Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Medicina Širvintose. Su kuo jungtis ir kaip išsaugoti ligoninę? (II dalis)

00002/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Pirmadienį pristatėme V.Eigėlio rajono gydymo įstaigų padėties apžvalgą, kurią gavome netikėtai ir neplanuotai. Ją dar kartą paskaityti galima čia  https://www.krastonaujienos.lt/2018/03/sveikata-sirvintose-siandienine-situacija-rajono-sveikatos-prieziuros-istaigose-i-dalis/

      Šiandien pristatau antrąją V.Eigėlio ruoštos ataskaitos dalį, su kuria supažindintos rajono vadovės. Panagrinėkime kartu.

ŠIRVINTŲ SAVIVALDYBĖS ASPĮ RESTRUKTŪRIZAVIMO GALIMI SCENARIJAI (autorius V.Eigėlis)

            Norint atlikti sveikatos paslaugų modeliavimą reikia pabandyti pažvelgti ir į viso rajono galimas raidos perspektyvas. 

PESIMISTINIS VARIANTAS

       Niekas rajone nesikeičia, naujos darbo vietos nesikuria, veikia tik vidinė ir išorinė emigracija ir viskas veikia pagal 2014 – 2016 metų tendencijas (2017 gruodžio mėnesį iš darbo išeina jauna Šeimos gydytoja). 2 foto matome galimą pacientų PSPC mažėjimą.

      Darydami prielaidą, kad finansavimas mažėja 5 % kas metai dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus, o darbo užmokestis auga 5 % ir komunaliniai mokesčiai ir valdymo išlaidos lieka 2017 m. lygyje gauname tokį vaizdą: jau šiais metais pajamos mažesnės už būtinas išlaidas. Ir kasmet šis skirtumas didėja – finansavimas mažėja, o darbo užmokesčiui, valdymui, komunaliniams mokesčiams reikalinga suma išlieka ta pati (foto 3).

      IŠVADA: Nuo 2018 metų įstaiga eitų bankroto link.

LIGONINĖS GALIMI SCENARIJAI

         Jei niekas nesikeičia rašyti scenarijų VšĮ Širvintų ligoninei yra dar lengviau. Iki šiol įstaiga yra žemo darbo užmokesčio zonoje (ypatingai slaugytojos ir slaugytojų padėjėjos). Vyriausybei padidinus MMA iki 400 Eur ligoninė turės padidinti apyvartą mažiausiai 4 %, kad išliktų 2017 m. lygyje – vadinasi nuostolinga, mažinti sąnaudas jau nėra iš ko. Norint sutaupyti ateityje – būtina investuoti šiandien, o kada nėra iš ko investuoti tenka tenkintis tuo, kas yra.

1 SCENARIJUS

ŠIRVINTŲ LIGONINĖS PRIJUNGIMAS PRIE UKMERGĖS LIGONINĖS (4 foto)

      Šio siūlymo stiprybės, silpnybės, galimybės ir grėsmės apžvelgtos 4 foto, o 5 foto duomenys rodo, kad bus gerinami tik Ukmergės ligoninės rodikliai. Turime tokią startinę padėtį kokį variantą siūlo prijungimo atveju:

1 variantas. Uždaromas aktyvus gydymas (vidaus ligų skyrius ir reanimacija) ir teikiama Slauga ir palaikomasis gydymas 37 lovos, B tipo Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius ir II ambulatorinė konsultacinė poliklinika (2017 m. apimtys)

2 variantas. Uždaromas aktyvus gydymas (vidaus ligų skyrius ir reanimacija) ir teikiama Slauga ir palaikomasis gydymas 37 lovos, A tipo Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius ir II ambulatorinė konsultacinė poliklinika (2017 m. apimtys)

3 variantas. Uždaromas aktyvus gydymas (vidaus ligų skyrius ir reanimacija) ir teikiama Slauga ir palaikomasis gydymas 37 lovos, A tipo Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius su chirurginiu postu ir II ambulatorinė konsultacinė poliklinika (2017 m. apimtys)

      Visiems trims variantams atlikti teoriniai (grubūs) paskaičiavimai (7 foto) neatsižvelgiant   į tokias svarbias detales, kaip įrangos nusidėvėjimas, patalpų ir prietaisų einamasis remontas ir dar daug kitų sąnaudų.

