Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Teisės aktai to nenumato, bet Širvintose žadėta bausti auklėtojas

skelbimas tėvams/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      „Krašto naujienos” sulaukė skambučio, kuriame jauna šeima piktinosi Širvintų vaikų lopšelyje – darželyje pamatytu skelbimu tėvams. Jame teigiama, kad bus griežtai tikrinama, ar nėra grupėse sergančių vaikų ir tokių radus BUS BAUDŽIAMOS AUKLĖTOJOS. Tėvai nerimauja, kad jų vaikų auklėtojos negali ramiai dirbti ir dėmesio skirti vaikų ugdymui, nes turi bijoti, kad tik nesusirgtų koks vaikas grupėje.

      Dažnas darželyje atvejis, kai ryte sveikas atėjęs vaikas negaluoti ima kiek vėliau. Ar reikia ieškoti kaltų? Juo labiau, kad vos prasidėjus slogai nedarbingumo niekas neduoda. Taip, darželiuose yra problema, kai seniai sergantys vaikai vedami į kolektyvą ir tokiu būdu užkrečia kitus grupėje esančius. Darželius lankančių vaikų tėveliai su ugdymo įstaiga pasirašo sutartis, kuriose kalbama ir apie tai, kad sergantis vaikas negali lankyti kolektyvo. Tad kodėl bausti reikia auklėtojas?

      Teisybės dėlei derėtų pastebėti, kad vaikų darželių auklėtojos nėra medikės, nors parengtos atpažinti vaikų ligas. Dažniausiai auklėtoja, pastebėjusi nesveikuojantį vaikutį, praneša tėvams, kurie nedelsdami (būna ir kad neskuba) jį pasiima iš darželio. Be tėvų leidimo vaistų vaikui duoti negalima. 

 Taigi, vadovauti darželiui – ne žaidimus žaisti ir daineles dainuoti. Šias privilegijas palikime vaikučiams ir jų pedagogėms. O vadovo darbe turi atsispindėti vadybinės ir pedagoginės kompetencijos.  

      Širvintų lopšelio darželio „Boružėlė” vadovės, Savivaldybės administracijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos pasiteiravome:

 • Ar etiška už tėvų tvarkos nesilaikymą darželyje bausti auklėtojas?
 • Kokie konkretūs teisės aktai numato bausmes auklėtojoms už sergantį vaiką grupėje ir kokios tai yra baudos?
 • Kaip vertinate susidariusią situaciją?

      Cituosime tik atsakymų ištraukas, o pilnų atsakymų nuotraukas pridedame.

     „Boružėlės” administracija (konkrečios pavardės nenurodo) teigia, kad „Jokiomis baudomis (nei piniginėmis, nei kitokiomis) lopšelio-darželio darbuotojų NIEKAS NEBAUS. Bausmė – tai žodinis įspėjimas, skatinimas atidžiau vertinti vaikų sveikatos būklę…” Tame pačiame dokumente teigiama, kad „Skelbimas paskatinti tėvus atsakingiau vertinti savo vaikų, atvedamų į lopšelį-darželį, sveikatos būklę, buvo priimtas BENDRAI auklėtojų susirinkime. <…> Apie jokius grasinimus negali būti net kalbos.”

      Kaip ir viskas aišku, skelbimas, skirtas tėvams priminti jų pareigas. Tačiau yla iš maišo išlenda atsakyme į trečią klausimą, iš kurio suprantu, kad skelbimas parašytas teisingai, tik kažkas (gal aš?) ne taip interpretavo. Paskaitykime kartu: „auklėtojos baudžiamos dėl priimtų sergančių vaikų”. Sakykite, gerbiami skaitytojai, kaip Jūs suprantate šią frazę? Mano akimis, nėra čia ką interpretuoti. O gal taip tiesiog bandoma išsiginti? Geriau jau būtų pripažinę klaidą.

    Šį kartą maloniai nustebino Širvintų rajono savivaldybės administracijos pozicija: „…Savivaldybė, kaip steigėja, vertina neigiamai ir rekomendavo lopšeliui-darželiui „Boružėlė” skelbimo tekstą pakoreguoti.” Belieka tikėtis, kad Savivaldybė išmokys darželio administraciją rašyti viešus skelbimus.

       Švietimo ir mokslo ministerijos pozicija sutampa su Širvintų rajono savivaldybės pozicija: „Ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu rūpinasi savivaldybės: tokių įstaigų ir jų vadovų darbu, ugdymo organizavimu, jo kokybe. Savivaldybė turėtų įvertinti minimą situaciją. Įstaigos administracija privalo užtikrinti etišką elgesį su darbuotojais ir kartu spręsti įstaigoje kylančias problemas.

       ŠMM patvirtintuose teisiniuose dokumentuose nėra įteisinta nuostatų apie bausmes ar baudas. ”

       Taigi, vadovauti darželiui – ne žaidimus žaisti ir daineles dainuoti. Šias privilegijas palikime vaikučiams ir jų pedagogėms. O vadovo darbe turi atsispindėti vadybinės ir pedagoginės kompetencijos. Būtent vadovas suburia kolektyvą ir skatina jų bendruomeniškumą bei kūrybiškumą ugdant jaunąją kartą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. Jo sako:

  Iš didelio rašto išėjo iš krašto. Gal tegu dirba ką moka o ne bando vadovauti?
  O gal noras bausti užkrečiamas? Per trys metus ne vieną bandymą nubausti matėm

 2. Jo sako:

  Iš didelio rašto išėjo iš krašto. Jei tai parašė LEPė gal reiktų susiprast ir dirbt tai ką moka, o ne bandyti dirbti vadovu? O gal noras bausti užkrečiamas? Juk ne vieną atvejį per tris metus matėm.

