Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Medicina Širvintose. Ar numarinta medicina skaudžiai nepamokys gyvųjų? (įžanga)

foto ukzinios.lt

foto ukzinios.lt

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Istorija sukasi spirale ir vis grįžta į tą pačią vietą tik aukštesniame taške. Tai sužinojau mokykloje gal kokioje penktoje klasėje. Tuomet nė nesupratau apie ką tai, ir, jei jau atvirai, palaikiau senos mokytojos kliedesiais, nors tuomet jai tebuvo kokie trisdešimt penkeri.

      Tačiau šiandien, stebėdama tai, kas vyksta su Širvintų rajono medicina ir jos įstaigomis, galiu drąsiai teigti, jog ne tik kad žinau, bet ir galiu pateikti konkrečius pavyzdžius. Tam bus skirtas šis straipsnių ciklas.

      Pasigirdus kalboms, kad galime netekti ligoninės, sukėlė daug nerimo ir dar daugiau klausimų:

Kodėl ir kaip V.Eigėlis tapo ligoninės vadovu, o PSPC – L.Braškienė?

Už ką atleistos L. Meškauskienė ir N.Dimšienė?

Kodėl per trejus metus nerasta lėšų naujoms lėkštėms?

Kas ketino vaikų skyriuje atsidaryti privačią kliniką?

Kokia valiuta galima būtų atlyginti už auką – ligoninę?

Ar tapsime pirmi uždarydami rajono ligoninę? O gal vieninteliai?

Kodėl PSPC nuo 120 tūkstančių eurų sąskaitoje krito iki kažkiek tūkstančių skolos?

Kur dingsta PSPC ligoniai?

Ką reikalavo atleisti iš darbo?

Kodėl, ką ir kas išdūrė?

Kas kalbėta su Ukmergės meru?

Ko bijo Ukmergės ligoninės direktorius, bandantis slėptis už administratorės pečių?

Kam naudinga prisidengti šalies politika?

Kaip gimė kaltinimas gydytojų darbu be licencijų? Juk kiekvienas medicinos studentas, baigęs šešis kursus gauna medicinos gydytojo licenciją.

Ko bijo Biržų, Alytaus ir kitų rajonų medikai?

Kuo geras Skuodo ligoninės prijungimo variantas prie Klaipėdos ligoninės? Ar jis mums pasiekiamas?

Koks galėtų būti išsigelbėjimo scenarijus?

Kodėl neinformuojama visuomenė ir nesiteiraujama jos nuomonės?

Kodėl viskas daroma itin slaptai?

       Klausimai vis auga. Atsakius į vieną, jo vietoje iškyla keli nauji.

    Žinoma, per dvidešimt restruktūrizacijos metų tai ne pirma banga, kai bandoma iš mūsų atimti tai, kas mums teisėtai priklauso ir net Konstitucijos garantuojama. Tačiau ši banga pati aukščiausia ir pavojingiausia. Galbūt todėl taip viskas paslėpta. Pirmadienį išsiuntėme ne vieną paklausimą, dar kelis antradienį su prašymu patikslinti jau pateiktą informaciją. Atsakymai ir atsisakymai palengva plaukia į mūsų el.pašto dėžutę ir vieną dieną pateks į eterį. Turėjome ilgą trijų valandų, bet labai informatyvų pokalbį su žmogumi, kuris suteikė daug informacijos, bet šiandien dienai nori būti neįvardintas. Bandysime kalbinti ir buvusias vadoves, kurios pripažintos neteisėtai atleistos, bandysime prakalbinti ir komentaro kreipsimės ir į jau buvusį vadovą, atvestą merės bei mistiškai netekusį pareigų. Savo nuomones, pastebėjimus išsakyti kviečiame kiekvieną. Komentuokite, rašykite atsiliepimus. Tik visi kartu diskutuodami, ieškodami išeičių, turime galimybių išsaugoti sveikatos apsaugą Širvintų rajone.

