Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Neišdrįsusi pateikti dokumentų merė prisidengia laikraščiu

k.p/ KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys /

      Praėjo savaitė po mano kvietimo merei Ž.Pinskuvienei. Kaip ir numaniau, vietoj kvietimo gauti informaciją, tegavau eilinį atsakymą per savivaldybės išlaikomą spaudą. Pykčiu persmelktas merės straipsnis, vietoj to, kad duotų teisėtai reikalaujamą informaciją. Spėju, kad tokiu būdu bandoma nukreipti dėmesį nuo rajonui svarbių dalykų.

       Beje, ta pati spauda, išlaikoma ir savivaldybės, kažko išsigando ir nepaskelbė mano atsiliepimo į straipsnį apie mane patį. Čia matau keletą neatitikimų:

       Pirma. Jei savivaldybė dotuoja laikraštį, vadinasi aš, kaip Tarybos narys, turiu teisę jame skelbti informaciją.

     Antra. Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 20 straipsnis teigia: „Neigiamai kritikuojamam asmeniui visada turi būti suteikta galimybė paaiškinti, patikslinti, paneigti informaciją…“

      Kodėl laikraštis pažeidžia mano teises ir neskelbia mano atsiliepimo į kritiką – pasidomėsiu Lietuvos žurnalistų sąjungoje.

       Savivaldybė išlaiko spaudą, kuri nesilaiko Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso. Taip neturi būti. Ar neturėtų savivaldybė su tokia spauda nutraukti viešinimo sutarties? Manau, būtų logiškas toks sprendimas. Juk merė skelbiasi siekianti skaidrumo ir sąžiningumo.

Gero darbo butaforija

      Visada maniau, kad Širvintų merė siekia kokybiško administracijos darbo. Tačiau aiškėja, kad jai kur kas svarbiau išorinis spindesys, sukurta darnaus ir gero darbo butaforija. Kaip kitaip turėčiau vertinti faktą, kad merė Ž.Pinskuvienė įnirtingai gina neatliekančius savo darbo administracijos darbuotojus, kurie nepasirūpina, kad adresatą pasiektų laiškas?

       Merė, siekdama mane pažeminti, rašo, kad nežinau, kas vadovauja komitetams. Mere, ar Jūs tikrai žinote savo pareigas? Tai pasakykite, kas koordinuoja komitetų veiklą ir vadovauja komitetų pirmininkų darbui? Kadangi merė dažnai prisidengia Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, atsakysiu būtent jo ištrauka „Savivaldybės mero įgaliojimai: 210.1. planuoja Savivaldybės tarybos veiklą, nustato ir sudaro Savivaldybės tarybos posėdžių darbotvarkes ir teikia Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, šaukia Savivaldybės tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, koordinuoja Savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų veiklą, pasirašo Savivaldybės tarybos sprendimus ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolus;“ Paaiškinsiu paprastais žodžiais: tarybos narių veiklai, ir iš jų sudarytų komisijų ar komitetų veiklai, bei išrinktiems pirmininkams vadovauja meras. Kyla įtarimų, kad merė nėra skaičiusi to reglamento ir aklai pasitiki savo norais.

Mero pareiga – suvienyti skirtingų partijų atstovus

      Dar kartą kviečiu merę: nesidrabstykite purvu ir pykčiu. Mero pareiga – suvienyti skirtingų partijų atstovus – Tarybos narius bendrai veiklai rajono labui. Nemanykite, kad linkime Jums blogo. Mes tik pasakome, ką matome kitaip, negu merės komanda. Tokia yra opozicijos pareiga – kontroliuoti valdančiuosius ir parodyti jų klaidas.

       Natūralu, kad ne viską patys galime pastebėti, todėl gerai, kai iš šono pasakoma ir kitokia nuomonė. Įsiklausykite į mūsų pastabas, padarykite išvadas. Pati matote, kad visos mūsų pastabos su laiku išsipildo. Kiek dar švaistysite mokesčių mokėtojų pinigus teismams, baudoms ir kitiems bereikalingiems dalykams?

        Merė vis bando gąsdinti, kad apie mus perduos informaciją įvairioms tarnyboms. Mere, negąsdinkite, o jei tikrai turite tokios informacijos, tai perduokite ją, kur manote reikalinga. Galiu priminti, kad kažkada žadėjote baudžiamosiomis bylomis užversti buvusias medikų vadoves Nijolę Dimšienę ir Laimą Meškauskienę. Bet pažadai liko pažadais ir dar abi vadovės buvo teismų pripažintos neteisėtai atleistos, o jūsų joms sukurpti pažeidimai anuliuoti. Tad dar kartą sakau – nepagrįstų gąsdinimų nebijau.

