Sudie, gražuole vasara    Vasaros palydų šventė Musninkuose    Bočių kelionė į Varšuvą    Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?    Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tvirtinant biudžetą į opozicijos siūlymus neatsižvelgta (VIDEO)

9521fa90010227dca32044db41a5b3d6/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Video autorės /

        Vasario 22-osios dienos Tarybos posėdyje valdančiųjų balsais patvirtino Širvintų rajono savivaldybės 2018 metų biudžetą:

1.1. pajamas – 14 645,3 tūkst. eurų, iš jų: Savivaldybės biudžetinių įstaigų pajamas, kurios įmokamos į Savivaldybės biudžetą ir naudojamos šių įstaigų vykdomoms programoms finansuoti, – 671,6 tūkst. eurų. Pajamos koreguojamos pridedant 2017 m. nepanaudotą pajamų dalį – 851,9 tūkst. eurų;

1.2. asignavimus – 15 482,6 tūkst. eurų, iš jų: išlaidoms – 12 933,6 tūkst. eurų, iš jų darbo užmokesčiui – 6 332,6 tūkst. eurų, ir turtui įsigyti – 2 549,0 tūkst. eurų, iš jų:

1.2.1. asignavimus pagal programas;

1.2.2. valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti 2018 metams skirtų lėšų paskirstymą;

1.2.3. 2018 metams mokinio krepšeliui finansuoti skirtų lėšų paskirstymą;

1.3. 2017 metais nepanaudotas biudžeto lėšas.

     Sprendimo projekte nurodoma, kad „savivaldybės biudžeto projektas nuo 2018-01-30 iki 2018-02-07 buvo svarstomas su Savivaldybės vadovais, Savivaldybės administracijos darbuotojais, Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovais, bendruomenių nariais.”

       Tačiau kyla klausimas, kada ir kokiai bendruomenei jis buvo pristatytas? Niekur viešai neteko matyti kvietimo į svarstymą. Kai tuo metu Molėtų rajono savivaldybės naujienų skiltyje yra kvietimas gyventojams susipažinti su rajono biudžeto projektu. Kuo širvintiškiai prastesni už molėtiškius? O gal problema ne gyventojuose, o vadovuose?

         Posėdžio metu pastabų turėjo ir opozicija. Jos vardu kalbėjo Tarybos narys nuo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vytas Šimonėlis:

      – Gerbiami Tarybos nariai, susirinkusieji. Praėjusių metų savivaldybės kontrolierės išvadoje buvo pasakyta, kad savivaldybės administracija išlaidas reprezentacijai apskaito kartu su kitomis rajono išlaidomis. Todėl negalima nustatyti, kiek tų lėšų panaudota reprezentacijai. Už lėšų panaudojimą neatsiskaitoma, nepaskirti atsakingi asmenys. Savivaldybėje nepatvirtinta reprezentacinių išlaidų naudojimo tvarka.

     Eilutėje „reprezentacinės ir kitos išlaidos“ 2016 m. buvo 116 900 eurų, 2017 m. – 108 tūkst. eurų.  Šiemet planuojama jau išleisti 108 tūkstančius ir ši eilutė jau vadinasi „įvairios veiklos išlaidos“. Kita eilutė vadinama „reprezentacinės išlaidos“, kurioje yra 8 000 eurų. Bendra suma yra 116 tūkst. eurų. Priklauso tam pačiam biudžeto funkcinės klasės kodui.

       Tai ką gi, gal iš tikro įsiveskite tvarką, neslapstykite lėšų po įvairius pavadinimus, o įveskit tvarkas ir jomis vadovaukitės. Savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatyta, kad Taryba priima sprendimą dėl savivaldybės mero fondo sudarymo, savivaldybės mero fondo dydžio, naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos.

       Dabar pačios merės ir merės vardu kaišomos visokios dovanos ir dovanėlės, siunčiami laiškai, kurie pasiekia jau ir kaimyninius rajonus. Šias šimtatūkstantines sumas galima priskirti prie eilutės pavadinimu „lėšos paradui ir pudrai bei asmeninei reklamai”. Panaši situacija ir kitose veiklos srityse. Tokia pati netvarka naudojant kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas. Tapome savivaldybe, kurioje statybos darbų kaina pasiekė rekordines aukštumas – tokių kainų rinkoje nėra. O didelės kainos todėl, kad neskaidriai atliekami viešieji pirkimai. Tai mūsų visų pinigai ir su jais turi būti elgiamasi atsakingai.

      Dabar mūsų savivaldybė atrodo, kaip blogai valdomas UAB-as. Skirtumas tik tas, kad bendrovė leidžia savo uždirbtus pinigus, o jūs – jums patikėtus.