     Ir šiandien tik nuo mūsų kiekvieno priklauso ar virš Kauno Medicinos universiteto prozektoriumo durų kabantis užrašas, kurį mintinai išmoksta pirmakursiai – būsimieji gydytojai, netaps pranašišku: „Čia mirusieji džiaugiasi mokydami gyvuosius“. Duok Dieve, kad šis posakis neapsiverstų ir mirusi ligoninė skaudžiai nepamokytų mus – dar gyvuosius.

Tęsinys netrukus


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

42 Komentarai (-ų)

 1. To Mildai sako:

  Kaip ir daugeliui kristolines gerbeju, tamstai akivaizdus nepataisomas kulturos ir intelekto deficitas.. O gerbiama gyd. Siukstiene gydo visus nevykelius, graudu matyt, kai uz akiu pilat ant gydytojos pamazgas, o paskui ateje pas gyd. i konsultacija paplonintais balseliais spiegiat, teigiami tokie visi. Jus tikrai nenusipelnot tokios nuostabios ir profesionalios gydytojos.

 2. Pyp... sako:

  Va ko mes verti

 3. Dasigyvenom sako:

  Jei gerai suprantu, veterinorius gydys mus?

 4. Jo sako:

  Radau,verta paskaityti.

 5. Nieko nesupratau sako:

  Tai vieną valandą “statytinis” vadovauja ligoninei, kitą valandą jau Pečiukaitienė, o nuo pirmadienio Civilka… o rezultate nieko nesuprantu. Mūsų “baltieji rūmai” patys nežino ko nori ir ko griebtis.Čia ir kanistras vodkės nepadės :)

 6. O sako:

  kas darosi su šiukšlių išvežimu? Ecoservisas vakar atsiuntė laiškus, kad nuo 03-31 nutraukiama sutartis. Gavom naujus konteinerius jau prieš kokias 2 savaites.
  Kodėl niekas nieko neviešina? Kiek dabar mokėsime? Ar neteks po to sutartis persirašinėt skubos tvarka ir laukt eilėse?
  Jei konkursą laimėjo kita įmonė, tai kainos turėtų būti mažesnės, kitaip įtarsiu atkatus. Dabar už paskutinį 2017 metų ketvirtį sumokėjau 25.95 Eur. (didelis konteineris). Laukiam.

 7. Neringai sako:

  Merės statytinis niekur nedingo. Po ligoninę vaikštinėja. Pakalbinkite jį. Būtų fain

 8. Vida sako:

  Jeigu viską taip jungiam su Ukmerge,tai gal pats laikas ir Savivaldybes sujungt. Jei važiuosiu pas gydytojus tai nuvažiuosiu ir į savivaldybę. Bus mažiau ponių ant galvos

 9. širvintiškei sako:

  iš vienos pusės jus teisi, bet jau DABAR nėra normalios veikiančios ligoninės,tik slauga. pas mano giminaitį gulėjusį ligoninėj po 2 dienas gydytojas neužeina -ar užmiršta, ar jo nėra, bet juk tai nenormalu.
  O atgaivinti ją taip nustekentą praktiškai neįmanoma

 10. Sveikinu! sako:

  Istorija neužmirš, kas sužlugdė Širvintų ligoninę. Per rinkimus priminsim ir nebalsuosim

 11. Rinkėjas sako:

  Klausimas Savivaldybės tarybos daugumos nariams: Tai kur išradingas, kūrybingas teisės aktų taikymas sveikatos priežiūros įstaigoms išlikti rajone ? Tai neįveikiama ? Ar tik viešuose pirkimuose, lojalių įdarbinime kūrybingai pavyksta ?

 12. Jo sako:

  Nepavyko ziviliukui ? Tiek žadėjo trokšdama būti mere, tiek žadėjo, kad ir kaimuose felčeriniai punktai bus, o jau Musninkų ir Gelvonų ambulatorijos tai klestės, o neįstengė net ligoninės ir poliklinikos veiklos suvaldyti ? Ne kas, ne kas su gebėjimais ?

