Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

L.Meškauskienė: Širvintos pasidarė „stebuklų“ kraštas… arba Užsitęsusi balandžio pirmoji – melagių diena

Meškauskienė Laima/ LAIMA MEŠKAUSKIENĖ /

            Karts nuo karto internete ir spaudoje pasirodydavo straipsniai su nuotraukomis apie gydymo įstaigų meniu ir patiekiamo maisto estetinį vaizdą. Neteko skaityti straipsnio, kuriame būtų giriamas maistas ligoninėse. Vien tik neigiami atsiliepimai apie skonį, o jau estetinis patiekiamo maisto vaizdas – apsaugok Viešpatie. Ko gero todėl ir gimė Sveikatos apsaugos ministerijos klierikų organizuojamas žygis per gydymo įstaigų maitinimo skyrius. Gal ir gerai. Juk dauguma išvadų yra teigiamos.  Vadinasi, daugelis atskirų žmonių pateiktų visuomenei faktų apie maistą ir jo kokybę ne visai atitinka tikrovės.

             Taigi, Sveikatos apsaugos ministerijos klierikų organizuojamas žygis per gydymo įstaigų maitinimo skyrius atriedėjo ir iki Širvintų – rojaus kampelio Marijos žemėje.

            Patikrino, įvertino, pateikė išvadas. Maistas, nors ir tiekiamas kibiruose, o ligoniams patiekiamas neva skirtingose lėkštėse yra tinkamos temperatūros, rimtesnių higienos pažeidimų nenustatyta. Lyg ir reiktų džiaugtis savo rajono darbuotojų atsidavimu darbui ir sugebėjimu tinkamai dirbti.

            Bet tik ne Pinskuvienei – Širvintų rajono žmonių išrinktai merei.

            Radusi menkiausią progą, tuoj pat ima pirštu baksnoti į buvusią valdžią, tiek tą, kurią pati asmeniškai apkeitė, tiek tą, kurią per savo užgaidą išmetė iš darbo.

            Mane paskatino rašyti pagarba buvusiems savo pavaldiniams ir noras juos pagirti.

            Taip, ligoninės virtuvės patalpos bei įranga tikrai prašėsi kapitalinio remonto ir atnaujinimo jau tada, kai aš pradėjau eiti ligoninės direktoriaus pareigas.

Ką dariau?

            Su kolektyvu du kart per metus dažėme sienas ir lubas, įdėjome tinklą ant langų apsisaugoti nuo vabzdžių, bet kad būtų papildomas vėdinimas pradarius langus, kasmet pirkome virtuvės įrangą ir ją po truputį atnaujindavome. Ne euro remontas, bet…. buvo švaru ir įranga tinkamai prižiūrima ir vienoda. O virėjos tikrai gamino skanų maistą, ir, dabar pažiūrėjus nuotraukas atpažįstu savo buvusių pavaldinių darbą – maistas patrauklus ir jo estetinis vaizdas primena namus. Pagarba joms. 

  Su pasididžiavimu sakau, p. Pinskuviene, 2015 m. birželį, kai pradėjote vadovauti rajonui, tiek ligoninė, tiek poliklinika turėjo stabilų finansinį pelną. Jūs esate melagė. 2014 m. mano vadovaujama įstaiga baigė su 160.695,70 Lt finansiniu pelnu.

/ L.Meškauskienė

            Dėl indų. Na jie turi tendenciją dūžti. Bet… lygiai taip pat kasmet atnaujindavome skyriuose naudojamus indus. Gaudavome labdaros. Socialinė darbuotoja rašydavo projektus, gaudavome paramą ir už ją pirkdavome vienodus indus pacientams. Jei to du metus LEP direktorius nedarė, vienareikšmiškai indai nusidėvėjo. Bet maisto kokybė ir skonis nuo to nepablogėjo.

 O ką gi padarė mūsų merė šiuo atveju?

            O gi vėl: keikė buvusią valdžią. O be reikalo. Akylas skaitytojas, norėdamas ras informaciją ir ją palygins.

