Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Medicina Širvintose: Teismas padėjo galutinį tašką dvejus metus trukusioje L.Meškauskienės byloje (neplanuota dalis)

images-1/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Simboliškai sutapo, kad Moters dieną ir Laimos vardo dieną Vilniaus apygardos teismas padėjo paskutinį tašką neteisėtai atleistos iš Širvintų ligoninės direktorės pareigų Laimos Meškauskienės byloje. Paskutinis ligoninės prašymas sumažinti priteistą  38 625,58 Eur sumą. Būtent dėl šio skundo L.Meškauskienei priteisti pinigai, išskaičiuoti iš Ligoninės sąskaitos, buvo sulaikyti antstolės sąskaitoje. Teismas skundą atmetė, jo sprendimas įsigaliojo nuo paskelbimo dienos. Tai reiškia, kad jau artimiausiomis dienomis priteisti pinigai iš atstolės sąskaitos turėtų patekti į nukentėjusios L.Meškauskienės sąskaitą.

         Po žinios susisiekus su Laima Meškauskienė, išgirdome: “Aš laisva? Pagaliau.”

      Mes niekada nesužinosime, kaip jautėsi tuos dvejus metus Laima Meškauskienė ir visi kiti atleistieji. Dar teismų pradžioje advokatė Gitana Gudaitė kalbėjo, kad būtent ši byla bus pati sunkiausia ir kad abiejų medicinos įstaigų vadovių bylos pasieks Aukščiausiąjį teismą bei pagal jas bus formuojama nauja teismų praktika. Advokatės įžvalgos išsipildė.

        Meškauskienė LaimaKviečiu kartu peržvelgti svarbiausias bylinėjimosi akimirkas:

 • 2016-02-03. “Krašto Naujienos”:

14.40 val. Ką tik gavome informacijos, kad VšĮ Širvintų ligoninė direktorė Laima Meškauskienė  atleista iš einamų pareigų. Ilgai kovojusi su neteisėtais rajono valdžios reikalavimais, nepagrįstais priekaištais, direktorė šiandien buvo atleista. “Krašto naujienų” žiniomis, šiandien apie keturioliktą valandą direktorė buvo pakviesta į merės kabinetą, kur ir sužinojo apie atleidimą.

Papildyta 16.10 val. Liudytojų tvirtinimu, atvykusios savivaldybės vadovės, užrakino ir užplombavo direktorės kabineto duris.

Papildyta 16.13 val. Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje 16.06 val. atsirado pranešimas, kad ligoninės direktorė atleista ir kad nuo rytojaus naujuoju ligoninės vadovu tampa Vidmantas Eigėlis, kuris šiandien dar dirba  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje.

Papildyta 16.30 val. “Krašto naujienas” pasiekė informacija, kad gydymo tarybos ir stebėtojų tarybos posėdyje ligoninės darbuotojams buvo pristatytas naujasis ligoninės vadovas – Vidmantas Eigėlis. Kalbinti medikai sutrikę. Dauguma kalba apie tai, kad net nežino, kaip galėtų apibūdinti savo būseną. Nesaugumo ir netikrumo šešėlis sklando ligoninėje. Medikai atvirai kalba apie tai, kad kai kurios vadovės, paskelbdamos žinią neva “švytėjo iš laimės”. Net neabejojama, kad atleidimas buvo planuotas iš anksto. Nes per dvi valandas rasti naują vadovą, su juo sutarti ir iškviesti iš darbo praktiškai nėra realu.

Papildyta 16.47 val. 2004 metais Visagino miesto apylinkės teismo Vidmantas Eigėlis  buvo pripažintas kaltu dėl finansinių pažeidimų greitosios pagalbos stotyje.

Papildyta 16.55 val. Širvintų gyventojai, prenumeruojantys savivaldybės naujienas, 16.51 val. gavo naujienlaiškį su pranešimu apie naująjį Širvintų ligoninės vadovą.

Papildyta 17.12 val. Atleidimo išvakarėse Širvintų ligoninės direktorei Laimai Meškauskienei buvo skirta drausminė nuobauda už tai, kad ligoninės patalpose stovi kavos aparatas, kuriuo noriai naudojasi tiek ligoniai, tiek jų lankytojai, tiek patys medikai pertraukų metu.

