Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tik trečdalis Tarybos narių išdrįso išsakyti savo nuomonę

68f7bee0c6c3cf4829470cab48a07f3f/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Viešojoje erdvėje ir mieste vis labiau įsisiūbuoja diskusijos dėl planuojamos „RetroPlast“ gamyklos. „Krašto naujienų“ paskelbtoje apklausoje, kuri vis dar vyksta, šiuo metu 67% dalyvavusių apklausoje pasisako prieš gamyklos atsiradimą, 25% palaiko gamyklos idėją ir 8% atsakė, kad jiems nerūpi.

     Kadangi Tarybos narius rinko Širvintų rajono gyventojai ir pagrindinė jų funkcija atstovauti rinkėjams, bei ginti jų interesus, „Krašto naujienos“ nutarė išsiaiškinti visų Širvintų rajono tarybos narių nuomones šiuo itin aktualiu ir jautriu kiekvienam rajono gyventojui klausimu.

Visiems Tarybos nariams nusiuntėme tuos pačius du klausimus.

 1. Jūsų pozicija dėl „RetroPlast“ gamyklos prie Širvintų miesto?
 2. Prašome pagrįsti savo poziciją. Kodėl galvojate būtent taip?

      Pasirodo, atsakyti tiesiai nėra taip paprasta ir ne kiekvienas geba. Viena iš tylos priežasčių gali būti ir ta, kad tyliai pritarus tikimasi vėliau išsiginti. O gal negerbia savo rinkėjų, kurie skaito ne tai, ką jie patys? Bet mes į tai nesigilinsime.

K.Pakalnis

        Žemiau pateikiame Tarybos narių atsakymus ir lauksime skaitytojų nuomonių. Atsakymus pateikiame tokia tvarka, kokia ir gavome.

KĘSTUTIS PAKALNIS. Esu prieš tokios gamyklos statymą mūsų rajone. Ir kai buvau meras, ir dabar sakau, kad girdėjau daug gyventojų ir ketinančių čia įsikurti nuomonių, jog juos būtent žavi mūsų miestelio žaluma ir ramybė. Žmonės pabrėžia, kad jie išsisilgę jaukumo, dėl to Širvintos jiems atrodo patrauklios. Matau mūsų rajoną kaip ekologišką ir jaukų, patrauklų žmogui, norinčiam pailsėti nuo sostinės šurmulio.

***

V.MateikaVIDMANTAS MATEIKA. Nenoriu tiesiog prieštarauti arba palaikyti. Klausimų dėl gamykos kyla labai daug. Šiuo metu studijuoju viešoje erdvėje rastą dokumentaciją. Tad plačiau pakomentuosiu kitą savaitę.

***

V.ŠimonėlisVYTAS ŠIMONĖLIS. Statyti atliekų perdirbimo gamyklą šalia miesto yra blogas sprendimas. Tokius sprendimus gali priimti arba jiems pritarti tik tie asmenys, kurie netiki Širvintų miesto ateitimi. Šiandiena, manau, ši teritorija plėtros prasme yra pranašesnė už Kalnalaukio gyvenamąjį rajoną (gyvenamieji namai už baseino). Pastačius tokią gamyklą ši teritorija taps nepatraukli, – šiukšlių perdirbimo gamykla šalia pagrindinio įvažiavimo į Širvintų miestą. Iš tokio sprendimo turės naudos tik keli asmenys. Sako, atsiras darbo vietos. Tai kas čia per gamykla, kad reikės tiek žmonių? Ar jie darbuosis su kapliais kaip Kariotiškėse? Lietuvoje ir mūsų Savivaldybėje daug tuščių teritorijų, kur kelių kilometrų spindulių nė gyvos dvasios – statykite ten.

***

I.VasiliauskienėIRENA VASILIAUSKIENĖ. Mano, kaip tarybos narės, nuomonė yra tokia: privati nuosavybė, pagal Lietuvos Respublikos konstituciją yra neliečiama, o asmuo, ją įsigyjęs, privalo joje tvarkytis, nepažeisdamas galiojančių teisės aktų. Tuo turi rūpintis atitinkamos institucijos.

***

J.ŠiukštienėJŪRATĖ ŠIUKŠTIENĖ. Tokios gamyklos taip arti miesto, būtent ta kryptimi besiplečiančio, tikrai nereikia statyt. Galima diskutuoti ir pasiūlyti tinkamesnę, saugesnę aplinkai ir žmonėms vietą gamyklai statyti. Jei visuomenė, miesto bendruomenė būtų įtraukta į svarstymus, niekas nenukentėtų, o dabar atrodo, kad viskas padaryta, aptarta ir jau nuspręsta, tik tada paviešinta, kad per trumpą laiką priblokšta bendruomenė nespėtų apginti savo interesų.