        IŠVADA. Bet kuris iš pasirinktų variantų yra ne gyvybingas

2 SCENARIJUS

ŠIRVINTŲ RAJONO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ SUJUNGIMAS IR PASLAUGŲ PLĖTRA PRITAIKANT „ATGALINĮ VIDAUS LIGŲ, GERIATRIJOS IR SLAUGOS KLASTERĮ“ IR SKUBIOS PAGALBOS IŠ VILNIAUS DECENTRALIZAVIMĄ IR PAPILDOMŲ PASLAUGŲ ĮVEDIMAS

       Mažėjant gyventojų skaičiui ir senstant visuomenei būtina peržiūrėti sveikatos paslaugų teikimo „žemėlapį“, paslaugas paskirstant taip, kad nenukentėtų regionų gyventojai ir tokiu būdu dar nesuaktyvintų vidinės migracijos į didmiesčius. Šiuo metu jau negalima kalbėti tik apie stacionarinių ASPĮ tinklo pertvarką, nes jau yra pasiekta kritinė riba, kuomet pagal Pareto optimumą – nebegalima pagerinti, nepabloginus kurio nors vartotojo situacijos.

Trumpas projekto aprašymas

       Kaip matėme iš aukščiau pateiktų 1 scenarijaus skaičių, kad iš įstaigos atėmus aktyvaus gydymo paslaugas įstaiga tampa nerentabili, o iš skaičių pateiktų apie PASP matėme, kad šios įstaigos administravimo kaštai yra ženkliai didesni už ligoninės todėl siekiant užtikrinti TVARŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ TINKLĄ, mūsų rajone kito varianto kaip sujungti šias dvi įstaigas į vieną nėra.

     Vien šis veiksmas leistų sutaupyti apie 150000 Eur. (komunaliniai mokesčiai, didžioji dalis valdymo išlaidų, dubliuojančių funkcijų panaikinimas (registratūra, statistika, laboratorija).

      Didžiausias pasiekimas – pacientų pasitenkinimas, nes gydytojai daugiau dėmesio skirtų jiems, kadangi PASP gydytojams nereikėtų rašyti siuntimo, o konsultantams – išrašo, kadangi būtų vieninga paciento kortelė (kaip šiuo metu yra didžiosiose poliklinikose).

      Dar viena naujiena, kurią siūlyčiau tai ambulatorinės slaugos perkėlimas iš PASP krepšelio prijungiant ją prie stacionarinės slaugos. Tai padarius būtų galima sukurti „Slaugos paslaugų registrą“ ir būtų galima efektyviau teikti paslaugas, o nuo Šeimos gydytojų būtų nuimtas bereikalingas krūvis ir liktų daugiau laiko ambulatoriniam pacientų priėmimui.

        Terminas  „ATGALINIS VIDAUS LIGŲ IR SLAUGOS KLASTERIS“  yra ne apibrėžimas, o greičiau vaizdinys. Kaip jis turėtų veikti? Kaip matėme pateiktuose skaičiuose į Vilnių iš Širvintų raj. Išvyksta 54 % gyventojų, o 36 % stacionarines Vidaus ligų paslaugas gauna vietoje. Standartizuoti hospitalizavimo rodikliai rodo, kad savo darbą mes atliekame gerai. „Atgalinis klasteri“ reikštų, kad jei mūsų rajono gyventojas pateko į aukštesnio lygio ligonine jis tenai laikomas tik tol, kol jam teikiama tretinio lygio paslauga, kada tik pacientas tampa antrinio lygio jis siunčiamas atgal į savo rajoną. Tai turėtų būti privaloma, kaip dabar privaloma išvežti į tretinį lygį pagal Infarkto ir Insulto klasterį. Diegiant šį modelį reikėtų apsirašyti imperatyvų reikalavimą, kada tarkime giminės „nori“, kad pacientas gulėtų visą laiką Tretinio lygio ligoninėje, jie privalo įmokėti į PSDF biudžetą (o ne į ligoninės sąskaitą) fiksuotą mokestį už kiekvieną pragulėtą dieną. Šis mokestis neprieštarautų SDĮ (pacientas gali pasirinkti brangesnes paslaugas, tik tuomet sumoka kainų skirtumą).

      Šis žingsnis duotų dvigubą naudą ir PSDF biudžeto išlaidos nepadidėtų.