* * * * *

      Visi vienuolika valdančiosios daugumos atstovų balsavo UŽ tokį biudžetą, o susilaikė merei iš kairės sėdintys Tarybos nariai: K.Pakalnis, V.Mateika, J.Purvaneckas, A.Jozonis, G. Jozonis, A.Kuznecovienė, J.Šiukštienė ir V.Šimonėlis.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. Virginijui sako:

  Tokiems, kaip “Sirvintiskus”, Jūsų parašymų nesuprasti. Jie žino, kaip galvoti “teisingai”, o be klaidų rašyti tiesiog neduota arba…negalima būti raštingesniems už “magistrą”.

 2. Virginijus sako:

  “Sirvintiskus” O kodėl jums taip rūpi ta galima istorija. Gal todėl, kad jis yra kitos, neteisingos partijos narys, VISUOMENININKAS? “O juk vien tai, kad įtariamas galimai smurtavęs prieš mažametį mokytojas daugelį metų buvo rajono Tarybos narys, yra visuomenininkas, dalyvauja politikoje ir net kandidatavo į Lietuvos Respublikos Seimą. Pagaliau – tas žmogus yra dabartinės Seimo narės, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės padėjėjas-sekretorius, Seime oficialiai įdarbintas pagal aukščiausią valdininko kategoriją! Čia ne šiaip du mokinukai mokykloje susistumdė, čia smurtu įtariamas žmogus, istorijos ir pilietiškumo mokytojas, kuriam valstybė patikėjo mažųjų piliečių ugdymą ir kuris dalyvauja tos valstybės valdyme. Galbūt įtakingos sąsajos ir užimamos tvirtos pozicijos ir tapo svaria priežastimi, kodėl nėra viešinama ši istorija?”

 3. To Širvintiskus sako:

  Ar pats suprantate, ką parašėte? Pachmielas?

 4. Sirvintiskus sako:

  Sarpauskai parašyk apie galimai smurtavusi prieš pradinuka mokymosi Barskūnu mokykloje. Galesi pasireikšti.

 5. oho sako:

  kokie pastebejimai del biudzeto….super duper…

 6. X sako:

  Tai, ką daro Ž?P.? Tai panašu į totalų kodavimą. Neeiliniai tamsiųjų jėgų gebėjimai? Na bent jau vilties teikia tai, kad ne visi jauni žmonės per vėlines buvo pagirdyti “krauju”, kaip buvo paskelbta to laokotarpio ŠK karštoje naujienoje

 7. Virginijus sako:

  Penkis kartus žiūrėjau tą vietą, kai Vytas Šimonėlis kalba. Bet ne į jį žiūrėjau. O žiūrėjau į ŽVILGSNĮ. Tai kažkas neapsakomo. Tos kelios minutės, kai ne TU kalbi, o TAU kalba. Ir kalba tai, ko pakęsti negali. Nes dažniausiai kalbi TU. Tavęs klauso, tyli, neprieštarauja. Nes tik TU pasakyti TAIP, kaip daugiau niekas negali. Tu visada žinai kitų silpnas vietas, ydas, pažeidžiamūmą. Kalbėdami su TAVIM kiti dažniausiai užsikerta. Ir TAU tai patinka. Nes TU esi daugiau, daug patyrusi. Buvai su tais ir ten, ir veikiai tą, ko geriau kitiems nei žinoti, nei sapnuoti. Gera gyvenimo mokykla neapsakomose vietose ir draugijose. Ir labai baisu, jeigu kas nors nebijo. Ir dar baisiau, jeigu sustiprėtų neteisingos partijos. Arba sustiprėtų ir taptų savarankiškas nuo tavęs, iki šiol vasalinės partijos skyrius. Ir dar baisiau, jeigu jam imtų vadovauti SAVARANKIŠKAS. Tu supranti, kad tam reikia užbėgti už akių, kad reikia duoti zadanijas, perrengti vilkus avelių kailiais. Ir sudaryti tokį vaizdą, kad ANAS skyrius “nepriklausomas”. Ir jeigu TAU pavyktų, atėjus valandai X, tas skyrius “savanoriškai pasiprašytų įstoti į koaliciją”. Ir jeigu taip nutiktų, tai jau geriau ne į koaliciją, o į KLOAKĄ. Bet SAVARANKIŠKAS padarys viską, kad TAU NEPAEITŲ…

 8. to Gėda sako:

  kam prisiimti tuos dalykus, kurie nepriklauso nuo Jūsų veiksmų , t.y. kam prisiimti GĖDĄ… geriau ją atiduokite ir persiųskite to nusipelniusioms mūsų “brangiai” kainuojančioms… galite mintimis dar pridėti ir gražiausių gėlių puokštę, GĖDOS jos nesumažins, gal netgi padidins…?