            Pinskuvienė: „ 2015 m. birželį, perėmus Širvintų rajono vairą, situacija daugelyje sričių (tame tarpe ir sveikatos priežiūros įstaigose) buvo apgailėtina. Ligoninėje gydytojai dirbo be licencijų, netgi be būtiniausių medikamentų, žmonės buvo gydomi tragiškomis sąlygomis, apleistose, šaltose palatose, vėjo perpučiamais langais, tiesiai į lovą krintančiu tinku ar net rozetėmis. Anksčiau rajonui vadovavę buvęs konservatorius V. Jasiukevičius, liberalcentristas K. Pakalnis, „valstietis“ V. Šimonėlis su Administracijos direktore, taip pat „valstiete“ E. Davidavičiene, Širvintų ligoninę paliko visiškai nustekentą.”

 (https://www.alfa.lt/straipsnis/50266801/6-balai-is-10-sirvintu-ligonines-maistui-sriuba-kibiruose-skirtingos-lekstes-nelaukiamas-patiekalas-desra)

            Su pasididžiavimu sakau, p. Pinskuviene, 2015 m. birželį, kai pradėjote vadovauti rajonui, tiek ligoninė, tiek poliklinika turėjo stabilų finansinį pelną. Jūs esate melagė. Pateikiu lentelę, kurią ne kartą teikiau tiek buvusiai, tiek esamai dabar tarybai, ir kurią teikiau teismui byloje dėl mano neteisėto atleidimo iš darbo.

Per pusę metų įstaigos veiklą stabilizavau

            Pateikiu VšĮ Širvintų ligoninės finansų lentelę, sudarytą iš veiklos ataskaitų rinkinių, kuriuos kasmet įstaiga pateikia tvirtinti Širvintų rajono savivaldybės Tarybai ir šios ataskaitos yra saugomos teisės aktų archyve. Todėl vis tiek prieinamos, nors ir kiek jas slėptumėte.

2011 2012 2013 2014 2015 2016
-42595,25

Lt

-223647,38 Lt

-211062,24 Lt

160695,70 Lt

-16749,76 Eur

-83282,94 Eur

            Taigi, pateikiu palyginimui ir skaitytojų įvertinimui faktus, kuriuos Jūs, Pinskuviene, visada iškraipote, siekdama pažeminti, sumenkinti kitus žmones. 2011 metus Širvintų ligoninė baigė su 42595,25 litų finansiniu nuosoliu. 2012 m. su 223647,38 Lt nuostoliu.

            Priminsiu, kad tai buvo ekonominės krizės metai, o pagal tuo metu galiojančius teisės aktus, ligonių kasos už pacientams suteiktas paslaugas mokėjo ne 1 litas už 1 litą, o 0,74-0.89 balus už 1 litą, tai yra 0,74-0,89 cnt už 1 litą. Tuo tarpu ligoninė už jai suteiktas šilumos, vandens komunalines paslaugas, už vaistus ir medicinines priemones turėjo mokėti pilną kainą, tai yra 1 litą už vieną litą ir niekas jokių nuolaidų nedarė. Akivaizdu, kad tai buvo užprogramuotas ėjimas į minusą valstybės mastu.  Todėl Pinskuvienės mesti kaltinimai buvusiems rajono vadovams yra grynas melas. Juo labiau, kad kiekvienais metais Taryba tvirtindavo, kad ir nedidelę tačiau finansinę paramą ligoninei.

            Aš pradėjau eiti pareigas 2013m. liepos 1 d. Rašydama projektą ir kandidatuodama į pareigas, persvarsčiau visas galimybes sustabdyti finansinį nuosmukį. Tokią galimybę aiškiai mačiau ir ją įgyvendinau. Finansinį nuosmukį sustabdžiau. Per pusę metų įstaigos veiklą stabilizavau ir finansinį nuostolį pavyko sumažinti, todėl 2013 m. įstaiga baigė su 211062,24 Lt nuostoliu. Finansinis minusas pradėjo mažėti. Nors apmokėjimas iš ligonių kasų vis dar buvo 0,89-0,92 balai. O ir minimalus mėnesinis atlyginimas pakilo. Be abejo, dirbau ne tik aš. Dirbo visas kolektyvas, visi dirbome sau ir dėl savęs, todėl viskas gerėjo. Kolektyvą papildė daug jaunų perspektyvių gydytojų su LICENCIJOMIS. Niekada ligoninėje nebuvo atvejo, kad gydytojai dirbtų be licencijų ir nebuvo atvejo, kad nebūtų kam vizituoti ligonių. Ne taip kaip yra dabar, kai Jūs, Pinskuviene, pastatėte savo žmogų vadovauti ligoninei.

            2014 m. įstaiga baigė su 160.695,70 Lt finansiniu pelnu.

