Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Prezidentūra: kreipimasis buvo persiųstas minėtoms institucijoms nagrinėti ir pateikti informaciją

27658264_1701340819904166_619121668_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Šeštadienį publikuotame Kęstučio Pakalnio straipsnyje “Merė išsigando? Ko?” radome labai intriguojančios informacijos.

         Trumpai priminsime, kad straipsnyje minimas kitas straipsnis apie jauną žmogų Tomą, gyvenantį užsienyje, bet parašiusį savo nuogąstavimus Prezidentei dėl būsimos atliekų perdirbimo gamyklos statybų.

          Pasak Tarybos nario K.Pakalnio, merė savo dukters laikraštyje nedviprasmiškai teigia, kad “Nesvarbu, ar Jūs rašysite Prezidentei, kažkuriai ministerijai, Seimui ar kitai valstybinei institucijai – visi raštai vis tiek ateis į Savivaldybę. Nei Prezidentė, nei Seimas neties kelių, netvarkys kiemų, nespręs rajono problemų.”

         Čia pat K.Pakalnis pamąsto: “Gal tai reiškia: “Suprask, žmogau, be manęs juk niekas nieko nepadarys. Aš valdovė – nuo mano malonės priklausys.“ Gal aš klystu, tačiau aš tokį pareiškimą priimu kaip pagrūmojimą pirštu ir įspėjimą niekur nesiskųsti, nes viską sužinos Ji – merė. Lygiai tą patį man pakomentavo rinkėjas, kuris ir išsaugojo straipsnio ekrano nuotrauką.”

      Merės citatą skaitome keletą kartų. Pritariame Tarybos nariui – atrodo lyg būtų grasinama niekur nesikreipti. Susidaro įspūdis, jog visos instancijos visus skundus perduoda savivaldybei.

       Logiškai galvojant taip neturėtų būti. Todėl nusprendėme pasidomėti, koks tokio skundo perdavimo savivaldybei  tikslas. LR Prezidentės spaudos tarnybos pasiteiravome:

 • “Koks yra laiškų savivaldybėms persiuntimo tikslas? Ar jie siunčiami tam, kad būtų paaiškinta situacija, ar išties tam, kad vetoje spręstų klausimą?
 • Ar Prezidentūra imsis aiškintis rašte minimos situacijos?
 • Ko tokiu atveju iš LR Prezidentūros galėtų tikėtis gyventojas?”

LR Prezidentės spaudos tarnyba atsakė į mūsų klausimus:

     “Visi Prezidentūrą pasiekę laiškai, kreipimaisi perduodami susipažinti patarėjams ir Prezidentei ir į juos atsakoma pagal kompetenciją. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje nagrinėjami tie asmenų kreipimaisi, kuriuose keliami klausimai yra susiję su Konstitucijoje, įstatymuose nustatytais Respublikos Prezidento įgaliojimais ar priskirti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kompetencijai. Kai keliami klausimai yra susiję su kitų institucijų kompetencija, tuomet, vadovaujantis Viešojo administravimo įstatymo 14 straipsnio 8 dalimi, asmenų kreipimaisi persiunčiami už tai atsakingoms institucijoms.

      Atsižvelgiant į tai, kad Jūsų nurodytame asmens kreipimęsi keliami klausimai susiję su Aplinkos ministerijos ir savivaldybės kompetencija, kreipimasis buvo persiųstas minėtoms institucijoms nagrinėti ir pateikti informaciją.

      Savivaldybė ir Aplinkos ministerija pagal savo kompetenciją turi atsakyti pareiškėjui į jam rūpimus klausimus ir informuoti apie priimtus ar numatomus priimti sprendimus dėl gamyklos statybos tiek pareiškėją, tiek Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją. Informacija iš šių institucijų dar nėra gauta. Priklausomai nuo institucijų pateiktų atsakymų sprendžiama, ar reikia imtis papildomų veiksmų.

