Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Netradicinė ugdymo diena ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“

      14.Vasario 16-osios išvakarėse tikrai ne vienas susimąstėme, kas yra Lietuva, ką mums reiškia Tėvynė, gimtosios vietos, kokios mūsų šaknys. Mintys ne kartą klaidžiojo istorijos labirintais. Klaidžiodami ne vienas mąstėme, kiek daug esame gavę iš praeities. Vienas svarbiausių dalykų – Vasario 16-osios aktas, kuriuo paskelbta, kad atkuriama Lietuvos valstybė. Nepriklausoma valstybė. Akto pasirašymo data nuo to laiko mums, lietuviams, visada asocijuosis su laisve, savarankiškumu, džiaugsmu.

       11.Džiaugsmingomis nuotaikomis Gelvonų gimnazija pasitiko vasario 15 dieną – Vasario 16-osios išvakares. Nuo pat ryto visi buvo šventiškai nusiteikę, nes tądien laukė nemažai veiklos. Šventės minėjimas prasidėjo viktorinomis apie Lietuvą. Mažieji gelvoniškiai dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinai apie Lietuvą?“, vyresnieji – ,,Kartu mes – Lietuva“. Viktorinų metu mokiniai pasitikrino, ar daug žino apie gimtą šalį, sužinojo svarbesnius ir įdomesnius faktus.

        18.Po viktorinos mokiniai patraukė link miestelio gyvenamųjų namų ir vykdė akciją ,,Papuoškime kiekvieno gelvoniškio langą trispalviu žiedu“. Gelvonų gyventojams gimnazistai dovanojo mokinių gamintus trispalvius žiedus ir nuoširdžias šypsenas artėjančios šventės proga.

     Tuo šventė nesibaigė. Po proto mankštos mokinių laukė fiziniai išbandymai – žygis link piliakalnių. Mokiniai ir mokytojai pasiskirstė į tris grupes ir keliavo į Liukonių kalną ir Mančiušėnų, Raudonkos piliakalnius, ant kurių pasitiko vietos bendruomenių nariai su liepsnojančiais, laisvę simbolizuojančiais laužais. Žygio dalyviai bei kaimelių gyventojai iškilmingai iškėlė Lietuvos trispalves ir sugiedojo Valstybės himną. Po netrumpos kelionės išalkę žygeiviai pavaišinti arbata ir dešrelėmis.

    29. Kol gelvoniškiai miklino protą ir kūno raumenis, Gelvonų gimnazijos Bagaslaviškio I. Šeiniaus pradinio ugdymo skyriaus mokytojai ir mokiniai taip pat nesnaudė. Mokinukai šoko, dainavo, leido į dangų taiką simbolizuojančius balandžius.

      21. Netradicinė ugdymo diena vainikuota koncertu ,,Su Lietuva širdyje“, kurį vedė Ig klasės mokinė Emilija Mikučionytė ir IIg klasės mokinė Darija Maleckaitė. Koncertas pradėtas iškilmingu Lietuvos himnu, kurį sugiedojo Širvintų kultūros centro Gelvonų filialo folkloro ansamblis „Savingė“. Koncerto metu atspindėtas nelengvas kelias nuo 1918 iki 2018 metų vasario 16 d. Mokiniai šoko, dainavo, deklamavo eiles. Sveikinimo žodžius tarė Gelvonų seniūnas Lionginas Juzėnas ir Gelvonų gimnazijos, Gelvonų bendruomenės pirmininkė Ona Valančienė. Mokyklos direktorė pasidžiaugė artėjančia švente, padėkojo mokiniams už gražų koncertą ir kartu su mokytojais pasveikino kolegą Gintarą Pauliukonį su artėjančiu jubiliejumi bei gimtadieniu, kurį švęs simboline tapusią dieną – Vasario 16-ąją.

          Tokiu būdu įžengėme į naują šimtmetį. Šiandien galime džiaugtis ir didžiuotis tais, kurie kūrė šviesų mūsų rytojų, kurie stengėsi ir kovojo už tai, kad būtume laisvi, kad nevaržytų nei svetimi reikalavimai, nei draudimai, kad turėtume galimybę kurti stiprią Valstybę. Dar labiau galime džiaugtis tuo, kad praėjus šimtmečiui, rastas Vasario 16-osios akto originalas, o mes esame Lietuvos jubiliejaus liudininkai ir dalyviai.

Širvintų r. Gelvonų gimnazijos mokytoja

Jurgita Kancerevičienė

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]