Papildyta 17.20 val. Prieš savaitę Vilniaus administracinis teismas priėmė nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo byloje dėl Širvintų ligoninės ir poliklinikos sujungimo. Tai reiškia, kad bylos nagrinėjimo metu pakeitimai neturėjo būti vykdomi. Tačiau Savivaldybė nutartį apskundė ir skubiai atleido ligoninės direktorę.

Papildyta 17.35 val. Laimutė Meškauskienė tvirtina, kad nesupranta, už ką ją atleido ir ketina kreiptis į teismą. Direktorė tokios baigties tikėjosi, nes nuolat gaudavo įvairius reikalavimus pasiaiškinti, nepagrįstus kaltinimus. Jos kolegos neabejoja, kad tai politinis susidorojimas. Vien faktas, kad iškart rastas naujas vadovas, leidžia manyti, jog šie veiksmai buvo gerai suplanuoti. 

 Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė sprendimą net devynis posėdžius trukusioje byloje dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Teismas nusprendė, kad Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė iš pareigų atleista neteisėtai.  

 Papildyta 18.09 val. Tačiau merės darbotvarkė, kuri nuolat pildoma pažymint įvairiais nuveiktas smulkmenas, šį kartą papildyta nebuvo. Ir kas paneigs, kad ir pačioms vadovėms gėda dėl tokio savo elgesio?

Papildyta 20.01 val. Socialiniai darbuotojai dar prisimena praėjusių metų gegužės mėnesio merės (tuomet dar laikinos) dovaną – kelionę į Paliesio dvarą. Išvykoje buvo daug kalbama apie tai, kokia gera Živilė Pinskuvienė, Tačiau įdomiausai, kad šioje išvykoje kartu, pasak socialinių darbuotojų, dalyvavo ir V. Eigėlis.