***

J.PurvaneckasJONAS PURVANECKAS. Tokio tipo gamyklos kaip „RetroPlast“, neabejotinai reikalingos. Tik vieta tokiai gamyklai visai netinkama. Tik didžiausias priešas Širvintų rajonui ir gyventojams gali padaryti tokią žalą. Noriu savo atsakymą papildyti ir tuo, kad atliekų tvarkymo ir perdirbimo įmonės yra “aplipusios” gyventojų ir ES lėšų siurbėjais.

***

R.BonikatasREMIGIJUS BONIKATAS. Mano poziciją galima perskaityti internetiniame puslapyje… (ir nurodo tinklapį, kuriame pats dirba. Kadangi neturime tinklapio vadovo leidimo naudoti jų informacijos ir nuorodų, susilaikome nuo viešinimo, kad nebūtume apkaltinti plagijavimu.)

***

R.TamošiūninenėRASA TAMOŠIŪNIENĖ. Aišku, kad tokia gamykla nėra gerai. Man kyla daug klausimų dėl atliekų vežimo perdirbimui iš užsienio.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

36 Komentarai (-ų)

 1. o sako:

  socdemai nuomones neturi????tik valstieciai?

 2. super sako:

  >Superiui
  Privalau atsakyti jums?
  Bet gi jus nesuprantate kas yra metafora. Kaip su tokiu dalboj&bu konersuoti? Fuck off.

 3. Gal sako:

  Jaunieji socdemų berniukai saugo bartužėles vietą darželyje?

 4. Chm sako:

  O kodėl jaunieji socdemų berniukai neatsakė? Juk tėvo vietos saugoti jau nereikia

 5. Supraskite sako:

  Nu negali kai kurie atsakyti. Nurodymo tokio negavo. O ir prieš save liudyti nenori.

 6. Superiui sako:

  Tikrinote jų kelnių turinį? Įdomu, kodėl?

 7. superiui sako:

  ačiū už juoką, labai pritariu…
  O šiaip tai, nors peticiją gal reikia mums surašyti. Kaip gyvensime?

 8. super sako:

  >niekšeliai visi
  Jus čia apie kokius diedus? Apie Remigijų, ar Joną? Nes pagal drąsa – tai mižniai abu. O pastarasis tai dar ir prisiplakelis, kokių reta.
  Jei jau kalbate apie diedus su kiaušais, tai kiaušus nešioja tik Šimonėlis, Pakalnis ir Mateika. Kiti prarado savo vyrišką pasididžiavimą. Senai, senai.

 9. niekšeliai visi sako:

  tikri niekšeliai-. Nu nenorit gi to fabriko, nu matot kad šūdas gausis, patys pikti, nepatenkinti, o vistiek subinlaižiaujat. kitaip nepavadinsi. Diedai vadinasi. Gražuolė jodyja jus kaip nori. Ar per daug ant kiekvieno kompromatų turi pririnkusi? nu nustokit, nors čia parodykit kad jus dar su kiaušais. Ar blondinių kiaušai didesni?
  ps, lygių teisių ar kaip ten tos tarnybos gal neprisikabins dėl kiaušų- gi abiem pridėjau- ir diedam ir bobom

 10. Melchioras Kumpis sako:

  Žinokite, mano mieli susiedėliai, netrivoju, nesulaukiu naujų rinkimų in Širvintų miero postu. Esu diedus neišsižiojįs, netgi kytrus, sakyč, arielku geriu tik par metines švintes, bobą turiu jau 50 metu tu pačiu, kalkozi brigadierium dirbau, tai ir rajoniukyje gaspadoriauč neblagai. Ilgai nedirbč, kam gi. Leisčiau tie fiunam tu plastmasi virt ir zacirku daryt, ale neveltui duoč, lai atsega man kakių 15 procientu tu, kaip jos, akcijų, man piniėliai kapsės, ašai pypkį geros tabokos prikimšįs, unt sofkės gulėsiu . Tik va, trobukę sava tai parduosiu ir kakion Ukmergėn važiuosiu gyvint, ba mana Ancė nebnarės Širvintuos fiunsko fabriko smarvės uostyt. Tai va.

