Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Teismas atnaujino bylos nagrinėjimą, dėl iš Ž.Pinskuvienės reikalaujamo žalos atlyginimo poliklinikai

Seimo nario Jono Pinskaus þmona ûkio ministro patarëja Þivilë Pinskuvienë./ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

          Ką tik Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė teismo nutartį byloje dėl žalos atlyginimo.

      “Teismas atnaujino bylos nagrinėjimą ir kreipsis į Specialiąją teisėjų kolegiją, kuri nuspręstų dėl šio ginčo rūšinio teismingumo. Nes kilo abejonių, koks teismas –bendrosios kompetencijos ar administracinis turėtų nagrinėti šią bylą.” – ką tik “Krašto naujienoms” kalbėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Sigita Jacinevičienė – Baltaduonė.

      Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, teismo prašė priteisti iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės 22 071 euro, kuriuos Širvintų PSPC sumokėjo neteisėtai atleistai direktorei Nijolei Dimšienei. Šioje byloje trečiasis suinteresuotas asmuo yra Vilniaus teritorinė ligonių kasa.

      Prokurorų nuomone, įstaigos vadovas atleistas merės sprendimu, dėl jos kaltės patirta žala, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė išmokėdamas didelę pinigų sumą dėl teismų neteisėtu pripažinto potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų. N.Dimšienė iš pareigų atleista 2016-ųjų vasario 9 d. – ji buvo prisiteisusi 37 700 eurų už priverstines pravaikštas iki 2018-ųjų metų liepos 1-osios, kai turėjo baigtis jos darbo sutartis, taip pat teismo išlaidas. Po Širvintų PSPC skundo, Aukščiausiasis Teismas šią sumą sumažino iki 22 tūkst. eurų.

     Kaip rašoma prašyme teismui, Širvintų PSPC didelę pinigų sumą, užuot skyręs sveikatos priežiūros paslaugoms organizuoti ir teikti, turėjo skirti neteisėto merės potvarkio teisiniams padariniams likviduoti. Jei nebūtų priimtas šis neteisėtas potvarkis, PSPC tokių išlaidų nebūtų turėjęs ir žalos nepatyręs.

      Savo atsiliepime Ž. Pinskuvienė su prokurorų siūlymu nesutiko. Teismo posėdyje ją gynęs advokatas Jovitas Elzbergas nurodė, kad merė neviršijo savo įgaliojimų. Esą Ž. Pinskuvienė veikė kaip Širvintų savivaldybės Tarybos atstovė, o pati Taryba turėtų būti suvokiama kaip Širvintų pirminės priežiūros centro steigėja ir pagrindinė akcininkė.

     „Širvintų pirminės priežiūros centras nėra akcinė bendrovė, o meras nėra akcinės bendrovės dalyvis“, – prieštaravo prokuroras J. Rinkevičius teismo posėdžio metu sausį.

***** (PAPILDYTA)

Teismas atnaujino Vilniaus apygardos prokuratūros ir Širvintų merės ginčo nagrinėjimą

         Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 6 d. nutartimi atnaujino administracinės bylos pagal Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą apginti viešąjį interesą ir iš Širvintų merės Živilės Pinskuvienės priteisti atlyginti žalą, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė dėl jos potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų, ir nutarė kreiptis į Specialiąją teisėjų kolegiją su prašymu nuspręsti, ar ši byla teisminga Vilniaus apygardos administraciniam teismui. 

     Vilniaus apygardos prokuratūra prašė teismo apginti viešąjį interesą ir priteisti iš Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės atlyginti 22 071 euro žalą. Ši žala atsirado dėl įsiteisėjusiu teismo sprendimu neteisėtu pripažinto 2016-02-09 merės potvarkio atleisti iš pareigų Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiąją gydytoją N. D. ir išmokėti jai  priteistą 22 071 euro vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką, neturtinės žalos ir bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.