 • 2016-05-05 KN: „Pirmuoju klausimu Taryboje  svarstyta “Dėl viešo konkurso viešosios įstaigos Širvintų ligoninės direktoriaus pareigoms užimti organizavimo ir viešojo konkurso nuostatų patvirtinimo“. Tarybos narys Jonas Purvaneckas teiravosi, kodėl ligoninės direktorė buvo atleista merės potvarkiu, o dabar dėl naujo vadovo konkurso klausimas teikiamas Tarybai. Taip J. Purvaneckas domėjosi, kas prisiims atsakomybę, jei Laima Meškauskienė bus grąžinta į savo pareigas.  Į tai merė reagavo žaibiškai, pareikšdama, jog L.Meškauskienė nepageidauja grįžti į savo pareigas ir to neprašo teismo.
 • 2016-05.-9 KN: „Kai Širvintų rajono savivaldybės Tarybos posėdžio metu merė Živilė Pinskuvienė pareiškė, kad atleistoji Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė neketina grįžti į darbą, suklusome. Nejau taip aktyviai kovojusi ir medikų palaikymą turėjusi vadovė pasidavė? Nieko nelaukę susisiekėme su Laima Meškauskiene ir paklausėme tiesiai – nori ji grįžti į ligoninę ar ne. Atleistoji vadovė net nesutriko išgirdusi mūsų klausimą ir paaiškino, kad grįžti ji tikrai nori ir tiki, kad greitai sugrįš.
 • 2016-05-23 KN: „Matydami didžiulį skaitytojų susidomėjimą buvusių Širvintų medicinos įstaigų vadovių Nijolės Dimšienės ir Laimos Meškauskienės bylų eiga, informuojame, kad praėjusią savaitę dar tik prasidėjo šių bylų parengiamieji posėdžiai. Širvintų rajono savivaldybės atstovas iškėlė klausimą, kas yra abiejų vadovių darbdavys. Jo tvirtinimu, darbdavys yra įstaiga – vienu atveju ligoninė, kitu – poliklinika. Tačiau ieškovių dokumentuose (darbo sutartyse) aiškiai parašyta, kad darbdavys – Širvintų rajono savivaldybės Taryba. Taip pat parengiamųjų posėdžių metu iškilo klausimas, ar galėjo merė be Tarybos pritarimo nutraukti darbo sutartis. Juk meras yra tik Tarybos narys, kuris vadovauja Tarybai.
 • 2016-08-09 KN: „Širvintų rajono savivaldybės atstovas, pirmą kartą atvykęs į šios bylos nagrinėjimą, nes iki šiol Širvintų rajono savivaldybę atstovavo kitas atstovas, pareiškė nušalinimą. Ir nušalinimą pareiškė ne tik teisėjai, kuri nagrinėja bylą, bet visam teismui, reikšdamas nepasitikėjimą ir motyvuodamas tuo, kad bylose dėl atleidimų iš darbo, susijusiose su Širvintų rajono savivaldybe, sprendimai buvo nepalankūs savivaldybei.“
 • 2016.08.12 KN: „Šiandien Vilniaus apygardos teismas rašytinio proceso tvarka  nagrinėjo Širvintų rajono savivaldybės reikalavimą dėl Širvintų apylinkės teismo visų teisėjų nušalinimo ir Laimos Meškauskienės  civilinės bylos perdavimo nagrinėti kitam apylinkės teismui. Išnagrinėjimo rezultatai: Prašymas dėl teismo nušalinimo atmestas ir byla neperduota iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui (arba grąžinta teismui, kuriam ji teisminga).
 • 2016-11-18 KN: Šiandien Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė sprendimą net devynis posėdžius trukusioje byloje, kurioje ieškovė Laima Meškauskienė teisėsi su Širvintų ligonine ir Širvintų rajono savivaldybės mere dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Širvintų rajono teismas nusprendė, kad Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė iš pareigų atleista neteisėtai.
 • 2017-09-29 KN: Vilniaus apygardos teismas dėl Širvintų ligoninės direktorės Laimos Meškauskienės atleidimo ir Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimo gavo net tris skundus: Širvintų ligoninės, Širvintų rajono savivaldybės ir Laimos Meškauskienės. Ilgai svarstęs ir net atidėjęs sprendimo laiką, Vilniaus apygardos teismas nusprendė visus tris skundus atmesti ir palikti galioti Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriame teigiama, kad Laima Meškauskienė iš darbo atleista neteisėtai.
 • 2017 m. iki gruodžio 30 d.. Ligoninės skundus Aukščiausiasis teismas atmeta ir palieka galioti Vilniaus apygardos teiso sprendimą.
 •  2017-11-28 KN: Laikinai einantis Širvintų ligoninės direktoriaus pareigas Vidmantas Eigėlis kitą dieną atsakė į paklausimą: VšĮ Širvintų ligoninė 2017 m. finansinės paramos iš Širvintų rajono savivaldybės nėra gavusi; Su buvusia VšĮ Širvintų ligoninės vadove nėra atsiskaityta. Šiuo metu vyksta teisminiai ginčai. Ligoninės bankinės sąskaitos nėra blokuotos ir ligoninė pilnai disponuoja savo lėšomis, o darbo užmokestis ligoninės darbuotojams išmokamas pastoviai. Dėl vykstančių teisminių ginčų detaliau bylos eigos komentuoti negalime.
 • 2017-11-30 KN:  Pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu, išdėstyti Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimu, priimtu civilinėje byloje Vilniaus apygardos teismo 2017 m. rugsėjo 29 d. nutartimi, iš Viešosios įstaigos (toliau – ir VšĮ) Širvintų ligoninės ieškovei Laimai Meškauskienei priteistų sumų bei nuo jų priklausančių mokėti mokesčių ar įmokų mokėjimą lygiomis dalimis, 12 mėnesių laikotarpiui. Prašymą grindžia su ligoninės veikla susijusiu viešuoju interesu bei aplinkybe, kad dėl sunkios finansinės padėties neturi galimybių iš karto sumokėti visos priteistos sumos. Teismas, atsakydamas į pareiškėjo argumentus dėl viešojo intereso pažeidimo, neišdėsčius priteistų sumų išmokėjimo, pažymi, kad Laima Meškauskienė atleista iš pareigų Širvintų rajono savivaldybės mero potvarkiu; Širvintų rajono savivaldybė yra skolininko steigėjas ir susiklosčius būtent tokiai padėčiai, kuomet byloje atsakovu dalyvavo net tik VšĮ Širvintų ligoninė, tačiau ir Širvintų rajono savivaldybė, būtent savivaldybė, kaip steigėjas ir turėtų užtikrinti tinkamą VšĮ Širvintų ligoninės funkcionavimą, po visiško atsiskaitymo su Laima Meškauskiene.
 • Advokatė Gitana Gudaitė.