 3. Vaje sako:

  Koks patosas – „sudėtingu laiku, sudėtingoje situacijoje“…Jeigu taip galvosite ir taip elgsitės, tai ir laikai visada bus sudėtingi, ir situacijos taip pat. Kiek supratau iš konteksto, tai situacija kaip ir pačių vadovų susikurta, ar ne taip?

 4. Sondrai sako:

  palaikau tave. Sudėtingu laiku sudėtingoje situacijoje kiekvienas gali atsidurti.

 5. Vaje sako:

  Ponia direktorka nors dar „lepė“, o jau galią demonsruoja – „bus baudžiamos…“

 6. Pokyčiai sako:

  Jo, Lepams ir priedai leptelėti solidūs, o pagalbiniam personalui ir minimumo neduoda uždirbti , nes etatus nukapojo.
  Ko čia skųstis, juk pačios už „pokyčius“ balsavom.

 7. Mama sako:

  Taip jeigu auklėtoja priims sergantį vaiką bus nubausta,o kas bus auklėtojai kuri į grupę įsileidžia sergančią laikinai pareigas einančią “direktorę”.Vakar eidama pasiimti savo vaiko kai pamačiau apšašusią “direktorę”norėjau pasiūlyti eiti namo į lovelę pagulėti,o ne po grupės virusus nešioti.Dar kiek girdėjau ,kad vaikšto po grupės pamokėlės stebi,o gal iš auklėtojų mokosi,kaip dirbti reikia.

 8. Pritariu Nuomonei sako:

  Tokius mažinimus rengė valdininkai, neatsižvelgdami į tai, kad mažam vaikui reikia padėti: apiprausti, keisti pampersus, apiplauti ir t.t. Ir sergančio namo vieno nepaleisi. Išpūtė LEP atlyginimus, padidėjo ūkio vedėjų, o neliko kiemsargių, valytojų, pagalbinių darbininkų… Darė kaip mokykloje: aukėtoja ugdo ir prižūri 20 vaikų, o padėjėja atlieka kitus darbus. Tam ir reikėjo mažinti aptarnaujantį personalą, kad pinigų liktų saviesiems priedus prie atlyginimų dalinti.Juk LEP gauna tiek pinigų, kiek vadovas su kategorija…

 9. Reikia sako:

  Tai tik dar kartą įrodo jog būtina kuo skubiau skelbti konkursą ir rasti kompetentingą vadovą. Su Lepais neaišku kur nueisim.

 10. Vadovams sako:

  Kiekvieno vadovo sėkmė priklauso nuo darbuotojų pagarbos, o ne nuo jų baimės. Tiesa, pagarbą užsitarnauti sunku.

 11. Tai kad sako:

  Vadybos etikos iš vadovėlių neišmoksi. Čia jau arba ją turi, arba nelabai.

 12. Nuomonė sako:

  Didelio vaikų sergamumo priežastys yra tame, kad labai mažas dėmesys skiriamas ugdymo įstaigų aplinkos sanitarijai. Gal kam ir atrodo, kad tėvai skuba ir nieko nemato, bet mes matome , kad pvz. , mūsų grupės šeimininkutė, užuot per didžiausio sergamumo laiką nuolat drėgnai valytų grupę ir rūbinėlę, dažniau vėdintų patalpas, prižiūrėtų kartu su auklėtoja , kaip vaikai plauna rankutes ir padėtų mažesniems tai daryti, ji dažnai privalo eiti mazgoti koridorius, nes „nėra kam“. Valyti bendras patalpas galėtų ir iš biržos ateiti padirbėti moterys, ar už pašalpas, o kam priklauso vaikus žiūrėti, tegu tčą irdaro. Atrodo, kad darželių sujungimas pablogino situaciją, nes buvo labai sumažinta aptarnaujančio personalo. Bet, kaip matome, administravimo etatų nesumažėjo, greičiau , priešingai, o gaila. Jokios krizės nėra, o taupoma vaikų sąskaita. Kodėl?

 13. Neužmirškit sako:

  Auklėtojos tai nutyli tokias patyčias, bet yra tėvų, kurie supranta ir netyli. Jie šaunuoliai. Juk nuo to, kokia auklėtojos nyotaika, priklauso ir vaiko savijauta

 14. Robinas sako:

  Pasirodo „Širvintų respublikoje” galioja savi teisės aktai.

 15. LEP sako:

  Va ir aišku, kodėl ne visiem pavyksta egzaminą išsilaikyti.

 16. Gražina sako:

  Kolektyve greičiau plinta ligos, tačiau kaip užkirsti kelią ligoms, kai sumažinus etatus, neliko darželiuose slaugytojų, kurios buvo atsakingos už švarą , higienos normos laikymąsi, o kartu atliko ir dietisto darbą – buvo atsakingos už vaikų mitybą. Jei vaikui pakildavo temperatūra, jį, kol atvyks tėvai, galima buvo nuvesti pas seselę (taip vadinome), ji bendraudavo su tėvais, kokią pagalbą suteikti vaikui iki jų atvykimo, o to dabar nebeliko.

 17. Laura sako:

  mes sia ziema neislendam is ligu,nuvwdu sveikut sveikuteli po keliu dienu tenka serganti pasiimt,,bacilu pilna visur ir nuo ligos neapsaugotas nei vienas

 18. Ak... sako:

  Keistas, sakyčiau šantažinis būdas, tvarkai įvesti. Blogai pasielgsi, bausim aklėtoją – atseit prisiimk atsakomybę, kaip po to auklėtojai į akis pažiūrėsi?

  Jeigu priemonė auklėtojoms (o ne šantažas tėvams), kam ta paskutinė pastraipa skelbime?

Jūsų komentaras:


aštuoni + aštuoni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]