Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

K.Pakalnis: gyventojų skaičiui mažejant patarėjų ir padėjėjų gretos auga

IMG_0583/ KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys /

      Po Tarybos posėdžio, vykusio lygiai prieš savaitę, pirmoji pasisakyti į tribūną stojo merė Živilė Pinskuvienė. Merė parodė ištrauką iš LRT laidos “Specialus tyrimas”, rodytą vasario 15 dieną, Laidos įrašas čia (žiūrėti antrą laidos dalį):

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013685258/specialus-tyrimas-2018-02-15

      Merė piktinosi Tarybos nario Jono Purvanecko pasakymu, kad ji – Širvintų rajono merė turi tris patarėjas, susijusias su darbo partija ir pareikalavo “per septynias dienas paneigti melagingą informaciją per tas pačias žiniasklaidos priemones”.

     Kaip jau tapo įprasta, merė smulkmenomis dangsto rimtas problemas. Patarėjas ar padėjėjas – funkcijos labai panašios ir gal net nepadoru būtų pykti ant už save vyresnio žmogaus šiam supainiojus terminus.

       Juo labiau, kad merė niekada nesiteikė Tarybai pristatyti savo patarėjų, padėjėjų, samdomų advokatų ir kitų patarnaujančių jai. Tad iš kur žinoti, kas yra kas?

Gyventojams mažėjant didėja valdininkų

        Nors merė giriasi, kad Širvintų rajonas tapo toks patrauklus, jog į jį vis keliasi jaunos šeimos su vaikais, tačiau jos didenybė statistika yra žiauri. Rajonas nyksta. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje Širvintų rajono savivaldybėje buvo 18 629 gyventojai, o štai 2017 gruodžio mėnesį tik 15 863. Gyventojų skaičius tolygiai mažėja.

        Stebina, kad mažėjant gyventojams vis labiau didinamas valdžios aparatas. O tai reiškia, kad tokiu būdu didinama mokestinė našta tiems, kas moka mokesčius – tai yra kiekvienam dirbančiajam. Vis didėjanti mokesčių dalis valdžios išlaikymui, mažina tą dalį, skirtą mūsų gerbūvio kūrimui. Va ir gaunasi, kad kelių, mokyklų, ligoninės remontai nevyksta, nes reikia pinigų patarėjams ir padėjėjams išlaikyti.

       Ar tikrai mums to reikia? Ar mes to norime?

       Prisimenu, kaip man vadovaujant rajonui Tarybos narė Marija Gudonienė piktinosi viena turima patarėja.

Kur dingo M. Gudonienės kovingumas ir racionalumas?

      Prisiminkime tuos laikus, kai Širvintų rajono meras turėjo vos vieną patarėją. Alga jos tuomet buvo 2648 litai (būtų 767 eurai).

      2010 m. birželio mėnesį straipsnyje “Meras išsaugojo patarėjos pragyvenimo šaltinį!?” rašoma: 

  Visuomenės informavimo etikos kodekso 9 straipsnis: “Kiekvienas asmuo turi teisę viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat pareigūnų veiklą. Lietuvos Respublikoje draudžiama persekioti už kritiką.“ 

    “Gegužės 11 dieną rajono tarybos narė Marija Gudonienė įregistravo savo parengtą sprendimo projektą “Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gegužės 29 d. sprendimo Nr. 1-19 “Dėl mero patarėjo pareigybės steigimo” pripažinimo netekusiu galios”. Aiškinamajame rašte tokio sprendimo būtinumas motyvuojamas tuo, kad 2009 m. liepos 8 d. įsteigus Informacinių technologijų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigybę (lygis – A, kategorija – 9), mero patarėjo pareigybės efektyvumas ir reikalingumas išnyko. Sunkmečiu išlaikyti visiškai nereikalingą politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją ir jam mokėti 2648 litų atlyginimą (per metus iš biudžeto išleisti apie 50 tūkstančių Lt) yra per didelė prabanga ir neūkiškumas.”

      Šiandien norėčiau paklausti Tarybos narės Marijos Gudonienės: jei vienas patarėjas yra prabanga ir neūkiškumas, tai kaip pavadintumėte dviejų patarėjų ir vienos padėjėjos reiškinį? Mano akimis, labiausiai tiktų lėšų švaistymo terminas.

Vienas meras vertėsi be patarėjų, kitam net ne vieno reikia

       Pakalbėkime ir apie kitą merą – Vincą Jasiukevičių. Jis taip pat pradžioje turėjo vieną patarėją. 2014 m. sausio 31 d. mero patarėja buvo atleista. Internete ieškodamas informacijos, primenančios tuometinius įvykius, randu trumpą “Krašto naujienų” straipsnį, kuriame tuometinis meras Vincas Jasiukevičius paaiškina, kad “Artimiausiu metu naujo mero patarėjo ieškoti neplanuojama”.