            Taigi, mere, Jūs meluojat. Tiek ligoninė, tiek poliklinika buvo stabiliai dirbančios 2015 m., kai Jūs pradėjote vadovauti rajonui.

            Visada buvau lojali darbuotoja tiek savo darbovietei, tiek vadovams. Todėl ir situacija buvo gerėjanti. Iki kol Pinskuvienė pareikalavo atleidinėti jai neįtikusius žmones. Supratau, kad tai kerštas, kuris mano vadovaujamai įstaigai atneš tik nuostolių. Todėl taikstytis su nepamatuotomis merės užgaidomis nesutikau.

Pinskuvienės statytinis sutiko su jos užgaidomis

            Pinskuvienės statytinis sutiko su jos užgaidomis, todėl finansinis Širvintų ligoninės rezultatas akivaizdus.

            2017 m. lapkritį VšĮ Širvintų ligoninės lep. direktorius teismui bylinėjimuisi dėl man priteistų išmokų išmokėjimo pateikė tokius duomenis apie ligoninę ir jos finansus –

„VšĮ Širvintų ligoninė pacientams suteikia vis mažiau paslaugų, tačiau įstaigos sąnaudos nuolat didėja, kadangi vaistai, medicininė įranga, priemonės, maisto produktai ir kitos ligoninės veiklai būtinos prekės brangsta, nuolat didinamas minimalus darbo užmokestis, dėl ko didėja ir įstaigos išlaidos. Dėl šių priežasčių pareiškėjo finansinė padėtis, didėjant bendram įsiskolinimui, vis blogėja. 2015 m. VšĮ Širvintų ligoninė baigė su 16 749,76 Eur deficitu, 2016 m. – su 83 282,94 Eur deficitu, o 2017 m. rugpjūčio 2 d. duomenimis, Širvintų ligoninės deficitas už 2017 m. sudarė jau 112 898,42 Eur sumą. Bendras pareiškėjo įsiskolinimas kreditoriams (be ieškovei priteistos sumos ir nuo jos mokėtinų mokesčių) šiuo metu siekia 213 313,12 Eur sumą. Dėl esamų įsiskolinimų pareiškėjas nuolat gauna pretenzijas iš kreditorių, kurie grasina pradėsiantys išieškojimus teismine tvarka arba nutrauksiantys paslaugų/prekių teikimą.“

Tragiška padėtis

            Na, tai kaip gi visgi yra su ta ligoninės padėtimi, kai aš vadovavau ligoninei, o rajonui vadovavo taip Pinskuvienės nekenčiami konservatoriai, liberalcentristai, valstiečiai? Buvo tragiška padėtis, „apgailėtina. Ligoninėje gydytojai dirbo be licencijų, netgi be būtiniausių medikamentų, žmonės buvo gydomi tragiškomis sąlygomis, apleistose, šaltose palatose, vėjo perpučiamais langais, tiesiai į lovą krintančiu tinku ar net rozetėmis“ – stabiliu finansiniu pliusu. Iš kur tada buvo stabilus finansinis pliusas, jei tokia baisi padėtis, anot merės buvo    :-)

            O gal tragiška yra dabar, po Pinskuvienės statytinio V.Eigėlio nuvadovavimo: su nebyrančiu tinku, negriūvančiomis rozetėmis, bet tragišku finansiniu nuosmukiu,su viena gydytoja ir ne visada atvykstančiais budinčiais gydytojais, (nes kitiems tenka po kelias paras dirbti ligoninėje) ir po savaitę nevizituojamais pacientais.

            Labai gaila, kad Širvintų rajone su Pinskuvienės atėjimu į valdžią, melagių diena užsitęsė ištisus jau daugiau negu tris metus.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. pritariu sako:

  merė yra nepriekaištingos reputacijos ir krištolinio skaidrumo. Kaip drįstate abejoti ir, o siaube ,kaltinti? Tai šventvagystė. Cenzūruokit savo mintis, pasisemkit pozityvo iš Švento laikraščio, pulkit ant kelių ir atgailaukit- dėl žmonių stengiasi, ne dėl savęs, visa Lietuva užsidaro, mažinasi, išsivaikšto. O į Širvintas miniomis plūsta jaunos šeimos, kur laukia geriausias gėris, darbo vietos, net dvi naujos psichologės padėsiančios aklimatizuotis. Ačiū jums. Amen

 2. Birutei sako:

  Tuoj jokių lėkščių nereikės. Uždarys ligoninę. Tik kur eisim?