 13. Širvintiškė sako:

  Gerbiamieji. Visos mažų rajonų ligoninės išgyvena ne geriausius laikus. Bet ne tai svarbiausia. Atskirkime pelus, nuo grūdų. Juk svarbiausias klausimas – reikalinga ligoninė mums, ar ne??? O ligoninė kaip ir mokykla, kulūros centras, baseinas, soc apsauga, būtini elementai mūsų ir mūsų vaikų saugiam ir patogiam gyvenimui. Tai mūsų rajono išlikimo klausimas. Atsakymas paprastas- nebus ligoninė, sunyks ir mūsų rajonas. O prijungimas prie Ukmergės , tai tik pirmas, bet negrįžtamas žingsnis į rajono visišką sunikimą. Tai gi spręsti mums visiems. O krikštolinė ateina ir išeina, bet pamąstykit kiekvienas, ar ir toliau norit gyventi Širvintose???

 14. ruta sako:

  aciu.tai su tokiom skolom ligoninė su niekuo nesusijungs, niekam prasiskolinusi ji nereikalinga.įstaiga tai savivaldybės – tai savivaldybė skolas šimtatūkstantines atidavinės, kažkaip nesitiki,juk pati ligonine nesugebes atiduoti ar iš ,,sėkmingo vadovo,, pareikalaus

 15. To Stasys sako:

  Širvintose viskas galima… Čia ekonomistė vyr. Gydytoja gali dirbti

 16. rutai sako:

  Štai ruta, pažiūrėk, poliklinikos III ketvirčių veiklos ataskaita – matai koks minusas, lauksim kokį pateiks metinį rezultatą. Ligoninės – prašau, pusmečio ataskaitos Tam nebūtina laukti Neringos straipsnio

  http://www.sirvintupspc.lt/file/Veikla/Finansines_ataskaitos/2017_m_III_ketv_VRA.pdf
  http://sirvintuligonine.lt/sites/default/files/2017%20m.%20III%20ketv.%20Finansiniu%20ataskaitu%20rinkinys.pdf

 17. rutai sako:

  ar ponia nemoki skaityti ar sunku su teksto suvokimu? Jei nekantru ir įdomu tik skaičiai tai atsiversk įstaigų svetainėse finansines ataskaitas ir sužinosi. Bet ką skaidrioji daro ir padarė žlugdydama įstaigas tai tikrai įdomu. Juk poliklinika atrodo tai tikrai skolose nebuvo.

 18. rutai sako:

  Tai paprašykite savo „krištolinės” kad viską pateiktu, ji gi visažinė.

 19. ruta sako:

  straipsnis visiškas ŠŠŠŠŠŠ, jokios informacijos, tipo kažkokia intriga tesinyje.juk jokios tikros info neturi, tik pletkus surinks iš tų pačių kelių vietinių medikų ir viskas.jmatosi kad jokios analizės protingos nepateiks kodėl ligoninė nusirito iki bankroto.kodėl kitos rajonų ligoninės dar gyvuoja,
  tegu pateikia tikrus skaičius – kokios skolos ir t.t. o ne pletkus

 20. oi sako:

  kaip laukiam tęsinio. Tik, Neringa, saugokis.

 21. stas sako:

  nesuprantu ko čia tie žurnalistai iš Ukmergės nori, jiems juk uždarymas negresia, čia juk mūsų – Širvintų problemos, mes patys turime sugebėti jas ir išspręsti, o kad jų meras važinėja tai neuždrausi, juk abu darbiečiai buvę, bendrauja

 22. Galvoju sako:

  Ar man pasirodė? Klausimai su namiokais. Čiuju, Neringa kažką iškniso.

 23. 100 balų sako:

  Tikslesnio pavadinimo negali būti. Molodec

 24. oi oi sako:

  Jau moko ir itin skaudžiai.Savaitgaliais jokios pagalbos vaikams

 25. Privatus sako:

  Tai gal pati Ponia norėjo vaikų skyriuje kliniką atidaryti? Grožio chirurgijos klinika „Krištolinis Feisas“. Būtų patogu. Atbėgi kartą per savaitę prieš darbą feisą patempti. Po to, jau darbo metu, į „Kam prizą“ plaukus padažyti, cheminį sudėti.
  Gal todėl privačios klinikos taip sunkiai kuriasi Širvintose.

