Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Didįjį ketvirtadienį skirtą susitaikymui, merė atitvėrė žiniasklaidą

DSC_0007/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

   Šalies įstatymai deklaruoja spaudos laisvę kaip vieną iš valstybės demokratiškumo kriterijų. Draudžiama visuomenės informavimo priemonių cenzūra. Valstybinės institucijos bei privačios struktūros negali kištis į žiniasklaidos veiklą.

   Visuomenės informavimo įstatymo 2 skyriaus 3 punktas skelbia: „Seimas karo ar nepaprastosios padėties atveju įstatymu gali nustatyti viešosios informacijos rengėjų veiklos ribojimus, būtinus piliečių bei visuomenės interesų apsaugai.“

      DSC_0001Iš to, kaip Širvintų klerkai bendrauja su rajono žiniasklaida, darau prielaidą, kad savivaldybėje vyksta karas arba nepaprastoji padėtis.

        Informacija yra taip kruopščiai slepiama, kad dažnai ją iš Seimo narių ir ministerijų tarnautojų gauname greičiau, nei iš vietinės reikšmės valdininkų. Nuolatinis slapstymasis ir bijojimas atsakyti į klausimus žodžiu, slėpimasis už ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pečių, nuolatiniai išsisukinėjimai ir neišsamūs atsakymai – taip bendravimas trunka jau trejus metus. Savivaldybės administracijos skyrių vadovams nepadėjo net LR Seimo kontrolieriaus R.Šukio paskaita apie informacijos teikimą viešosios informacijos rengėjams.

      Tačiau to, pasirodo, maža. Savivaldybėje nutarta užsiimti ir nepageidaujamų leidinių cenzūra. Kaip kitaip galima pavadinti neakivaizdų prievartinį nurodymą, ką reikia filmuoti ir fotografuoti Tarybos posėdžio metu. Būtent taip galiu įvardinti tai, kad žiniasklaidai nurodyta, iš kur ir ką filmuoti. Bet apie viską iš pradžių.

        DSC_0005Dar praėjusių metų lapkričio mėn. Tarybos posėdyje merės nurodymu (tiesa, nei Tarybos nariai, nei sekretorė negalėjo įvardinti priežasties) žiniasklaida nustumta į kampą taip, kad galėtų filmuoti ir fotografuoti išimtinai tik valdančiosios daugumos veidus. Opozicijos, kuri aktyviai pasisako Tarybos posėdžių metu, žiniasklaida mato tik nugaras. Mes net negalime matyti, kaip kuris balsuoja. Tai kaip galime tinkamai atlikti pareigą ir nespėlioti kas kaip balsavo? O juk žurnalisto darbas yra pateikti faktus, o ne spėliones.

       Savivaldybės pozicija tokia: „Vieta atskirta tam, kad žiniasklaidos atstovai netrukdytų Tarybos nariams ir pranešėjams vaikščiodami, replikuodami ir panašiai.“ Keista, iš vienos vietos žiniasklaidos atstovai vaikščios ir replikuos, o iš kitos ne? Juo labiau, kad posėdžių metu nevaikštome.

Mūsų senosios vietos iki šiol tuščios.

Mūsų senosios vietos iki šiol tuščios.

     Kėdės žiniasklaidai priglaustos prie kaitrių radiatorių taip, kad užuolaidos gula ant jų. Lyg to būtų maža, šiandien atvykusi į Tarybos posėdį radau dar ir tvorą. O priekyje savivaldybės filmavimo kamerą, kuri dar ir užstoja vaizdą. Kaip man dirbti savo darbą ir filmuoti bent jau Tarybos narių pakaušius? Sakau garsiai ir nieko nebijodama, kad šiandien Širvintų rajono savivaldybėje ant praėjimo tako pastatytos BAUDOS KĖDUTĖS žiniasklaidai – yra pasityčiojimas iš viešumo, demokratijos ir informacijos sklaidos. Žiniasklaida (teisybės dėlei turiu pasakyti, kad iš trijų rajone veikiančių leidinių jau keturis mėnesius tik “Krašto naujienos” dalyvauja Tarybos posėdžiuose) jau net atitveriama tvora. Ar mes tokie pavojingi ir neprognozuojami?

     Nenustebsiu, jei kitame Tarybos posėdyje rasime grotas ir parengtus antsnukius žiniasklaidai, o gal net ir opozicijai bei kitaip galvojantiems Tarybos nariams. O kitą kartą gal vietos žiniasklaidai bus už posėdžių salės durų? Taip, spėju, Širvintose suprantamas viešumas ir demokratija.