        Vilniaus apygardos administraciniam teismui išnagrinėjus bylą, kilo klausimų dėl to, koks teismas – administracinis ar bendrosios kompetencijos – turėtų nagrinėti šį ginčą. Iš byloje pateiktos medžiagos matyti, kad iš pareigų atleista vyr. gydytoja N. D. nėra valstybės tarnautoja, ji dirbo pagal darbo sutartį, jai buvo taikomi darbo įstatymai ir visos darbo įstatymuose nustatytos garantijos, o tokių darbuotojų darbo ginčai nagrinėjami bendrosios kompetencijos teismuose. Ginčą dėl vyr. gydytojos atleidimo taip pat nagrinėjo bendrosios kompetencijos teismai. Teismo nuomone, byloje vyrauja teisiniai santykiai, susiklostę ne viešojo administravimo srityje, o darbo santykių srityje. Vilniaus apygardos administraciniam teismui kilo abejonių, ar byla pagal Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro prašymą apginti viešąjį interesą priskirtina būtent administraciniam teismui, todėl buvo nutarta atnaujinti bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Specialiąją teisėjų kolegiją su prašymu spręsti šio ginčo rūšinio teismingumo klausimą.

           Ši teismo nutartis neskundžiama.

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė

Vilniaus apygardos administracinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. Ne tik sako:

  Gerbėnai mažaraščiai,bet ir lepės direktorės,neišlaiko testų po keletą kartų,seniūno niekaip Zibalams neatranda,ne kokia komanda.O teismai,tikėkime padarys teisingą nutartį.

 2. Kad ne sako:

  viskas teisingai vyksta teisme. Gerai kad teisėjų kolegija pateiks savo išvadą. Tada krištolinės advokatai negalės užginčyt, kad neteisingas teismas sprendė

 3. ot sako:

  prokurorai…nezino i koki teisma kreiptis….

 4. ! sako:

  Stebiu iš šono jūsų jau Pinskuvienės nustekentą rajoną ir miestelį ir graudu darosi. Palaikytojas vienu IP adresu dar amsi, kap gerai pastebėjote, įvairiais vyrų ir moterų vardais, gėlytės dar sodinamos, plytelės dar klojamos, bet po kažkiek metų liks šiukšlėmis prasmardintas miestelis, ištuštėjęs, padorūs žmonės jį palikę, nenorės gi maitintis sieros junginiais, Živilė seniai su otkatais namo pabėgusi į Vilnių, o jos gerbėjai blusinės po miestelį išsižioję, apgauti

 5. Ūtiutiū sako:

  Tik pamanyk VŠĮ -viešosios įstaigos akcininkė ?Kada spėjo PSPC paverst UAB? Reik klaust ligonių kasų ar ministro, kada įvyko sandoris ? Po kiek akcijos?Vau tur būt tai pirmoji savivaldybė , kuri įsteigė nuosavą sveikatos priežiūros įmonę net” šunys” nesulojo.Neduoda jos išlaikymui nei cento , bet naudojasi pacientų pinigais , ty turtu , kaip šeimininkė?Įžūlumas neregėtas. Bet guodėjams nesuprast , kad gudri lapė neišsisuktų iš pinklių , reikia jas teisingai , be mažiausio plyšiuko , tvarkingai pastatyt, tokia teismo sprendimo esmė , o ne išteisinimas p.Ži. Tai ir guoskit , palaikykit , pastatykit, paguldykit , ką norit darykit prakišti teismai> 20 , sumos kosminės mūsų laikais ir atrodo , kad dar NEPABAIGA.Taip ir” praguosit” savo pinigėlius , gėlyčių bus mažiau ir gydymo įstaigos nubankrutuos , na ir kas?VOT-už tat bus SUSTIPĖJUSI PINSKUVIENĖ , o ne koks ten gapsiukas.

 6. Seklys Morka sako:

  Teisingai mąstote. Ką tik skaičiau Delfyje straipsnį ta tema. Tai ką sau manot- iš vieno I.P. suskaičiavau 9 komentarus skirtingais vardais – jei netingite, pažiūrėkite 198 15 118 143.
  Tai bent „sąžiningai“ dirbama.

 7. Kitas pastebejimas sako:

  Arba zp gerbejai visi mazarasciai, arba komentaru skiltyje darbuojasi keli tie patys “palaikytojai”, nes gerbeju komentarai labai panasaus stiliuko ir primena komunistinius lozungus.

