Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas    Informavo ar neinformavo apie Vyriausybės atstovo reikalavimus?   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai

Laureatai-2017-A.-Didžgalvio-nuotr.-598x264   Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas.

   Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas. „Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės darbo, drąsos, protinių ir finansinių išteklių, galų gale, valios, kurios visiems nominantams tikrai nestinga“, – įsitikinusi ji.

     Žmonės ir jų projektai įvertinti aštuoniose kategorijose:

Metų proveržio apdovanojimas įteiktas Erikai Račkytei. Ji buvo viena pirmųjų, prabilusių apie patirtą seksualinį priekabiavimą. Aktorė kreipėsi į teisėsaugą, o jos teises pažeidęs režisierius buvo atleistas iš pareigų. Paramą nuo seksualinio priekabiavimo nukentėjusioms merginoms išreiškė ir ceremonijos svečiai – juoda apranga palaikytas #MeToo judėjimas.

Lyčių lygybės apdovanojimas įteiktas Specializuotos pagalbos centrų tinklui. Šių organizacijų specialistai teikia teisinę ir psichologinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims. Pernai jų pagalbos sulaukė apie 12 tūkst. žmonių.

Įveiktos kliūties apdovanojimą atsiėmė Lietuvos neįgaliųjų forumo direktorė Henrika Varnienė. Ji pagerbta už savo indėlį diskutuojant apie žmonių su negalia įdarbinimo sistemos keitimą, dialogą su Sveikatos apsaugos ministerija dėl nekokybiškų kompensuojamų medicinos priemonių.

Vaivorykštės apdovanojimu pagerbtas asociacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius. Aktyvistas laureatu tapo dėl nuoseklaus darbo atstovaujant translyčiams asmenims ir formuojant progresyvią Lietuvos teismų praktiką keičiant asmens tapatybės dokumentus.

Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ atiteko Gitai Mickevičiūtei ir jos projektui „Senelių darželis“. Alytuje įkurtas dienos užimtumo centras mažina sunkiai judančių ir niekur išeiti negalinčių senolių atskirtį juos suburdamas socialinei, kūrybinei ir pažintinei veiklai.

Atviros visuomenės piliečio apdovanojimas įteiktas Širvintų krašto laikraščio „Širvis“ žurnalistėms. Nepaisydamos vietos valdžios priešiškumo, Andželika Bagočiūnienė, Janina Pukienė ir Valda Patinskienė kūrė ir palaikė nepriklausomą informacinę erdvę suteikdamos žodį tiems, kurie kitaip būtų likę bebalsiai.

Tautų dialogo apdovanojimu įvertintas Lenkų diskusijų klubas. Tai nepriklausoma Lietuvos lenkų organizacija, rengianti viešas diskusijas ir puoselėjanti politiškai neangažuotą dialogą tarp lenkų ir lietuvių.

Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimą gavo Jehovos liudytojų bendruomenės tarnas Erikas Rutkauskas. Religijos laisvės principą jis gynė teisinėmis priemonėmis. Jo iškeltą klausimą analizavo ir Konstitucinis Teismas, konstatavęs, kad visų religinių bendruomenių dvasininkai Karo prievolės įstatyme turėtų būti traktuojami vienodai.

Po ceremonijos Valdovų rūmų fojė atidaryta paroda „Įvairovės veidai“, kurioje susipina mėgėjų ir profesionalių fotografų užfiksuota įvairių žmonių kasdienybė, išskirtinės jos akimirkos. Vėliau ši ekspozicija apkeliaus 35 Lietuvos savivaldybes.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet prie apdovanojimų organizavimo prisidėjo Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba Lietuvoje, Norvegijos Karalystės ambasada ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

www.lygybe.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. Justas sako:

  Bet daugiau nei pusė komentatorių visiškai nemoka skaityti.
  Visų pirmiausia paskaitykite kokioje kategorijoje buvo nominuotas ir tapo nugalėtoju “Širvis”. Kategorija vadinasi “Atviros visuomenės”. Toliau paskaitykite ir pamatysite, kas rungėsi šioje kategorijoje. Pamatysite, kad yra daugiau ir visiškai skirtingo profilio nominantų, kurie veikia skirtingais metodais.