 3. birute sako:

  kai paskaitau komentarus tai atrodo esu protingiausia,nes zinau,kad mere neuzdare nei banko,nei mokyklu,nei ligonines.yra aukstesne valdzia

 4. birute sako:

  kad tokia sventoji ta meskauskiene buvo,tai kodel nepakeite leksciu,kibiru ,dabar mat komentuoja

 5. na vava sako:

  ,,puikūs,, finansiniai rezultatai labai ,,pagerėjo,, per paskutinius kelis metus (palyginkite), aišku kalta aplinka, Seimas, Veryga ir visi kt., tik ne vadovai, kurie žadėjo NAUJUOSIUS VASIUKUS o per 3 metus sugebėjo viską į griuvėsius paversti be jokios perspektyvos

 6. Na va sako:

  Ligonių kasų viešai skelbiami duomenys už 2017 m. I,II,III ketv. sako, kad Širvintų ligoninė iš 35 rajono ligoninių pagal finansinius rezultatus 26-ta, o Širvintų PSPC iš 91, 83 vietoje. O išvadas paliksiu pasidaryti patiems.

 7. Stasiui ir kitiems sako:

  Kur mums važiuoti dirbti, tai gal nuspręsim be Jūsų patarimų.O Jūs ant autobuso bilietų taupyt pradėkit. Kas dugne, o kas ne, tai ne pletkų klausyti reikia, o skaičiais remtis. Jei tamstelei reikia dugną pamatuoti, tai čia visų Lietuvos rajonų- tiek PSPC, tiek ligoninių skaičiukai sudėti- http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/gydytojuirslaugytojudarbouzmokestis/Puslapiai/default.aspx .

 8. Tiesa sako:

  Gerb. žmonės
  Gydymo įstaigos ir kitos įstaigos uždaromos, bankų filialų nėra,teismai, policija ir prokuratūra po reformų regioninės, rinkimų apygardos neturime
  mokyklos po tyliukais uždaromos prisimetant reformų vardu,krištolinė neklystanti “geroji fėja”Živilė rajono tiek Europos pinigus taško į kairę ir į dešinę pilnai neįvertindama tų projektų naudos, gyventojų skaičius drastiškai mažėja. Klausimas ar aplamai reikalinga tokia savivadybė su tokiu administraciniu aparatu, kuri absoliučiai nieko reikšmingo nepadarė,o tik vaizduoja dirbanti. Gal reiktų rajoną panaikinti, tokią savivaldybę su visais ten klerkais paleisti, vistiek išjų jokiosnaudos, patys galvot nesugeba.

 9. stasys sako:

  pritariu Meškauskienei – nusivadovavo eigel, jei jis būtų normaliai dirbęs, ligoninė dar gyvuotų kaip ir kitos rajoninės,nebūtų kalbų apie uždarymą. Juk visos rajoninės dirba vienodomis sąlygomis bet ant bankroto slenksčio vienintelė Lietuvoje- Širvintų lig.Sugebėjo nusirist į patį dugną, kad be sujungimo nieks kitos išeities net nebemato, atgaivint neturi šansų nes tam reiktų krūvos pinigų

 10. to argi argi sako:

  Labai naivūs ir kvaili, jai galvojat kad širvintiškių laukia Vilnius- Santariškes ar Lazdynai išskėstomis rankomis. bandykit laimę, jie net sunkių pacientų į reanimaciją nepriėma,nes neturi vietų o čia širvintų eilinius žmones priims.sekmės.tik siūlau nespjaut į ukm, nes gali tekti grįžt kai būsit išspirti į sostinę

 11. To argi sako:

  Apie didesnius Ukmergės ligoninės atlyginimus vertėtų pasiskaityti jų tinklapyje. O jei ir drošim, tai ne į Ukmergę , o į sostinę ar jos oro uostą, bet ne į abejotiną Ukmergės ligoninę, kuri gal ir pratrauks 2 metais daugiau nei mūsų. Jei jau ir tekėt per prievartą, tai bent už “normalius” pinigus :) . O kam patinka Ukmergė, tai sėkmės…

 12. Argi sako:

  Argi apie “savo noru” gražiai nesirašo? Juk visa armija vyrijos iš rajono savivaldybei atskaitingų įstaigų išėjo “savo noru”. O va kur savo noru neišėjo -teismus laimėjo ir jūsų krištolinė liko su laaabai ilga nosim. Nors ir baudžiamąja byla ir stt grąsinta buvo. O va šnypšt gavosi.
  O jus dabar laiku atlyginimą gaunantys tuoj drošit į Ukmergę dirbt. Išduos jus krištolinis skaidrumas su savo pasiuntine taikos. Nors ir gerai. Ten kur kas geresnės sąlygos nei Širvintose ir atlyginimas didesnis. Juk nei eigėlis nei krištolinė meškauskienę išpašolvoninę jums atlyginimo nepakėlė. O taip tikėjotės… juk lėkėt skundėt, o ką mainais gavot?