 11. Mano ausimis sako:

  Girdėjau, girdėjau… Kas paneigs kad, Sližauskienė ir Sakalauskienė dirba vienoje mokykloje. Tai labai gražiai atrodytų Sakalauskienė ir Sližauskas vienoje konservatorių partijoje. O kodėl kartu Alinos nepaėmus. Būtų šauni kompanija. Sakalauskienė, Mackelo, Radžiūnas. O kas paneigs, kad Vasiliauskienė po metų negrįš. Argi toks šaunus skyrius galėtų prieštarauti, arba pats prašyti. Ir atrodytų toks skyrius “Labai atsinaujinęs” Ir su Naujuoju judėjimu labai neturėtų nieko bendrą. Juokinga? Gautųsi graži koalicija. Atcigavę konservatoriai, buvusių darbiečių judėjimas, likę darbiečiai.

 12. Mano akimis sako:

  Pas mus ir dauguma ir administracija visiskas nulis,sakyciau netgi zemiau nulio. Tokios valdzios dar nemaciau. Tegu kuria judejimus,rojus ir ,,gera gyvenima” nebalsavau ir nebalsuosiu uz tokius. Rajonelis mazas kas domisi tai ir zino tokius veikejus,o kam bambalis svarbiau tai uztat ir dziaugiames dabar.

 13. Aha sako:

  Pvz. Puziniene taryboje atstovauja nauja judejima, bet kartu ir yra DP Sirvintu skyriaus pirmininke. Ausytes ir akytes?
  Prikurs nauju judejimu, reorganizuos senas partijas ir bandys i taryba sukisti savus, nes mero pozicija be daugumos taryboje palaikymo verta 0.

 14. Nejaugi? sako:

  Sakote, DP neliko? Gal ir neliko, bet manau, kad buvusių DP – istų nebūna….

 15. Pritariu sako:

  Labai teisingai sako P.Kamienas, ar ne taip, p. Bonikatai? Mėgau kažkada skaityti tuos straipsnius…
  Vieta tai įmonei visiškai netinkama. Suomija – kiek kartų didesnė už Lietuvą plotu, o vietos tokiai veiklai neranda? Nors esame lygiateisė ES valstybė, bet leidžiamės save paversti sąvartynu? Kas gali paneigti, kad skandinavų bankai, uždirbę mūsų šalyje milžiniškas lėšas, jas čia investuoja, tuo pačiu pasitarnaudami savo šalims ekologijos klausimais.
  Vieta absoliučiai netinkama. Rajone pilna atokesnių vietų .
  Man įdomu tik, kodėl tik dabar mūsų valdžia apie tai prašneko?

 16. O dėl rinkimų sako:

  Gali sau dėliotis kaip nori. Balsuojama už asmenybes – juk galima reitinguoti. Numesim Vasiliauskienę žemyn

 17. Alfa sako:

  Mačiau :)
  Čia geras. Reiškia nėra tiek daug jau tų sekėjų. Butaforija, kaip ir ta baisi širdis centre

 18. Nerealiai sako:

  Paskaitykit alfa.lt kaip sekas mūsų merei,apsikakino iki ausyčių su persistengimu patekt tarp geriausių

 19. Dvi draugės sako:

  Tai, kad konservatorių skyrių suformavo dvi draugės. Viena pašalinta. Kai tikri konservatoriai išėjo, tos draugės prisikvietė joms pritariančių. Bet kokiu atveju, tas skyriaus darys viską, kad ir toliau valdančiuosius garbintų. Turėtų savigarbos, vanagai turėtų išeiti.

 20. Ar tikrai? sako:

  Ar tikrai nera DP? tokia kaip DP nenunyksta, ji transformuojasi, susiskaido, persilydo, bet po to vis tiek sueina i visuma, pavadinta kitom raidem, bet tos pacios ausytes ir akytes?

 21. P. Kamienas sako:

  Remigijau B. , prisimink tavo organizuotus mūsų mokyklos mokinių ekologinius žygius dviračiais, pėsčiųjų žygius upių ir ežerų pakrantėmis kai mes ugdėme mokinius ekologine dvasia, o šiandien tu bandai pateisinti Švedijos atliekų eksportą į mūsų dar pakankamai švarų kraštą. Susimastyk…

 22. super sako:

  Pagal sirvintos.lt socdemu taryboje net trys. Užtat DP nariu – nei vieno. Visi kaip vienas persimete i judejima. Cia kaip stoties prostitutkes – ne svarbu po kuo/su kuo guleti, svarbu kad piniga moketu. Galetu prie ju ir vicemerka prisijungti. Tokia pati.

