Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Mateika: kas tai? Prasta administracinė vadyba, ar piktybiškas darbo trukdymas?

VIDMANTAS MATEIKA, Tarybos narys

VIDMANTAS MATEIKA,
Tarybos narys

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Tarybos posėdžio metu merė paskelbė, kad Vidmantas Mateika posėdyje nedalyvauja net neįspėjęs. O savivaldybės remiamame laikraštyje rašė apie tai, kad Vidmantas Mateika išsigando atsakomybės ir dėl to atsisakė Etikos komisijos pirmininko pareigų. Nusprendėme paties Tarybos nario pasiteirauti apie pasitraukimo priežastis ir kodėl jis neinformavo apie nedalyvavimą posėdyje.

       Tad kalbamės su Tarybos nariu Vidmantu Mateika:

- Kodėl nedalyvavote paskutiniame Tarybos posėdyje ir nepranešėte apie tai, kaip numato Tarybos reglamentas?

- Posėdyje nedalyvavau, nes ryte blogai jaučiausi. Ryte kelios minutės po septintos valandos parašiau Tarybos posėdžių sekretorei ir ją įspėjau. Kodėl merė posėdyje pasakė, kad nepranešiau – nežinau. Turiu dvi versijas: pirma – merė žinojo, bet tyčia melavo, kita – sekretorė merei nepranešė. Bet kuriuo atveju esu apšmeižtas be priežasties. Tikiuosi, kad artimiausiame posėdyje manęs atsiprašys. Mano giliu įsitikinimu, padorus ir save gerbiantis žmogus taip turėtų pasielgti.

- Prašome patvirtinti arba paneigti merės teiginį, kad iš Etikos komisijos pabėgote tam, jog nereikėtų nagrinėti K.Pakalnio komitetų nelankymo.

- Tikrai ne. Man nėra klausimų, kurių negalėčiau nagrinėti.

Jau ne kartą esu viešai kalbėjęs (tiek Tarybos Posėdžiuose, tiek spaudoje https://www.krastonaujienos.lt/2017/12/v-mateika-rinkejams-busiu-naudingas-kita-savo-veikla/ ir

 https://www.krastonaujienos.lt/2017/06/po-vidmanto-mateikos-kreipimosi-mere-tyciojosi-ir-melavo-video/) apie negeroves Etikos ir Antikorupcijos komisijų veikloje. Kadangi niekas nesikeitė, nusprendžiau, kad turiu pasitraukti.

- Gal galėtumėte priminti tas priežastis, kodėl atsistatydinote iš Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininko pareigų?

- Būdamas Etikos komisijos pirininku trukdžius jaučiau nuo pirmų minučių, nes nepataikavau ir nenuolaidžiavau valdančiajai daugumai. Visada turėjau savo nuomonę ir ją turiu dar šiandieną. Praktiškai nuo to momento, kai nesulaukė mano palaikymo tam tikruose klausimuose.

Kelis trukdžius priminsiu, nors jau esu kalbėjęs:

Sekretorių kaitaliojimas. Jos buvo kaitaliojamos neinformuojant pirmininko. Aš siunčiu laiškus, vieną po kito, kad bus susirinkimas (turiu siųstus laiškus kaip įrodymus) – jokio atsakymo. Nueinu į savivaldybę pas sekretorę ir klausiu, kodėl ji neatsiliepia ir nevykdo savo funkcijų, o ji man pareiškia, kad jau šiose pareigose nedirba. Nejau sunku buvo pranešti, kad ji nedirba? Kodėl apie pasikeitimus neinformavo administracija?

Kaip galima vertinti tokį elgesį? Arba kaip prastą administracinę vadybą, arba kaip piktybišką darbo trukdymą.

Archyvas. Kiekviena komisija turi savo dokumentaciją, jos pildymo ir saugojimo tvarką, seką. Baigusi darbą komisijoje sekretorė man perdavė dokumentų segtuvą, su kuriuo pusę dienos vaikščiojau, nes kita paskirta sekretorė neėmė iš manęs dokumentacijos. Tiesiog pasityčiodama pasakė “man nereikia”. Ėjau net pas administracijos direktorę, ji liepė imti, bet sekretorė vistiek dokumentacijos neėmė. Tuomet dokumentaciją perėmė personalo skyriau vedėja Diana Mičialienė.