       Tokiais būdais atsirašinėdama, ir grasindama manęs neužčiaupsite. Kaip tik – dar labiau skatinate ieškoti, ką bandote nuslėpti. Aš savo pareigą rinkėjams atliksiu nežiūrėdamas į merės puolimus, kurie man rodo, jog esu teisingame kelyje.

Imuosi veiksmų ir tęsėsiu pažadą

         Merė pati nepanoro vykdyti teisėto mano prašymo teikti informaciją. Ką gi,bandysime patys surinkti informaciją viešojoje erdvėje. Žinoma, šis kelias ilgesnis, bet mes jį įveiksime.

       O rinkėjams pažadu – gilinsiuos į visus rajone vykdomus projektus, pirkimus, sprendimus. Viešai teiksiu ataskaitą apie tai, ką mačiau, sužinojau. Prie mano šios veiklos prisijungti žadėjo ir kiti opozicijos Tarybos nariai ir mūsų atstovaujamų partijų bičiuliai.

       Apie mūsų veiklos rezultatus – jau visai netrukus. Visą informaciją siųsime visiems trims rajone veikiantiems leidiniams. Lai žino visi rinkėjai, nepriklausomai, kokią spaudą jie skaito.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. ngali atleist sako:

  negali atleist, kad Pakalniukas spjovė ir pasitraukė iš garbingos partijos. Tai varo dabar visur ir visaip ant jo. seniai sakiau, kad kerštas kažką veža , keršyja rafinuotai ir visom įmanomom priemonėm- ir per šventą laikraštį, ir per samdytus komentatorius, realiai neturi ko prisiknist.

 2. tute sako:

  o liepaites eks mere pamiršai

 3. parasyta sako:

  Pakalniui ant veido parasyta kas jis per zmogus,netiniu jo ne vienu zodziu,saldus zmogus nuo tokiu reikia begti.

 4. gudragalvis sako:

  Tai ką Širvintų ateitininkai marš į komunistų darbo partiją. Jūsų vadė panoro tapti prezidente, o jūs tapsite politinių šiukšlių partijos nariais, nesitikėjote, dar ne tai pamatysite.

 5. opozicija sako:

  Kuo puikiausiai gali inicijuoti tiek tarybos sprendimu priemima, tiek patys teikt projektus…bet neteko net girdet, kad butu kas pateikta…etc….

 6. Pritariu sako:

  Romkai,popsinė valdžiukė,jau šiand širdelė raudona alėją papuošė,žiūrėkit dunduliai ir svaikit iš laimės,nesgilinkit į rajono rimtesnius reikalus,o jau Lietuvos 100 Širvintos švęs super įspūdingai,tai bent gabi valdžiukė,tik girl
  ,kaži,ar gaus išradingiausiai švenčia titulą?

 7. Romka sako:

  Rajonui būtina stipri taryba, kuri tvirtai suspaudusi laikytų ir kontroliuotų rajono biudžeto kapšą. Argi nesimato, kas daroma su finansais, kokiomis kainomis vykdomi viešieji pirkimai ir kas juos laimi? Ta popsinė merė ir jos popsinė komanda labai brangiai atsieis rajonui. Kai bus stipri tarybos dauguma,nesulindusi valdžiai į tamsią vietą, tada galima bus tikėtis kažko normalesnio.

 8. Baikit sako:

  Baikit varyt ant merės. Ji nekalta. Teismas blogai suprato ir apkaltino balsų pirkimu. O čia gryniausia provokacija

 9. eikt sako:

  ir einu, ir šneku, ir aiškinu. Patikėkit, žmonės nenori nemalonumų. Visi viską supranta ( tie, kur dar savo smegenų turi), bet nesivelia- laukia. skaudu, kad taip yra. Tie kurie aklai tiki šventu laikraščiu, kitos nuomonės girdėti nenori. Tie, kurie žiūri plačiau ir domisi, laukia vedlio, lyderio, organizatoriaus.
  Kęstai, pirmyn

 10. ?? sako:

  Smalsu, kas tikrasis sio opuso autorius?