     Nauda Santaros klinikoms – pacientas lovą užima ne 8 paras, o tik 3. Tokiu būdu mažėja eilės.

     Nauda Širvintoms – Vidaus ligų skyrius apkrautas ir gulėjimo trukmė dar mažesnė nei norma.

     TKL sumoka tą pačią sumą tik padalinta tarp dviejų įstaigų.

      Jei būtų palaimintas toks modelis Širvintų ligoninė galėtų padidinti Vidaus ligų paslaugų apyvartas 10 – 15 %. Diegiant šį modelį riekėtų apsirašyti ir variantą, kada tarkime giminės „nori“, kad pacientas gulėtų visą laiką Tretinio lygio ligoninėje. Tada būtų oficialus pretekstas įvesti mokestį, kuris numatytas SDĮ (pacientas gali pasirinkti brangesnes paslaugas, tik tuomet sumoka kainų skirtumą).

     Terminas „SKUBIOS PAGALBOS IŠ VILNIAUS DECENTRALIZAVIMAS“ . Niekam nėra paslaptis, kad šiuo metu RVUL skubios pagalbos skyriuje pacientai piko metu, kuomet užsidaro poliklinikos, savaitgaliais ir švenčių dinomis, paslaugos laukia 6–8 valandas. Atstumas tarp RVUL priėmimo skyriaus  ir Širvintų ligoninės priėmimo skyriaus  yra 51,8 km. Ir šis atstumas įveikiamas per 33 minutes. Jei būtų „Dalinamasi pacientais“ Širvintų ligoninės automobiliu būtų galima paimti po 4 pacientus (GMP automobilyje tiek sėdimų vietų) atsivežti į Širvintas – suteikti jiems reikiamą pagalbą ir pristatyti juos atgal prie RVUL. Pacientams paslaugos teikimo pradžios laikas sutrumpėtų nuo kelių valandų iki 35 min.

      Nauda RVUL – mažėja eilės, personalas gali daugiau dėmesio skirti pacientui.

    Nauda Širvintoms – Priėmimo – skubios pagalbos skyrius apkraunamas darbu ir nebeneša nuostolių. Papildomos išlaidos kuro sąnaudos ir GMP amortizacija grubiai 20 Eur. Tokiu būdu 1 pacientas padengia padidėjusias sąnaudas, o 3 atneša +.

     Atsižvelgiant į tai, kad Sveiko senėjimo programoje mums yra numatytas Geriatrijos skyrius, jo lovos turėtų būti prie Vidaus ligų, o ne vietoje Vidaus ligų.

     Kaip papildomas paslaugas matytumėm – išplėstą palaityvios pagalbos padalinį iki 8-10 lovų iš kurių iki 4 galėtų būti vegetaciniai pacientai.

       Taip pat manytumėm, kad būtų naudinga įrengti 8 kambarius 10 – 11 vietų trumpalaikei globai.

      Teikiant šią viziją norisi sugriauti mitą apie rajonams „brangiai kainuojančias aktyvaus gydymo paslaugas“. Taip jos kainuoja brangiai, bet skirtingai nuo to paties skaičiaus Slaugos lovų jos nėra nuostolingos. Pateikiu paskaičiavimus 8 ir 9 foto.

         Šio siūlymo stiprybės, silpnybės, galimybės ir grėsmės apžvelgtos 10 foto. Finansiniai klausimai aiškiai matomi 11-13 foto.

      Kaip ir kur tai galima įgyvendinti? Aiškiai išdėstyta 14 foto. Pilnai atsisakoma VšĮ Širvintų PSPC pastato, realiai ten lieka tik Rentgeno diagnostikos skyrius 196 kv.m. Viskam užtektų ligoninės pastato patalpų.

IŠVADA. Šiuo reorganizavimo modeliu būtų sukurtas TVARUS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ tinklas. Kuomet nedidinant PSDF biudžeto išlaidų būtų pagerintas paslaugų prieinamumas, nes valdymo išlaidos būtų nukreiptos į paslaugų plėtrą ir kokybę.

