Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Žolės gaisrai neša ugnį į sodybas ir miškus

VILNIAUS APSKRITIES PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO VALDYBOS

ŠIRVINTŲ PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO TARNYBA

atsisiųstiDĖL ŠIRVINTŲ RAJONE ATLIKTŲ DARBŲ

      Pranešame, kad 2018 metais Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje kilo 14 gaisrų, atliktas 1 gelbėjimo darbas.

            Kovo 19 d. gautas pranešimas, kad Jauniūnų sen., Jauniūnų k. matoma gaisro pašvaistė. Atvykus į nurodytą kaimą ir apžiūrėjus nurodytą vietovę, atviroje teritorijoje degė prižiūrimas laužas.

            Kovo 19 d. gautas pranešimas, kad Širvintų sen., Dailidžionių k. autoįvykis gali būti prispaustų žmonių. Atvykus į nurodytą vietą  PGP, pagalbos neprireikė, prispaustų žmonių nebuvo.

            Kovo 22 d. adresu Širvintų sen., Kabaldos k., Kazliškių g. 24 vyko kontrolinės taktinės pratybos medžio apdirbimo įmonėje.

            Kovo 22 d. gautas pranešimas, kad Širvintų sen., Kabaldos k., Rožių g. matoma gaisro pašvaistė. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams į įvykio vietą pranešimas nepasitvirtino. Buvo vykdomi suvirinimo darbai.

            Kovo 24 d. gautas pranešimas, kad Širvintų sen., Motiejūnų k., Tuopų g. matoma gaisro pašvaistė. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams į įvykio vietą, pranešimas nepasitvirtino. Atviroje teritorijoje degė prižiūrimas laužas.

            Kovo 24 d. Širvintų raj. ugniagesiai vyko gesinti degančios žolės į   Vilniaus raj., Dūkštų sen., Miežionių k.

            Kovo 24 d. gautas pranešimas, kad Jauniūnų sen., Diržioniškių k. kilo gaisras atviroje teritorijoje. Atvykus į vietą, deganti žolė buvo užgesinta iki PGP atvykimo. Išdegė apie 50 arų žolės.

            Kovo 25 d. gautas pranešimas, kad Širvintų m., Zibalų g. kilo gaisras atviroje teritorijoje. Atvykus į vietą, buvo užgesinta apie 3 a. plote degusi žolė.

Viršininkas Eugenijus Iziumcevas

* * * * *

        Lietuvoje  vis daugėja žolės gaisrų, kuriuos neretai sukelia padegėjai.  Per praėjusią parą ugniagesiams jau  teko gesinti 50 gaisrų atvirosiose teritorijose. Iš viso šiemet  jau kilo per 260 tokių gaisrų. Dažniausiai žolė liepsnoja Vilniaus apskrityje, kur šiemet gesinti 107 gaisrai ir Kauno apskrityje, kur kilo 59 tokie gaisrai.

      Vakar, Vilniaus rajone, Sudervės seniūnijoje, Klevinų kaime, degė keliems savininkams priklausantis medinis gyvenamasis namas, garažas ir  ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, jie jau buvo apimti liepsnos. Ugnis sunaikino visus minėtus pastatus.  Gaisro metu sudegė ir automobiliai „Opel Vectra“ ir „Toyota“,  apdegė automobilis „Lada“. Išdegė apie 50 arų žolės. Nuo ugnies gaisrininkams pavyko apsaugoti už 20 metrų esantį gyvenamąjį namą. Pirminiais duomenimis,  gaisras galėjo kilti ir dėl padegtos žolės.

    „Pastebėjus savo žemėje gaisrą ir nesiimant priešgaisrinės apsaugos priemonių – nepranešant ugniagesiams, ar nebandant užgesinti patiems, žemės savininkai gali būti nubausti nuo 50 iki 300 eurų bauda“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Aurimas Gudžiauskas.

     Ugniagesiai primena, kad už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė. Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų  žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda, o įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų. Dar didesnės baudos gresia už durpynų ir durpingų pievų deginimą. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną šimtą eurų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimas departamento prie VRM


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]