        Ir išties, meras puikiausiai tvarkėsi be patarėjos. Juk visa savivaldybės administracija ir yra mero bei administracijos direktoriaus patarėjai bei padėjėjai. Kiekvienas specialistas pataria ir padeda pagal savo kompetenciją. Neužmirškime, kad ryšių su viesuomene specialistė taip pat niekur nedingo. Ji yra ir algą taip pat gauna.

      Manyčiau, kad vienas patarėjas tokio mažo rajono vadovui yra reikalingas tam, kad galėtų susisteminti visą informaciją. Daugiau jų nereikia. Ir priežastis elementari. Pinigai. Juos galėtume panaudoti kur kas prasmingiau. Gal net naujiems ligoninės indams.

Ketvirtis milijono litų kasmet už patarimus ir padėjimus

     Kalbėdami apie bet kurią pareigybę, pirmiausia turime galvoti apie jos nešamą naudą ir išlaidas. Gerai, kai nauda pranoksta išlaidas. Per metus du patarėjai atseina 38 208 eurų ir padėjėja dar 14 544 eurų. Trys merės pagalbininkės mokesčių mokėtojams atseina 52 752 eurų + dar per trisdešimt procentų mokesčių sodrai. Tad, mano paskaičiavimu, gauname nepilnus aštuoniasdešimt tūkstančių eurų (ketvirtis milijono litų)

      Ar mes galime sau leisti tokią prabangą? Aš manyčiau, kad nesame tokie turtingi, jog galėtume sau leisti tokį lėšų švaistymą. Juo labiau, kad turint patarėjų teisės reikalais, teisininkų, vis dar samdomi advokatai iš šalies. Tad suma auga geometrine progresija.

Dėl viešo paneigimo

      Merė supyko, matyt, smarkiai, kad dėl Jono Purvanecko nereikšmingos ir nieko nekeičiančios klaidos reikalauja informacijos paneigimo. Tik štai ir vėl susimovė. Turėdama visą būrį pagalbininkų ir teisininkų, kuriems algas moka visi mokesčių mokėtojai, pati buvusi laikraščio savininke, merė Živilė Pinskuvienė turėjo bent ausies krašteliu girdėti apie Visuomenės informavimo etikos kodeksą. O jame juodu ant balto surašyta visa tvarka:

      44 straipsnio 2 punktas teigia, kad netikslią ar melagingą informaciją galima pareikalauti paneigti. O paneigimą paskelbti turi informaciją paskleidusi visuomenės informavimo priemonė. Tad merė kreipėsi ne tuo adresu.

       To paties straipsnio 3 punkte rašoma, kad „<…> Per visuomenės informavimo priemonę privaloma paskelbti atsakymą, neatsižvelgiant į tai, ar per ją paskleisti duomenys buvo paskleisti pačios visuomenės informavimo priemonės vardu, ar kito asmens vardu.“ Punktas aiškiai įvardija, kad kreiptis reikia į žiniasklaidos priemonės atstovus.

     4 punktas kalba apie paneigimo laiką: „<…> per dvi savaites nuo paneigimo reikalavimo gavimo dienos raštu“ Per tiek laiko žiniasklaidos priemonė turi paneigti informaciją arba raštu atsakyti, kodėl paneigti atsisakoma. Kodėl merė duoda septynių dienų terminą? Jei pati nežino, tegu mūsų visų išlaikomų patarėjų ir padėjėjų pasiteirauja. Arba teisininkų, taip pat mūsų visų išlaikomų.

      Kiek žinau, Jonui Purvaneckui net nebuvo įteiktas raštiškas reikalavimas. Tad jis net neturi į ką atsakyti. O viešas merės spektaklis greičiausiai buvo tik tam, kad pagąsdintų visus, kurie kada nors ateityje sugalvotų kalbėti žiniasklaidai. Grasinanti žinutė buvo ištransliuota iš Tarybos posėdžių salės. Tad eiliniam gyventojui turėtų atrodyti grėsmingai ir sustabdyti jį nuo komentarų apie merę.

      Žinodamas, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei noriu pacituoti Visuomenės informavimo etikos kodekso 9 straipsnį: “Kiekvienas asmuo turi teisę viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat pareigūnų veiklą. Lietuvos Respublikoje draudžiama persekioti už kritiką.“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. sumažino vadinasi sako:

  mergaitės, jaunos fainos ir gal net ne visai kvailos, pamatėt kas yra kas- BĖKIT. Kaip CV rašysit? – buvau ŽP patarėja, padejėja, konsultante? Ar nesukels tai nenoro jūsų priimti į darbus? BĖKIT, jūsų ištikimybės niekam nereikia.