Nesiskaitymas su komisija. Sušaukiu Etikos komisijos posėdį. Siunčiu visiems laiškus. Viskas tvarkoje, niekas neprieštarauja, nepraneša apie nedalyvavimą. Susirenkame savivaldybėje komisijos darbui – nėra sekretorės. Pagal tuometinį reglamentą tik sekretorė protokoluodavo posėdžius. Ieškau, kur dingo skeretorė, o man pasako, kad atostogauja. Klausiu, kam perduotos jos funkcijos, niekas nieko nežino. Jūs įsivaizduojate, kaip atrodau tuo metu prieš komisijos narius? Visi atsitraukė nuo tiesioginių savo pareigų, atvyko į posėdį, o posėdis neįvyksta. Juk žmonės savo darbo metu juk važiuodavo į komisijos posėdžius. O čia – dovanėlė.

Nedalyvavimas posėdžiuose. Kviečiamas Etikos komisijos posėdis tam tikrų Tarybos narių klausimu. Į posėdį neatvyksta visi komisijos nariai, vienaip ar kitaip susiję su valdančiaisias: Tiesa, D.Valkauskas  ateidavo į posėdžius. Ir taip net keturis kartus iš eilės. Aš viešai per komisijas buvau pranešęs, kad neketinu dirbti tokiomis sąlygomis. Rašiau įspėjamuosius raštus ir sakiau arba keičiame komisijos sudėtį, arba išeinu aš. Kadangi niekas nesikeitė, pasirinkau pasitraukimą pats.

Antikorupcijos komisijoje situacija panaši kaip ir Etikos komisijoje. Dažnas nesurinkimas kvorumo, priekaištai dėl mano lankymosi savivaldybės įstaigose. Parengiama strategija, nei vienas komisijos narys neprieštarauja, neteikia pasiūlymų, bet kai ji nukeliauja iki Tarybos tvirtinimo, komisijos narė D.Puzinienė, kuri nieko nesiūlė, pradeda siulymų virtinę. Keista. O merė rodydama savo galią mane “nuima” net nuo Antikorupijos komisijos strateginio plano pristatymo Tarybai. Šiaip tai Antikorupcijos komisija yra kontroliuojanti savivaldybės darbą, o čia gaunasi, kad atvirkščiai.

 Visos komisijos yra taip sudėliotos, kad merė turi netiesioginę įtaką visoms komisijoms. Suprask, žmogau: ir jūs susitaikykite – aš čia turiu daugumą ir aš čia šeimininkė, ir darysiu ką noriu.

- Merė Jus išvadino kiškiu bailiu. Ko išsigando arba ko bijo V.Mateika?

- Nematau, ko bijoti. Nors ir atsistatydinau iš komisijų pirmininko pareigų, darbo kaip Tarybos nariui yra daug, esu opozicijoje, tad pagrindas – darbo yra kontrolė. Merė mūsų pastabų kol kas negirdi, jas paverčia niekinėmis ir iš jų pasityčioja sau palankiame laikraštyje.

 Tad prisidedu prie Kęstučio Pakalnio ir savo prašymus, reikalavimus teiksime ne tik merei, bet ir viešinsim per žiniasklaidos priemones.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. MATEIKAI sako:

  verta paskaityti
  https://www.alfa.lt/straipsnis/50259173/susikompromitavusioje-zinomoje-statybu-bendroveje-dideliu-aferu-seseliai ir suvesti sąsajas tarp Pinskuvienės, Baltušytės – Četrauskienės ir pasirinktų rangovų “Irdaiva”ir “Infest”kurie pastoviai laimi Širvintose konkursus kiek matom didžiausiomis kainomis. Šią informaciją nusiųsti į FNTT, tegu pasidomi.
  Ir dar kaip rašėt,dėl nekokybiško ir brangaus socialinio būsto remonto Šešuolėlių kaime sudaryti komisiją ir ištraukti Miselį ir tuos kurie pasirašė dokumentus už ausų į dienos šviesą. Taip pat Vytalijui Gailiui, Seimo Antikorupcinės komisijos pirmininkui, perduoti informaciją apie partiečio Dariaus Valkausko bendradarbiavimą korupcinėje veikloje.

 2. Bronė sako:

  Šaunuolis, Vidmantai! Dar norėtumėm žinoti, kada koks administracijos klerkas neatsakė į jūsų paklausimus ar prašymus pateikti informaciją. Reikia žinoti visus subinlaižius, juk jūs mūsų rinkti, o tie klerkai turi jums tiesiogiai teikti informaciją. Atsimenu, kaip Pinskuvienė klykaudavo anoj taryboj

 3. vale sako:

  Politikai turetu padekoti, kad juos pakritikavo laikrastis, o virkauti.

 4. Birute sako:

  O man labai patinka Vidmantas

 5. turbo sako:

  Labai prastai jautėsi…

 6. Geruliai sako:

  Nu vieni superiniai specialistai merijos rūmuose.

Jūsų komentaras:


keturi + devyni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]