Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

V.Mateika: rajono vadovai vieną sako gyventojams, visai ką kita rašo institucijoms

DSC_0006/ VIDMANTAS MATEIKA, Tarybos narys /

    Lankydamasis Skaidiškėse ir bendraudamas su rajono gyventojais susirinkau įdomios informacijos apie būsimą gamyklą. Mano dėmesį atkreipė Širvintų rajono ir miesto gyventojai, pasakodami, kad jie negavo informacijos, kad ji galimai nuo jų slepiama, kad niekas jų nuomonės neklausia.

      Žinoma, savivaldybės remiamas laikraštis po vizito į Skaidiškes paviešino rajono vadovų ir valdančiųjų pozicijas bei įspūdžius. Štai šiandien apie tai ir pakalbėkime.

      Taigi, po vizito pasirodė straipsnis „Ko išsigando protestuotojai?“ 

  Šiandien dar kartą viešai kviečiu merę ir kitus Tarybos narius: būkite atviri su rajono gyventojais, nemeluokite jiems. Suteikite visą informaciją. Tokia yra mūsų – Tarybos narių – prievolė – tarnauti rajono žmonėms ir gerinti jų gyvenimo sąlygas.

 Vidmantas Mateika

      Tarybos narys Remigijus Bonikatas teigia: „<…> Peršasi logiška išvada, kad gąsdintojai nevažiavo dėl to, jog suprato, kad pagal vykdomas plastmasės perdirbimo technologijas iš tiesų nieko blogo ten rasti tiesiog neįmanoma… Kuo ir įsitikinau apsilankęs gamykloje. O ir kokios kenksmingos medžiagos gali išsiskirti tą plastmasę plaunant, paskui rūšiuojant ir mechaniškai susmulkinant? „Gudručiai“ suprato, jog, nuvažiavę į gamyklą ir nieko nesuuodę, pastatys save į kvailio vietą.

     Iš tikrųjų, kaip mums buvo paaiškinta, Širvintose bus statoma ne su cheminias ar terminiais procesais susijusi, o tiesiog mechaninio plastmasės perdirbimo gamykla. Su stambiomis investicijomis, naudojanti apie 80 procentų iš Skandinavijos šalių atsivežtos žaliavos, suteiksianti vietiniams gyventojams apie 60, o vėliau – ir visą šimtą darbo vietų. Ar logiška būtų tam prieštarauti?

      Mano nuomone, ši kelionė pirmiausiai parodė, kad rajone turime keletą „teisybės ieškotojų“, kuriems pati teisybė visai nesvarbi, o svarbu bet kokia kaina apjuodinti dabartinės valdžios vykdomus darbus ir iniciatyvas. Skalambyti apie visoms Širvintoms gręsiančią vos ne ekologinę katastrofą patiems neįsitikinus savo teisumu, manau, yra mažiausiai nesolidu…“

      V.MateikaKitame straipsnyje kai kurie Tarybos nariai – valdančiųjų atstovai – taip pat labai giria būsimą atliekų gamyklą, lyg jie būtų išrinkti ne rajono gyventojų, o atstovautų verslui.

     Na, kiekvienas gali turėti savo nuomonę. Tačiau išvadinti nevažiavusius bailiais, intrigantais, nėra teisinga. Nes pasirodo, kad yra ir kita medalio pusė, kuri oi kaip nedžiugina ir verčia suklusti.

     Patekus į mano rankas vienam dokumentui suvokiau, kad valdantieji greičiausiai sąmoningai klaidina gyventojus. Jie būsimą atliekų verslą pristato kaip didžiulį gėrį, bet štai paskaitykime, ką Širvintų rajono savivaldybės administracijos vardu Aplinkos apsaugos agentūros poveikio aplinkai vertinimo departamentui rašo Elona Pečiukaitienė. (kad nebūčiau apkaltintas melu, dokumento nuotrauka pridedama)

      Pasirodo, nuvykusieji įsitikino, kad UAB „RetroPlast“ įmonės teritorija akivaizdžiai užteršta 1 cm storio purvu iš plastiko, organinių maisto atliekų ir grunto. Įmonės vadovas svečiams paaiškino, kad iš teritorijos purvas su lietaus vandenimis patenka į naftos gaudytuvus. Tačiau naftos gaudytuvai skirti ne purvo valymui, tad nieko ir neišvalo.

