomones, poreikius bei baimes.

      Pakvieskite gamyklos vadovus į Širvintas. Lai susitinka su gyventojais ir atsako į visus jiems kilusius klausimus. Kartu pakvieskite ir vietinės bendruomenės (Skaidiškių) pirmininką. Juk būtent bendruomenė dvejus metus kovojo, kad tos gamyklos ten neatsirastų. Gal jo paklausę susimąstys ir mūsų rajono gyventojai?

      Svarbus momentas. Šalia Skaidiškių yra ir mano gamykla. Man yra tekę verslo reikalais lankytis „Retroplast“. Kadangi žinau tą gamyklą, būtent dėl to nepalaikau idėjos dar galingesnę gamyklą statyti mūsų rajone. Net ir nuvažiavus tenai mano nuomonės jau niekas nepakeis.

       Gerbiami valdantieji, neįsijauskite į vietinių karaliukų vaidmenį ir nepriimkite vienasmeniškai sprendimus, turėsiančius ilgalaikes pasekmes visam rajonui ir jo gyventojams. Išklausykite visuomenės ir savo rinkėjų nuomonių. Išgirskite ir kitokią nuomonę. Susimąstykite, kodėl Vakarų valstybės nestato tokių gamyklų, o jų dairosi svetur.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. Sveikinu sako:

  Sveikinu K. Pakalnį, straipsnis puikus, ypač paskutinis sakinys: ” Gerbiami valdantieji, neįsijauskite į vietinių karaliukų vaidmenį ir nepriimkite vienasmeniškai sprendimus, turėsiančius ilgalaikes pasekmes visam rajonui ir jo gyventojams. Išklausykite visuomenės ir savo rinkėjų nuomonių. Išgirskite ir kitokią nuomonę. Susimąstykite, kodėl Vakarų valstybės nestato tokių gamyklų, o jų dairosi svetur.” “Šovėte” ir pataikėte tiksliai, va čia tai tikro politiko mąstymas. Na o, kad šiuo šūviu sužeidėte “krištolinę” širdį, matosi paskaičius naująjį ŠK, kur jus paguldė į ligoninę pasigydyti…, bet man tai atrodo, kad toje palatos lovoje svajoja pasigydyti tie, kurie “patvarkė” Širvintų gydymo įstaigas?

 2. priežastis sako:

  vienos varbiausių priežasčių dėl ko emigravau, tai juodas nesiskaitymas su žmonėmis, juodas sukiršinimas, juoda baimė, juoda neteisybė, juodas absurdas, juodas melas, juoda neapykanta, juodas keršto troškimas, juodas sekimas. Kaip pasakoju draugams- netiki, kad taip yra. Ačiū rajono vadėms- dirbate KGB metodais.

 3. ko ko... sako:

  Pakalnio…

 4. Laima sako:

  kadangi merė ne Širvintų rajono gyventoja, jai vis vien kiek teršti ir kur. Labai gaila, kad ypač dabar gyventojai nesusivienija, kol dar ne vėlu. Kitu atveju tikrai reikės išsikelti.

 5. Klausimėlis sako:

  Labai įdomu kur gyvena mūsų merė? Jeigu Širvintose, tai kur, gal savivaldybėje, o jeigu Vilniuje, tai ar nepažeisti įstatymai? Juk meras turi būti savo rajono gyventojas?

 6. ne į temą sako:

  radau tokį straipsnį https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vtek-aiskinasi-ar-varenos-meras-algis-kaseta-pazeide-istatymus.d?id=76879415

  O mūsų merė namo į Vilnių asmeniu automobiliu važinėja?