      Artimiausiu metu kalbinsime kitų rajoninių ligoninių vadovus ir teirausimės, o kaip yra pas juos, ką jie galvoja apie ligoninių jungimus ir su kuo jie siūlytų jungtis. Bandysime pakalbinti buvusius ligoninės vadovus L.Meškauskienę ir V.Eigėlį. Rajono savivaldybės pozicija pateikta pirmoje dalyje.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

31 Komentarai (-ų)

 1. nirvanai sako:

  ligoniai kur norės ten ir važiuos – dalis į Ukm, dalis į Vln – paskui juos eis ir ligonių kasų pinigai.Taip kad sujungimas neatneša lengvų pinigų nei Ukm nei kitiems, tą supranta ir ukmergiečiai, bet žiūrėdami į ateitį jie elgiasi labai protingai, nes jei gyventų šia diena jie galėtų ir piršto nejudinti, ligoninei nei uždarymas nei bankrotas negresia

 2. ruta sako:

  labai geras variantas- kad Širvintų savivaldybė neturėtų galimybių kištis į ligoninės reikalus. man atrodo ukmergiečiai tvarkosi ramiau ir geriau

 3. Nesakyk sako:

  Prieš 3 metus gulėjau, pilnas skyrius žmoniš buvo. Ir ne vien pencinykai. Ir vaikų skyriuj tuščia nebuvo

 4. ? sako:

  ir dar – ačiū Dievui būtų jeigu ta Širvintų taryba neturėtų įtakos nei ligoninei nei poliklinikai. Būtų gerai kad nesikištų ten kur nesupranta ir duotų medikams dirbt

 5. ? sako:

  Įdomi diskusija apie ligoninę. Tai jūs kalbat apie pastatą, apie darbo vietas administracijai ar apskritai apie paslaugas žmonėms. Nu kiek per metus gali pagulėt žmonių Širvintose? Gal koks tūkstantis? Dalis žmonių guli kelis kartus per metus. Dar dalis miestelio žmonių nakčiai pareina namo pamiegot. Tai per metus iš viso rajono 15 tūkst tik kokiems 700 (gal) prireikia to gydymo ligoninėj. Kitas dalykas – kam šnekėt apie ligoninę, jeigu negalima užtikrint pakankamo kiekio gydytojų stacionarui. Ir dar – kas gali priverst važiuot į Ukmergę gydytis, jeigu žmogus nenorės, tai kaip gi tada ukmergiečiai pasiims(?) tuos neva Širvintų (o iš tikrųjų ligonių kasų) pinigus. Užsibaigs ta ligoninė ir nesapnuokit kitaip.

 6. Nirvana sako:

  Pats blogiausias scenarijus Širvintų medicinai yra prijungimas prie Ukmergės ligoninės. Turim suprasti karčią realybę, kad Ukmergės ligoninei nereikia nei Širvintų ligoninės patalpų, nei personalo. Ji gi statyta gūdžiu sovietmečiu, kai Ukmergės rajone gyveno daugiau nei dabar abu rajonus sudėjus, Jiems reikia tik vieno, Širvintų rajono pacientams skirto pinigų srauto iš PSDF. Tai reiškia, kad Širvintų ligonės uždarymo klausimas yra tik laiko klausimas, o lemiamo balso sujungus Širvintų taryba jau neturės, Ty svertų pasipriešinti nebebus. Jau nekalbu apie pablogėjusį prieinamumą, transporto problemas ir galų gale dar padidėjusius šeimos daktarš krūvius, kurie jau gali nebeatlaikyti…

 7. Miražai sako:

  Taip laikas pakeisti situaciją , atsijungiant nuo smurtaujančios pamotės – pagrindinės akcininkės – steigėjos .Su savo medicinos vadybos standartais visus iš proto išves

 8. Nijolė sako:

  Deja, ligoninės sujungimas su poliklinika – tai jau girdėtas Pinskuvienės užmojis tada norint atsikratyti buvusių vadovių. Bet išvijus vadoves kitu būdu, tas klausimas iš karto buvo palaidotas. Šiaip toks sujungimas – tai būtų tik trumpalaikis taktinis manevras norint išsaugoti ligoninę, bet tai galutinai palaidotų PSPC. Kam gi šeimos gydytojams eiti į tokią gremėzdišką struktūrą, kad tai jiems tik garantuotai sumažintų pajamas ir padidintų administracinę naštą. Jie būtų visiškai kvaili, jeigu neišsilakstytų. Ar ne laikas galvoti apie strateginius sprendimus dėl sveikatos priežiūros