  Advokatė Gitana Gudaitė.

  2018-03-08 Vilniaus apygardos teismas atmeta ligoninės prašymą sumažinti priteistą sumą. Teismo sprendimas įsiteisėja nuo jo paskelbimo dienos.

* * * * * * *

        Laimą Meškauskienę bylose dėl neteisėto atleidimo gynė advokatė Gitana Gudaitė. Ji praėjusių metų rudenį “Krašto naujienoms” kalbėjo: “Noriu būtinai pasisakyti apie Širvintų rajono apylinkės teismo darbą. Šis Aukščiausiojo teismo sprendimas ir kiti Apygardos teismų sprendimai įrodo Širvintų teisėjų profesionalumą. Nė vienas jų sprendimas nebuvo pakeistas. Ir net Aukščiausias teismas patvirtino visus teisės aiškinimo argumentus, kuriuos sprendime buvo išdėsčiusi teisėja Asta Katinienė.

       Turiu priminti visiems, kad L.Meškauskienės byloje Savivaldybės atstovas stengėsi nušalinti visą Širvintų teismą. O štai Aukščiausio teismo sprendimas parodo, kad tikrai sprendimai Širvintų teisme priimami objektyvūs, teisingi, o Aukščiausiam teisme jie tik patikrinti ir patvirtinti. Manau, kad visai be reikalo Savivaldybės atstovas iškėlė nepasitikėjimą Širvintų teismu ir siekė nušalinti net ne konkretų teisėją, bet visa teismą.”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. Milda sako:

  Puiki naujiena. Sveikinu

 2. Janina sako:

  Direktore, jūs šaunuolė!

 3. Yra sako:

  Yra teisingumas Lietuvoj. Ačiū už suteiktą viltį

 4. Nerealu sako:

  Va čia tai bent pergalė! Smagu, kad ne visi ŽIV virusą nešioja. Yra ir sveikų

 5. Linkintis sako:

  Jums, Laima ir kitiems panašiai , kaip ir Jūs, susidūrusiesms su pažeminimu, sveikatos silpninimu, sukurtomis vadovių paskalomis, teisiniu neišprusimu linkime eiti pakelta galva ir priimti iš gyvenimo kuo daugiau šviesių dienų.

 6. adomas sako:

  Laima, gerai kad dar taip laimingai išbridai iš šio šūdo, būtum praradusi sveikatą, nervus, nors žinau, kad tau kaip ir kitiems ligoninės vadovams, ligoninės labai gaila, nes dirbote, labai stengėtės, o čia vienu piršteliu viską sugriovė beveik iki pamatų, atstatyti bus visiškai neįmanoma. Džiaugiuosiu už tave ir už visų gerbiamą ir mylimą advokatę Gitaną Gudaitę.

 7. Laima sako:

  Ačiū visiems mane palaikiusiems šiuo sunkiu gyvenimo periodu.
  Džiaugiuosi pagaliau esanti laisva nuo nesąmonių.

 8. pagarba sako:

  pagarba Širvintų teismui, advokatei. Sveikinimai Laimai- du metai įtampos, nervų, patyčių, šmeižto- stiprybės Jums.

 9. sako:

  Ten dėkoti,fundacija,bent dešimt blokų su mentolu!Pavydžiu p LAIMUTEI,šaunuolė!

 10. :)) sako:

  Dėkoti Laima turėtų Živilei, kad “praturtėjo”. Iš tokios skylės išmetė ir dar babkių prisiteisė:))

 11. Temidė sako:

  Giliausia pagarba Širvintų teismui ir advokatei G. Gudaitei

 12. Pagarba advokatei sako:

  Nu su tokia advokate nebaisu bylinėtis. Šaunuolė, gerai padirbėta

 13. Reikia sako:

  Būtina tuos pinigus paimti iš to, kas atleidimą pasirašė.

 14. Valio sako:

  Būk pasveikinta, Laima!

 15. Baudžiakas sako:

  O tai kur ir kada išgaravo žadėtas baudžiakas? Juk net viešai rašė, kad byla bus. Apsimelavo??? Nesolidu ..

 16. Sveikinu! sako:

  Laimute, sveikinu! Dar reikėtų moralinės žalos kompensacijos pareikalauti.

Jūsų komentaras:


× du = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]