Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

VPT: Širvintų savivaldybė pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimą pirko pažeisdama įstatymus

     atsisiųsti (1) Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi Širvintų rajono savivaldybės administracijos vykdomo pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo pirkimo vertinimą nustatė, kad Viešųjų pirkimų įstatymas buvo pažeistas visuose pirkimo etapuose. Tarnyba perkančiąją organizaciją įpareigojo nutraukti pirkimo procedūras. Savivaldybė  laimėtoju buvo pripažinusi didžiausią kainą, 708,3 tūkst. Eur., pasiūliusį tiekėją UAB „Infes”.

     Viešųjų pirkimų tarnyba vertino Širvintų rajono savivaldybės administracijos 2017-06-09 pradėto vykdyti „Pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių įsigijimo, pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių aikštelių projektavimo bei įrengimo statybos darbų pirkimo” trečiąją dalį „Pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimas Širvintų mieste (pusiau požeminių konteinerių įsigijimas, pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektavimas, pusiau požeminių aikštelių įrengimo darbai”.

       Šios, trečiosios, pirkimo dalies laimėtoju perkančioji organizacija pripažino UAB „Infes”, prieš tai atmetusi kitų dviejų mažesnę kainą pasiūliusių tiekėjų pasiūlymus. „CONLISTA” pasiūlymo kaina  buvo 235 tūkst. Eur., UAB „Strefa” – 316,1 tūkst. Eur. UAB „Infes”, pirkime dalyvaujanti jungtinėje veikloje su UAB „Hidraulikos pasaulis”, siūloma kaina – 708,3 tūkst. Eur. Pažymėtina, kad pati perkančioji organizacija preliminarią šios pirkimo dalies vertę nustatė 709, 2 tūkst. Eur.

          Tarnyba, atlikusi pirkimo  vertinimą nustatė, kad Viešųjų pirkimų įstatymui buvo nusižengta trijuose pirkimo etapuose: nustatant preliminarią pirkimo vertę, parengiant pirkimo dokumentus, tarp jų ir techninę specifikaciją, bei vertinant nustatyto laimėtojo pasiūlymą.

        Tarnyba konstatuoja, kad prieš pirkimo pradžią perkančioji organizacija netinkamai apskaičiavo preliminarią pirkimo, tuo pačiu ir trečiosios pirkimo objekto dalies vertę: formaliai atliko procedūras, susijusias su numatomo pirkimo vertės skaičiavimu, tačiau rėmėsi tik vieno subjekto – UAB „Širvintų šiluma”  (kurio pagrindinė veikla nesusijusi su pirkimo objektu) apklausa.  UAB „Širvintų šiluma” teikė pasiūlymą iš Širvintų savivaldybės negavusi jokių techninių reikalavimų ir charakteristikų: savivaldybė prašė pateikti pusiau požeminių konteinerių kainas, aikštelių įrengimo darbų ir projektavimo paslaugų kainas, tačiau nenurodė kokių konkrečiai techninių parametrų ir charakteristikų konteinerių reikia, kokių konkrečiai aikštelių. Todėl neaišku kuo vadovaujantis, pagal kokius techninius parametrus UAB „Širvintų šiluma” nurodė prekių, paslaugų ir darbų kainas ir atitinkamai neaišku kuo remiantis perkančioji organizacija nusprendė, kad pasiūlyme nurodytos kainos yra pagrįstos.  Tokia apklausa negali būti prilyginama rinkos tyrimui. Netinkamai apskaičiuodama preliminarią pirkimo objekto vertę, perkančioji organizacija neužtikrino, kad pirkimui skirtos lėšos būtų panaudotos racionaliai ir efektyviai.

         Tarnyba taip pat nustatė, kad perkančioji organizacija netinkamai parengė pirkimo dokumentus: sutarties projekto nuostatos neatitinka  kainodaros metodikos nuostatų, nustatytas neproporcingas vienas iš techninės specifikacijos reikalavimų.

         Tarnyba taip pat konstatavo, kad perkančioji organizacija netinkamai atliko laimėtojo „Infes” pasiūlymo vertinimą: prieš pirkimo pradžią atskirai nustačiusi pusiau požeminiams konteineriams įsigyti planuojamas vertes ir aikštelėms įrengti planuojamas vertes, vėliau prašė pateikti ir atitinkamai vertino tik bendrą aikštelių įrengimo darbams siūlomą kainą. Tokiu būdu ji negalėjo objektyviai įvertinti ar tiekėjo siūlomos pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo darbų kainos neviršija planuojamų lėšų. Be to, susipažinus su laimėtojo UAB „Infes”, dalyvaujančio jungtinėje veikloje su UAB „Hidraulikos pasaulis”, pateiktos jungtinės veiklos sutarties turiniu matyti, kad,  vykdant šios sutarties įsipareigojimus, požeminių konteinerių aikštelių įrengimo darbų kainos viršytų planuojamas lėšas.

            Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo Širvintų rajono savivaldybės administraciją nutraukti minėto pirkimo trečiosios dalies procedūras.

VPT išvados: http://vpt.lrv.lt/lt/ukio-subjektu-prieziura/isvados-ataskaitos/viesieji-pirkimai-atliekami-pagal-lr-viesuju-pirkimu-istatyma-1/vertinimo-isvados/2018-m-6/i-ketvirtis-9

Viešųjų pirkimų tarnyba


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. Seklys Morka sako:

  Opoziconieriai nupirktų pigiau, o likę pinigai tarnautų rajono žmonių gerovei – pvz., gyvenamųjų daugiabučių aplinkos tvarkymui.

 2. skuskit sako:

  skuskit…paziuresim ka opozicionieriai su sustabdytais projektais darys…

 3. X sako:

  Ale spesialistės surinktos iš viešbučių , didelę patirtį sukaupusios :)

 4. taip sako:

  jeigu proto nerasta,tai ir mėtomi tūkstančiai.

 5. Vytas sako:

  Blondinės darbuojasi, skuba. Liko 4 stambesni projektai už Europos Sąjungos ir Valstybės pinigus. Tada iki 2023 m. bus tik smulkmė, likučiai. Bet liks dar Savivaldybės pinigai.Galės čia smarkiau pasidarbuoti.Pradžia gera padaryta, 2 kambarių buto remontas už 29 tūkstančius eurų.

 6. Pritariu sako:

  Kai pamatai, kokiomis kainomis perkama ir palygini su tomis, už kurias galima nupirkti, tai kyla klausimas, kodėl to nemato būtent tos tarnybos, kurioms tai matyti priklauso. Matyt, Lietuva galimai, tiek prasivogusi, kad tarnybos nespėja suktis…

 7. Gudragalvis sako:

  Širvintų savivaldybės administracijos vykdomais viešaisiais pirkimais turėtų susidomėti netik viešųjų pirkimų tarnyba, bet ir kitos institucijos kaip antai: STT, FNTT ir prokuratūra. Jau seniai matome, kad pirkimai vykdomi neskaidriai.Kas gali paneigti, kad čia nedominuoja “ponios” asmeniniai interesai?

 8. to iksui sako:

  taip prisidėjau

 9. pagaliau sako:

  kažkas vyksta, ką apkaltins dabar? super duper specialistus? administraciją? ar puls aiškint, kokie visi aplinkui nedorėliai skundikai?

 10. Iksui sako:

  O tamsta ar prisidėjai prie viešojo intereso gynimo? Kiek žinau, tų interesų daug galima ginti.Bet reikia samdyti advokatus. O tai kainuoja milžiniškus pinigus. Bepigu merei už savivaldybės pinigus advokatus samdytis. O opozicija tai daro savo lėšom.

 11. x sako:

  Pažeidimų pažeidimai be pabaigos…? O kada bus galas šitai Širvintų “valdžiukės” savivalei ir nekompetencijai…? Kur yra dugno riba? nuo kurios susiburs žmonės sustabdyti visą šitą nesąmonių kompleksą, kur tas lyderis, tas Archangelas, kuris suburs visuomenę kurti savo krašto gerovę ir ateitį? Pavieniai pasisakymai ir pabėdojimai nieko nepakeis, reikia burtis, “pakraupusių” daug, bet visi kiekvienas tyliai sau, bręsta reikalas susivienyti. Jūs “opozicija” imkitės iš peties burti žmones į judėjimą, matote gi, kad vyksta stipri savivalė? nesulaukianti reikiamo pasipriešinimo?

 12. pirmam sako:

  na ką jūs kalbat? Taigi visi žiopli buvo pakeisti superiniais. Todėl ir laimėtoju pripažinta superinė, galimai sava, įmonė. Mes gi turtingi, galim mokėti 2-3 kartus brangiau, negu kitos savivaldybės. O niurzgaliams tuoj bus paaiškinta, kaip išgražėjo miestas, kiek gėlių buvo, kokios šventės vyko ir apskritai, Širvintos tokių dalykų dar nematė.

 13. taigi sako:

  arba žiopli, bet greičiausiai tik sukčiai gali taip elgtis.

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]