       Savivaldybių institucijos nėra pavaldžios valstybės institucijoms, tačiau jų veikla turi atitikti įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus. Jų veikla turi būti aiški ir suprantama savivaldybės gyventojams, kurie tuo domisi, jiems sudaromos sąlygos gauti paaiškinimus, kas ir kodėl daroma. Savivaldybės turi sudaryti sąlygas gyventojams tiesiogiai dalyvauti rengiant ir svarstant sprendimų projektus, organizuojant apklausas, susirinkimus, sueigas ir viešą peticijų nagrinėjamą bei skatinti kitas pilietinės iniciatyvos formas.

       Ar savivaldybės laikosi Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Vyriausybės sprendimus, prižiūri Vyriausybės skiriami Vyriausybės atstovai.”

      Iš atsakymo tampa aišku, kad raštas persiųstas tik tam, jog būtų patikslinta informacija. Taigi, kiekvienas Lietuvos gyventojo skundas yra nagrinėjamas Prezidentės specialistų ir tikrai neliks nepastebėtas. Ir nereikia bijoti, kad nesulauksite pagalbos. Atsakymą tikrai gausite ir tikėtina, kad problema vienaip ar kitaip bus išspręsta.

        Ir tikrai nereikia niekinti žmonių, kurie mato vienintelę išeitį, pasiskųsti, paprašyti pagalbos šalies vadovui. Deja, kartais valdinikų elgesys palieka tik tokią išeitį.

        Tad neradę teisybės savo rajone, turite teisę ir galimybę kreiptis ten, kur tikitės sulaukti pagalbos. Tai padaryti galima ir elektroniniu laišku.

        Beje, noriu priminti, kad pati merė tame pačiame straipsnyje pasiūlė kreiptis ir į STT. Tikėkimės, kad to niekada neprireiks. To ir linkiu visiems.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. manau sako:

  kad uz tomo laiska reiktu apdovanoti ziponeliu grupe is varnalesu kaimo?

 2. Taip sako:

  Vyriausybės atstovę mačiau kai pristatinėjo pirmą kartą ir manau kad ji sava, o kituose posėdžiuose jos arba visai nebuna, arba jeigu ir sėdi, tai jos kaip nėra.

 3. atstovė? sako:

  kas ji tokia? kas ją matė?kas girdėjo? mačiau vieną kartą kai ją tarybai pristatinėjo- kaip gerą draugelką ir viskas.

 4. Vyriausybės atstovas? sako:

  Vyriausybės skirta vyriausybės atstovė -nieko kol kas nemato ir deje retai matoma pati.O ar girdi ???Irgi klausimas , jos balso viešai neteko girdėt .Tikriausiai nemato prasmės reikštis arba sėdi , kad paskirta ir tiek. Jokios naudos , antai buvęs vyriausybės atstovas teismą prieš Pinskuvienę laimėjo ir ilgai dar ponia maivės , kol įvykdė teismo sprendimą oi kaip ilgai. Todėl ir šaipos ponia iš tų susirašinėjimų , nes kol raštai suvaikščios gamykla jau dirbs , dūmai rūks , nuotekos tekės į mūsų vandenis, tai bus puikus paminklas ” geriausios” visų laikų merės tiesiog Dovana Miestui , ilgalaikė ,nevystanti gėlytė.

 5. Ne Tomas sako:

  Aš esu ne Tomas, bet tokios „merės” visai nebijau. Žmonės atsibuskite, kas ji tokia, kad jos kai kas bijo?

 6. Siūlau sako:

  Nubausti visus ir visas šiuo metu emigravusius. Kad paragavę gaivaus oro skundų nesugalvotų rašinėti

 7. visiems tomams sako:

  visiems emigravusiems tomams- prašom prisistatyti ir atsiprašyti už skundimą, skubiai. Dabar aišku, kam kviečiami emigrantai šimtmečio minėti

 8. kas tas Tomas? sako:

  sužinosiu. neapsidžiaugs

 9. riebiai sako:

  nesiskūskit, nes sužinosiu ir išsiaiškinsiu skundikus. Va taip dirbama žmonių ir miesto labui. Bijokit, nes atkeršysiu. KGB dirba, ar NKVD, ar dar kokia CŽV. Tik kai prasilenkiama su įstatymais, tai svyla uodegos.

Jūsų komentaras:


trys − trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]