   O juk Visuomenės informavimo įstatymo 4 str. 1 p. kalba, jog „Kiekvienas asmuo turi teisę laisvai reikšti savo mintis ir įsitikinimus, nevaržomai rinkti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė rinkti, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei yra būtina apsaugoti konstitucinę santvarką, žmogaus sveikatą, garbę ir orumą, privatų gyvenimą, dorovę“.

     Ką saugo Širvintų merė?

KN -*******

Gerbiami skaitytojai,

      “Krašto naujienos” tikrai nesileis stumdomos. Mes ir toliau dirbsime ir teiksime informaciją Jums. Tam mes esame, tokia mūsų pareiga. Žiniasklaida dažnai vadinama ketvirtąja valdžia. Tokia mes ir liksime. Kontroliuosime valdžios darbą ir minsime ant kulnų kiekvienam pažeidimui.

Pagarbiai, Neringa ir “Krašto naujienos”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. reiškia socdemai sako:

  pasmerkti per sekančius rinkimus

 2. toli sako:

  toli sitam portalui vadintis blogu, toli toli toli

 3. nauja mere sako:

  socdemai iskele mere Anuska, sekmes jai, slove merei Anai :D DDDDD

 4. oho sako:

  teks dronus posėdžių salėje skraidint kad parodyt kas ir po kam. Gal su tinkleliu drugeliam nepuls gaudyt? Nematys žurnalistų veidų, nejaus diskomforto

 5. Oooo sako:

  atrodo, kad čia jau rimtai psichuoja pačiausioji. Jau nebesivaldo. Iš šono tai biški vaikiškai atrodo, lyg supykus iš savo smėlio dėžės norėtų kitus išvaryti. Gal tuoj užsiraudos/užkrioks nesitvardydama. Stebėsim eigą.

 6. Tikiuosi sako:

  Tikiuosi ir toliau matysime posėdžių įrašus. Nepasiduokite. Jei reikės, eisim streikuoti

 7. super sako:

  Bagociuniene:) sakiau aš jai:))

 8. oj sako:

  idomu idomu…pletkai pletkai…kas susipyko???

 9. Superiui sako:

  Girdejau pletkus, kad bogociuniene buvo pamokinta ir apsik…. tai nuo tos personos jau nebesvaigsta. O persona eina visiems ir skundziasi kad bogociuniene su ja nebesisveikina. Va ir prisisvaigo….

 10. Prasti reikalai sako:

  Tikriausiai prasti Živilės reikalai, jeigu šitaip niršta…

 11. super sako:

  Jokiais budais.
  Galimai “Širvį”. Bet Bagočiunienė svaigsta nuo šitos šmeižikės. Bet čia jau personal.
  “Širvis” yra arčiausiai tradicinės žiniasklaidos. Bet amateur. Be profesionalų nebus gero produkto.

 12. .... super'iui sako:

  O “Širvintų kraštą” pavadintumėt žiniasklaida?

 13. super sako:

  Atsiprašau. Didysis ketvirtadienis.
  Ilgai laukti nereikėjo.

 14. Vox - Superiui sako:

  Leiskite Jus pataisyti – šiandien ne Didelis, o Didysis ketvirtadienis. Ar Mama Jūsų nemokė, kad chamiškai elgtis yra nepadoru bet kada?

 15. Superiui sako:

  Nelabai supranti tą „didelį“ ketvirtadienį. Tik spjaudytis temoki.Geriau pasimelstum.

 16. Nori užčiaupti sako:

  Seniau tarybose būdavo 3 laikraščiai. Vieno atstovai tapo tarybos nariais ir nekritikuoja. Kito kažko išsigandę dingo. Gerai, kad dar yra žmonių su stuburu, kurie ne tik dalyvauja. Bet ir parašo. O pridėta videomedžiaga leidžia įsitikinti, kad parašyta taip, kaip buvo. Stiprybės, Neringa.

 17. Nepavydėkit sako:

  Steikit dar vieną laikraštį ir parodykit, ką mokat

 18. super sako:

  Kokia čia žiniasklaida? Veda viena šmežikė paskalų blog’ą ir rašo save šlovinančius komentarus. Tfu ant tavęs per Didelį Ketvirtadienį.

Jūsų komentaras:


− šeši = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]