 2. Statistika sako:

  Padėjėja 1:
  http://www.sirvintos.lt/lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/mero-padejejas/2116
  Trys patarėjos :
  http://www.sirvintos.lt/lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/mero-patarejai/2117
  Vienos iš jų tokia pareigybė: „Visuomeninė mero konsultantė (ryšiams su užsienio lietuvių bendruomenėmis ir organizacijomis klausimais)“ ar nedubliuoja naujai įsteigtos pareigybės „Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius (vyriausiasis specialistas)“
  http://www.sirvintos.lt/lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/tarpinstitucinio-bendradarbiavimo-koordinatorius-vyriausiasis-specialistas/2734
  Apmaudu, kad numarinti visi ryšiai , tarptautiniai projektai vykdyti ankstesnėse kadencijose. Prisimename apsikeitimus demokratijos vystymo gerų pavyzdžių, sporto, kultūros, švietimo, sveikatos, jaunimo.
  Ar vertinimas vyksta patarėjų kompetencijos, kai tiek netinkamų viešųjų pirkimų, kai tiek neteisingai atleistų ir sugrąžintų į darbą specialistų, kai techniniai projektai suplakti kartu su rangos darbų pirkimu/

 3. Kabaldiškiui sako:

  O kaip tamstai reikalai su kiaušais? Matyt, ne kokie, kad bobiškus šlovini

 4. kabaldiskis sako:

  Menchevikai nirsta… trys laikrascius atidare, kruva zurnaliugu prisamde,niekaip vienos bobos i kampa iremti negali. Vot kieta ta Zivka, kap seniau sake, su kiausais boba

 5. Pamastymui sako:

  Po Pinskuvienės kadencijos, kai kurie savivaldybės administracijos darbuotojai, pateiks daug informacijos apie neteisėtai išmokėtus tūkstančius priedams prie atlyginimo ir nelogiškom investicijom.

 6. Pritariu sako:

  Pritariu superiui, tik dar jis neparase, kad pavyduoklė dar dideliausia. O kai apkalbineja kitą, tai išaukština save ir taip supykdo tarpusavyje žmones. Žodžiu niekuo nesiskiria nuo Živkos.

 7. kad sako:

  superiniai darbuotojai ir prie Pakalnio dirbo…taip kad nereik varyt…visi tie patys…vienas kitas tik naujas ;)

 8. mat sako:

  nors kas nors turi augt

 9. adomas sako:

  Pakalnio straipsnius visada malonu skaityti. Taiklūs, paremti faktais, parodantys šių dienų savivaldybės superinių darbuotojų darbus. Tik klausimas kada gi baigsis pažeidimai, kaltinimai kitų ir visi kiti ne kartą vardijami darbeliai. Man atrodo, kad merė negali eiti merės pareigų, nes gyvena Vilniuje, o ne Širvintose. Pati gi per televiziją rodo savo namus Vilniuje, rodo kaip skaniai gamina šeimai valgyti, pati sako, kad važiuoja į darbą iš Vilniaus ir grįžta atgal.Čia ką nepažeidimas. Opozicija įvertinkit šį reikalą, inicijuokit atstatydinimą. Pakalnis daug dirba dėl rajono žmonių, kelia skaudulius, kovoja už taškomas lėšas. Socdemai, lenkai, DP kurgi Jūs.

 10. klausimas sako:

  tik uz tiek?

 11. Nereikia sako:

  Nereikia visų matuoti pagal save. Vienam ir butelys valiuta, o kito nepapirksi

 12. super sako:

  2klausimas
  Yra čia rajone šmeižikė. Uz 20 eurų Dievą apjuodins.

 13. klausimas sako:

  tai aisku, kad ne, cia grynais, bet kam?

 14. Klausimui sako:

  3-jų padėjėjų ir patarėjų tarybos tarybos narys neturi, tai aišku. kad parašyta ne už biudžeto lėšas

 15. Arlekinas sako:

  Na, belieka tik padėkoti už superinę informaciją. Atrodo, merę apėmė desperacija…
  Siūlau be viešinimo , kurio labai reikia, išleisti rajono gyventojams opozicijos smulkią ataskaitą. Jūsų pačių nuotraukų dėti nereikia, kaip tai daro merė kiekviename puslapyje – mes ir taip žinome ir matome, kad esate gražūs ir ,kas svarbiausia, nekvaili vyrai. Išspausdinti ją kainuos ne itin daug , Lenkijoje, Punske, „Aušros“ spaustuvėje. Juk ir opozicija privalo duoti savo rinkėjams ataskaitą už kadenciją. Lėšos spausdinimui ir jums priklauso iš biudžeto . Taigi, pirmyn. Patariu vietoje iliustracijų įdėti Tarybos narių citatas, pvz. tokių kaip ponios M.Gudonienės ir pan.

 16. klausimas sako:

  idomu, kas parase si straipsni?

 17. Šaunuolis sako:

  Kaip protingai, aiškiai viskas išdėstyta. Ačiū. Merė jau nesivaldo, nesugeba savęs kontroliuoti, vis apsijuokia, žiū, greit ir kojomis gali pradėt trypti.

 18. Gal sako:

  Kuo žmogus bukesnis, tuo daugiau reikia patarėjų ir padėjėjų?

Jūsų komentaras:


keturi + = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]