Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų „Tėkmės“ mokyklos kieme – simbolinis namas iš ledo

     Ledo namas29 Į Lietuvą atslinkus didesniems šalčiams, greta Širvintų miesto esančiame Kabaldos kaime įsikūrusios Širvintų „Tėkmės“ mokyklos bendruomenė žvarbius orus išnaudojo kūrybiškai veiklai ir savo kieme pastatė ledo namą – vienintelį tokį visame Širvintų rajone.

      Kaip pasakojo mokyklą konsultuojanti švietimo programos „Renkuosi mokyti!“ mokymų vadovė Indrė Stakėnienė, tokio namo idėją pakurstė dar prieš dvejus metus išgirsta istorija apie nesėkmingą bandymą statyti ledo namą. Ryžtą tai įgyvendinti čia, Širvintose, sustiprino ir kaip tik tą 2016-ųjų metų žiemą vykęs žygis slidėmis per Baltijos jūrą, kuriame dalyvavo ir vienas bendruomenės narių Vytenis Dapkevičius.

      Ledo namas27Nuo idėjos iki rezultato – nueitas ilgas kelias. Dvejus metus Šeimų bendrystės ugdymo centro bendruomenės nariai rinko įvairias „Tetra pak“ pakuotes. Lauko temperatūrai pagaliau nukritus žemiau nulio, mokiniai užtruko visą savaitę, kol jas visas pripildė vandeniu, kuris paspaudus šaltukui virto ledinėmis būsimo namo plytomis. Pasiruošus reikiamas medžiagas ir sulaukus tinkamo oro, idėja virto kūnu. Nors namelis ir nedidelis, jį visą dieną statė ir patys mokiniai su savo jaunesniais broliukais ir sesutėm, ir jų tėveliai bei mokyklos pedagogai. Akivaizdu, vaikams šis namelis – puiki nauja vieta lauko žaidimams, tačiau vyresniems Ugdymo centro bendruomenės nariams jis turi ir svarbesnę prasmę.

    Ledo namas17 „Galbūt iš šalies šis namelis atrodo tiesiog linksmas projektas, – sako Indrė Stakėnienė. Tačiau mums jis reiškia žymiai daugiau. Reikėjo nemenko susitelkimo ir vieni kitų palaikymo nepametant šios idėjos visus tuos dvejus metus. Kartu pagaminome daugiau nei 200 plytų. Nors mokydamiesi ne kartą su mokiniais jau buvome kalbėję apie vandens virtimą ledu, būtumėte matę vaikų akis, kai išvyniojome pirmąją plytą. Pačių supiltas vanduo per naktį pavirto nuostabiu kūriniu. Ją pačiupinėti ir apžiūrėti norėjo visi be išimties. Darželinukai, stebėdami visą šį procesą taip pat neliko abejingi. Kelias plytas net teko paaukoti šiems mažiesiems tyrinėtojams: tokios tobulos formos daiktas, šaltas, jei palieti be pirštinės, slidus ir dūžta, kai meti į žemę. Būtent tai ir vadiname patyriminiu mokymusi“, – džiugiai apie ledo namo statybą pasakojo pašnekovė.

     Tačiau pasak jos, tokie bendruomeniški mokinių projektai, kuriuose stengiamasi įtraukti mokinių tėvus, Ugdymo centro veikloje labai svarbūs ir reikšmingi. „Tai turbūt geriausios pilietiškumo pamokos gyvenime. Kartais net nesusimąstome, kokie dideli dalykai ir prasideda nuo to, jog dešimtys suaugusių ir dvigubai tiek vaikų vienai dienai susirenka draugėn. Šį kartą ledo namo statybai, kitą kartą – sprendžiant savo bendruomenei rūpimus klausimus, o vėliau – ir kuriant savo valstybę. Būti aktyviu savo bendruomenės nariu ir neabejingu savo gyvenimo bei šalies šeimininku išmokti reikia nemažai laiko. Simboliška, kad apie tai kalbame, kai Lietuvoje minimas valstybės šimtmetis.“

    Ledo namas20„Bendruomeniškumas – ne tik mokyklos, bet ir viso Šeimų bendrystės ugdymo centro vienas pamatinių veiklos principų ir vertybių. Mūsų gyvavimui labai svarbu visų bendruomenės narių įsitraukimas. Kasdieniniame vaikų ugdyme ir mokykloje, ir darželyje, taip pat ir kitoje Centro veikloje įvairiais būdais dalyvauja ir vaikų tėveliai. Viską, ką mes sukūrėme ir kuriame, mes kuriame visi kartu. O tokie ilgalaikiai, mums simboliniai projektai itin svarbūs. Juos įgyvendindami mes ne tik puoselėjame glaudų ryšį tarp vaikų ir tėvelių, bet ir parodome vaikams, kad bendrystėje, visi kartu galim pasiekti labai daug, galim net ir drąsiausias svajones paversti realybe“, – sakė Šeimų bendrystės udymo centro vadovė Agota Vysockienė.

    Prieš trejus metus veiklą pradėjusiame asociacijos „Šeimų bendrystė“ Ugdymo centre šiandien jau veikia Valdorfo darželis „Laumžirgių pievelė“ ir 2017 m. rugsėjo mėnesį startavusi pradinė Širvintų „Tėkmės“ mokykla. Čia puoselėjamos Centro bendruomenės nariams svarbios vertybės, tokios kaip pagarba kiekvieno vaiko unikalumui, bendruomeniškumas, sveika gyvensena ir natūralumas. Mokyklos veikla grindžiama visuminio ugdymo principais: siekiama darnos tarp kūno, proto ir jausmų ugdymo, tuo pačiu laikantis Lietuvoje galiojančių reikalavimų pradinių klasių ugdymo turiniui.

Širvintų „Tėkmės“ mokyklos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ vienas = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]