 9. Miražai7 sako:

  Manau steigėjos-akcininkės tikslas labai paprastas ir stereotipinis- kuo daugiau ligoninės skolų tiekėjams sugražinti savivaldybės įmonėms ty Šilumos ūkiui, vandens įmonei irtt.Ir jokių kitų kilnių tikslų merė nepuoselėja.Taigi l.nenustebkit ,kad ir lazda ubagui bus atimta.Todėl ir siunčia žmogų per kurį viską darys Pati Pačiausia

 10. MIRAŽUI daugiau sako:

  Jūs užsiminėte apie Pirminės sveikatos priežiūros centrą. Ten situacija ne šviesesnė. Pacientai iš ten bėga į privačius gydymo centrus. jau vien pradedant nuo Registratūros galima serganąiam dar daugiau susirgti. Po keletą mėn iš Registratūros nepapuola atsiųsti Santariškių klinikų atsakymai pacientą siuntusiam padaliniui. Ar galite rasti ant durų kokią informaciją kaip dirba Chirurginis kabinetas ir kt, išskyrus šeimos gydytojus. Ar aišku kokia ten sistema, kada pacientai siuntinėjami į ligoninės registratūrą ir atgal?

 11. miražui sako:

  Kalbėti apie garbę ir orumą su tomis, kurios nežino šitų žodžių reikšmės, manau, beprasmiška. O eiti į priekį netrypiant kitų jos paprasčiausiai nemoka.

 12. Miražai sako:

  Galima kurti kokius tik nori ateities planus , bet jų įgyvendinimui reikia tik mažos “smulkmenėlės” , kokių 2-3 terapeutų ir tiek…Taigi reikia gyvosios darbo jėgos -specialistų , kurie dirbtų KASDIEN poliklinikinėj grandyj , ir kiaurą parą stacionare , priėmimo skyriuje…Ir dar kelių mažmožių – adekvataus finansavimo ir pagaliau valdžios aiškios pozicijos ir apsisprendimo dėl mažųjų ligoninių likimo.Ir dar trupinėlio šitoj mišrainėj – kad steigėjas iš savo ambonijos pagalių nekaišiotų į vos girgždančius ratus , o kokiu tepalu pašmeruotų. Tai garbingi ir mąstantys -pagalvokit , kaip toli ar arti mes nuo tikrovės ar miražo? KIEK dar veš tie girgždantys ratai , tempiami jau ne kinkinio eržilų , o pavargusių, tarnystę jums baigiančių arkliukių.Ir jau jokio skirtumo , kas vadovaus šitai eisenai į vakarus (Ukmergėn) .Garbė čia jokia, o ir orumu nekvepia.

 13. ??? sako:

  registravausi pas daktarę. Laukt reikėjo pusantros savaitės- nusiuntė endoskopijai, grįžau su atsakymu ir vėl laukti savaitę laiko, nes vėl reikia registruotis. Nei pacientų, nei daktarų, eilės nejuokingos.

 14. Kaipgis? sako:

  Tai poliklinikoj pavaduotojo ir nėra. Braškienė valdo viena, o pavaduotoja – tik nuotoliniu būdu kažkaip reikalus tvarko?!

 15. Pamąstymui sako:

  Manau, kad tiek PSPC, tiek ligoninėje galima būtų atpiginti administravimo išlaidas – kam tie pavaduotojai, ar jau toks nepakeliamas darbo krūvis tokiose nedidelėse įstaigose? Eilinių atostogų metu, kaip rodo praktika, vyr. gydytoją gali pavaduoti savivaldybės administracijos darbuotojai.

 16. 10 metis sako:

  Jau tuoj galėsim švęsti 10-metį, kai prasidėjo Širvintų ligoninėje raganų medžioklė su varovais. Ne viena ragana(-ius) jau “sudeginti ant laužo”, o ligoninėj kaip pekla, taip pekla. Bet labai panašu, kad problema varovuose-karo kurstytojose, kurių ne vienas prisidengęs pseudonimais bando žibalo į peklą įlieti :)

 17. stebėtojui sako:

  Pats taikliausias ir teisingiausias komentaras:)) liko dar viena erkutė,siurbianti ligoninės pinigėlius.jos atsikračius galima gal judėti iš dugno

 18. x sako:

  Be Merės žinios L,epai, kaip ir lapai nekrenta? Merė labai daug dirbo ir “prisidirbo”? Labai gerai, kad Širvintose yra “kenkėjų” ir “skundikų”, o tai būtų dar daugiau “prisidirbus”?…ten, kur jau akivaizdžiai “prisidirbo”, tai ten ne Ji… nuorodas duoda į administraciją? Nieks jau nenori “prisidirbti”, todėl naujų “profesionalų” neberanda??? Elona- ten, Elona- šen..siuntinėjama kaip kamštukas skylėms palopyti???? Na ką padarysi, priedą paskyrė, tai paskirs ir Priedo?

