Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dėl netinkamo plytelių atspalvio sušaukta komisija?

IMG_0473/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos VIRGINIJAUS SARPAUSKO /

     Merės dukrai priklausančiame laikraštyje, kuris dalinai finansuojamas ir savivaldybės, bene greičiau nei pačiame Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje atsirado informacija apie pirmadienį statomame objekte įvykusią avariją. Beje, savivaldybės tinklapyje ji itin abstrakti ir nėra nurodyta savivaldybės pozicija, kuri gyventojams yra svarbiausia.

Apžvelkime keletą citatų:

      „Statybose nusimanančių“ nusivylimui estrada nesugriuvo. Noriu nuliūdinti taip galvojančius. Sužinojus apie incidentą buvo be galo apmaudu. Juk pinigai, skirti ES, yra skirti mums visiems, o čia taip neatsakingai su jais pasielgta. Priminsiu, visas projektas kainuos beveik du milijonus eurų. Buvo skaudu ir apmaudu, kad nei statinio prižiūrėtojai, nei savivaldybė, kuri privalo atstovauti širvintiškių interesams, tinkamai nesidomėjo statybomis ir nepastebėjo daromo broko. Nerimas dėl žmonių saugumo kol kas išlieka. Ar galėsime saugiai džiaugtis ES pinigais pastatyta estrada? Ar ji nesugrius nuo lankytojų gausos? Beje, ta pati opozicija, kai paskambinau su klausimais, pirmiausia domėjosi, ar niekas nenukentėjo, ir džiaugėsi neigiamu atsakymu. Aš suprantu, kad ne pati merė turėjo tuo rūpintis, o įgaliotas specialistas. Tad labai norėtųsi, kad merė padarytų didelį NU NU NU tiems, kurie atmestinai dirba ir, treptelėjusi aukštakulniais, garsiai pasakytų, jog brokas Širvintose nebus toleruojamas, o žmonių saugumas yra svarbiausias. Deja, to nesulaukėme.

      IMG_0478Gausiai iliustruotomis betonuojamos estrados nuotraukomis tarsi formuojama nuomonė, kad merės Živilės Pinskuvienės rajone pradėti darbai jau byra it kortų namelis. Nereikia spręsti pagal save. Nespėliokite, kas galvota ir kas lieka tarp eilučių, nes tai tik jūsų interpretacijos. Nes jūsų spėlionės primena senolių išmintį “Vagie, kepurė dega”…  Norėta pasakyti ir pasakyta: ačiū Dievui, kad niekas nenukentėjo, ir siekta pabaksnoti atsakingiems specialistams atidžiau prižiūrėti statomus objektus mūsų rajone.

       Nustebino UAB „Irdaiva“ generalinio direktoriaus Vito Lopinio komentaras:  Tai gamybos procese nutikęs tam tikras nesklandumas, jei norite – darbinis incidentas, nesusipratimas, – įvertino įmonės vadovas. Anot Vito Lopinio, pirminė versija ta, kad neatlaikė kažkuri detalė, todėl dalis konstrukcijos pasislinko. Nesklandumas, kurį vadovas prilygino, pavyzdžiui, nelygiai paklotai grindinio plytelei ar priklijuotai ne to atspalvio sienos plytelei, bus ištaisytas, statybininkai detalę pakeis, tą vietą išbetonuos dar kartą. Kas belieka statybų vykdytojui – rangovui – tik ginti savo įmonės nekokybišką darbą. Net plika akimi matomi iš gabalų suvirinti gelžgaliai, mūsų komentatoriai net spėliojo, ar jie neperpirkti iš metalo laužo. Be to, svarbiausias argumentas – KOKYBIŠKAS statinys nebūtų deformavęsis. Elementaru. Ir dar, jei kaip jūs įvardijate – nesusipratimas / nelygiai paklota grindinio plytelė / ne to atspalvio sienos plytelė – tai kodėl Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pradėjo tyrimą? Na, nesu naivuolė, kad patikėčiau jog dėl tokios smulkmenos pradėtų tyrimą. To dar nebuvo. Pradėtas tyrimas (inspekcijos atsakymas nuotraukoje) rodo, kad problema kur kas gilesnė ir rimtesnė. Kodėl savivaldybė dangsto rangovus? Kas juos sieja? Va kur klausimas.