       Teigiama, kad įmonės gamybinėje patalpoje keliais aukštais sandėliuojamos plastiko pakuotės, esant 2-3 laipsnių temperatūrai lauke, neturėjo įkyraus maisto atliekų gedimo kvapo. Tačiau čia pat teigiama, kad toks kvapas paprastai atsiranda esant 6 laipsnių temperatūrai, nes būtent tokia temperatūra sąlygoja greitesnį organinių atliekų gedimą. Tai reiškia, kad kvapų svečiai nepajuto ne todėl, kad jų nėra, o todėl, kad oro temperatūra buvo tokia, kai maistas negenda taip greitai (gudriai parinktas viešnagės laikas). Čia pat papildoma, kad prieš atvykstant širvintiškiams, atliekų pakuotės buvo apdorotos dezodorantais. Ir po to dar drįstama kalbėti apie kvapų nebuvimą? Man keistai atrodo tokios apgavystės.

     Skaitant savivaldybės raštą toliau ima plaukai šiauštis. Pabuvus keliolika minučių gamyklos teritorijoje ant drabužių širvintiškiams nusėdo plastiko smulkios dalelytės. Tą rašo E.Pečiukaitienė. Ji užfiksavo net 10-30 cm sluoksnio smulkaus plastiko masės ant sijų ir kitų konstrukcijų. Ir čia pat nusistebėjo, kad darbuotojai dirba be jokių apsaugos priemonių. Ar jūs bent įsivaizduojate, ko darbuotojai prikvėpuoja ir kokia jų sveikata bus po kelių metų tokių darbo sąlygų? Tai ar verta džiaugtis naujomis darbo vietomis?

       Sakykite, kuris tokių darbo sąlygų norite? O gal patys vadovai svajoja apie tokias darbo vietas sau, savo šeimų nariams?

    Štai tokios išvados pateikiamos aplinkosaugininkams. Tiesa, negaliu garantuoti, kad šis raštas pasiekė adresatą. Jį gavau nepasirašytą ir nevizuotą.

      Bet šis raštas puikus įrodymas, kad rajono vadovai nėra atviri su gyventojais ir nepasakoja visko, ką žino. O slapukavimas visada skatina nepasitikėti ir ieškoti. Štai, kai kurie gyventojai ir ieško atsakymų.

    Šiandien dar kartą viešai kviečiu merę ir kitus Tarybos narius: būkite atviri su rajono gyventojais, nemeluokite jiems. Suteikite visą informaciją. Tokia yra mūsų – Tarybos narių – prievolė – tarnauti rajono žmonėms ir gerinti jų gyvenimo sąlygas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

37 Komentarai (-ų)

 1. laimėtojui sako:

  Sakai laimėsi? Juokinga – sakyk Nupirksim, laimėt be šansų , tik šautuvą įrėmus į kaktą už “topinį- siusi ” balsuočiau.

 2. Pateikite sako:

  Pateikite įrodymus. Deja. Neturite. Tad toks tamstos komentaras yra šmeižtas.

 3. to -> G:4 2018-02-22 14:04 sako:

  O kaip jinai kitus izeidineja, smeizia ir skleidzia mela? Vardan ko?Del trupinio aukso, gardaus valgio sauksto? Kaip tada turi tie zmones jaustis? Ar jie vaiku, tevu neturi?

 4. super sako:

  Na o tu atidirbinek. Stropiai. O mes laimesime ir vel.