  Kodėl nieko nežinote apie šiuos apdovanojimus? Tai daugiau skaitykite nacionalinius informacinius portalus, o mažiau “Širvintų kraštą”. Kodėl aš žinojau? Kodėl netingėjau parašyt ir pasiūlyt “Širvio”? Kodėl netingėjau balsuot? Visada nieko nežinote.

 2. Virginijus sako:

  Yra du keliai. Arba palaikyti daugumą, arba palaikyti opoziciją. Visa kita beletristika. Jeigu koks nors laikraštis arba žmogus deklaruoja, kad jis laikosi neutralios pozicijos, tai jokiu būdu nereiškia, kad jis paliekamas ramybėje. Atvirkščiai, jis kaip tik labai atidžiai stebimas. Nemanau, kad išlikti šioje situacijoje neutraliu yra įmanoma. Istorija mažai tokių pavyzdžių žino.
  Dažniausiai būna taip, gyvenimiškai. Tarsi netyčia imama po truputį rašyti palankiai vienai pusei. Nežymiai. Du straipsniai palankūs, vienas ne, kad nebūtų iš kart akivaizdu. Laikui bėgant, palankių straipsnių daugėja. Arba lyg netyčia straipsnyje dalis teksto palankus pasirinktai pusei. Dažniausiai visos kortos atskleidžiamos prieš pat rinkimus. Bet galima ir po rinkimų. Juk alibi kaip ir sukurtas.
  Galima eiti toliau. Ne taip retai žurnalistai pasuka į politiką. Juk niekas netrukdo rinkiminės kovos pradžios išvakarėse palikti laikraštį.
  Bet nemanau, kad taip būtų teisinga. O situacija yra kiek kitokia. Jeigu žmogus ar laikraštis LEMIAMU laikotarpiu nepasisako ryžtingai ir vienareikšmiškai prieš blogį, arba jo “nesuvokia- neįžvelgia”, vadinasi jis mažų mažiausiai laviruoja, arba palaiko. Taip yra todėl, kad, niekad nepraloštum. Kad palankiai susiklosčius aplinkybėms, būtų galima “bendras vertybes” su blogiečiais. Ir pagrindas deryboms palankus, juk tik šiek tiek kritikuota… Kad ne taip matytųsi.
  Kas gali paneigti, kad kokio nors laikraščio tonas pasikeitė. Kas gali paneigti, kad jau ne vienas žmogus apie tai užsimena. Kas gali ką nors paneigti arba paaiškinti?
  Čia šiaip, apie žmones ir spaudą kai skauda. Nieko konkretaus.

 3. taigi sako:

  eikit į lauką, tokios dienos šaunios. Manau, kad čia komentuoja keli suniurėliai, kuriems visi blogi ir viskas blogai. Ir tie, kurie Širvintų nemyli. Eikit pakvėpuokit grynu oru, pakaskite lysvę šiltnamyje arba ant palangės ką nors pasisėkite, pasidžiaukite pirmais pavasarinių gėlių pumpurais ir būsite laimingesni, nei kolioję tuos, kurie įvertinti nacionaliniu lygiu. Juk Šeiniaus premijai Širvis nepretenduoja, o Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimo iš jų jau vis tiek neatimsite. Tai galite ramiai sau džiaugtis pavasariu, o kitais metais teikite savo kandidatę ir gal jums pavyks ;)

 4. tikrai? sako:

  Nei viena nepriklauso jokiai partijai?

 5. Jei idomu sako:

  Visa beda yra iškreiptas žiniasklaidos supratimas,arba kitaip tariant panaudojimas.

 6. Jei idomu sako:

  Jasiukeciciaus chebra?

 7. Tik nereikia! sako:

  Laikraštį leidžia konservatorių atskilėliai. Jasiukevičiaus chebra. Tik dar nelabai aišku prie ko rinkimams glausis. Tik jie gudrūs. Neskelbia rėmėjų.

 8. Jei idomu sako:

  Tai pinsku laikrastis-politiku,Širvis nesusietas su politikais,va ir visas stebuklas. Beje kaip žinome tai ir KN atstovauja politikams.Viename viskas tik gerai apie vienus,kitame apie kitus. Arba atvirkščiai,kas blogai.

 9. Virginijau sako:

  Gal galėtumėt išsamiau savo ižvalgomis pasidalint,idomu.

