Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Skandinavai sutinka mokėti už atliekų transportavimą, kad gyventų švarioje aplinkoje?

RetroPlast. Skaidiškės V.Sarpausko foto

RetroPlast. Skaidiškės
V.Sarpausko foto

/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

     Daugeliui pažįstamas noras gerai gyventi. Patogu. O sunkumai užaugina stiprius žmones, priverčia sukrusti, domėtis ir ieškoti. Būtent taip aš pasijuntu, kai sunkiai randu informaciją Širvintų savivaldybės svetainėje internete. O gal mūsų savivaldybė paslaptinga lyg kokia moteris? Nes išties, savivaldybėje dirba beveik vien moterys. Gal čia kaip gyvenime, vieną sako, kitą kalba, o trečią galvoja.

        Kaip jau rašiau, pavėluotai ir po ilgų paieškų svetainės skiltyje „SKELBIMAI“ antrinėje skiltyje „Informacija apie išvadas dėl poveikio aplinkai vertinimo“ radau „Informacija apie atrankos išvadą dėl UAB „RetroPlast“ PŪV poveikio aplinkai vertinimo“. Skelbimo tekste rašoma, kad: „Išsamiau susipažinti su atrankos išvada ir atrankos dokumentais… tinklalapyje: http://gamta.lt/files/PAV%20atranka%20RetroPlast.pdf. Ir, tarsi savivaldybėje dar nebūtų atėjęs 21 amžius, internetinė nuoroda nėra aktyvi. Čia tikriausiai apie mus pagalvota, kad būtų sunkiau, kad stipresni būtume. Nukopijavus nuorodą ir įdėjus į naršyklės paiešką, atsidaro PDF dokumentas. Daugelis jį jau esate matę, jo ištraukas naudojo kelios žiniasklaidos priemonės. Sudomina pati svetainė http://gamta.lt, kurioje pateikiama pati atrankos išvada. Per kelias akimirkas išmokstu naudotis svetaine ir „Poveikio aplinkai vertinimas (PAV) “2017m. skiltyje randu 2017-11-21 dienos įrašą (28.7)-A4-11937. O šiame įraše ne vienas, mums jau žinomas dokumentas, o DEŠIMT dokumentų… Ir jie kur kas įdomesni. Taip jau yra, kad dalinis informacijos pateikimas nėra melas. Pats formalus „Visuomenės informavimo faktas“ atliktas. Kodėl kiti dokumentai nenurodomi savivaldybės svetainėje, belieka tik spėlioti. Nė kiek neabejoju, kad pati savivaldybė turi visus šiuos dokumentus.

        Vasario 9 dieną su bendraminčiais lankiausi Skaidiškėse, domėjausi „Retroplast“ veikla. Po šios kelionės nutariau pasidomėti, kaip Skaidiškių bendruomenė ir žmonės vertina gamyklą. Jeigu teisingai supratau, tai bendruomenę įsisteigti paskatino gamyklos darbo pradžia. Skaidiškių bendruomenė taip pat nesutiko su perdirbimo veikla gyvenvietės teritorijoje. 2015 spalio 30 dieną bendruomenė parašė raštą Nr.5.6-3703 Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai. Įmonė Skaidiškėse pastatus nuomojasi. Iš pastatų išvaizdos susidaro įspūdis, kad nėra investuojama, ir tikėtina, kad bendrovė neplanuoja čia ilgai užsibūti. Nesulaukusi svetingo priėmimo Skaidiškėse, įmonė „Retroplast“ įsigijo sklypą prie pat Širvintų miesto ribos. Kodėl taip elgiamasi – aš nesuprantu. Ar įmonės savininkai konsultavosi su Širvintų rajono valdžia? Norėdamas tai sužinoti, 2018 vasario 26 dieną parašiau paklausimą Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei ir administracijos direktorei Ingridai Baltušytei – Čatrauskienei. Ir kaip jau ne pirmą kartą, jokio patvirtinimo, kad paklausimas gautas, nesulaukiau. Nenustebsiu, jeigu nebus atsakyta. Paklausimą siunčiau el.laišku, tuo pačiu nusiųsdamas visiems tarybos nariams.

       Kodėl įmonė renkasi būtent šią vietą? Tikriausiai jai ši vieta atrodo patogi. Ir jos dėl to negalima kaltinti. Ne katinas kaltas, jeigu mato lašinius ir palei juos sukinėjasi. Čia jau šeimininko rūpestis, kad katinas lašinių nepasiektų. Šeimininkas katinui turėtų parodyti, kur katinui priklausantis ėdalas.