 8. Paskutiniajam - pastebejimas sako:

  Jau ne pirma karta pastebiu komentaruose, kad zp gerbejai zodi “Lietuva” raso mazaja raide. Na tai iskalbingas faktas – kulturingas, bent minimalu issilavinima turintis zmogus to nedarytu.

 9. Subinlaižiams sako:

  Na, laižykit kiek norit ir ką norit savo Pinskuvienei, ginkit ją kiek norit, bet LIETUVĄ rašyti mažąja raide – visiški padugnės esat. Kirmėlėmis už tai galima būtų pavadint, bet gaila šiuos gyvūnėlius apšmeižt.

 10. Palaikytojams sako:

  Matyt į skaudžią vietą pataikė, kad taip sujudote, ar komanda duota?

 11. Palaikytojams sako:

  Aš siūlau susimesti bilietui į JAV, bet tik į vieną pusę.

 12. Palaikytojams sako:

  Puikumėlis. Galėsite susimesti savo palaikomajai merei, kad sumokėtumėt poliklinikai

 13. >nedūsaukit sako:

  Pinskuvienės stilius “susprokit”
  greit mokotės

 14. nedusaukit sako:

  NIEKO BLOGO NENUTIKS JEIGU Pinskuvienei priteismoketi zinosim kokia yra neteisybe lietuvoje, dar labiau ja palaikysim ir jus visi susprokit.

 15. To Palaikom sako:

  Valio , kai merė ” NUSTIPĖS” mūsų rajone gyventojų padaugės

 16. PALAIKOM sako:

  palaikom Sirvintu mere,tiek moteris deda pastangu,dabar zinom apie Sirvintas viska,net galvojamten apsigyventi,stipekit,teisingumas turi buti,nors ka zinai cia lietuva, kokia neteisybe butu…

 17. oho sako:

  MUSU MERE TURI VERTE, TIEK PROKURORU IR TEISEJU DIRBA NE DEL VIENO MASIULININKO AR GAPSIUKO NEDEJO TIEK PASTANGU,MATYT SPAUDIMAS YRA TEISMAMS NERA TAIP GIRDETA… TIKIMES TEISINGUMO,KADPINSKUVIENE BUS ISTEISINTA.

 18. nieko naujo sako:

  visus paskutinius metus tik ir girdime ir skaitome: merė išreikalavo, merė gavo, merė tą padarė ir panašiai. O kai pakvymo materialiai atsakyti iš savo kišenės, tai jau nebe AŠ, jau ieškoma kaltų. Bet juk ir Širvintų PSPC kolektyvas nekaltas, o pinigai tai iš jų buvo sumokėti. Gaila, atleido gerai savo darbą išmanančią vadovę, o paskyrė dėstytoją, kuri tik paskaitas skaito darbuotojams

 19. Pasaka be galo sako:

  Timt už vadžių vėl iš pradžių… Pasakėlė prasideda iš naujo, o žiūrėk ir senatis atėjo. Taip tik Lietuvoj gali būti.

 20. x sako:

  cituoju :”Savo atsiliepime Ž. Pinskuvienė su prokurorų siūlymu nesutiko. Teismo posėdyje ją gynęs advokatas Jovitas Elzbergas nurodė, kad merė neviršijo savo įgaliojimų. Esą Ž. Pinskuvienė veikė kaip Širvintų savivaldybės Tarybos atstovė, o pati Taryba turėtų būti suvokiama kaip Širvintų pirminės priežiūros centro steigėja ir pagrindinė akcininkė.” Visų pirmam – tegul tas advokatas pasiskaito įstatymo nuostatas apie Mero instituciją, jo atsakomybę, visų antra- nelabai pavyks išlikti krištoline, kai ateina finansinė atsakomybė, jau šiuo klausimu tai tikrai karavanas išsiskirstys… liks tik kupranugaris (vedlys per dykumą), o tie kurie aklai sekė iš paskos, labai greitai ras kitus karavano vedlius, juolab, kad “šunys” tikrai nenustos “loję”…nes jie “loja” už teisybę…

 21. dūžta karūna sako:

  kasdien vis labiau dūžta krištolinė karūna, Beliko sulaukti koalicijos partnerių atsivertimo

Jūsų komentaras:


du + = devyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]