 9. Arlekinas sako:

  Tokio marionečių teatro dar niekada nebuvo

 10. Gėda sako:

  Gėda žiūrėti įrašą ir matyti, kaip pakyla pirma valdovės ranka, o iš paskos valdančiųjų. Gėda.

 11. Nu baikit, nemanau... sako:

  Nu baikit, nemanau… kad kas nors pasikeis. Mūsų “širvintietiška” visuomenė labai džiaugiasi gavę dovanų- atvirukų, maišelių, tušinukų, padėkos raštų, net nemąstydami, kad tai iš jų pačių pinigų…Dovanėlės, sveikinimai ir apdovanojimai, kuriose visur figūruoja užuomina apie “brangiąją merę” mano manymu reklama merei vienasmeniškai, ir juolab už mūsų visų pinigus…? Gudri jinai, oi kookia gudri…?Kam leisti pinigus rajono reprezentavimui įvairiose parodose, mugėse, respublikos renginiuose, juk tai jai nenaudinga? Milžiniškos sumos, jau keletą metų sukasi reprezentacinių išlaidų eilutėse- kur panaudojami šie pinigai? Man susidaro nuomonė- kad mūsų pinigais daroma rinkiminė reklama naujam judėjimui ir jos lyderiams? Nuomonė gal būt pasikeistų, jeigu visuomenė būtų tinkamai informuojama, jeigu savivaldybės puslapyje rasčiau pateiktas išlaidų ataskaitas, apie tai, kur, kiek ir kam išleisti tie pinigai. Jeigu viskas ten skaidru ir teisėta, tai kodėl nepateikus visko konkrečiai?

 12. Lalaizas sako:

  Anksčiau tokių sumų nebuvo, o dabar galimai kokius atkatus daro… Vat įdomu kiek darbuotojų prieš kadencijos pabaiga į dekretus eis… Gal nori kad lažintis?

 13. to Gyventoja sako:

  O nepamanei uz kokius pinigus popierines “Krasto naujienos” buvo dalinamos veltui glebiais ir veziojamos po kaimu parduotuves, o praejusios kadencijos valdzios leidziamas kasmenesinis leidinys ant auksciausios rusies popieriaus su valdzios atvaizdais? Mes visi mokesciu moketojai atminties nepraradome, atsimename, kas ir po kam buvo daroma anksciau uz valdiskus pinigus.

 14. Gyventoja sako:

  O aš maniau kad Merė savo šeimynines nuotraukas įvairių švenčių proga man siuntinėja už savo pinigus.

 15. Gyventoja sako:

  O aš maniau, kad Merė savo šeimynines nuotraukas įvairių švenčių proga man siuntinėja už savo pinigus… 48

 16. Stebina neveiklumas sako:

  Kontrolierė nustatė pažeidimus ir per metus jie neištaisyti. Kur žiūri vyriausybės atstovas? Kodėl nepareikalaujama tvarkos?

 17. Iš šono sako:

  Merė yra savame stiliuje, kaip visada. Opozicija kritikuoja už nereglamentuotą didelių sumų skyrimą neaišku, kokiems reikalams rajono biudžete, o merė leidžia sau nė kiek nereaguoti ir nemato reikalo atsakyti ir paaiškinti. Tarybos nariai opozicijoje yra taip pat rinkti mūsų žmonių, ir toks elgesys yra politiku save laikančiam asmeniui neleistinas ir labai negarbingas. O kur nėra garbingumo, ten neieškok ir teisingumo bei skaidrumo

 18. Iš šono sako:

  Gražu, ponia Mere, nieko nepasakysi, esate savame stiliuje. Opozicija kalba, kad nereglamentuota reprezentacinių išlaidų leidimo tvarka, kad jų tiesiog neleistinai daug skiriama savireklamai, ir tai yra akivaizdi tiesa, o Jūs nematote reikalo netgi atsakyti ir paaiškinti. Opozicijos tarybos nariai yra taip pat žmonių rinkti, o jiems – jūsų panieka ir gilus ignoravimas. Tai neleistinas ir negarbingas elgesys žmogaus, kuris save mato didžiojoje, t.y. valstybės politikoje.

 19. Virginijus sako:

  “Tai mūsų visų pinigai ir su jais turi būti elgiamasi atsakingai”- pritaria amžinai vieningai pritariantys. Ar dėl tokių pinigų kovojom? O rajono kenkėjai galėtų kad ir į Molėtus važiuoti. “Tai ir važiuokit iš čia”.

 20. O sako:

  Tai kas gi ten balsuos kitaip? Vieni „begalviai” , o kiti laikosi isikabine į kėdes.

Jūsų komentaras:


− vienas = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]