 5. Atliekos sako:

  Tai ir dirbk ANT SAVĘS , jei taip pykstis ima gali dar ir pasivoliot apsidirbęs, būsi “topų topas” pasakiškas.Tik nepadaugink – bus sunku nusikrapštyt “nuo saves” ,tada l. panašus tapsi į tą ” dalb—–bą”, predurnius ar postdurnius topinis…Wow ,wow lietuviškai au,au. Visus DP sory judėjimui iš paskos ŽIV kalbos “perlus” surikt sunkoka.Šedevrai nepakartojami ,intelekto aukštumos paprastam mirtingajam nepasiekiamas.Tai toks merės gerbėjų ratas??

 6. super sako:

  Wow. Baisu. As ant saves dirbu, pabaisa. Kam siusi komentarus?

 7. Siūlau sako:

  Paguglinau ir radau, kur dirba superis (vienam komentare įvardijo save). Reikėtų surinkti jo komentarus ir perduoti darbdaviams. Juo labiau, kad dalis jų rašoma darbo metu. Tikrai nebus paglostytas.

 8. -> G:4 sako:

  Kokie dvigubi standartai. ZP tai ir motina ir moteris. Jos, siukstu, nevalia izeidineti. O Neringa ar ne motina, ar ne moteris. Ar ja izeidineti galima? Stebiu ir as ” super’io” komentarus. Jei jau kas ji uzkabina, tuoj pasipila ” su tavim kiauliu neganiau”, o jau pacio komentaru tekstas tai nei prie kiauliu, nei prie karviu. Jei jau toks kilniadvasis, tai islik juo ne tik gaudamas savo adresu, bet ir rasydamas komentarus.

 9. komentatoriai, sako:

  jus paziurekit, ka valstieciai isdarineja ant visos Lietuvos…ZP jusu vardinami metodai tik asara Dievo aky :)

 10. Ak... sako:

  Nepatinka ir man ŽP veiklos metodai. Bet prie ko čia jaunystės paklydimai?

  Pilstymasis purvais nieko gero neduos. Nenusiriskim iki taip gerbiamos merės lygio, kuri apie žmones viešai sako “loja”.

 11. rokas sako:

  >Tam (tai)G:4
  O tas kas reikalo? Nepatinka? Tai davai, šudais apipilk. Kitaip nemoki.

 12. taip sako:

  būnant šiukšle ,nereikia lysti valdžion .

 13. Tam (tai)G:4 sako:

  Kas čia per „ąsas” atsirado?

 14. G:4 sako:

  Manau kad didziausia siuksle yra tas kuris plepa apie kazkokias spadviliskes, apie vilonus, zemina moteri, motina. Zmogu kuri gyventojai isrinko i mero posta, kuris dirba ir kuriam visaip trukdoma. Cia jus siuksles. Su savo populiariaisiu pasulyje portalu.

 15. Užstrigę šiūkšlynuose sako:

  Labai geras vizitas ir įvertinimas akivaizdžiai aktualus i, parodantis visakontroliuojančios asmenybės vadybinių sugebėjimų ” spindesį” ir skurdą. Kad labai skaudžiai sureagavo klapčiukai ,aišku kaip arti tiesos priartėjot, sugadindami “komandos įvaizdį visuomenės akyse.Šaunuoliai , ačiū Neringai ir Vidmantui.

 16. G:4 sako:

  I save ziurekite. Siukslemis kitus vadinti proto daug nereikia. Jums iki superio kaip iki Saturno. Kaimo bydla.

 17. Taip sako:

  Kiek suprantu, tai iš visų komentuotojų, didesnės šiukšlės už super tikrai nėra.

 18. to super sako:

  super- tai gal čia mūsų ” gražuolė ”,panašus žargonas.

 19. super sako:

  >Jums- taip
  O kiek jums metų kad ištisai šudą malate apie Spadviliškį? Suaugęs žmogus? Dalbajobas pasakiškas esate. Kokia dar medžiaga filmuota, predurnius? Parodykite? Kuo neparodote? Dalbajobas. Verčiau užsičiaupkite.

 20. Jums- taip sako:

  Arjums 10m ar jums 90m,kad nežinote istorijų apie Spadviliškį ir Viloną?Turi žmogeliukai ir filmuotų kadrų,reik laiko tinkamo sulaukti,gal pamstysime.

