Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Nauji mokymai advokatams ir socialinių tarnybų darbuotojams apie tarptautinę šeimos teisę

       atsisiųstiLietuvos teisės institutas (LTI) kartu su užsienio partneriais pradėjo įgyvendinti dvejų metų trukmės projektą „Keturios ES mokymų sesijos skirtingų šalių teisininkams bei socialinių tarnybų darbuotojams šeimos teisės reguliavimo klausimais” („C.L.A.S.S.4EU”), kurio metu bus parengti ir projekte dalyvaujančių šalių teisininkams bei socialinių tarnybų darbuotojams organizuojami mokymai žinioms apie tarptautinę šeimos teisę gilinti.

         Europos Sąjungos (ES) iš dalies finansuojamame projekte dalyvauja ne tik LTI mokslininkai, bet ir projekto partneriai iš Italijos, Vengrijos ir Portugalijos.

     Įgyvendinant „C.L.A.S.S.4EU” bus parengtos ir suorganizuotos keturios bandomosios ir keturios pagrindinės mokymų sesijos šeimos teisės reguliavimo klausimais projekte dalyvaujančių šalių teisininkams ir socialinių tarnybų darbuotojams.

     Kartu su mokymų kursais bus paruošta ir mokymų medžiaga, kuri tiesiogiai aiškins, kaip turėtų būti interpretuojamas ir pritaikomas Reglamentas „Briuselis IIa”, Išlaikymo reglamentas ir kiti tarptautiniai dokumentai sudėtingose šeimos teisės bylose. Mokymų medžiaga bus pateikta kaip garso ir vaizdo dokumentai, taip pat bus parengti mokymų medžiagą pristatantys tekstai. Be to, bus pristatytas naujas lyginamasis teisinės terminologijos žodynėlis. Per mokymus Italijoje (Verona), Portugalijoje (Braga), Vengrijoje (Budapeštas) bei Lietuvoje (Vilnius) su paruošta medžiaga bus supažindinta apie 280 teisininkų ir socialinių paslaugų darbuotojų.

     Projektas „C.L.A.S.S.4EU” yra LTI jau įgyvendinto projekto, skirto teisėjų mokymams, tęsinys. Pastaruosius dvejus metus LTI dalyvavo Europos Sąjungos finansuojamame projekte ir rengė teisėjų mokymus apie tinkamą Reglamento „Briuselis IIa” taikymą. Reglamentas „Briuselis IIa” šiuo metu yra pagrindinis instrumentas ES valstybių narių teismo procesuose sprendžiant tarptautinius su santuoka arba su tėvų pareigomis susijusius atvejus. Šis Reglamentas yra teisinis pagrindas reguliuoti teisinę tvarką šeimos teisės srityje Europos Sąjungoje. Vis dėlto, nors vienodas Reglamento taikymas ir jo aiškinimas yra būtina Europos Sąjungos Teisingumo Teismo saugoma sąlyga, jo nepakanka suvienodinti ES valstybių narių teismų nuosprendžius šeimos teisės srityje. Tokia situacija gerai atskleidžia ne tik teisininkų bei socialinių tarnybų darbuotojų teisinių mokymų aktualumą, bet ir poreikį susisteminti ir įvertinti ES valstybių teismų praktiką.

      Šis projektas organizuojamas atsižvelgiant į tai, jog migracija ir tarptautinio pobūdžio šeimos ES tampa įprastiniu reiškiniu. Projektu „C.L.A.S.S.4EU” siekiama apsaugoti vaikų ir kitų pažeidžiamų asmenų teises kritinėse situacijose, susijusiose su santuoka ir tėvų pareigomis, gilinant teisininkų ir socialinių darbuotojų žinias tiek apie Reglamentą „Briuselis IIa”, Išlaikymo reglamentą, tiek apie kitus ES reglamentus bei tarptautines konvencijas dėl šeimos teisės.

        Daugiau informacijos galima rasti projekto interneto svetainėje arba Facebook paskyroje.

Lietuvos teisės institutas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]