 10. Įdomu sako:

  O kas konkrečiai „Širvį“ pristatė nominacijai? Kur buvo skelbti kriterijai? Bet čia gal kokių nevyriausybinių organizacijų niekur neskelbti kriterijai? Ir aš pergyvenu, kodėl Pinskų šeimos laikraštis nebuvo nominuotas…

 11. Klausimas sako:

  Kiek laikraščių dalyvavo? Ar šis vienas pats geriausias? Kažkaip įtartinai atrodo.

 12. Virginijus sako:

  Galėtų būti “Živilės vėliava”. Po jos vėliava galėtų gultis atcigavėliai ir acidavėliai. Galėtume skaityti- buvę buržuaziniai reakcionistai imperialistai- buvę merai ir jų pakalikai. Tik kam jungtis? Turim tris. Kiekvienas turi savo veidą, stilių ir skaitytoją.
  Noras sujungti ar susijungti nėra jau toks skaidrus ir nekaltas. Tai gali būti noras baltomis pirštinėmis ir baltais dantimis suėsti konkurentą.
  Ką ir kaip rašai, tas ir esi. Galima valuzgoti, terlioti, galima lengvai vandenėlį pilstyti, kad tik nesudrumsti. Rašyti, kad tik neparašyti, kad tik niekam nepakenkti. Būti ir vieniems ir kitiems gerais. Taip nebūna.
  O galima drąsiai, tiesiai ir aštriai. Ir operatyviai.
  Vėliau- nesiskaito. Rytoj- nesiskaito.
  Ir dar. Reikia gerai pagalvoti, ar tikrai visi trys nežaidžia dvigubų žaidimų? O gal kažkuris vienas jau kailį keičia? Po baltais plaukais lenda juodi? Gal pagalvokim. Gal jau pastebėjome, gal ne vienas pastebėjome.
  Stebėkime, kad vėliau ir vėl stebėtis nereiktų. “Bėgom nuo vilko, ant ****** užšokom”.

 13. Geriau sako:

  Butu sujungti SK su KN. Galetu vienam leidini koliotis Nernga su Bonikatu ar Zibalu,arba Pinskuviene su Pakalniu. Butu visiem sirvintiskiam geras leidinys,visi paskaitytu abi puses,dabar kazkoks susiskaldymas. Vieni skaito vienus,kiti kitus. :) ))

 14. Lygybė sako:

  Niekur nemačiau nei konkurso paskelbimo, nei balsavimo. O gal vienas už visus nusprendė? Va tau ir lygybės apdovanojimai. Neringa, būčiau balsavęs už jus!

 15. Kodėl? sako:

  nebuvo įvertintas „Širvintų kraštas“? Taigi ten tokios iliustracijos, kur ten „Širviui“ iki jų…

 16. Jeigu sako:

  „Širvis“ ir „Krasto naujienos“ savo pajėgas sujungtų, rajonas turėtų stiprų ir įdomų leidinį. Kaime dar ne visi skaito internete, ten tradiciškai reikia popierinio laikraščio.

 17. Skaitytoja sako:

  „Krašto naujienos“ yra operatyvesnis puslapis, kadangi yra internetinis. Straipsniai ruošiami pagrindžiant teiginius argumentais, juose nėra rašybos klaidų, kalba taisyklinga Jame labiau atsispindi tarybos opozicijos darbas, kas yra labai reikalinga mūsų rajonui.
  Apdovanojimo vertos abi žiniasklaidos priemonės.

 18. sveikinu sako:

  Džiaugiuosi, kad “Širvis” įvertintas. Bet kur ir kada ir kas per rinkimai buvo? Kas siūlė kandidatus? kas nominavo?
  Viskas būtų gražu, jei ne vienas “bet”. Krašto naujienos liko už borto todėl , kad pačios nepasisiūlė? ar neatsirado kas pasiūlo? Kas labiau nusipelnė tokio įvertinimo? Kas rašė, viešino, ieškojo, pagrindė faktais visas rajono realijas labiau, nei Neringa? Kiek KN straipsnių ir nuotraukų publikavo “Širvis”. Kas pateikinėjo garuojančias naujienas ir kol “Širvis” dar tik buvo maketuojamas, pirma atreminėjo puldinėjimus ir patyčias?
  Nieko nenoriu nei užgauti, nei paliaupsinti. pasidalinau pastebėjimu ir tiek.

Jūsų komentaras:


šeši × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]