 19. Realybė sako:

  Labai jautrus straipsnis apie rajono medicinos kasdienybę Lietuvoje : https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/nerado-vietos-insulto-istiktam-vyrui-internete-zaibiskai-plinta-jautrus-anuko-irasas.d?id=77416347
  Tas mūsų laukia visų, jei uždarys ar prijungs prie Ukmergės Širvintų ligoninę.

 20. Kompetencijos stoka? sako:

  O tai ką darė buhalterė tiek metų? Juk būtent jos darbas organizuoti buhalterinę apskaitą ir kontroliuoti, kad racionaliai ir taupiai būtų naudojami darbo, materialiniai ir finansiniai ištekliai.

 21. Gyventojas sako:

  Pritariu, kad savivaldybė turėtų pinigais prisidėti prie ligoninės išlaikymo ir išsaugojimo. Na bus kuklesnis naujametinis angelas, bet už tai ligoninę Širvintose turėsim…O pavyzdžių juk Lietuvoje jau yra. Taip daro Anykščių savivaldybė, kuri finansuoja akušerijos skyriau darbą.

 22. Jonui sako:

  Tiksliai! Juk steigėjas tai savivaldybė! Kodėl neprisideda? O gal prisideda, bet neskelbia? Kodėl?

 23. JONAS sako:

  Kodėl neprisideda savivaldybė prie ligoninės finansavimo? Pinigų galima numatyti sumažinus reprezentacines išlaidas.Nebus ‘”atkato”, bet žmonėms bus nauda.

 24. rizikuoju priaklimu prie kryžiaus sako:

  bet pritariu Verygai. Tokios ligoninės nereikalingos. Rimtų ligų negydo, o su nerimtom nugydo.
  Slaugą palikti gal ir logiška (bet ar apsimoka?), nes senstam.
  Medikai bet kokiu atveju be darbo neliktų, jų visur trūksta.

 25. Pamastymui sako:

  Ko Jūs pergyvenat, ypač vyresnio amžiaus žmonės – “gėlės žydi, koncertai vyksta, dovanėlės dalinam, lieptą statom – Širvintose gera gyventi”. Ligoninės, slaugos namų, socialiai remtinų žmonių klausimai kitai kadencijai.

 26. Meškauskienė sako:

  Rašė tokį pat planą ir paskaičiavimus, kuriuos taip pat teikė šauniajam ketvertui. Tik spaudai nepateikė. Eigėlis tik skaičius pakeitė ir antrą kartą pateikė krištolinei. Apsiriko. Juk žinojo, kad Laima už tai papeikimą gavo. Kam lipti ant to pačio grėblio. Neapdairu iš jo pusės

 27. Meškauskienė tą siūlė sako:

  Tai kad jau prieš 2 metus prie Vilniaus jungtis siūlė Meškauskienė. Kodėl nėra išsamaus tyrimo, kaip tai atrodytų? Kas kuruoja mediciną? Nepailstanti vicemerė?

  https://www.krastonaujienos.lt/2016/02/l-meskauskiene-mere-ir-toliau-meluoja-o-laikinasis-ligonines-vadovas-jai-antrina/

 28. Stebėtojas sako:

  Pranašas iš Vilniaus neteko melžiamos karvės. Padėk dieve Širvintoms. Reikia tikėtis atsiras nors keletas, kurie neužkibs ant šio veikėjo mulkinimo kabliuko.

 29. Perfrazuoju pirmąjį sako:

  Ar išvis planuose yra ligoninės išsaugojimas? Gal čia tai iš anksto sutarta? Lauksiu atsakymo.

 30. Noriu pasiteirauti sako:

  Ar šaunusis penketas iš merijos išgirdo šį siymą, pateiktą lapkričio mėn? Kas nuveikta per 3,5mėn šiuo klausimu?

Jūsų komentaras:


− keturi = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]