 7. Robertas sako:

  Pagal gamtosaugininkų pateiktas išvadas per metus į aplinką iš “šito žvakių fabrikėlio” išsiskirs 9.5 t. tonų sieros dioksido. Štai ką apie šią medžiagą sako wikipedija. Pagal Claude Ribbe knygą „Napoleono nusikaltimas“, sieros dioksido dujos buvo naudojamos mirties bausmės vykdymui, malšinant Haičio vergų sukilimą XIX amžiaus pradžioje. Sieros dioksidas blokuoja nervinius signalus iš plaučių proprioceptorių ir stabdo Heringo-Brejerio.

 8. darbo rodikliai sako:

  Kokie gi čia Širvintų merės darbo rodikliai ? Ar ne vien begalinis puikavimasis įvairiomis formomis ? Ar darbo rodikliai – betonu klojamos Širvintos ir naikinamas išskirtinis miesto bruožas – žaliosios erdvės, butaforinės širdys ir stendai su kopijuotomis tezėmis, šiukšlių įmonės vos ne miesto viduryje ir absoliutus nesiskatymas su gyventojų reiškiama nuomone ? Tikiu, kad ir Širvintas pasieks reali nepriklausomybė ir kiekvienas gyventojas bus svarbus rajono valdžiai !

 9. Cha-Cha -Cha sako:

  Ir Jūs, suaugę žmonės, tikite tais Alfos vaikų žaidimais? Komedijos čia, o ne merų darbo rodikliai. Pagal juos Živiliukas gal net ir Druskininkus pralenkė?

 10. koktu sako:

  Argi tai merė nepiknaudžiauja jos pareigoms suteikta valdžia, ar tai nepaminami savivaldos visi principai, ar tai nedaromas poveikis gyventojams valdžia, o ar savivaldybės kontrolieriai saldžiai nesimėgauja gaunamais mokesčių mokėtojų pinigais ?

 11. Alfa rinkimai sako:

  Alfa skaito 5-6 k. mažiau vartotojų nei delfi, ir su šitomis nominacijomis tiesiog portalas padidina savo reitingus ;)

  Čia tas pats kaip nominacijos Žmonės, MAMA ar pan. – tai vienadienė šlovė. Bet kai kam tai papildoma priežastis pasipuikuoti, nors žmonių balsai tik 50 proc. įtakos rezultatą.

 12. adomas sako:

  Bailė ta merė,kai negerai kas nors kalti net sava šutvė. na kai reikės susimokėti už neteisėtai atleistus ir kitus neteisėtus sprendimus prasidės savų vištų peštynės. Bus labai įdomus šau. Kęstutis teisus 100 procentų. Juk žinot, kad turėti šiukšlyną yra prestižas. Bet tą prestižą pradėsim nušluoti. Ką tada sugalvos. Tiesa tur būt pamiršo saldainių fabriką pastatyti. Labai laukiam fabrikėlio ir primenam dar visi merystės metai, taigi suspėti galima laisvai. Valgysim saldainius su pavadinimu ,,Širvintų krašto judėjimas“. Bus skanūs labai skanūs.

 13. To aš sako:

  O tai ką, jeigu balsuosime už „merę”, tai geriau gyvensime?

 14. Paslydo spyrusi į kliūtį sako:

  Nemanau , kad išsigando , kas tas Tomas , anokia čia kliūtis “stipriai asmenybei”, kaip akcentuoja savo kredo- moto p. Živilė…Na gal tik netinkamu metu (geriausio mero rinkimai , naujo judėjimo link antros kadencijos mero kėdės priešaušris ) spyrė stipriau į tą kliūtį nesvarstydama ir lambutinus (batelius) sugadino…O juk galima šitą jau praktiškai įveiktą kliūtį ir be tokių nemalonių nuostolių įveikt…Juk kaltininkas jau surastas – iš buvusių – p. Pakalnis , merė čia nieko nesprendžia, aiškiai įvardindama , kad Viską nulems APLINKOS apsaugos ministerija , kurią valdo kas? Valstiečiai , kuriuos merė tiesiog “dievina”…Va ir Šik laikraščio skaitytojams viskas aišku , jei dar tarp jų pasitaikys nepatenkintų ir abejojančių …Be to misija -ekskursija į Retroplast su parinktu ekipažu jau įvyko , ruporai lengvatikiams paruošti .Taigi ,Kęstuti , reiks ne vieną dieną ir naktį praleist kelyje į “besigražinančias” šiukšlėmis Širvintas , kad suburt žmones mąstyt ne apie savo , o jau apie anūkų ateitį tikrai gražiam ir jaukiam Vilniaus priemiestyje…Manau , kad kol kas daugumos širvintiškių protas apsemtas iki krūminių dantų Živ infekcija …Ir tik ši afera atveria , kai kuriems akis net ponios aplinkoj…Štai tai ir neramina p. merę tie savi praregėję kačiukai.