         33 procentai įmonės „Retroplast“ akcijų priklauso Norvegijos įmonei „PolymerTrade AS“. Kaip jau rašyta, 80procentų plastiko bus atvežama iš Skandinavijos šalių. Visų keturių Skandinavijos šalių bendras plotas 1 216 389 km². Lietuvos plotas 65 286 km², Širvintų rajono 906 km². Širvintų rajonas 1342 kartus mažesnis už Skandinaviją, o įmonei reikalingas 3,1 ha plotas yra 39 238 354 kartais mažesnis už Skandinavijos šalis. Sunku patikėti, kad ten neatsiranda tokio mikroskopinio žemės gabalėlio. Kad reikia surinkinėti plastiko atliekas, transportuoti iki jūrų uosto. Kelionė jūrų keltu. Vėliau sunkiasvoriais automobiliais per visą Lietuvą. Ir, nuvažiavus tūkstančius kilometrų, atvažiuoti ne kur nors į mišką ar kitą atokią vietą, o būtent prie Širvintų miesto ribos. Neįtikėtina.

     Jeigu verslas taip „myli“ Širvintas, tai galėtų tai daryti kiek kitokiu būdu ir kitoje vietoje. O Širvintų valdžia galėtų rūpintis, kaip prisikviesti IT įmones, bioinžinerijos įmones arba įmones, kuriančias ekologišką produktą.

    Siūlau pasižiūrėti dokumento „Oro taršos vertinimo ataskaita“ nuotraukas.

        http://gamta.lt/files/Oro%20tar%C5%A1os%20vertinimo%20ataskaita.pdf

      Nekomentuoju. Spręskite patys. Gal gyvenimo Širvintose perspektyvos sudomintų norvegus, švedus, danus ir suomius? Galėtų įsigyti sklypus tarp Beržės upelio ir Pievų gatvės ir statytis namus. O mes išvažiuotume vietoje jų, gyventi jų namuose, toli nuo plastiko perdirbimo gamyklų ir dirbti už jų atlyginimus… Utopija? O gal būtent dėl to jie sutinka mokėti už atliekų transportavimą už jūrų – marių, kad patys gyventų švarioje aplinkoje?

    Dar kartą noriu paklausti Širvintų merės Živilės Pinskuvienės ir administracijos direktorės Ingridos Baltušytės – Čatrauskienės, ar turite ką pasakyti žmonėms? Ar Jums patinka šios nuotraukos?

       Ačiū.

P.S. Siunčiu visoms trims rajono žiniasklaidos priemonėms.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. oi sako:

  su lapų kontrole visai prastai:krenta jie žali,geltoni,raudoni ir niekaip nekrenta mėlyni.Atkeršijo jiems-medžius išpjovė.

 2. paskutiniam sako:

  taigi rajonui vadovauja ar tik ne aplinkosaugos magistrė, tai kieno dar leidimų reikia? Ir apskritai: galvojat lengva sukontroliuoti kiekvieną krentantį lapą? O dar kai pradeda kristi obuoliai…

 3. ir dar dovana šimtmečiu sako:

  Obelų alėja visam miestely sunaikinta, kuri džiugino ir jaunus ir senus ir nuo bado senukus apgindavo obuoliais, nuo gatvės automobilių žalia zona, ir drėgmės perteklių išgarindavo pievoj, orą švarino. Kas rašinėja leidimus tokiom savivalėm , ar išvis medį miestely yra pasodinęs ir išsilavinimas atitinka profesijos paskirtį?

 4. taip sako:

  mūsų vandentiekio gręžiniai netoli . visam miestui nuodų.

 5. keista sako:

  aplinkos apsaugos pozicija. Šiukšlių įvežimas iš skandinavijos atiduodamas verslui???????????

 6. x sako:

  mums atrodo, kad čia tik mūsų rajono, miestelio, o gal netgi tik tų, kurie turi sklypus šalia, problema. Nu baikit, nejuokinga? Manau, kad čia yra valstybės problema, turėti tokią aplinkos apsaugos ministeriją, kuri nesaugo Lietuvos aplinkos? tai ką tai reiškia, reiškia, kad ten tiksi dar viena korupcijos “bombikė”? Labai jau “pasistoja” vienas klausimas, kas bus tas, kuris uždegs tą “knatelį”, kad “bombikė” sprogtų? Arba gal bus dar geriau- gal atsiras “išminuotojas”, kuris ras būdų tą “bombikę” neutralizuoti, taip, kad būtų pašalintas tik branduoliukas????

 7. sako:

  Nesuprantu. Kur ir ką daro mūsų valdžia? Negi ši bomba įdomi tik keliems širvintiškiams? O gal mes visi jau nurašyti, tik uždusint tereikia?

 8. Jurgis sako:

  Ačiū Virginijau,kad surandi ir pateiki duomenis,po tokios medžiagos ir valdžios tarnystės pareigas vykdyti įgalioti žmonės,tikėtina, nutars parinkti kitą labiau tinkamą vietą (jei aplamai rajonui reikia tokios taršios veiklos).Tie nuotraukose pavaizduoti teršalų debesys nepasibaigtų ties nupieštomis ribomis,vyraujantis vėjas tuos cheminius teršalus neštu ant viso miesto…Gera žinia tame,kad kalbame apie g a l i m ą teršimą,tai kol jo nėra , pasistenkime,kad to neįvyktų…Logiškai galvojant aplinkosauga,visuomenės sveikatos institucijos,mus atstovaujanti taryba ,manau,mato priežąstis,kad tokia tarši veikla yra negalimą prie miesto ribos ir tikiuosi neužilgo informuos ,kad visiems būtu aišku.