 11. Tau eikit sako:

  Mes, visi gudrus kitu rankomis. O kapati padar…..?????

 12. eikt sako:

  eikit į žmones, seniai tai reikėjo daryt. viešinkit, diskutuokit, argumentuokit . bet manau jau pavėlavot- visi bijo, nebenori veltis. nurašys viską priešrinkiminiems triukams. reikėjo iš karto garsiai šaukt- vienintelė tuškevičienė bangas kėlė. daug praradot- visi praradom. dabar reikia jau tikros revoliucijos. bet aš už- kas kitas jei ne aš, kada, jei ne dabar? taip turėtų atrodytų kožnam , o ne slėptis nuo problemų

 13. to to as neklausiu sako:

  Netgi neklausdamas, savo komentare Jūs atsakėte pats sau į klausimą…?

 14. to as neklausiu sako:

  bet kad Pinskuvienė visada kaltina “seną valdžią”. Tai aš mokausi iš merės. Tik tiek ;)

  Įdomu būtų sužinoti, ko tikitės iš opozicijos?

 15. TTT sako:

  Saunuolis Kestai.

 16. Paklauskite sako:

  Paklauskite nuoširdžiai kiekvienas savęs, kas padalino Širvintų kraštą į dvi dalis- “skundikus” ir “teisuolius”, kas supriešino kaimyną su kaimynu, kas supriešino bendruomenes, kas įvedė destrukciją švietime ir kultūroje, sveikatos sistemoje, įstaigose ir organizacijose, kas pasėjo nežinią dėl darbo vietų, kas iššvaistė rajono pinigus savo reklamai ir klaidingų sprendimų apmokėjimui???? gavus atsakymą, gal būt viskas susidėlios į savo vietas?

 17. super sako:

  >as neklausiu
  Dauguma dabartinės valdžios darbų yra tuometinės valdžios įdarbio vaisius. Šito tikrai negalite nežinoti. Tikrai ne merė su savo kišenine direktore suveikė rajonui skirtus pinigus. Tai laimėtų projektų pinigai, kuriuos teikė ankstesnioji valdžia.

 18. teigiate sako:

  ” dirba ir nenuleidžia ranku “, prasau konkretizuoti…nes abstraktus teiginiai tinka tam tikrai daliai auditorijos, neabejoju….bet….

 19. as neklausiu sako:

  ka padare Pinskuviene…as klausiu apie dabartine opozicija…ar cia kaip vaiku darzely… “o ka tu…”, tuomet lb liudna musu krasto ateitis…

 20. to koks sako:

  Jūsų žiniai, “skundų rašinėjimas” tai irgi darbas ir netgi labai didelis, reikalaujantis daug laiko, žinių ir pastangų. Juolab, kad kiekvienas tarybos narys turi savo tiesioginius darbus. Tų “skundų” neatsirastų, jeigu viskas būtų teisėtai ir skaidriai, jeigu visuomenė būtų tinkamai ir savalaikiai informuojama. Dėkoju Krašto naujienoms už suteikiamą informaciją, tarybos nariams, kurie nenuleidžia rankų, dirba ir informuoja krašto gyventojus.

 21. Kęstuti, sako:

  Jūs tikrai teisingame kelyje, ir toliau būkit tvirtas ir principingas. Žinot, yra toks posakis: “Любой зад можно поместить на трон, но не любая голова достойна короны”. Taigi sostą kažkaip “susiveikė”, bet karūna krištolinei galvai aiškiai per sunki.

 22. >koks sako:

  O ką padarė Pinskuvienė kol buvo opozicijoje? Gal tik aš nieko negirdėjau?

 23. koks sako:

  daug zadantis susirasinejimas per laikrascius….net nejuokinga…tiesiog butu lb miela, jei opozicija nurodytu konkrecius darbus, atliktus per kadencija…skundu galima nevardint…

 24. Anonimas sako:

  Priespaskutinis sakinys uzmuse. Negi negalima sugalvoti ko nors originalesnio ir nekartoti to primityvo.

 25. Nu jo sako:

  Užvedė pinskiečiai Pakalnį ant savo galvos. Dabar gaus į skūrą ir slėpsis pabrukę nugaras.

 26. Robinas sako:

  Negi Jūs dar nepažistate šitos…….. Jūs gyvenote ir gyvenate Širvintose, turėtumėte žinoti kas per………

Jūsų komentaras:


penki × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]