 15. x sako:

  to Aš … nepasitikiu aš tais balsavimais…ir tom visom sistemom, jas sugeba nulaužti belenkas ir pribalsuoti belenkaip, jeigu net į JAV rinkimų sistemas prilindo ir po šiai dienai neišsiaiškina, kas ir kaip, tai čia Lietuvoje jiems tik pasižaidimas mygtukais. Nu jo, po to visur skelbia ir puikuojasi, vau kiek balsų gavome????Netikiu, nes tai ko gero tik dar viena viešųjų ryšių akcija, gal netgi ir gerai apmokama????Geriausias totalizatorius- pasikalbėjimas akis į akį- susitikus pažįstamą parduotuvėje arba šiaip prie progos, va tada sužinai tikrą nuomonę…Deja o bet tačiau ji kardinaliai priešinga, negu tą kurią matau Alfos puslapyje mūsų merės atžvilgiu.Cha cha cha….

 16. Pritariu iksui sako:

  Būtent dėl žalumos ir jaukumo miestiečiai nusižiūrėjo Širvintas. O mes op ir juos apgavom. Pilam cementą, pjaunam medžius, steigiam šiukšlynus

 17. x sako:

  Kalbant apie emigraciją: Jaunos šeimos pakėlė sparnus, parskristi į namus, ieškosi sklypų ir finansinių galimybių čia statytis namus. Nes jau užsidirbo kažkiek pinigėlių. Tačiau išgirdę apie šiukšlių fabriką prie miestelio, eilinį kartą nusivylė, : jie sako- nėra jokio stabilumo, garantijos ir matymo perspektyvos į ateitį, viskas vyksta stichiškai, todėl iš savo sunkiai uždirbtų pinigėlių įsigydamas sklypą ir norėdamas čia apsigyventi, nesi garantuotas, kad turėsi švarią aplinką ir infrastruktūrą…

 18. sako:

  http://meras.alfa.lt/
  ĮDOMUMO DĖLEI PAŽIŪRĖKIME KAIP GI MES VERTINAME SAVO MERĘ. PASIRODO, LABAI NUOSTABIAI. AR TIKRAI TAIP?
  Net balsuoti tingime, o norime kitaip gyventi. Liūdna…

 19. Aš prieš sako:

  Pasisakau prieš tokią įmonę. Neleiskime Širvintų užversti Europos šiukšlėmis

 20. Retroplastui - ne!!! sako:

  Širvintos – ne šiaip sau koks miesčiukas, o rajono centras su visa savo infrastruktūra, todėl yra didelė nesąmonė atiduoti žemes aplink miestelį tokiam , atsiprašant, šūdversliui. Yra atokių vietų, tegu jas ir naudoja. Betgi norisi prie gatavų kelių, arti Vilniaus.

 21. Tik pirmyn sako:

  Štai tokį Kęstutį žinome! Drąsus, tiesiai kalbantis, ginantis nuomonę. Nesustokite

 22. Kęstui sako:

  Neabejoju, kad už tokį dokumentų tvarkymą ponia jau paėmė gerą duoklę.

 23. i sako:

  komentuotoja gal gripuoja?

Jūsų komentaras:


aštuoni × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]