 13. idomu sako:

  Kas kaltas bus kai valdzia pasikeis

 14. gaila sako:

  gaila man ir nabago Eigelio- patikėjo, pabandė, apsikakojo ir jį apkakojo ir išdrėbė von. Gal prabils? gal pasipasakos? Gal sąžinės turi žmogus? Neatrodė dirbdamas labai laimingas, greičiau pasimetęs. Nesitikėjo tokių cirkų.

 15. Savo noru sako:

  Kažkaip apie “savo norus” gražiai nesirašo… Lygiai tp kaip ale “norėjom” patys atlyginimus 2 savaitėm vėliau gauti??? Yra tokia patarlė- savo noru, priverstine tvarka.

 16. Pacientė sako:

  Prie Meškauskienės seselės buvo pastrojintos ir pacientais rūpinosi. O dabar komentarus rašo. O pacientai nerūpi. Va tuo ir skiriasi valdymas. Dabar paslaugų gavėjai nerūpi, nors jų mokesčiais ligoninė išlaikoma.

 17. Meškauskienė sako:

  Aš nieko nepamiršau. Deja…

 18. Laima sako:

  Atlyginimą visada gaudavom. Tik mėnesio pabaigoje. O atėjus Eugėliui, kuris labai norėjo pasigerinti, pradėjo mokėti mėnesio pradžioje. Va ir visas triukas. O nemokamų atostogų ėjom net prie Petrauskienės. Taigi meškauskienė nieko naujo neatrado. Išskyrus tai, kiek žinau, kad pati kas mėnesį už vieną dieną neėmė atlyginimo. Jos pavyzdžiu pasekėm ir mes. Aišku ne visi. Kas nenorėjo, to niekas ir nevertė. O dabar čia prikaišiot neturit teisės. Patys tą darėm savo noru dėl savo darbo.
  O beje. Ko tyli pinskuvienės pakalikai- juk ji taip pat liepia susimesti: regalijom, miesto šventei, kažkokiam miesto ženklui, kurio taip ir nėra. Matyt balto vakaro svečiai per mažai susimetė…
  O gal pinskuvienę perrinkus irgi šauksit: vaje ji reketavo pinigus. O dabar kaip akli kurmiai tylit.

 19. To tiesiog sako:

  Nereikia taip nervintis :) . Jau nuo seno girdėjom tą posakį – aplinka kalta… . O apie darbo vietas, tai Vilniuje jų liko dar daug ir su didesniu atlyginimu, net į Ukmergę važiuot nereiks. Ps.pabaigai- beje, o dabar bent atlyginimą laiku gaunam.

 20. Tiesiog sako:

  1. Tai buvo ministerijos sumanymas.
  2. Ko tada tylėjot?
  3. Taip buvo išsaugota tamstos darbo vieta.
  4. Kodėl darbo metu skaitote ir komentuojate?

 21. Tiesa sako:

  Visada tiesa turi 2 puses… . Labai gaila, kad kartais atmintis būna labai trumpa. Kaip greitai buvusi vadovė užmiršta lažą, kurį vertė tempti kiekvieną ligoninės darbuotoją??? Tai yra 1-ną darbo dieną per mėnesį dirbti nemokamai (eiti nemokamų atostogų, ale savo noru). Štai Jums ir “puikus” finansinis rezultatas. Daug proto subalansuoti finansus darbuotojų sąskaita nereikia.

 22. Superiui sako:

  O kiek gi tų gyventojų ją rinko? Tik labai blogai kad labai daug kas visai nebalsavo, tai ir nupirko.

 23. super sako:

  Pinskuvienę išrinko Širvintų rajono gyventojai. Ir jų valia ji karaliauja.

 24. gal sako:

  Gal gana Pinskuvienei musu rajone karaliaut ???

Jūsų komentaras:


devyni − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]