     IMG_0337Vadovas taip pat sakė, kad gali paaiškėti ir kita priežastis, pavyzdžiui – nevisai tinkamai atliktas montavimas, tačiau pagrindo nerimauti dėl visos konstrukcijos būklės šiuo metu nėra. Tiesa, pagrindo nerimui nėra. Ypač, jei nežinai, kas gresia. Paskaitai ir prarandi savisaugos instinktą. Tačiau net ir didžiausiam priešui nelinkėčiau tos grėsmės patirti asmeniškai. O kad tokių grėsmių nebūtų, turime visi kartu išreikalauti kokybiško statinio.

     Pasidomėjusi sužinojau, kad kaip reikalauja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro įsakymo “Dėl statybos techninio reglamento STR 1.03.01:2016 „Statybiniai tyrimai. Statinio avarija “ antro skirsnio 18.4.1. punktas, statybos rangovas UAB Irdaiva privalėjo informuoti Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos (toliau – VTPSI) apie statinio avariją  esamame objekte Širvintų M. Vilniaus g. 78. Pagal to paties dokumento 20.1 punktą, statomo statinio avarijos atveju turi būti sudaryta komisija, kurią sudaro VTPSI viršininkas. Dar kartą atkreipiu dėmesį, informuoti apie avariją, o ne plytelės atspalvio neatitikimą.

      IMG_20180320_161554O štai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė spaudai rašo:

     Širvintų rajono savivaldybė 2018-03-20 informavo apie statomo kitos paskirties inžinierinio statinio žemės sklype Vilniaus g. 78, Širvintose avariją. 2018-03-21 Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininko įsakymu sudaryta avarijos tyrimo komisija dėl statomo kitos paskirties inžinerinio statinio. Teisės aktuose reglamentuota, kad avarijos tyrimo aktą komisija pasirašo ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo komisijos sudarymo dienos. Jei per komisijos nustatytą terminą asmenys, iš kurių komisija pareikalavo pateikti informaciją, dokumentus ar išvadas, jų nepateikė, terminas gali būti pratęsiamas, tačiau ne ilgiau kaip 20 darbo dienų.

     Visame pasaulyje po tokių ar panašių avarijų būna surengiamos spaudos konferencijos ir suteikiama informacija iš pirmų lūpų bei atsakoma į žiniasklaidos klausimus. Pas mus kitaip. O norėtųsi paklausti:

IMG_0454

 • Klausimas ir UAB „Irdaiva“ generaliniam direktoriui Vitui Lopiniui: ar direktoriaus pasakymas „statybininkai detalę pakeis, tą vietą išbetonuos dar kartą“ reiškia, kad nebus griaunamas visas deformuotas betonas ir išsilanksčius armatūra, o bus perbetonuota tik dalis, kurią mano reikiant nuardyti. Bet juk tokiu atveju bus pažeistas terasos – estrados vientisumas. Ar armatūra bus tiesinama ir durstoma? Ar jūs esate girdėjęs apie LR Aplinkos ministro įsakymą? Ar žinote, kad komisijos tyrimo metu statybos paprastai yra sustabdomos? Tad kodėl statybos aikštelėje intensyviai vyksta darbai?
 • Klausimas ir Techninę priežiūrą vykdančiai Ademo techninei grupei ir jos atstovui Sauliui Vitkūnui: ar jūs pasirašėte po kiekvieno etapo aktu? Ar apžiūrėjote statinio būklę prieš pilant betoną? Ar pastebėjote pažeidimų? Kur tai užfiksuota? Jei nepastebėjote, kokios priežastys tai lėmė?
 • Ir asmeniškas klausimas merei Živilei Pinskuvienei, kaip vertinate rangovų neatsakingumą ir daromą broką?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. tai sako:

  Tegul rangovus normalius susiranda,o dabar kas nutiko?????Geda visam miesteliui.Jau visa ziniasklaida apie musu rajona kalba ir kieno deka???????JAU GEDA IS Sirvintu jau nosi iskist!!!!!!!!10

 2. o sako:

  Jus nemastot kiek ce pinigu nuplauke.

 3. Išvada sako:

  Rangovas meluoja, išsisukinėja. Gal verta pakeist jį?

 4. To patiko sako:

  Pagal „Širvintų krašto“ komentuotojus reikia rašyti „pavidolei“.

 5. patiko sako:

  Šventas laikraštis visą superinį darbą pats pavadino griūnančiu kortų nameliu. O argi ne taip? Ne dangus griūna, ne estrada- krištolo skaidrumo karalystė eižėja, skyla. Nepadės jokie klijai, betonai, ar kiaušinio baltymas dūženom suklijuoti.
  Duskit pavydoliai- nesidžiaugiu, man tikrai graudoka

Jūsų komentaras:


devyni − = šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]