 23. ? sako:

  nu is tikro, o kur socdemai? kur jų atsakymai?, o ar yra socdemų Širvintų taryboje? Kai nelabai gaudausi, tai ir nesugaudau tos politikos? Kas ten toj taryboj dabar sėdi?, gal galėtų sarasus atnaujinti, paskelbti, kas siai dienai kopkioj partijoj?ba cia jau galima galva nusisukti? o Darbo partija dar yra taryboj, ar ne? o kas save skaito opozicija? kaip ir kur tai parasyta?

 24. Slidi sako:

  Slidi,galimai kaip sliuzas ta Vasilauskė, slidziai galvoja, o gal po metu pavyks grizti pas konservus? Tai ir parase visiemz tinkama atsakyma?

 25. Skyrius sako:

  Alinutės ir daugybe „labai nuo Živiliukės“ nepriklausomų narių. Arvydazz, Valkazkazz, Pečiukė ir t.t. Čia tik žmonės taip kalba.

 26. Oi sako:

  Kuri cia bendruomene, Alinos ar Zivilkos?, jos tokios panasios?

 27. Skyrius sako:

  Vasiliauskė ir Sakalauskė kitų rankomis galimai formuoja TS-konservatorių skyrių. Žmonės kalba, kad miesto bendruomenė jungiasi su skyrium. Ir štai tada Aplinkosaugininkas Slyžius bus naujo hibridinio skyriaus pirmininkas.

 28. x sako:

  Tai ir aš girdėjau Maksimoj, prie kasų eilėje, apie kažkokį aplinkosaugininką kalbant, nu bet nugirdau tik tiek, kad jis iš bendruomenės eis kartu su bendruomene į konservatorius? nu nesupratau gal ta bendruomenė taps partija?

 29. nesusipratėlis sako:

  ar kažką praleidau? Vasiliauskienė jau aplinkosaugininkė??? tai kad soc sritį kuravo. Nesusiprantu- kas paaiškins. Skaityt moku- perskaitau kas parašyta ir oplia- nespėjau susivokt

 30. berazumiai sako:

  kitaip nepavadinsi pritariančių- ne bepročiai, o berazumiai.Tokius visada būtent taip vadina- atrodo nedurni, o proto nėra.

 31. Gediminas sako:

  Oi ne. Tikrai ne Vasiliauskienė. Žmonės kalba, kad aplinkosaugininkas išeis į pensiją ir pirmininkaut eis. Kalba, kad kovo mėn

 32. Oho sako:

  Kaip čia vicemerė atsakė? Ar tiesa, kad ji išmesta iš konservatorių, bet vėl skyrių formuoja?

 33. Laima sako:

  aš neskaitau to laikraščio, tai tarybos nario nuomonės ir nesužinosiu, o ji yra galimai ta pati kaip ana nuomonė. Labai gaila, kad net tokie svarbūs dalykai (dėl mūsų vaikų švarios ateities) neverčia jūsų pamąstyti.
  P.s. Tarybos narys atstovauja visus gyventojus, o gal ne taip?

 34. super sako:

  O kur socdemų nuomonė? Va čia tai partija, Bože, Bože…

 35. x sako:

  nieko nuostabaus, kad dauguma tarybos narių tyli. Nors tikriausiai ir turi savo nuomonę, bet galimai bijo ją išsakyti, nes prieštarautų carienės nuostatoms? O geriausiai tai atsakė Vasiliauskienė, nieko nesuprasi, nei prieš, nei už, koks tai aptakus teisinių frazių rinkinys?

 36. Jurgis sako:

  Dar vienas argumentas dėl galimai kenksmingos taršos-Skandinavai ne tik prie savo miestų nevykdo tokios veiklos,bet aplamai stengiasi išeksportuoti iš savo šalies…Pas mus tokios atvežtinės žaliavos visuomeniai,kažkodėl pristatomos kaip gėris. Dėl Skaidiškių ,tai žmonės nebuvo informuoti,kad apimtys skiriasi (5 kartus) sandeliavimas(20 kartų) vykdoma veikla(tik rūšiavimas ,pakavimas) čia planuojama ir perdirbimas,granuliavimas ir tai 24 val/parą.
  Pagarbiai Jurgis Marcinauskas

Jūsų komentaras:


keturi + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]