 26. To pastume sako:

  Kiek žinau, tai nepastūmė, o pats jis nenorėjo. Labai norėjo kai kas išstūmti p. Šiukštienę kad patektu kas yra po jos. Tas gal būtu „geras krištolinei”.

 27. Zosė sako:

  o aš manau, Jūratei pačiai spręsti, ką veikti ir kur veikti. Ir tikrai ji neprivalo jūsų gydyt. Gydo todėl ir už tiek, kaip sutaria darbo sutartyje. Va ir viskas!

 28. pastūme sako:

  p.Jūrate,,manau ir taryboje neturejo būti,ji pastūmė ilgametį Tarybos narį Čirbą .

 29. MILDA sako:

  p.Šiukstiene,geriau ligonius prižiūrek,negu rašai nesamones,susitvarkys,dirbk savo darbą.

 30. To paskaitykit sako:

  Širvintų krašte visada rašo apie dabartinę valdžią tik labai gerai, o visur kalti tik buvusieji. Ten galima ir neskaityti, ir taip viskas aišku.

 31. paskaityk sako:

  paskaitykit ŠIRVINTŲ KRAŠTĄ,TEN VISKAS IŠSAMIAI APRAŠYTA,MATYSIT NUO KADA SKOLOS IR NEREIKS KALTINTI DABARTINES VALDŽIOS,MIELIEJI SKOLOS NEPRIRAŠOMOS JOS JAU DESIMTIBEVEIK METU TĘSIASI, ČIA JŪRATES PLIURPALAI,JAI NETINKA NIEKAS JI GI GYDYTOJA,PAMANYKIT,ISMANIOJI.

 32. stasys sako:

  eigel žadėjo, kad ligoninė atsigaus, suklestės, bet deja nepavyko žmogeliui, dėl to turbūt ir atleido kad nepateisino pasitikėjimo,nepasiekė jokio rezultato

 33. o sako:

  tai kad Eigelis nebeįtiko- atleido. Vieni lep”auja neribotą laiką, kiti dėl akių, treti- kol patogūs. Negerai- savus mėto. Nebetylėkit, žmonės

 34. to Stasys sako:

  Visur reikalingi sugebėjimai pvz.: na negali kepėja dirbti buhaltere, o Eigėlis ir toliau vis neracionaliai naudoja lėšas, tokiems belieka tik “kosmosas”:))

 35. Būtent sako:

  Dūsdami dalį ligonių nukreiptų čia. Ir patys lengviau kvėpuotų, ir mūsiškiam pacientų pakaktų finansavimui gauti

 36. stasys sako:

  jūs nejuokaukit, kam Santariškėm reikalingi Širvintos, jie ir taip dūdta nuo ligonių,

 37. stasys sako:

  taip išeina, kad paskutinis vadovas sėkmingai vadovaudamas per kelis metus ,,damušė,, ligoninę, nes skolos stiprai išaugo, ligoninė realiai ant bankroto ribos, ko anksčiau tikrai nebuvo

 38. Kodėl sako:

  Kodėl pasirenkama Ukmergė? Jei gerai pamenu, dar Meškauskienė siūlė jungtis su Santariškėm

 39. Patarimas Neringai sako:

  Jei tikrai turite atsakymus į tuos klausimus, gerai paslėpkit. Nes diktofoną lengva pavogti. Kompiuterį taip pat.

 40. tai ką? sako:

  taip išeina, kad ligoninės nebeturim? skolos pripaišytos buvusiems, ministerijoms, reorganizacijoms- ramu, patogu, kaltų mūsų valdžioje nėra? netasistebiu sugebėjimu bet kokia kaina demonstruoti “skaidrumą”

Jūsų komentaras:


keturi + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]