 9. ką sako aplinkos apsaugos ministerija? sako:

  duoda palaiminimą tokiai ekologinei nelaimei? Netikiu, kad taip paprastai čia viskas verslui atiduodama. Turi būti kažkokie svertai? nepriklausomi ekspertai? gili analizė? pagaliau prezidentės pozicija?

 10. Nejuokinga sako:

  Tai kodėl skandinavai išmėžia mums tas šiukšles? Nuo to reik ir pradėt tyrimą. Lietuva iš tų šiukšlių gaus naudos ar tik privatus verslas skaičiuos pelną?

  Gali būti, kad gal mes ir nepajusime to kenksmingumo. Bet kas garantuos, kad nusėdusios dulkės per orą ar žemę nepakenks pvz. vandeniui, kurį geriame? Turėsim dvigalvius proanūkius (labai atsiprašau už juodą jumorą)

 11. Dovana gimtinei sako:

  Ekologinė dovana gimtinei , su didele meile p. merė , kad Širvintose būtų gera ir smirdu gyventi.

 12. Virginijus S. sako:

  “Specialistai” pasamdė virgulininkus. Tie ėjo su virgulėmis metų metais per visą Skandinaviją, pradedant Danija ir baigiant Suomija. Tada keltu iš Helsinkio persikėlė į Klaipėdą, kur pradėjo savo ko ne piligrimę kelionę po visą Lietuvą. Ir Palangoje, ir Telšiuose, ir Pagėgiuose, ir Druskininkuose, net ir Kaune buvo. Virgulės nei vienoje vietoje nekrustelėjo. Apėję Vilnių ir Vilniaus rajoną, pasuko atgal link Klaipėdos. Bet pakeliui nutarė užsukti į patį mažiausią- Širvintų rajoną. Vilties nedaug, bet ko dėl švento reikalo ir labai verslių užsakovų nepadarysi. Pradėjo nuo Medžiukų, vėliau, pagal laikrodžio rodyklę, aplink visą rajoną. Virgulininkai, kaip tie bibliniai trys karaliai, buvo girdėję apie neregėto gabumo ir svetingumo Širvintų rajono valdžią. Nutarė aplankyti, pagirti, pagarbą atiduoti. Tik eina nuo autostrados link Širvintų, miškas baigiasi, viltis taip pat, tik žiū, virgulės pradėjo virpėti. Į kairę rodo. Pasuko. Paėjus palei Beržės upelį kelis šimtus metrų tik šast virgulės kryžium stojo is nejuda. “Štai kur kryžius gula- ant Širvintų”. Nunešė virgulininkai šią džiugią žinią Širvintų valdžiai, O kad jau tokia sėkmė ištiko, nutarė ponias mira ir smilkalais apdovanoti.

 13. Bobutė sakė sako:

  Mano bobutė sakė: apsaugok Viešpatie nuo tokių gamtklų

 14. Kaži sako:

  o Pinskai neturės iš to naudos? Pinskus Vilniuj tai labai stengėsi suktis šiukšlių versle.

 15. Tai bent sako:

  Tai bent investicijos į rajoną ateina…Kur, sakykite, valdžios protas? Viena ranka gėlės sodinamos, kita ranka kitų valstybių š. perdirbinėja… O tie vertinimai , kai juos užsako užsienio kapitalas, visada būna tokiais, kokių reikia.
  Puiki dovana mūsų tėviškei Šimtmečio proga, nieko nepasakysi.

 16. skaičius matėt? sako:

  skaičius matėt? neviršys, bet ant ribos- nesąmonė , akių dūmimas. Tai su fonu, tai be fono, bet skaičiai tikrai negražūs ir gąsdinantys. Širvintoms su visais tiltais ir kol kas stovinčiu ąžuolu šakės

 17. gal sako:

  gal kelkim visą Lietuvą šimtmečio proga neįsileisti gamyklos su svetimom atliekom?

 18. kur žiūri sako:

  aplinkos apsaugos ministerija su visais ministeriais, jonauskais ir kas ten dar tokie yra? Čia ekologinė bomba. Jei jau mūsiškėm taip reikia šitos gamyklos, tai gal anie gali kažką padaryti ir nepriimti užjūrio princų šiukšlių? Man niekaip nepavyksta šito suprast. Jei aš savo žemėje susitarsiu su kokiais šiukšlintojais gešeftą padaryt, ar ir man taip paprastai leis?Niekam nebus įdomu? niekam nerūpės?

Jūsų komentaras:


aštuoni + du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]