Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Nuo balandžio 1 d. keičiasi šiukšlių vežimo tvarka

edf/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Ėmus meiste ir kaimuose dalinti naujus konteinerius gyventojai sunerimo, kodėl, kas ir ką daro? Gavome ne vieną pastabą, kad gyventojai nieko nežino ir nesupranta, kas čia vyksta. Susisiekėme su įmone, kuri nuo kito mėnesio veš širvintiškių buitines atliekas, ir pateikėme daniausiai gyventojų pateikiamus klausimus. Situaciją pakomentuoti ir į klasimus atsakyti sutiko  „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė:

- Kas pasikeis Širvintų rajono gyventojams?

- Pagrindinis pokytis bus tas, kad anksčiau gyventojai sudarydavo tiesiogines sutartis su atliekų tvarkytoju tiesiogiai, o dabar atliekų vežėjo sutartis yra sudaroma ne su kiekvienu gyventoju atskirai, bet sudaryta su savivaldybe. Tai yra privalumas gyventojams, nes pagal naujas taisykles vežėjas privalės aptarnauti kiekvieną namų valdą, o ne pasirinkdamas klientus pagal patogų ar komplikuotą privažiavimą.

Tai pat svarbu paminėti, kad Širvintų rajone įdiegėme itin modernią atliekų apskaitos sistemą, kokios neturi net kai kurie didieji šalies miestai. Integruotos bevielio identifikavimo radijo ryšiu (RFID) technologijos pagalba atliekų tvarkymą bus galima stebėti realiuoju laiku. Kiekvienas konteinerio pakėlimas bus fiksuojamas ir matomas. Tai leis stebėti, kokiu tiksliai laiku, sekundės tikslumu, buvo sutvarkyta kiekviena gyvenvietė / namų valda.

Su šia sistema jau sėkmingai teikiame paslaugas Varėnos, Alytaus, Šalčininkų raj. ir Kėdainių gyventojams – dar šiais metais su šia technologija pradėsime dirbti ir Vilniuje, Kaišiadoryse, Ukmergėje.

- Kodėl konteineriai dalijami nepasirašant jokio dokumento, kaip jie bus identifikuojami?

- Pirmiausia – šie konteineriai yra suteikiami gyventojams naudotis, tačiau priklauso vežėjui, kuris ir prisiima visą atsakomybę už juos be gyventojų pasirašymo. Be to, pagal technines konkurso sąlygas paprastai numatomas labai ribotas laikotarpis, skirtas aprūpinti visą aptarnaujamą teritoriją naujais konteineriais, juos sužymėti atitinkamomis mikroschemomis, tad tą padaryti ir techniškai būtų pakankamai sudėtinga – dalis sodybų nėra reguliariai apgyvendintos, atvykstama tik savaitgaliais ar šiltuoju metų sezonu, dalies savininkai išvykę į užsienio šalis, dalis sodybų apskritai tuščios ir pan.

Žinoma, ačiū gyventojams už pozityvumą, kai lankėme jų gyvenamąsias valdas pristatydami konteinerius, klijuodami informacinius lipdukus ir mikroschemas (t.y. identifikuodami) – buvome išties maloniai priimami. Tiesa, teko susidurti ir su namų valdų savininkais, kurie teigė, kad dabartinis atliekų vežėjas iki jų niekada neatvažiuodavo arba – konteinerio apskritai nebuvo gavę. Tad jiems situacija iš esmės pasikeis – konteinerius pristatėme ir tikrai atvyksime jų aptarnauti.

 - Kaip keisis kainos?

- „VSA Vilnius“ pasirašė sutartį su Širvintų raj. savivaldybe dėl komunalinių atliekų surinkimo savivaldybės teritorijoje ir jų išvežimo į atliekų apdorojimo ar šalinimo įrenginius, kai laimėjo skelbtą konkursą tvarkyti atliekas, pasiūliusi žemiausią kainą. Tačiau dėl konkrečių kainų / rinkliavos gyventojams būtina kreiptis į pačią savivaldybę, jos numatytą administratorių, kuris ir bus atsakingas už kainų nustatytą / sąskaitų pateikimą / rinkliavų iš gyventojų surinkimą.

- Ar išvykę į kitą šalį gyventojai taip pat turės mokėti už šiukšles, jei skaičiavimai atliekami pagal nekilnojamo turto plotą? Kokiais atvejais nereikės mokėti? Kur jiems kreiptis?

- Vėlgi – tai klausimas savivaldybei / savivaldybės paskirtam administratoriui.

- Ar gyventojai turės galimybę įsigyti maišų šiukšlėms, kaip buvo su Ecoservice? Kur? Kokiomis kainomis?

- Nuo balandžio 1 d. kiekvienas konteinerio pakėlimas bus apskaitomas, to padaryti su papildomomis maišuose kaupiamomis atliekomis nėra galimybės. Tačiau tai tikrai nesudarys problemų, jei gyventojai įvertins, kad aptarnavimo tankis yra per retas, kad atliekų sukaupiama daugiau nei atvykstama jų surinkti. Gavę užklausą – tikrai peržiūrėsime grafiką ir, esant poreikiui, derinsime šį klausimą su savivaldybės paskirtu administratoriumi ir aptarnavimą konkrečioje teritorijoje dažninsime.