 21. to ir sako:

  ar klausima apie neteisetai uzimta socbusta priskiriate prie liaupsinimu????

 22. JUMS- taip 2018-02-21 16:48 sako:

  man tai juokinga, kai paskaitau apie tą “Spadviliškį ”. Ir ne pirmąsyk. Čia kas per istorija? ir Bananai saldžiai skanūs? Pasidalinkit

 23. ir dar sako:

  Pastebėjau, kad širvinta.net sumažėjo liaupsinančių komentarų. O krastonaujienos.lt atsirado daugiau ginančiųjų Ž.P.
  Čia naujas nurodymas?
  Rašiau kažkada širvinta.net, kad nuobodūs ir be fantazijos komantarai (“oi kokia faina”, “oi kokia nereali” ir t.t.), siūlaiu ką nors naujo sugalvoti.
  Malonu, kad reaguojama į pasiūlymus ;) ))

 24. dėl soc. būsto sako:

  man tai juokinga, kai paskaitau apie tą “soc. būsto užgrobimą”. Ir ne pirmąsyk. Čia kas per istorija? Kas per kaltinimai? Pasidalinkit

 25. Taip sako:

  Vilone irgi !

 26. taip sako:

  Spadviliškį , bananai saldžiai skanūs !

 27. paskutinei sako:

  o gal kartais jinai socbustą neteisetai yra užemusi?

 28. Jo sako:

  Asabos šaknys Širvintose,po to Spadvilišky,po to Vilonas,po to Vilnius,po to Nauja Vilnia,po to…….ką manaisuuppeerriiiiii?

 29. mhm.... sako:

  Globalizacija. Obelis šalin, ąžuolus ruošiamės kirsti, tegyvuoja plastikas! Ai tiesa, dar stiklo vata pakvėpuokim, greičiau išmirsim. Nėra žmonių, nebėra problemų, svarbu pinigus įsisąvinsime. (Kas nesuprato, tai sarchazmas)…

 30. super sako:

  >superiui
  Kalbekite nuo saves. Nes megstate dauginti…
  As nemanau, kad Neringa tapo patriote, ir nemanau kad Pinskuviene tapo rajono kenkeja. Tai vat.

 31. superiui sako:

  Neringa tapo patriote, nors nebuvo mūsų rajono gyventoja, o tos minimos asabos čia buvo šaknys ir tapo kenkėja .

 32. superiui sako:

  Palaikau “taip”. Manau, rajonui gali vadovauti tik jame gyvenatis pilietis (spraga įstatymuose). Čia tas pats, jei pvz. koks Šimonėlis sugalvotų tapti Ignalinos meru, nes ten gyveno iki pilnametystės.
  Manau, čia reikia gyventi, leisti vaikus į mokyklą, dirbti, gydytis (įdomu, Pinskuvienė gydosi mūsų poliklinikoje, ligoninėje?), tuomet jausi kas ir kuo gyvena.
  O gėlytės, renginiai čia kaip moteriai pudra. Viduje gali būti nulis, bet veidelis papudruotas

 33. Jooo sako:

  Tegu gamykla toliau būna. Aplink ją laukai, kuriuose auginama duona

 34. Šaunuolis sako:

  Vidmantai, jūs šaunuolis, kad domitės ir ieškote. Pradėkit rinkti parašus. Nereikia taip arti miesto tokios gamyklos

 35. Ir vėl sako:

  Ir vėl “kenkėjas”Mateika “pakenkė” krištolinės valdžios skaidrumui ir reputacijai?

 36. super sako:

  Topine žurnalistė/direktorė irgi iš kito rajono atsivilko. Ir tapo Širvintų patriote. Tai kad, galvokite ką rašote.

 37. taip sako:

  pinskuviene,negyvena Širvintose,tad nori galutinai pridergt mūsų miestelį. Štai kas vyksta, kai meru patapo kito rajono žmogeliukas.

Jūsų komentaras:


septyni + trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]