- Kur Širvintose yra Jūsų būstinė, kad gyventojas galėtų ateiti ir išsiaiškinti konkrečią situaciją?

- Gyventojai turės galimybę su mumis susisiekti skambindami nemokama linija – tel 8 800-80001 jiems patogiu metu. Kadangi dirbame visos Lietuvos mastu, tad tikrai turime praktikos ir šiuo klausimu, kai visas dažniausiai kylančias problemas išsprendžiame su gyventojais operatyviai telefonu – taupome ir gyventojų laiką, ir mūsų kaštus steigti papildomą būstinę kitame mieste. Tad kol kas ir Širvintų raj. / Širvintose nesame numatę steigti papildomo įmonės filialo.

- Pristatykite savo įmonę.

- UAB „VSA Vilnius” – viena didžiausių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, šią veiklą vykdanti nuo 1945 metų. Bendrovė dalyvauja „Baltosios bangos” ir kitose skaidraus verslo iniciatyvose – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog „VSA Vilnius“ yra tarp atviriausių ir skaidriausių Lietuvoje.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Varėnos ir Šalčininkų, Alytaus raj. gyventojus, artimiausiu metu numatyta plėtra Ukmergės ir Kaišiadorių raj. Bendrovėje – 188 darbuotojai, priklauso 58 automobiliai ir kita technika.

- Dėkoju už pokalbį.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Algimantas sako:

  gražus straipsnio žodžiai bet darbo neatlieka o į sodybas ieškot priežaščiu nevažiuoti’tai kelias blogas,sniego iškrito,kad nereiktu užvažiuoti nori kad konteinerius sustatyt prie pagrindinio kelio skaito žmogus gali nutraukti konteineri kelis kilometrus ir daug priežaščiu’vsa vadybinkų prašiau direktores numerio neduoda. Gal but ši komentarą pamačius vsa direktore išspres kilusia problema gruodžio 18 d Širvintų sav. Rasti mane ne bus sunku 100 kartu skambimau bet rezultato 0

 2. TARPININKAS sako:

  Širvintų r. GYVENTOJAI mokės tikrai per tarpininką Širvintų UAB-ą daugiau negu kaip vienam stiklo, plastiko, buitinių atliekų išvežimo paslaugas vykdžiusiam ECOSERVISUI. Savivaldybei kokie ekonomistai, patarėjos patarinėja? Kažkoks Šilumos tinklų UABas dar registruos deklaruotus rajono gyventojus??? pagal juos nustatys kokį konteinerį privalo imti? Kokios talpos reikia tokią ir užsisako gyventojai! Tokia atgyvena praeities grižta.Pagal kiekius, talpas, kubatūras skaičiuojamas vanduo, nuotekos, elektra, dujos. Ką versime kad jau taip sumažėjusiame gyventojais rajone būtų studentai išregistruoti, nes jie irgi šiukšlių gal parveš iš Vilniaus, Kauno ir kt. Atsipeikėkite, versdami sumažinti deklaruotu gyventojus, kitais metais lėšų iš kelių direkcijos žvyrkeliams gausite mažiau, valstybės, ES paramos irgi, nes atsižvelgiama į gyventojus.. Visai provincija nesiekianti 10 tukst. gyv. virsime.

 3. kainos sako:

  bent jau už buitines paskelbtos savivaldybės portale.
  Tik va ar jos neturėjo būti paskelbtos ŠK? Juk mokam už tai, kad informacija būtų viešinama? Paprastai visi paslaugų teikėjai turi įsipareigojimą prieš kokį mėnesį paskelbti, jeigu kas nors keičiasi

 4. Gyventojas sako:

  primena posakį”nuo Kaimošiaus pas Kaipošių”,kitaip tariant nuo VSP į savivaldybę iš savivaldybės į VSP,o aiškumo jokio.

 5. ar tikra sako:

  Labai nekonkretu apie kainas Pokyčius pamatysim kai
  gausim sąskaitas.Iš patirties-Jei kainų neskelbia reiškia brangs.O telefonas tikrai tik 8800

 6. Viskas labai gražu sako:

  Tik vienas klausimas, bet jau savivaldybei ar administratoriui. Kodėl plastmasę ir stiklą veš kitas vežėjas UAB Ecoservis ir kokia bus kaina iš viso. Kyla įtarimas, kad žaidžiama, norint paslėpti realią kainą. Su VSA Vilnius sutartis paskelbta, o kas ir kada sudarė sutartį su Ecoservisu, kokiu pagrindu ši įmonė aptarnauja Širvintų gyventojus.

 7. jooo sako:

  O kada kaži bus konteineris? Jau dvi savaites šiukšles dėk kur nori.Seną ecoservisas pasiėmė,naujo VSA niekaip neatveža.Paskambinus į VSA pasakė: -kaupkite šiukšles kieme kur nors.Jokios informacijos-nieko.Viskas vyksta tyliai…absurdas kaip visada.Plius tu tampi priklausomas nuo Savivaldybės malonės…

Jūsų komentaras:


− du = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]